Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница20 из 27
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   27


№ 3. Тест «Так чи ні?» Правила безпечної евакуації:

О негайно вийти з приміщення; О взяти необхідні речі; О скористатися ліфтом;

О швидко, але без паніки залишити приміщення.

№ 5. Розгляньте малюнки на с. 49. Як потрібно діяти під час грози, бурі, землетрусу, повені?



У якому районі України найчастіше бувають землетруси?

Про які значні аварії і катастрофи ви чули?

6. Підсумок уроку

Коли гроза буває небезпечною для людини?

Де вам доводилося бути під час грози? Якими були ваші дії?

Якої шкоди завдає буревій природі та людині?

Чому про наближення бурі людей попереджають заздале- гідь?

Як треба діяти, якщо буря застане в полі?

Чому під час землетрусу потрібно перебувати подалі від буді- вель?

Чому під час повені люди піднімаються на горище?

Обстежте своє помешкання разом з батьками й визначте в ньо- му безпечні місця.

Дізнайтеся, коли був землетрус у вашій місцевості. Якими були його наслідки?

Дізнайтеся про інші природні лиха, які трапляються у нашо- му краї. Якими були їх наслідки?

УРОК29

Тема. Безпечний відпочинок

Мета: поглибити знання учнів про правила безпечної поведінки під час відпочинку; вчити уникати небезпек, бути обережними; ви­ховувати відповідальність за власне життя, здоров'я.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Як уникнути неприємностей».

ХіД УРОКУ

Робота із загадкою

Сонце пече, липа цвіте.

День прибуває. Коли це буває? (Влітку)

Учитель. Літо — час канікул. Це час, коли ви відпочиваєте і поліпшуєте своє здоров'я. Як ви вважаєте, чи може відпочинок бути небезпечним? (Відповіді дітей)

Про це ми сьогодні й поговоримо.

Робота за підручником (С. 97-101)

Читання тексту.

Про що треба пам'ятати, відпочиваючи в селі або на дачі?

Чому ви повинні дотримуватися правил безпечної поведінки?

За якої умови відпочинок буде корисним, зміцнить ваше здоров'я?

Доведіть, що сонце буває і корисним і шкідливим.

Пригадайте, коли може статися сонячний удар.

А коли можна отримати сонячний опік?

Коли найкраще засмагати?

Розгляньте малюнок на с. 97.

На яку небезпеку наражаються діти?

Як її можна уникнути? Дайте дітям корисні поради.

Про що треба пам'ятати, перебуваючи біля річки, ставка, озера?

Які правила безпечної поведінки на воді й біля води вам ві- домі?

Розгляньте малюнок на с. 98. Яка небезпека підстерігає цих дітей?

Розкажіть сусідові по парті правила безпечної поведінки на воді й біля води.

Чим приваблює нас ліс?

Що дарує нам ліс?

Про що треба пам'ятати, перебуваючи в лісі?

Чому не кожен гриб і не кожну ягоду можна класти в ко- шик?

Розгляньте малюнки на с. 98. Назвіть зображені гриби і рос- лини.

Чим вони небезпечні для людини?

А для диких тварин?

Які правила треба пам'ятати, щоб уберегти себе від небез- пеки?

Які гриби й ягоди можна збирати?

Чому не можна у жодному разі куштувати ягід, яких не знаєш?

Кому треба показати гриби і ягоди, які ви поклали у свій ко- шик?

Які ще небезпеки підстерігають у лісі?

Як слід поводитися під час зустрічі з дикими тваринами?

Чому не можна робити різких рухів і втікати, коли зустрівся з дикими тваринами?

Розгляньте малюнок на с. 99.

Як слід поводитися, якщо зустрів гадюку?

Що робити, якщо гадюка вкусила?

Чим необхідно промити ранку?

Що корисно пити?

Розгляньте малюнок кліща.

Чи бачили ви коли-небудь кліщів у лісі, на садових ділянках?

Де багато кліщів?

Де треба відпочивати у лісі, щоб зустріч з ними не відбулася?

Чим небезпечний укус кліща?

Який необхідно вдягати одяг, прогулюючись лісом? Чому?

Розгляньте малюнок на с. 100.

За малюнком розкажіть, як треба одягатися, коли йдеш до лісу.

Де найчастіше присмоктуються кліщі?

Чому укус кліща невідчутний? (Він вводить у ранку знеболю- вальну речовину. Через це відразу виявити його неможливо.)

Розкажіть за малюнком, як треба діяти, щоб витягти кліща, що всмоктався?

Чим треба залити місце довкола нього?

Що слід робити, якщо кліщ не відпаде?

А що робити, якщо хоботок кліща обірвався?

Чому голку потрібно попередньо прожарити на вогні?

Чому місце укусу треба промити водою з милом і змастити йодом?

Чому треба ретельно помити руки?

Чому необробленими руками не треба торкатися очей, носа, рота?

Чому треба обов'язково звернутися до лікаря, а кліща відда- ти на аналіз?

Як можуть зашкодити люди, перебуваючи в лісі?

Яке лихо для лісу найстрашніше?

Поміркуйте, чому пожежа — найстрашніше лихо для лісу?

Від чого найчастіше виникають лісові пожежі?

Пригадайте правила протипожежної безпеки, яких слід до- тримуватись, щоб не спричинити пожежі в лісі.

Наведіть приклади інших пожежонебезпечних місць.

Розгляньте малюнок на с. 101. Чи правильно чинять діти? Чому?

Чому біля поля, на якому дозріли зернові рослини, і біля тор- фовища не можна розпалюти багаття?

3. Фізкультхвилинка

Гра «Будь уважним» (на відпочинок м'язів, шиї та очей)

Школярів заспокоїти, посадити рівно, запропонувати руки по- класти на парту, заплющити очі і, повільно відлічуючи, зробити декілька обертів головою: на «раз» — підборіддя торкається гру­дей; на «два» — голова нахиляється праворуч; на «три» — потили- ця провисла над спиною; на «чотири» — голова нахиляється ліво- руч. (Вправу виконуємо 3-4 рази.)

Розплющити очі, подивитись на парту і сусіда, за командою вчи­теля погляд перевести на стіну, потім — у вікно, подивитись яко- мога далі.

4. Робота в зошиті (С. 50-51)

1) № 1. Розгляньте малюнок. Укладіть за ним речення.

Знайдіть на малюнку те, чим можна намастити обпечене місце.

Головний убір якого кольору краще одягти у сонячну погоду?

1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   27


написать администратору сайта