Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница22 из 27
1   ...   19   20   21   22   23   24   25   26   27


4) № 4. Практична робота. Напишіть назви отруйних ягід. Напишіть назви отруйних грибів.

Тест «Так чи ні?»

Якщо тебе вкусила змія, то треба:

О накласти джгут, перетиснути руку або ногу; О хоча б частину отрути відсмоктати ротом; О промити рану перекисом водню і перев'язати; О бігти скоріше додому; О кликати на допомогу.

Щоб тебе не вкусив кліщ, треба: О не ходити до лісу;

О вибирати у лісі сонячні місця;

О гуляти у заростях кущів;

О вдягати одяг з гладенької тканини;

О перед походом у ліс побризкати себе одеколоном.

5. Підсумок уроку

Які небезпечні ситуації можуть виникнути на відпочинку?

Яка небезпека підстерігає вас під час купання?

Коли найкраще засмагати?

Коли гадюка стає небезпечною?

Як треба діяти, якщо вас вкусила гадюка?

Обговоріть ці поради вдома.

Де в лісі найбільше кліщів?

Як вберегтися від кліщів?

Що має робити постраждалий, щоб видалити зі свого тіла кліща?

Яких правил протипожежної безпеки слід дотримуватись, щоб не спричинити пожежі в лісі?

УРОК30

Тема. Не дикі, але небезпечні. Практична робота: моделювання ситуації «Зустріч з незнайомою твариною»

Мета: розглянути можливі небезпеки від свійських тварин; озна- йомити учнів із правилами поводження зі свійськими тваринами; виховувати обачливість, турботливе ставлення до тварин.

ХіД УРОКУ

Робота із загадками

Коло бабусі сидить у кожусі, Проти печі гріється,

Без водички миється. (Котик)

Гавкає, кусає,

А в дім не пускає. (Собака)

Голодна — мукає, сита — жує, Всім дітям молоко дає. (Корова)

Я великий, я красивий. Як біжу я — в'ється грива, Копитами — туп-туп-туп, По камінню цок-цок-цок. Хвіст у мене довгий-довгий, Хвіст у мене мов шовковий. (Кінь)

Хто співає на паркані

У червоному жупані й чобітку: «Ку-ку-рі-ку»? (Півень)

Учитель. Під час зустрічі зі свійськими тваринами можуть ви- никнути небезпечні ситуації.

Робота за підручником (С. 102-104)

Читання тексту.

Чому, коли зустрінеш незнайомого собаку, ніколи не потріб- но виявляти страху перед ним?

Чому треба особливо остерігатися собаки, що присідає?

Що треба про всяк випадок одразу зробити?

Як треба захистити горло?

Що робити, якщо собака напав на тебе?

Чим треба відбиватися від нього?

По чому треба намагатися вдарити його?

Яке найуразливіше місце собаки?

Чому не можна дивися в очі чужим собакам?

Чому не можна чіпати собаку, навіть свого, коли він їсть або спить?

Чому небезбечно відбирати у собаки предмета, яким він гра- ється?

Що робити, якщо чужий собака схопив якусь твою річ, щоб погратися?

До кого звертатися по допомогу?

Чому не можна чіпати бездомних собак і кішок?

Які хвороби від тварин передаються людям?

Розгляньте малюнки на с. 102. Сформулюйте правила пово- дження із собакою.

Що слід робити після того, як ви гралися з бездомними тва- ринами або годували їх?

Що робити, якщо вас вкусив або подряпав собака чи кіт?

Чим небезпечні укуси, подряпини скажених собак, котів?

Яке щеплення обов'язково треба зробити?

Чому не можна відразу зупиняти кров?

Що треба зробити перед тим, як йти до лікаря?

Яких правил слід дотримуватися, щоб не постраждати під час спілкування з коровами, кіньми, козами?

Чому не можна наближатися до чужих тварин?

Про що треба пам'ятати?

Що робити, якщо на дорозі зустрінеш череду корів?

Чому треба бути обережним з телятами, козенятами, ягня­тами?

Розгляньте малюнок на с. 103. Сформулюйте правила поведін- ки під час зустрічі з чередою корів.

Розгляньте малюнок на с. 104. Сформулюйте правила поведін- ки під час спілкування з конем.

Чому не можна частувати чужого коня цукром чи хлібом?

Чому не можна підходити до коня ззаду?

Що треба зробити після догляду свійських тварин, гри з ни­ми?

Фізкультхвилинка

Гра «Комарики»

Школярі виходять із-за парт, спочатку звуками імітують дзиж- чання комарів, потім рухами — їх політ навколо голови, рук, ніг, ловлять їх оплесками. Наприклад: «Комарик над головою». Діти плещуть у долоні над головою і т. ін.

Робота в зошиті (С. 52)

1) № 1. Чому тварину, яку взяли на вулиці, необхідно показа- ти ветеринару?

Коли інші тварини можуть бути небезпечними для людини?

4) № 6. Практична робота. Тест «Так чи ні?»

Якщо на тебе напав собака, треба:

О дивитися йому у вічі й посміхатися; О утікати;

о рішучо й твердо дати команду «Стояти!», «Сидіти!» або «Лежати!»

Якщо ти зустрінеш по дорозі свійську тварину, ти: О обійдеш її на безпечній відстані;

О почнеш тікати; О будеш дратувати.

5. Підсумок уроку

Коли собаки бувають небезпечними?

Які хвороби передаються людям від хворих собак, котів?

Чому обов'язково треба звернутись до лікаря, якщо вас поку­сав або подряпав кіт чи собака?

Чому небезпечно наближатися до чужих коней, корів, кіз?

Чому треба бути обережним з телятами, ягнятами, козеня- тами?

Коли небезпечними бувають коні?

Назвіть свійських тварин, які є в тебе вдома.

2) № 2. Чому не можна підходити до тварин, коли вони їдять, сплять, б'ються або граються одне з одним?

3) № 3. Розгляньте малюнки. Назвіть зображених тварин. Обведіть олівцем тварин, які небезпечні для людини.

1   ...   19   20   21   22   23   24   25   26   27


написать администратору сайта