Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница2 из 27
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


Окріпнуть, якщо вживатимеш багато того, що у 6-му пункті. (М'язи)

№ 5. Практична робота.

Укладіть власні правила здорового способу життя.

№ 6. Поясніть прислів'я.

Бережи одяг, поки новий, а здоров'я, поки молодий. 6. Підсумок уроку

Як ви можете зберегти своє здоров'я?

Що позитивно впливає на здоров'я?

Що негативно впливає на здоров'я?

Чи ведете ви здоровий спосіб життя?

Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте?

Які не виконуєте? Чому?

Чому здоров'я вважають неоціненним скарбом? У власних міркуваннях спирайтеся на приклади.

За якими ознаками можна розпізнати здорову людину?

УРОК 3

Тема. Працездатність учня. Активний відпочинок. Практич­на робота: складання правил відпочинку на природі, біля школи, у дворі

Мета: розширити уявлення учнів про працездатність і відпочи­нок; скласти правила відпочинку на природі, біля школи, у дворі; вчити учнів дотримуватися цих правил; виховувати обережність, відповідальність.

ХіД УРОКУ

Вступне слово вчителя

Учитель. Праця зміцнює здоров'я людини. Праця буває фізич- ною і розумовою. Її потрібно чергувати з відпочинком. Усі ці тези ми й спробуємо обговорити на сьогоднішньому уроці.

Робота за підручником (С. 14-16)

Читання тексту на с. 14.

Що людину зробило людиною?

Що таке працездатність людини?

Розгляньте малюнки на с. 14. Хто що робить? Укладіть від- повідні речення. Як почуваються члени сім'ї?

Без чого не можна виконувати будь-яку роботу?

Якою стає людина, що не відпочиває?

Чи можна захворіти, якщо не відпочивати?

Що загрожує втомленій людині?

Чому відпочивати потрібно обов'язково?

Як можна відпочити?

Чи можна відпочити, якщо довше полежати?

Чи можна відпочити, якщо посидіти перед телевізором? Висновок: знайте, що потрібно чергувати види відпочинку: якщо

довго сидів і читав чи писав, потрібно виконати фізичну роботу або побігати й пострибати.

Розгляньте малюнки про працю і відпочинок школяра Гри- ця на с. 15. Розкажіть, чим він займався після школи. Складіть ре- чення за малюнками.

Що вам видається неправильним у поведінці хлопчика?

Що ви порадите Грицеві для збереження й зміцнення його здоров'я?

Учитель. Найкорисніші види відпочинку — особисті захоплен- ня, хобі: ліплення, живопис, спорт, література, танці, колекціону- вання, розведення рослин тощо.

Висновок: працю слід чергувати з активним відпочинком.

Розгляньте малюнки на с. 16. Укладіть відповідні речення.

Оберіть з наведених видів відпочинку активні.

Що ви найчастіше робите?

Що вам подобається? Що — ні? Чому?

Складіть правила активного відпочинку для власної родини.

Орієнтовні відповіді

Відпочивати активно.

Відпочивати всією сім'єю.

Відпочивати регулярно.

Відпочивати різноманітно.

Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила, Слізки срібнії зронила. Ми ті слізки пошукаємо, У травичці позбираємо. Пострибаємо, як зайчата. Політаємо, як пташата. Потанцюємо ще трішки, Щоб спочили ручки, ніжки. Всі веселі? От чудово, А тепер до праці знову.

Продовження роботи за підручником (С. 17)

Через які проміжки часу слід відпочивати, щоб попередити втому?

Учитель. Допомогти відпочити можуть фізичні вправи і фіз- культхвилинки. Завдяки їм поліпшується діяльність усіх органів.

Висновок: щоб не втомлюватися і цікаво відпочивати, потрібно чергувати працю та активний відпочинок.

Практична робота: складання правил відпочинку на природі, біля школи, у дворі

Орієнтовні відповіді

Грайся спокійно, намагайся не перезбуджуватися.

Грайся обережно, остерігайся травм.

Грайся у рухливі ігри на майданчику.

Грайся так, щоб не заважати дорослим.

Грайся так, щоб не зашкодити природі.

Добирай зручний одяг, що відповідає погоді.

Гра і відпочинок повинні викликати позитивні емоції. Учитель. Удома має бути місце, де вам зручно працювати, від-

почивати.

Розгляньте малюнки в підручнику. Складіть корисні поради щодо попередження втоми.

Читання вірша Ганни Чубач.

Як ви вважаєте, чому вчитель похвалив Вову?

Як Вова відпочивав?

Робота в зошиті (С. 6-7)

№ 3. Поясніть прислів'я.

Хто день починає із зарядки, у того всі справи в порядку.

№ 4. Розгадайте кросворд «Чим можна зайнятися у вільний час?»




2

к













1

н
















3

п




р

е

к































4

д































5

л

і

























6

м




л



















7

к



















я







По вертикалі:

1. Один із вихідних днів. (Неділя)

По горизонталі:

Місце, де ковзаються. (Ковзанка)

Передавати словами прочитане. (Переказ)

Передавати у власність як подарунок. (Дарувати)

Називати числа у послідовному порядку. (Лічити)

Щось або когось зображувати. (Малювати)

Магазин книг. (Книгарня)

3) № 5. Практична робота.

— Розгляньте малюнки. Складіть за ними речення.



Хто з учнів добре відпочине на перерві, а хто — навпаки? Об- ведіть червоним олівцем тих, хто не відпочине. Назвіть правила від- починку під час перерви.

Орієнтовні відповіді

За можливості виходь на свіже повітря.

Грайся обережно, остерігайся травм.

Грайся так, щоб не заважати оточуючим.

Грайся спокійно, намагайся не перезбуджуватися.

7. Підсумок уроку

Що таке розумова праця?

Що таке фізична праця?

Як ви працюєте фізично?

Як ви працюєте розумово?

Назвіть умови успішного виконання домашніх завдань.

Які види відпочинку є активними?

Які види відпочинку є пасивними?

Як ви відпочиваєте?

Що вам потрібно для того, аби ви могли виконувати улюбле- ну роботу під час відпочинку вдома?

Як ви з батьками обладнали куточок для активного відпочин- ку вдома?

Які правила відпочинку на природі, біля школи, у дворі ви запам'ятали?

УРОК 4

Тема. Вибір їжі та страв. Культура харчування

Мета: поглибити уявлення учнів про групи їжі; вчити називати групи їжі, вибирати їжу та страви; прищеплювати навички культу- ри і гігієни правильного харчування; виконувати обачливість, аку- ратність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакати «Фрукти і ягоди», «Овочі», «Про­дукти харчування».

ХіД УРОКУ

Вступне слово вчителя

Учитель. Харчування — неодмінна умова нашого життя. Без їжі ми не можемо жити. Як ви вважаєте чому?

Ось саме про їжу — корисну й шкідливу для нашого організ- му — ми сьогодні й поговоримо.

Робота за підручником (С. 18-19)

Читання тексту.

Для чого людина їсть?

Що ми отримуємо з їжею?

Чому корисно їсти регулярно, у певні години?

Який режим харчування є найкориснішим?

Чому шкідливо вживати їжу похапцем?

Чому шкідливо вживати їжу набагато раніше від установле- ного часу?

Чому, якщо ви займаєтесь спортом, то з'їдаєте більше?

Чому більше хочеться їсти, коли багато часу проводиш на сві- жому повітрі, активно рухаєшся?

Чому, якщо надворі холодно, слід вживати більше гарячих страв?

Висновок: корисна для здоров'я їжа — достатня за кількістю і різноманітна за складом.

Учитель. У всіх є власні смакові уподобання. Хтось більше по­любляє м'ясні продукти, хтось, навпаки, — рибу. Декому смакують молоко і каші або страви з овочів і фруктів. Є й такі, які намагають- ся їсти й пити лише «смачненьке»: копчену ковбасу, морозиво, чіп- си, пиріжки, шоколад, пепсі-колу.

Чи потрібно при виборі їжі орієнтуватися лише на власні упо- добання?

У чіпсах, наприклад, немає вітамінів. Чи потрібно їх їсти щодня?

Кока-кола і пепсі-кола містять багато цукру та речовин, які погано впливають на перетравлювання їжі. Поміркуйте, чи потріб- но пити такі напої щодня.

Яку їжу називають «штучною»?

Чим вона насичена?

Чому таку їжу недоцільно вживати?

Чому найчастіше саме у яскравих пакетах і пляшках містять- ся продукти, некорисні для здоров'я?

Висновок: обирати їжу слід за її якістю.

Розгляньте малюнки на с. 19. Пригадайте, які продукти на­лежать до кожної групи їжі. Назвіть їх.

Від чого залежить якість їжі?

Які загальні правила збереження харчової цінності продук- тів вам відомі?

Чому готувати страви краще зі свіжих або охолоджених про- дуктів?

Чому відварені м'ясо і риба корисніші, ніж смажені?

Чому варити продукти необхідно в достатній кількості води у каструлі, закритій кришкою?

У якому вигляді корисно вживати овочі і фрукти?

Чому всі харчові продукти, які вживають у сирому вигляді, необхідно ретельно вимити під проточною водою?

Учитель. Кожна людина добирає їжу за своїми потребами. Без допомоги дорослих вам це зробити складно, адже різної їжі дуже ба­гато. Слід зважити й на те, що традиційно їдять у родині, які про- дукти вона може собі дозволити.

Які продукти необхідно вживати щодня?

Які страви української кухні вам відомі?

Які страви інших національних кухонь вам відомі?

Розгляньте малюнки. Які страви ви упізнали? Назвіть їх.

Поміркуйте і скажіть, що потрібно знати для виконання пра­вил приготування корисної для здоров'я їжі.

Обговоріть вдома з батьками страви, які вживають щоденно у вашій родині. Складіть меню на найближчий тиждень.

3. Фізкультхвилинка

БДЖІЛКИ

Стали, дітки, у рядок,

Всі підемо на лужок. (Ходьба.)

На квітучому лужку

Гудуть бджілки: «Жу-жу-жу».

Разом з ними політаєм. (Імітаціяруху крил.)

Покрутились вліво-вправо. (Повороти тулуба.)

Глянули, де кращі трави. Пошукали квіточок,

Щоб зібрати з них медок. (Нахили тулуба вперед.)

Політали, покрутились,

Дуже бджілки натомились.

Щоб набратись сили,

Усі дружно сіли. (Присідання.)

Знов шукаєм квіточок,

Щоб зібрать смачний медок. (Головою торкнутися до колін.)

Назбирали? Ого-го!

Всі до вулика бігом. (Біг на місці.)

Побували на лужку,

Скуштували ми медку.

Тепер стали у рядок,

Вертаємось на урок. (Заключна ходьба.)

(В. Чабан)

4. Робота в зошиті (С. 81)

№ 1. Допишіть слова. З'єднайте стрілками речення з відповід- ними малюнками. Назвіть свою улюблену їжу.

У м продуктах є необхідний для кісток і зубів кальцій.

Склянка молока к , ніж склянка лимонаду.

Їжа, багата на вуглеводи, — головна у твоєму харчуванні. Хліб, картопля, рис забезпечують тебе енергією на цілий день.

Їжа, багата на білки, важлива для росту й розвитку. Квасоля, м'ясо, риба, курка і сири містять б .

Жири і солодощі зберігають у тілі тепло, але їх треба вживати

у невеликих кількостях. Ця їжа містить б шкідливих жи-

рів і м вітамінів.

О і ф багаті на вітаміни і мінерали.

№ 2. За малюнком укладіть власне меню на сніданок, обід та вечерю, ураховуючи харчову цінність страв і продуктів. Закресліть продукти, які не є корисними для здоров'я.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


написать администратору сайта