Главная страница
Навигация по странице:

  • 3.1.1 Вибір мережевих технологій для магістральної мережі та мережі рівня доступу

  • Під лом розуміють спільне підключення декількох окремих комп'ютерних робочих місць (робочих станцій) до єдиного каналу передачі даних


    Скачать 2.53 Mb.
    НазваниеПід лом розуміють спільне підключення декількох окремих комп'ютерних робочих місць (робочих станцій) до єдиного каналу передачі даних
    Анкор!!!.doc
    Дата27.03.2017
    Размер2.53 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла!!!.doc
    ТипДокументы
    #4269
    страница2 из 9
    1   2   3   4   5   6   7   8   9

    3.1 Вибір топології для проекту


    Вибір використовуваної топології залежить від умов, завдань і можливостей, або ж визначається стандартом використовуваної мережі. Основними факторами, що впливають на вибір топології для побудови мережі, є:

    • середовище передачі інформації;

    • метод доступу до середовища;

    • максимальна довжина мережі;

    • пропускна здатність мережі;

    • метод передачі й ін.

    Відповідно до особливостей проектованої СКС, а також міжнародними стандартами ISO/IEC 11801 будемо створювати СКС із двома підсистемами

    • горизонтальна підсистема СКС, утворена внутрішніми горизонтальними кабелями між РПП й інформаційними розетками робочих місць, самими інформаційними розетками, комутаційним устаткуванням у РПП, комутаційними шнурами й перемичками. Горизонтальні підсистеми двох будинків нашої СКС виконані по топології «зірка».

    • підсистема внутрішніх магістралей (або вертикальна СКС). Внутрішні магістральні кабелі між РПП й РПБ, з підключеним до них комутаційним устаткуванням становлять цю підсистему. Ця система має топологію зірки.

    Будь-яка система СКС проектується з певним ступенем надмірності, тому будемо використовувати стандарти для Gigabit Ethernet, як найбільш перспективної технології.


    3.1.1 Вибір мережевих технологій для магістральної мережі та мережі рівня доступу

    Основними магістральними технологіями на сьогодні є наступні: 100 BASE FХ, 1000 BASE FХ, 10 Gigabit Ethernet.

    100BASE-FX працює через багатомодовий оптичний кабель. Йому властивий повний дуплекс (вищий рівень MAC, повторювачі мають тільки півдуплексний режим). Відстань для повного дуплексу – 2000 м обмежена загасанням у кабелі, для півдуплексу – 412 м обмежена областю колізій. Прийнятний зв’язок “пункт-пункт” без повторювачів. 100BASE-FX подібний до 100BASE-TX, оскільки підтримує MII, використовує кодування 4B/5B для кодування даних і в проміжках, однак простіший на кінцях, бо не потребує скремблювання та кодування MLT-3. Скремблювання непотрібне, бо ширина смуги оптоволоконного кабеля дуже висока, а використання MLT-3 непотрібне, бо оптичний кабель не випромінює і тому не створює завад.

    Технологія GigabitEthernet (гігабітний стандарт Ethernet) - це високошвидкісні локальні мережі стандарту IEEE 802.3z. Дана технологія дозволяє використовувати смугу пропускання в 10 разів більшу, ніж технологія FastEthernet.

    Комплекс технологій l0 GigabitEthernet призначений для побудови дуже швидкісних магістральних з'єднань в мережах IEEE 802.3/Ethernet. Як випливає з назви, технології цього комплексу забезпечують можливість передачі даних по магістральних з'єднаннях ЛВС Ethernet на швидкості 10 Гбіт/сек. У табл. 3.1 наведено порівняльні характеристики технологій ATM і GigabitEthernet.

    Один з потенційних недоліків GigabitEthernet в тому, що технологія

    Ethernet у чистому виді не призначена для підтримки трафіку реального часу, такого, як мова і відео. Для таких пакетів повинні бути прийняті досить серйозні заходи щодо забезпечення якості обслуговування, щоб вони прибували вчасно і без затримки.

    Таблиця 3.1

    Порівняльна характеристика технологій ATM і GigabitEthernet

    Технологія ATM

    Технологія Gigabit Ethernet

    Підтримує механізм QoS як у локальних, так і в розподілених мережах. Дозволяє правилами QoS локальної мережі поширюватися на розподілену мережу

    Засоби QoS реалізовані у вигляді шести рівнів пріоритетів, які не розповсюджуються в розподілену мережу

    Заснована на концепції віртуальних каналів, що гарантує надійність і стійкість

    Використовується шинна топологія. Може бути побудована в комутованих виділених або частково виділених сегментах

    Дозволяє досягати швидкості передачі даних до 10 Гбіт/с і вище

    Обмеження по швидкості - 1 Гбіт/с (без використання дуплексної передачі) та до 10 Гбіт/с


    Базові контрольно-керуючі технології для магістральних мереж є: VLAN, Q-in-Q, STP, OSPF, MPLS.

    Найбільш передовою технологією для побудови операторських мереж є Multi Рrotocol Label Switching (MPLS), як найбільш ефективна архітектура для передачі IP трафіку.

    Для просування даних по мережі MPLS використовує техніку, відому як комутація пакетів за мітками. MPLS підтримує й інші додаткові сервіси: Traffic Engineering (TE), QoS, VPN, EoMPLS і AToM.

    MPLS знаходиться між мережевим і канальним рівнями, і емулює різні властивості мереж з комутацією каналів поверх мереж з комутацією пакетів. Тим самим з його допомогою можна передавати різні протоколи за одним стандартом. У традиційній IP мережі пакети передаються від одного маршрутизатора іншому і кожен маршрутизатор читаючи заголовок пакета (адреса призначення) приймає рішення про те, за яким маршрутом відправити пакет далі.

    У протоколі MPLS ніякого подальшого аналізу заголовків в маршрутизаторах по шляху прямування не проводиться, а переадресація управляється виключно на основі міток. Протокол MPLS має багато переваг перед традиційною маршрутизацією на мережевому рівні.

    Однак ці переваги відсутні при зв'язку точка-точка. Більш того, додавання MPLS міток збільшує переданий пакет, і тим самим - загальний трафік.

    1   2   3   4   5   6   7   8   9


    написать администратору сайта