Главная страница
Навигация по странице:

  • Організація виїзду з готелю

  • Висновки та пропозиції

  • Курсовая-1. Організація та технологія обслуговування споживачів готельних послуг


    Скачать 186.5 Kb.
    НазваниеОрганізація та технологія обслуговування споживачів готельних послуг
    АнкорКурсовая-1.doc
    Дата11.06.2018
    Размер186.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаКурсовая-1.doc
    ТипДокументы
    #20210
    страница3 из 3
    1   2   3

    Політика розміщення:

    • Час виїзду гостей та розрахунковий час - 12:00 поточної доби за місцевим часом.

    • Час реєстрації та поселення у готелі починається з 14:00 поточної доби за місцевим часом.

    • Заїзд до 14:00 години являється додатковою послугою та надається в залежності від стану ресурсів номерного фонду.

    • За ранній заїзд в період з 07:00 до 14:00 години плата стягується в розмірі 50% ціни номера/місця за 1 розрахункову добу, при заїзді в період з 00:00до 07:00 години - 100% ціни номера/місця за 1 розрахункову добу згідно наданому тарифу, що діє на момент надання послуги.

    • При проживанні у готелі менше доби, оплата береться за повну добу незалежно від розрахункового часу.

    • Виїзд після 12:00 являється додатковою послугою та надається із залежності від стану ресурсів номерного фонду.

    • При виїзді після розрахункового часу у період до 18:00 години оплата складає 50% ціни номера/місця за 1 розрахункову добу, після 18:00 години - 100% ціни номера/місця за 1 розрахункову добу згідно наданому тарифу, що діє на момент надання послуги.

    • При розміщенні у готелі дітей у віці від до 12 років без надання додаткового місця оплата не стягується.

    • При поселенні гостя та оплатою готівкою, оплата береться у розмірі повної вартості номеру за весь період проживання, включаючи аванс в розмірі п’ятдесяти гривень за кожну добу проживання за одну людину на випадок непередбачених витрат. При остаточному розрахунку, невикористана сума повертається у повному розмірі. В даній курсовій роботі розглядається поселення туристичної групи з 12 туристів, громадян Ізраїлю, термін перебування 5 діб, користування 1 додатковою послугою.




      1. Організація виїзду з готелю

    У день від`їзду гість одержує повний розрахунок, його просять оплатити заборгованість і повернути ключі від номера, перш ніж залишити готель.

    Для оформлення розрахунків з гостями передбачені бланки суворої звітності. Це рахунок (форма №4-Г), що виписується касиром у трьох екземплярах (у випадку автоматизованої об­робки даних — у двох екземплярах): перший видається гостеві; інший разом з «Касовим звітом» - (форма-№9-Г) протягом доби здається в бухгалтерію, третій екземпляр залишається в касира і зберігається до виїзду гостя з готелю.

    Існують ще бланки суворої звітності, що використовують­ся для взаєморозрахунків із клієнтом. Це квитанція за викори­стання автостоянки готелю (форма №10-Г), що виписується на підставі техпаспорта автотранспортного засобу і документа, що засвідчує особистість гостя, при прийомі і видачі автотранспор­тних засобів. Вона виписується в двох екземплярах: перший екземпляр видається платникові, а другий — здається в бухгал­терію.

    Розрахунок оплати за бронювання номерів (місць) прожи­вання За безготівковим розрахунком здійснюється заповненням бланка форми №8-Г. Титульний лист форми спочатку запов­нюється агентом з бронювання (адміністратором або портьє) і передається в бухгалтерію для передоплати.

    Після того, як гроші надійшли на рахунок готелю від юри­дичних осіб, що подали заявку на бронювання, бухгалтерія передає форму №8-Г, яка у кінцевому підсумку підраховується після від'їзду гостя та є підставою для оплати рахунку за фактом ви­конання замовлення.

    Функції виписки та оплати рахунку

    Процес виписки і розрахунку покликаний нести три основні функції:

    • регулювання балансу гостьового рахунка;

    • своєчасне виявлення даних про наявність номерів, що звільнилися;

    • контроль і ведення відповідних записів про перебування гостей.

    У світовій практиці існують такі методи розрахунку клієнтів з готелями:

    У більшості готелів персонал повинен ознайомити гостя з можливими варіантами оплати при реєстрації. Таким чином, кредитні картки або інформація про прямо виписані рахун­ки повинні бути надані гостеві заздалегідь, до виписування з номера. Це завчасне повідомлення дозволяє одержати підтвер­дження на дозвіл щодо використання кредитної картки або прямого банківського переказування. Це скорочує час з офор­млення виїзду і дозволяє скоротити до мінімуму заборгованість готелю.

    Агент служби прийому і розміщення після виписки гостя переводить номер у статус вільного і повідомляє відділ покої­вок про від'їзд клієнта. Покоївка прибирає номер і готує його для контролю і подальшого збуту.

    Служба прийому і розміщення повинна виявляти опера­тивність у питаннях інформації про номери, що звільнилися, у точній і доцільній формі.

    Файл, що містить інформацію про гостя — це набір особис­тих його реквізитів і відомості щодо фінансового стану. На­явність такої інформації дозволяє працівникам готелю краще зрозуміти свою клієнтуру і забезпечити міцну базу для страте­гічного маркетингу.

    Файли, що містять інформацію про гостя, можуть отрима­ти її з анкет реєстраційних карток або створені на основі точ­них комп'ютерних систем, що автоматично направляють відо­мості при вибутті гостя до файлу даних про гостя.

    Відповідний аналіз даних історії гостя може забезпечити готель цінною конкурентоздатною інформацією, на ринку готельних послуг.

    Підчас оформлення виписки і сплати рахунків добре підготовлений і організований персонал служби прийому і розміщення може забезпечити ритмічну, ефективну і сприятливу атмосферу у всіх відношеннях. Процес оплати рахунків залежить від ефективності системи обліку і проінформованості клієнтів, починаючи зі стадії бронювання і закінчуючи оформленням виїзду.
    Висновки та пропозиції

    Для забезпечення якості обслуговування кожен готель повинен визначити і мати своє призначення і контингент споживачів, яких буде обслуговувати. І виходячи з цього надавати ту якість послуг, яка має бути при обслуговуванні такого контингенту споживачів.

    Висока культура обслуговування стимулює працівників готелю орієнтуватися на клієнта, а це являється першим кроком у створенні готелю, орієнтованого на задоволення потреб клієнта.

    Після анкетування для виявлення недоліків у роботі готелю «Дніпро» і дивлячись на готель з боку споживача, а не керівника, визначили, що деякі споживачі незадоволені якістю надання послуг у готелі. Багато недоліків виявили у роботі персоналу, у кваліфікації персоналу, швидкості обслуговування, асортименті послуг, матеріально-технічній базі.

    Для покращення якості обслуговування у готелі «Дніпро» необхідно приділити велику увагу персоналу готелю. Починаючи від підбору кадрів і завершуючи якісним виконанням обов’язків, для цього потрібно усім працівникам пройти підвищення кваліфікації, спеціальні курси і пройти стажування за кордоном. Керівництво повинне спробувати стимулювати самовдосконалення працівників, якимись заохоченнями, преміями та ін.

    Для покращення матеріально-технічної бази необхідно удосконалити деякі недоліки у номерах готелю і у самому готелі. Готелю потрібно внести зміни в інтер’єрі, озеленити готель і замінити меблі на більш сучасні. Все це можна втілити шляхом переоснащення старої матеріально-технічної бази.

    Готель повинен розширювати асортимент послуг, збільшувати кількість додаткових послуг і впроваджувати якомога більше безкоштовних додаткових послуг. А для постійних клієнтів надавати якісь знижки і привілеї.

    Готель «Дніпро» весь час повен слідкувати за якістю послуг і постійно удосконалювати її, тому що зараз на ринку готельних послуг в Україні багато готелів і велика конкурентність, і якщо готель «Дніпро» хоче процвітати на ринку і займати своє місце, то він повинен мати якомога найвищу якість надання послуг і найкращий сервіс.
    1   2   3


    написать администратору сайта