3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Скачать 2.44 Mb.
|
Який персонаж казки викликає співчуття і чому? Хто гнітить Малюка? Як ви ставитесь до слів фрекен Бок: «Нічого-нічого, — сказала фрекен Бок, — у мене і діти і собаки швидко стають шовковими». Яке ім'я придумав Малюк для фрекен Бок? Хто в цій історії виступає захисником прав Малюка? 4) № 4. Обведіть номери правил, яких ви дотримуєтесь, зеленим олівцем, яких не дотримуєтесь — червоним. Готовий допомогти товаришеві. Не ображаю менших. Мирно граюся з друзями. Поважаю працю чергових. Завжди вітаюся з товаришами. Не гніваюся, коли програю у грі. Чемно розмовляю з однокласниками. 5. Підсумок уроку Які права мають діти? У яких документах записані ці права? Що означають слова «Ти — не один!»? До кого діти можуть звернутися по допомогу? Які ваші права порушуються в родині, в школі? Хто вам може допомогти мати рівні з іншими права? Які права та обов'язки має школяр? Розкажіть про свої права, які допомагають зміцнити й збере- гти здоров'я. УРОК 15 Тема. Безпека вдома. Тимчасове вимкнення електричного світла Мета: розширити уявлення учнів про безпеку і небезпеку; фор- мувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків; вчити орієнтуватися у темряві; виховувати сміливість, самостійність. На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Сам удома». ХіД УРОКУ Вступне слово вчителя Учитель. Напевне вам доводилося залишатися в квартирі без електрики. Звичайно, за таких обставин виникають певні незручнос- ті. Їх треба вміти уникати. Сьогодні на уроці ми вчитимось цього. Робота за підручником (С. 54) Читання тексту. Які незручності відчуваються, коли вимикають електричне світло? Як же їх уникнути? Що означає орієнтуватися в темряві? Як досягти вміння орієнтуватися в темряві? Розгляньте малюнок підручника. Розкажіть, як можна потренуватися в обстеженні оселі із за- плющеними очима. Хто вам допоможе вивчити власне помешкання? Що робити, якщо ви залишилася удома наодинці і раптом вимкнули світло? Яким же джерелом світла скористатися? Чому користуватися сірниками, свічками, гасовою лампою ви можете лише з дозволу дорослих та в їх присутності? Розгляньте нижченаведені малюнки. Назвіть джерела відкритого вогню. Поміркуйте, чому вам не можна користуватися джерелами відкритого вогню. Розгляньте сюжетні малюнки. Хто з дітей наражається на небезпеку? Чому? Дайте їм ко- рисні поради. Фізкультхвилинка Поросятко зранку встало, потягнулось, В різні боки повернулось, Потім весело всміхнулось. Кругом себе обернулось, Та й побігло до води. — Хрю, хрю, хрю! Хрю, хрю, хрю! Я купатися люблю! Робота в зошиті (С. 27) 1) № 1. Розгляньте малюнки. Що спільного між цими групами предметів? — Запам'ятайте правила користування джерелами відкрито- го вогню. Не встановлюй свічки і гасові лампи біля предметів, які мо- жуть загорітися. Не заправляй гасові лампи бензином. Не став свічки у скляні посудини. Не залишай відкритий вогонь без нагляду. Будь обережним, щоб не спалахнули одяг і волосся. № 2. Тест «Так чи ні?» Якщо погасло світло і ти залишився вдома наодинці, потрібно: О почати кликати дорослих; О хвилину зачекати, щоб твої очі звикли до темряви: О відшукати сірники і запалити папір; О знайти ліхтарик або акумуляторну лампу. № 3. Відгадайте загадки. • Паличка-черкалочка, Головою черкне — вогонь спалахне. (Сірник) • Що за гість, що сам себе їсть? (Вогонь) 5. Підсумок уроку Чи часто вам доводилося залишатися в оселі без електрики? Чому треба вміти орієнтуватись у темряві? Які правила користування джерелами відкритого вогню ви запам'ятали? Чому не можна встановлювати свічки й гасові лампи біля пред- метів, які можуть загорітися? Чому не можна заправляти гасові лампи бензином? Чому не можна ставити свічки у скляні посудини? Чому не можна залишати відкритий вогонь без нагляду? Якими будуть ваші дії, якщо у квартирі раптом погасне світло? УРОК 16 Тема. Безпечна електрика Мета: розширити уявлення учнів про електричні прилади й елек- тричний струм; спонукати учнів до виконання правил безпечного користування електроприладами; виховувати обережність, форму- вати вміння чинити розсудливо. На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакати «Побутова техніка. Інструменти», «Сам удома». Хід УРОКУ 1. Вступне слово вчителя Учитель. Різноманітні побутові електроприлади полегшу- ють людині життя. Це наші помічники. Але в разі порушення правил техніки безпеки вони перетворюються на грізних ворогів. Саме правил безпечного поводження з електроприладами ми сьогодні й будемо навчатися. 2. Робота за підручником (С. 56-58) Читання тексту. Згадайте, за допомогою чого працюють електричні прилади. Коли електричний струм небезпечний для людини? Пригадайте правила користування електричними приладами, які ви вивчили у 2-му класі. Правило 1. Вмикай і вимикай прилади сухими руками за допо- могою вимикача. Правило 2. Не тягни за електричний шнур. Правило 3. Не торкайся оголених проводів і не підходь до них. Правило 4. Не лізь до розетки, а тим більше не засовуй в неї сто- ронні предмети. Правило 5. Користуйся електричними приладами лише з до- зволу дорослих. Правило 6. Небажано вмикати декілька електроприладів одно- часно. Правило 7. Не залишай електроприлади без догляду. Правило 8. Ізоляція не повинна бути пошкодженою. Якими електричними приладами ви користуєтесь самостійно? Як потрібно користуватися електричними приладами? Що станеться, якщо залишити без нагляду праску, електрич- ну плитку, телевізор? До чого може призвести порушення правил користування електричними приладами? Через що може статися коротке замикання? Де може виникнути пошкодження ізоляційного матеріалу? Розгляньте малюнок на с. 56. Укладіть за ним речення. Чому не можна порушувати правила користування електро- приладами? Що слід робити, перш ніж увімкнути електричний прилад? Як переконатися, що він справний? До чого може призвести коротке замикання? Розгляньте малюнок у підручнику. Як вважаєте, чому стало- ся пошкодження пилососа? Чим це небезпечно? Розгляньте малюнок на с. 57. Що може статися, якщо одночасно ввімкнено багато елект- ричних приладів або ж в одну розетку ввімкнено кілька електрич- них приладів? Яка небезпека може виникнути за цих обставин? Чому не можна користуватися електричними приладами без дозволу дорослих? Що необхідно робити, якщо ви вдома відчули запах диму, по- бачили іскри, полум'я? Якщо ж удома нікого немає, за яким номером необхідно не- гайно телефонувати? Чому не можна лякатися й панікувати? Чому в жодному разі не можна гасити електричні прилади водою? Розгляньте малюнки на с. 58. Укладіть за ними гасла. Чому не можна торкатися обірваних проводів? Чому не можна вставляти у розетку цвяхи та інші металеві предмети? Чому не можна торкатися того, хто перебуває під дією елек- тричного струму? Як надати допомогу ураженому електричним струмом? Чому за цих обставин необхідно відключити електрику в по- мешканні? Чому потрібно стати на гумовий килимок, або дерев'яну дощечку, або навіть на книжку? Чому відводити провід від постраждалого необхідно сухим дерев'яним або пластмасовим предметом? Розгляньте малюнки та запам'ятайте, як слід допомагати ура- женому електричним струмом. Укладіть правила. Фізкультхвилинка — Що ж, мабуть, настав вже час Трохи відпочити, Хочу на фізкультхвилинку Всіх вас запросити. Раз — підняли руки вгору. Два — схилились всі додолу. Руки в боки! Повернулись, нахилились І вправо і вліво — Щоб нічого не боліло. Раз, два, три, чотири! Набираємося сили. Нахиліться, поверніться, До товариша всміхніться. Робота в зошиті (С. 28-29) 1) № 1. Розгляньте малюнки. За малюнками сформулюйте від- повідні правила. |