Главная страница

Товарознавство непродовольчих товарів (ч.1). Товарознавство непродовольчих товарів (ч. Навчальнометодичний посібник з дисципліни Товарознавство непродовольчих товарів Частина І


Скачать 0.92 Mb.
НазваниеНавчальнометодичний посібник з дисципліни Товарознавство непродовольчих товарів Частина І
АнкорТоварознавство непродовольчих товарів (ч.1).doc
Дата22.04.2017
Размер0.92 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТоварознавство непродовольчих товарів (ч.1).doc
ТипНавчально-методичний посібник
#5083
страница22 из 22
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22

Зав. Кафедрою _________________________

Екзаменатор __________________________


Затверджено на засіданні кафедри, протокол № _____ від ___________ 2008


3. Загальна підсумкова оцінка з дисципліни


Поточний контроль + Екзамен

(Сума балів)

Підсумкова оцінка за 4-х бальною шкалою

Оцінка за шкалою ECTS

0-34

2(незадовільно) з обовязковим повторним вивченням дисципліни

F

35-59

2 (незадовільно) з можливістю повторного складання

FX

60-65

3 (задовільно достатньо)

E

66-70

3 (задовільно)

D

71-78

4 (добре)

C

79-85

4 (дуже добре)

B

86-100

5 (відмінно)

A



Термінологічний словник


Адгезія – міцність прилипання клейової плівки.

Ангоб – декорування гончарних виробів розмальовкою кольоровими глинами.

Антипірени – речовини, що збільшують вогнестійкість матеріалів.

Армоване скло - лист із запресованою у скломасу металевою сіткою.

Бітумна черепиця – покрівельний матеріал, що являє собою основу з скловолокна, просочену модифікованим бітумом.

Бронза- сплав міді з оловом, алюмінієм або іншими металами.

Відпалюванняобробка металевих виробів, при якійсталеві деталі нагрівають до температури 800 °С і повільно охолоджують, внаслідок чого змінюється структура сталі, метал стає м'якішим і пластичним, що полегшує подальшу його обробку.

Галтування - обробка поверхні невеликих металевих виробів у спеціальних барабанах, куди деталі виробів завантажують разом з абразивним матеріалом (піском, наждаком) та обертають деякий час.

Гербіциди — хімічні засоби обробки врожаю для боротьби з бур'янами.

Декалькоманія – оздоблення, яке виконується за допомогою перебивних картинок, котрі одержують літографським методом.

Десиканти — хімічні засоби для прискорення дозрівання культур. У багатьох випадках у якості десикантів можуть використовуватись контактні гербіциди.

Дискова пральна машина - активація мийного розчину відбувається за рахунок обертання диска, на одній з площин якого розміщені ребра.

Екструзія - використовується для виготовлення з термопластичних пластмас виробів великої довжини, невеликої товщини і складної форми.

Емалі - це суспензії пігментів або їх суміші з наповнювачами у лаках.

Загартовування- обробка металевих виробів, при якійсталеві деталі нагрівають до температури більше 750 °С, а потім різко охолоджують (у воді або мінеральному мастилі). Метал набуває більшої твердості і міцності, але водночас і крихкості.

Затверджувачі - речовини, що підвищують швидкість утворення закінченої структури полімеру.

Зборка деколі – порушення малюнку при неакуратному його переведенні з паперу на виріб.

Інсектициди — хімічні засоби обробки врожаю для боротьби з шкідливими комахами.

Каландрування - використовують для виготовлення плівок і листів із пластмас.

Крацювання - вирівнювання поверхні металевих виробів, відлитих у земляних формах, шляхом пропускання їх поміж металевими щітками, які обертаються з високою швидкістю.

Криття – покривання виробу фарбою за допомогою пульверизатора.

Лаки - це розчини плівкоутворюючих речовин в органічних розчинниках, які утворюють після висихання тверду, прозору (рідко непрозору) плівку.

Латунь - сплав міді з цинком (від 4 до 47%).

Марбліт - прозоре, пофарбоване в масі потовщене листове скло чорного, світло-кремового і молочно-білого кольору з полірованою або візерунчастою поверхнею.

Мельхіор- сплав міді та нікелю (19%).

Металочерепиця – покрівельний матеріал, що представляє собою пластини прямокутної форми з двома подовжніми рифами.

Мушки – коричневі або чорні цятки на поверхні керамічних виробів, що утворюються при обпалюванні.

Наколір - декорування дво- або тришарових скловиробів, при якому поверхневий шар скломаси кольоровий, а внутрішній – безбарвний.

Наповнювачі – компоненти, що вводять для надання виробам із пластмас більшої механічної міцності, термічної та хімічної стійкості, вогнестійкості, покращання електроізоляційних властивостей.

Нейзильбер- сплав міді з нікелем (15%) та цинком (20%), білого кольору, деякою мірою нагадує срібло.

Оліфа - це масляниста рідина, здатна після висихання створювати еластичні міцні плівки

ПАР - миючі речовини, в молекулах яких довгий вуглецевий ланцюг (R), з’єднаний з сильно полярною групою ( -СООNа або –SO3Nа).

Пергамін – рулонний покрівельний матеріал, що одержують просоченням покрівельного картону бітумом з температурою розм'якшення не нижче 40°С.

Пластифікатори - підвищують гнучкість, еластичність, морозостійкість виробів із пластмас, знижують їх жорсткість, твердість.

Плівкоутворювачі - ценелеткі синтетичні, штучні і природні продукти, які здатні створювати на поверхні тіл суцільну тонку, відносно міцну і стійку до атмосферного впливу плівку.

ПМА - автоматична пральна машина, в якій процеси віджимання білизни і відведення відпрацьованої рідини здійснюються автоматично за допомогою різних пристроїв.

Поліконденсація - взаємодія мономерів, коли продукт, що утворюється, відрізняється від вихідних елементарним складом і виділяє побічні продукти реакції.

Полімери - високомолекулярні сполуки з молекулярною масою не менше 7000, які складаються з однакових або різних груп атомів, з'єднаних хімічними зв'язками, що багаторазово повторюються.

Полімеризація - реакція взаємодії мономерів, коли продукт, що утворюється, не відрізняється від вихідних компонентів за елементарним складом і не виділяються побічні продукти реакції.

Полірування - надання металевій поверхні дзеркального блиску. Може бути механічним (з допомогою полірувальних паст і порошків), хімічним (суміш кислот) та електролітичним (з допомогою електричного струму та розчинів кислот).

Родентициди — хімічні засоби обробки врожаю проти шкідливих гризунів.

Розріджувачі - не розчиняють плівкоутворювачів, але добре змішуються з концентрованими розчинами лакофарбових матеріалів і розріджують їх до потрібної в'язкості.

Розчинники - компоненти лакофарбових матеріалів, що переводять плівкоутворювач у рідкий стан.

Руберойд - рулонний покрівельний матеріал, що одержують просоченням легкоплавким бітумом покрівельного картону з наступним покриттям по обидва боки тугоплавким бітумом і нанесенням грубозернистого, лускатого, мінерального чи пилоподібного посипання.

Співполімери - речовини, молекули яких складаються з елементарних ланок різного хімічного складу.

Стабілізатори – компоненти, що зберігають пластмаси від старіння.

Термопластичні пластмаси - при нагріванні розм'якшуються, а при охолодженні знову твердіють, зберігаючи при цьому колишні властивості.

Термореактивні пластмаси (реактопласти) - під час першого нагрівання в момент виготовлення з них виробів розм'якшуються, набуваючи необхідної форми, а потім, протягом подальшого нагрівання, переходять у нерозчинний і неплавкий стан.

Тиснення - рисунок, отриманий гарячим тисненням на спеціальних пресах з рельєфним візерунком з допомогою фольги.

Толь покрівельний- дьогтевий покрівельний матеріал, що одержують просоченням покрівельного картону кам'яновугільним чи сланцевим дьогтем з наступним посипанням з однієї або двох сторін піском чи без нього.

Фарби - це суспензії пігментів або їх суміші з наповнювачами в плівкоутворювачах, які після висихання утворюють непрозорі покриття.

Фотокераміка – це декорування керамічних виробів у вигляді портретів, пейзажів, що наноситься з фотопластинок.

Цек – дрібні тріщини поливи керамічних виробів.

Шлікер – підготовлена за рецептурою глиниста маса сметано подібної консистенції вологістю 36% для виготовлення керамічних виробів способом лиття.

Шліфування - обробка поверхні металевих деталей і виробів за допомогою шліфувальних кругів.

Шовкографія - чіткий однобарвний малюнок на поверхні скляних або керамічних виробів, утворений продавлюванням фарби гумовим валиком через шовкову сітку з трафаретом малюнка.

Література



ОСНОВНА

  1. Войнаш Л.Г., Дудла І.О., Козьмич Д.І, Павловська Н.В., Приходько М.В.. Товарознавство непродовольчих товарів. Частина 1 / За загальною ред. Л.. Войнаш / Підручник. – К.: НМЦ “Укоопосвіта”, 2004 . – 436 с.

  2. Алексеев Н.С. Товароведение хозяйственных товаров. Т. 1. – М.: Экономика, 1989. – 351 с.

  3. Ещенко В Ф., Леженин Е.Д. Товароведение хозяйственных товаров, 2 том –М.: Экономика, 1984 - с. 400.

  4. Ещенко В Ф., Леженин Е.Д. Товароведение хозяйственных товаров, 2 том –М.: Экономика, 1984 - с. 400.

  5. Кобищан А.Д., Басова Ю.О. Товарознавство непродовольчих товарів. Розділ „Господарські товари”. Методичні рекомендації і завдання для лабораторних занять та самостійної роботи студентів спеціальностей 7.0503.01, 7.0503.02. – Полтава.: РВВ ПУСКУ, 2005. – 45 с.


ДОДАТКОВА

    1. Товароведение промышленных товаров:/пластические массы, хозяйственные и строительные товары/ Брозовский Д.И., Демидова Г.А., Зеленский О.В. и др. в 4-х товах. т. 2. – М.: Экономика, 1978. - 278 с.

    2. Товароведение промышленных товаров:/ культурно-бытовые товары, мебель, часы/ Дианич М.М., Зеленский О.В., Косарева Н.П. и др. в 4-х товах. т. 2. – М.: Экономика, 1981. - 385 с

    3. Кутянин Г.И. пластические массы и химические бытовые товары. – М.: Экономика, 1988. – 207 с.

    4. Полікарпов І.С., Пугачевський Г.Ф.. Стефанюк Е.М. Товарознавство та кодування непродовольчих товарів. – к.:Навчально-методичний центр “Укоопосвіта”, 1995. – 193 с.

1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22


написать администратору сайта