Главная страница

ПОСІБНИК Тести. Навчальнометодичний посібник для студентів медичних факультетів запоріжжя 2016


Скачать 292.77 Kb.
НазваниеНавчальнометодичний посібник для студентів медичних факультетів запоріжжя 2016
Дата08.09.2022
Размер292.77 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПОСІБНИК Тести.docx
ТипНавчально-методичний посібник
#667603
страница13 из 15
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   15
Тема № 11. Правові аспекти надання медичної допомоги населенню.
1. Студенти 4-го курсу ЗДМУ на кафедрі судової медицини вивчають важливі правові аспекти надання медичної допомоги населенню. В якому основному законі задекларовано право людини на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування?

А. «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (1992 р.)

Б. Цивільний кодекс

В. Закон України «Про інформацію»

Г. Кримінальний кодекс України

Д. Конституція України (1996 р.)
2. Влітку відпочиваючи в горах на Західній Україні жінка поскаржилась на недомагання і звернулася за допомогою до працівників готелю. Її доставили до приватної лікувальної установи, де з’ясувалось, що погане самопочуття викликало зневоднення організму. Три дні проводили внутрішньовенне вливання сольових розчинів, глюкози, вітамінів..., але стан ставав все далі гіршим. Жінка впала в кому. З’ясувалося, що вона страждає на цукровий діабет на протязі 10 років. Для її лікування і реабілітації у сім’ї не вистачає коштів. На що може розраховувати кожна людина на підставі «Основ законодавства України про охорону здоров’я», окрім:

А. Відшкодування заподіяної здоров’ю шкоди

Б. Кваліфіковану медичну допомогу

В. Оскарження нерівномірних рішень і дій працівників медичних закладів

Г. Самовільно покарати лікаря

Д. Звернення зі скаргами до керівництва медичного закладу чи медичної асоціації або суду
3. Студенти 4-го курсу ЗДМУ на кафедрі судової медицини вивчають важливі правові аспекти надання медичної допомоги населенню. На основі яких засад не регулюються суспільні відносини у галузі охорони здоров’я?

А. Організаційні

Б. Правові

В. Творчі

Г. Соціальні

Д. Економічні
4. Молода вагітна жінка прийшла на консультацію до лікаря-гінеколога. Під час огляду жінка поскаржилась на біль від проведених маніпуляцій, лікар-гінеколог грубо відповіла на це. Вагітна забажала змінити лікаря. На що не має право громадянка?

А. На кваліфікаційну медичну допомогу

Б. Вільний вибір лікаря і закладу охорони здоров’я

В. На відшкодування заподіяної шкоди здоров’ю

Г. На фізичну розправу над лікарем

Д. На правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних зі станом здоров’я

5. У чоловіка 45 років, на щорічному медичному огляді виявлено новоутворення верхньої долі лівої легені. Що не повинен виконувати лікар пацієнтові?

А. В доступній формі пояснити стан його здоров’я

Б. Здійснити евтаназію

В. Пояснити мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів

Г. Розповісти прогноз можливого розвитку захворювання

Д. Наголосити на наявності ризику для життя і здоров’я, якщо такий є
6. Чоловік 65 років, страждає на рак товстого кишечнику IV ступеню; 3 місяці лежачий, з затьмареною свідомістю, себе не обслуговує, сильнодіючі наркотичні речовини притуплюють біль лише на півгодини. Лікар здійснив евтаназію на прохання і письмовою згодою близьких родичів, але його притягнули до відповідальності. У яких випадках дозволяється застосовувати евтаназію?

А. Заборонене чинним законодавством

Б. Можливе навіть без згоди хворого при сильних його стражданнях

В. Можливе з дозволу близьких родичів

Г. Можливе за вирішенням консиліуму лікарів

Д. Дозволене лише при згоді хворого
7. У молодого чоловіка, 25 років, після добровільної здачі донорської крові виявлені антитіла до ВІЛ. Що не має право робити лікар пацієнтові?

А. Розповісти і запропонувати методи діагностики

Б. Розповісти в доступній формі про новітнє лікування і надати його

В. Розголошувати лікарську таємницю

Г. Розповісти об’єктивну інформацію про стан його здоров’я

Д. Провести консультацію щодо запобігання поширенню захворювання
8. В радянські часи під час медичного огляду школярів, виявлено вагітну дівчину у 10-му класі. Лікар-гінеколог виніс це на загальну увагу; наступного дня дівчину знайшли повішеною у власній кімнаті. До якої відповідальності притягують лікарів за розголошення таємниці?

А. До кримінальної відповідальності за статтею 70 Кримінально-процесуального кодексу України

Б. До гражданської відповідальності

В. До дисциплінарної відповідальності

Г. До кримінальної відповідальності за статтею 145 Кримінального кодексу України

Д. До адміністративної відповідальності
9. 06.10.2014 року у медичної працівниці Обласної клінічної лікарні, яка перебувала на заробітках і доглядала хворого, якого репатрійовано з Сьєрра-Леоне, виявлено вірус Ебола (з 30.09.2014 року скаржилась на лихорадку). Головний лікар лікарні сповістив про це весь персонал, передав дані в СЕС, ті в свою чергу інформували МОЗ України та Держсанєпідслужбу. Яку відповідальність понесе головний лікар за розголошення лікарської таємниці?

А. Гражданську відповідальність

Б. В діях лікаря помилок не виявлено, так як має місце загроза для суспільства

В. Адміністративно-господарчу відповідальність

Г. Сплатить встановлений законом штраф

Д. Кримінальну відповідальність за статтею 145 Кримінального кодексу України
10. Проти лікаря прокуратурою була порушена справа щодо кримінальної відповідальності за правопорушення, скоєне при виконанні професійних обов’язків. Відповідно до кримінального кодексу України лікарі несуть кримінальну відповідальність за?

А. Незаконне проведення медико-біологічних, психологічних або інших дослідів над людиною, за умови створення небезпеки для її життя

Б. Несвоєчасну госпіталізацію хворого в стаціонар

В. Порушення внутрішнього розпорядку лікувальної установи

Г. Постійні запізнення і прогули

Д. Використання лікарських засобів та перев’язочного матеріалу не за призначенням
11. В літаку чоловіку похилого віку зробилося зле, надана допомога стюардесою результату не принесла - чоловік помер. В салоні був присутній лікар вищої категорії, який це приховав. Яку відповідальність понесе лікар?

А. Все життя відчувати докір сумління

Б. Звільнення з робочого місця

В. Лікар покарання не понесе, тому що допомогу надавала інша особа

Г. Сплатить встановлений законом штраф

Д. Кримінальну відповідальність за ненадання без поважних причин допомоги хворому
12. Проти лікаря-хірурга прокуратурою була порушена справа щодо кримінальної відповідальності за правопорушення, скоєне при виконанні професійних обов’язків. Відповідно до кримінального кодексу України лікарі несуть кримінальну відповідальність за?

А. Неналежне виконання професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що спричинило зараження пацієнта ВІЧ-інфекцією

Б. Діагностичні помилки

В. Деонтологічні помилки

Г. Незадовільне матеріальне забезпечення лікувально-профілактичних закладів

Д. Дисциплінарні проступки

13. Молодий лікар проводив катетеризацію підключичної вени, але наскрізь пробив стінку верхньої порожнистої вени і стінку дуги аорти в межах навколосерцевої сумки. Смерть потерпілої людини настала від тампонади серця кров’ю. До якого виду лікарських помилок відноситься випадок?

А. Діагностичні

Б. Тактичні

В. Технічні

Г. Деонтологічні

Д. Дисциплінарні

14. Молодий лікар-хірург-онколог виконував свою першу операцію з видалення пухлини печінки. Перехвилювавшись, забув в черевній порожнині марлеву салфетку, з якою чоловік прожив 3 роки не знаючи про це і яку знайшов лікар судово-медичний експерт на розтині після його смерті. До якого виду лікарських помилок відноситься випадок?

А. Діагностичні

Б. Тактичні

В. Технічні

Г. Деонтологічні

Д. Дисциплінарні
15. На дитячому майданчику маленького хлопчика покусала собака. Розлючений батько дитини вбив її і вивіз. Прийшовши до лікарні, хлопчика оглянули, надали першу допомогу і сказали два тижні спостерігати за собакою із-за можливості розвитку сказу, який може призвести до летального наслідку. Почувши це, мати хлопчика збожеволіла і через тиждень наклала на себе руку через повішення. До якого виду лікарських помилок відноситься випадок?

А. Діагностичні

Б. Тактичні

В. Технічні

Г. Деонтологічні

Д. Громадянські
16. В неврологічному відділі міської клінічної лікарні працює лише один оперуючий нейросудинний хірург. Через велику кількість пацієнтів і постійну зайнятість, на розмови (на пояснення стану здоров’я, методів досліджень, лікування, прогнозів хвороби ...) з хворими та їх родичами не вистачає часу, через що до завідуючого відділу і головного лікаря постійно надходять скарги на лікаря. До якого виду лікарських помилок відноситься випадок?

А. Діагностичні

Б. Тактичні

В. Технічні

Г. Деонтологічні

Д. Дисциплінарні
17. В терапевтичному відділенні міської клінічної лікарні хворий М. на протязі 8 діб перебував на обстеженні. Консиліумом лікарів встановлений діагноз – інфільтруючий туберкульоз легень. Хворого перевели до районного туберкульозного диспансеру. Але на основі анамнезу, зібраного у родичів, і об’єктивного дослідження хворого вже перед смертю у нього була виявлена флегмонозна ангіна. На аутопсії і при бактеріологічному дослідженні секційного матеріалу підтверджений діагноз гнійного стафілококового тонзиліту, ускладненого абсцесом, глибокою флегмоною шиї, фібринозно-гнійним плевритом і перикардитом. Туберкульоз при аутопсії не виявлений. До якого виду лікарських помилок відноситься випадок?

А. Діагностичні, які повели за собою тактичні помилки

Б. Тактичні

В. Технічні.

Г. Деонтологічні

Д. Адміністративно-господарчі

18. Відповідальний, уважний, добросовісний молодий сімейний лікар, який тільки-но закінчив інтернатуру, приступив до роботи в селі М., але через брак досвіду, чоловіку Р. встановив невірний діагноз, через що лікував не від того захворювання. Що може служити причиною лікарських помилок, окрім:

А. Недосконалість існуючих методів діагностики і лікування

Б. Недостатня підготовка лікаря

В. Недостатній досвід лікаря

Г. Атипічне протікання захворювання

Д. Неповноцінне обстеження хворого
19. Відповідальний, сумлінний молодий сімейний лікар, який тільки-но закінчив інтернатуру, приступив до роботи в селі М., але через брак досвіду, чоловіку Р. встановив невірний діагноз, через що лікував не від того захворювання. Що може служити причиною лікарських помилок:

А. Неповноцінне лікування пацієнта

Б. Недобросовісне відношення до роботи

В. Неправильно вибраний метод лікування

Г. Халатність лікаря

Д. Неповноцінне обстеження хворого
20. В міській клінічній лікарні перед підготовкою до проведення оперативного втручання лікар-анестезіолог ввів пацієнта в сон за допомогою, як він вважав «Сєворан», але перед проведенням процедури не перевірив трубки і підключив до балону з газом (СО2), котрий використовують при лапароскопії. Пацієнт помер через декілька хвилин. До якого виду лікарських помилок відноситься «професійний» злочин через необачність?

А. Нерелевантна помилка

Б. Тактичні

В. Технічні

Г. Деонтологічні

Д. Релевантна помилка, яка несе за собою кримінальну відповідальність
21. Фельдшер медпункту Х, оглянувши хвору Б., не змогла встановити характер травми грудної порожнини і правого плеча, не зробила все необхідне для встановлення попереднього діагнозу і не госпіталізувала хвору Б. Через не виконання фельдшером своїх професійних обов’язків відносно діагностики і своєчасної госпіталізації гр-ка Б. померла. Яку відповідальність понесе медичний працівник за свої помилки?

А. Громадську

Б. Адміністративну

В. Кримінальну

Г. Дисциплінарну

Д. Фельдшера покарано не буде
22. Хворій дитині внутрішньовенно ввели препарат, після чого вона померла, але раніше якої-небудь побічної реакції не було. Родичі померлого хлопчика обвинувачують медика у неправильному лікуванні. Призначили комісійну експертизу, де поставили питання про причини несприятливого наслідку та з чим він пов’язаний? Несприятливі наслідки у лікарській діяльності можуть бути пов’язані з:

А. Неможливістю надати лікарську допомогу

Б. Нещасним випадком під час лікування

В. Відмовою хворого від запропонованого лікування

Г. Випадками евтаназії

Д. Самогубством хворого
23. Молодий лікар приступивши до робити не зміг встановити правильний діагноз, за що родичі хворого зажадали від прокуратури притягнути лікаря до кримінальної відповідальності, але слідчий прокуратури відмовився порушувати кримінальну справу. Відповідно до чинного законодавства медичні працівники несуть кримінальну відповідальність за:

А. Порушення права на безоплатну медичну допомогу

Б. Порушення встановленого законодавством порядку трансплантації органів або тканин людини

В. Порушення правил виготовлення, зберігання, введення наркотичних, отруйних та сильнодіючих речовин або їх збут

Г. Порушення правил боротьби з епідеміями

Д. Всі відповіді вірні
24. Молодий лікар приступивши до робити не зміг встановити правильний діагноз, за що родичі хворого зажадали від прокуратури притягнути лікаря до кримінальної відповідальності, але слідчий прокуратури відмовився порушувати кримінальну справу. Відповідно до чинного законодавства медичні працівники несуть кримінальну відповідальність за:

А. Незаконна лікувальна діяльність

Б. Неналежне виконання професійних обов’язків

В. Порушення правил поводження з мікробіологічними або біологічними агентами чи токсинами

Г. Насильницьке донорство

Д. Всі відповіді вірні
25. Молодий лікар приступивши до робити не зміг встановити правильний діагноз, за що родичі хворого зажадали від прокуратури притягнути лікаря до кримінальної відповідальності, але слідчий прокуратури відмовився порушувати кримінальну справу. Відповідно до чинного законодавства медичні працівники несуть кримінальну відповідальність за:

А. Незаконна лікувальна діяльність

Б. Неналежне виконання професійних обов’язків

В. Порушення правил поводження з мікробіологічними або біологічними агентами чи токсинами

Г. Насильницьке донорство

Д. Всі відповіді вірні

26. При введенні наркозу у чоловіка на операційному столі виникла рефлекторна зупинка серця, проведені реанімаційні маніпуляції ефекту не мали, чоловік помер. Родичі загиблого звинуватили медичних працівників у неправильному лікуванні. Призначили комісійну судово-медичну експертизу по факту смерті пацієнта у лікувальному закладі, слідчий поставив на вирішення питання про причини нещасного випадку та з чим він пов’язаний. До несприятливих наслідків у лікарській діяльності відносять:

А. Відсутність ефекту від лікування

Б. Загострення хвороби при лікуванні

В. Хронізація гострого процесу при лікуванні

Г. Смертю хворого під час лікування

Д. Всі відповіді вірні
27. Через 3 місяці, жінка-лікар вийшла з декретної відпустки і кожного ранку на 30 хвилин – 1 годину запізнюється на роботу, часто, раніше з неї іде. Яке покарання за дисциплінарні проступки не несуть медичні працівники?

А. Штраф в розмірі 10-разової заробітної плати

Б. Зауваження

В. Догана

Г. Звільнення

Д. Переведення на менш оплачувану роботу

28. Через 3 місяці, жінка-лікар вийшла з декретної відпустки і кожного ранку на 30 хвилин – 1 годину запізнюється на роботу, часто раніше з неї іде. До якого виду проступків відноситься правопорушення?

А. Громадський

Б. Дисциплінарний

В. Адміністративний

Г. Професійний

Д. Кримінальний

29. У маніпуляційній хірургічного відділення почали зникати медичні засоби (спирт, обезболюючі препарати, перев’язочний матеріал). З’ясувалось, що це діло рук медичної сестри, яку три тижні тому прийняли на роботу. Яке покарання понесе винна?

А. Буде притягнута до кримінальної відповідальності

Б. Буде звільнена на 3 місяці з роботи

В. Відшкодує завдані збитки у вигляді грошової компенсації

Г. Буде виконувати виправні роботи на строк 2 місяці

Д. Сувора догана
30. У маніпуляційній хірургічного відділення почали зникати медичні засоби (спирт, обезболюючі препарати, перев’язочний матеріал). З’ясувалось, що це діло рук медичної сестри, яку три тижні тому прийняли на роботу. До якого виду проступків відноситься правопорушення?
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   15


написать администратору сайта