3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Скачать 2.44 Mb.
|
2) № 2. Розгляньте малюнки. Яку загрозу життю і здоров'ю ста- новлять ці предмети? 3) № 3. Тест «Так чи ні?» Якщо по дорозі до школи ти знайдеш невідомий предмет, то: О заховаєш, а йдучи зі школи, забереш; О повідомиш дорослих; О спробуєш сам розібратися, що це таке. Ацетон, розчинники фарб використовуються: О для технічних потреб; О для будівництва; О для забави; О як харчовий продукт. 5) № 5. Практична робота «Дії під час пожежі». Прочитайте і дайте оцінку діям дітей. Даша схвильовано кричить у трубку: Алло, пожежна охорона! Негайно приїздіть сюди. У нас по- жежа! Сергій набирає номер 101 і швидко говорить у трубку: Алло, виникла пожежа, вулиця Пермська, будинок 13, квартира 13. Повідомив Адаменко Сергій. Укладіть повідомлення про пожежу у квартирі за обставин, коли викликаєте пожежну команду. Робота в парах. Укладання діалогу між «потерпілим» і «оператором» служби 101 П. Алло! Пожежа! О. Адреса? П. Вулиця Пермська, 13, квартира 3. О. Хто викликає? П. Чеботарьов Олександр Васильович. О. Виїжджаємо. Підсумок уроку Які пожежонебезпечні та вибухонебезпечні предмети вам ві- домі? Чому вони так називаються? Які пожежонебезпечні предмети вам траплялися? Як треба викликати пожежників? Які вибухонебезпечні предмети вам траплялися? Які застережні знаки поміщають на небезпечних предметах? Чи можуть вам трапитися вибухонебезпечні предмети, на яких відсутні застережні написи? Які саме? Що слід робити, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет? 4) № 4. Розгляньте малюнки на с. 31. Що означають ці знаки? Де їх вивішують? Які правила поводження з пожежонебезпечними та вибухо- небезпечними предметами ви запам'ятали? Якими будуть ваші дії під час пожежі у квартирі? у приватному будинку? Як ви повідомите про пожежу у квартирі під час виклику по- жежної команди? УРОК20 Тема. Безпека в школі. Правила поведінки в школі. Практична робота: моделювання ситуацій поведінки в школі Мета: вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі для збереження життя й здоров'я, вирішувати конфлікт- ні ситуації мирним шляхом; спонукати школярів до виконання правил безпечної поведінки в школі; виховувати відповідальність за свої вчинки. На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Як уникнути неприємностей». ХіД УРОКУ Вступне слово вчителя Учитель. Задля збереження життя і здоров'я у школі учням необхідно знати і дотримуватися правил безпечної поведінки. Саме про них ми сьогодні й поговоримо. Робота за підручником Розгляньте малюнки на с. 64. Складіть за ними речення. Чи дотримуються учні правил безпечної поведінки на уроках трудового навчання? Якими були б ваші дії? Дайте учням ко- рисні поради. Укладання правил поведінки на уроках трудового навчання. Правило 1. Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя. Правило 2. Використовуй інструменти лише за призначенням. Правило 3. У процесі роботи не розмовляй, будь уважним. Правило 4. Під час роботи тримай своє робоче місце в належно- му порядку, а після роботи акуратно прибери його. Що може трапитися, якщо учні не дотримуватимуться правил безпечної поведінки на перервах? Розгляньте малюнки. Поясніть, хто з учнів поводиться на пе- рерві чемно, а хто бешкетує. Укладання правил поведінки на перерві. Правило 1 . На перервах не бешкетуй, не кричи, розмовляй на- півголосно. Правило 2. У коридорах школи рухайся спокійним кроком, без шуму. Правило 3. Акуратно й уважно користуйся дверима, не став руки у дверні отвори, не бешкетуй, не ляскай дверима. Правило 4. На сходах не перегинайся через поруччя, дивися собі під ноги, тримайся правої сторони. Правило 5. Не бігай по сходах, не штовхай тих, що йдуть попе- реду, не смикай дітей за рюкзаки, не став підніжки, не зупиняйся у дверях і проходах. Правило 6. Не сміти. Правило 7. Не ображай однокласників і не сварися з ними. Правило 8. Грайся з друзями у цікаві ігри, не порушуючи правил безпечної поведінки. Чому інколи учні травмуються під час рухливих ігор, спор- тивних змагань? Розгляньте малюнки. На яку небезпеку наражаються діти? Укладання правил поведінки на шкільному подвір'ї. Правило 1 . Уникай травм під час рухливих ігор і спортивних змагань. Правило 2. Коли йдеш зі школи додому, іди через ворота. Через огорожу не лазь. Правило 3. Під час перерви можна відпочити у дворі школи, але на дерева не лазь. Правило 4. Грай у м'яч тільки в місцях для гри. Не грай біля ві- кон. Правило 5. На уроках фізкультури не користуйся спортивним обладнанням без дозволу вчителя. Виконуй правила техніки без- пеки. Правило 6. Не ходи по газонах, не кидай недогризків, не лузай насіння. Правило 7. Не бийся, не бешкетуй. Правило 8. Не лізь на дах чи дерева. Правило 9. Не кричи. Правило 10. Не ображай менших, слабших. Правило 11. Грайся з друзями в різні ігри. Укладання правил поведінки у спортивному залі. Правило 1 . На уроки фізкультури приходь у спортивній формі. Правило 2. Без дозволу вчителя не вилазь на спортивні знаряддя. Правило 3. Будь уважним, чітко виконуй вказівки вчителя. Оцініть свою поведінку в школі. Учитель. Нерідко до травм призводять ситуації, коли учні з'ясовують стосунки за допомогою кулаків. 5) Що таке конфлікт? Це суперечка, яка може призвести і до бійки. Роздивіться інформацію на с. 66 підручника. З яких причин між дітьми виникають конфлікти? Як треба діяти, щоб уникнути конфлікту? Як необхідно з'ясовувати причину конфлікту? Як потрібно висловлювати свою незгоду щодо думок іншого? Чому треба стримувати свої емоції? З ким треба узгоджувати свої думки? Чому не потрібно обурюватися, коли програв? Як слід сприймати поразку? Як треба оцінювати власні дії та дії інших дітей? На що треба намагатися перетворити негативну ситуацію? Яких людей треба уникати? Чому треба уникати тих, хто нав'язує суперечку чи бійку? Обговорення ситуацій Брати Андрійко і Миколка посварилися за книжку. Андрій- ко хотів її читати тоді, коли й Миколка. Як можна було братикам уникнути сварки? Сестрички Богданка й Іринка спокійно домовилися про гру на піаніно. Укладіть із сусідом (сусідкою) по парті діалог між Богданкою та Іринкою. Фізкультхвилинка Раз, два! Всі присіли, Потім вгору підлетіли. Три! Чотири! Нахилились, Із струмочка гарно вмились. П'ять! Шість! Всі веселі Летимо на каруселі. Сім! Вісім! В поїзд сіли, Ніжками затупотіли. Дев'ять! Десять! Відпочили І за парти дружно сіли. Продовження роботи за підручником (С. 67) Чому в разі виникнення конфлікту у жодному разі не можна вступати у бійку? Що може трапитися? Які «сліди» залишає бійка кулаками? Що може завдати серйозної травми? Хто зазвичай розпочинає бійку? Поясніть власне ставлення до бійки. Розгляньте малюнки у підручнику на с. 67. Укладіть за ними речення. Хто з дітей уміє уникати конфліктів? Хто — ні? Як ви поводитесь у подібних ситуаціях? Робота з приказками Бійка до добра не доводить. Захищатися треба словами, а не кулаками. Які ще прислів'я та приказки щодо теми уроку ви знаєте? Робота в зошиті (С. 32-33) 1) № 1. Розгляньте малюнки. Складіть за ними речення. Дайте корисні поради дітям. 2) № 2. Тест «Так чи ні?» На перервах у школі можна: О бігати на майданчику для ігор; О стрибати на спортмайданчику; О розмовляти і спокійно рухатися в приміщенні школи; О голосно кричати. Чому треба виконувати правила для учнів? О Щоб не засмучувати батьків; О щоб тебе ставили за взірець; О щоб себе не травмувати; О щоб не порушувати спокій інших. Якщо ви з товаришем посварилися, то ти: О обов'язково з'ясуєш стосунки бійкою; О уникнеш бійки; О будеш кликати на допомогу; О підеш на примирення. 3) № 3. Практична робота. Розгляньте малюнки. Оленку ображають старшокласниці. До- поможіть їй прийняти правильне рішення. Зафарбуйте відповідні квадратики. Чому інші рішення не є правильними? |