Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница1 из 27
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27

Плани-конспекти з основ здоров’я 3 КЛАС

ОРІЄНТОВНЕ ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ



з/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Людина та її здоров'я (2 год)

1

Показники здоров'я. Завдяки чому людина рухається




2

Здоровий спосіб життя. Практична робота: складання власних правил здорового способу життя




Фізична складова здоров'я (7 год)

3

Працездатність учня. Активний відпочинок. Практична робота: складання правил відпочинку на природі, біля школи, у дворі




4

Вибір їжі та страв. Культура харчування




5

Практична робота: вивчення маркування харчових продуктів




6

Корисні та шкідливі мікроби




7

Запобігання інфекційним хворобам. Практична робота: моделювання поведінки під час епідемії грипу




8-9

Чинники природи, що сприяють збереженню здоров'я. Тематичне оцінювання




Соціальна складова здоров'я (22 год)

10

Сім'я як чинник здоров'я. Практична робота: рольова гра «Батьки і діти»




11

Ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Практична робота: моделювання ситуацій спілкування з ВІЛ-позитивними людьми




12

Вплив куріння й алкоголю на здоров'я дитини




13

Твоя домівка








з/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

14

Права дитини на здоров'я в сім'ї та суспільстві




15

Безпека вдома. Тимчасове вимкнення електричного світла. Тематичне оцінювання




16

Безпечна електрика




17

Практична робота: проект «Ми бережемо електроенергію!»




18

Небезпека від вогню. Що таке евакуація




19

Пожежонебезпечні предмети. Вибухонебезпечні предмети. Практична робота: ситуаційна гра «Дії під час пожежі». Практична робота: рольова гра «Викликаємо служби 101, 102, 103, 104»




20

Безпека в школі. Правила поведінки в школі. Практична робота: моделювання ситуацій поведінки в школі




21

Дорога з обмеженою оглядовістю. Ознайомлення з дорожніми знаками.

Практична робота: виявлення місць з обмеженою оглядовістю на дорогах, прилеглих до школи. Вчимося безпечно переходити дорогу




22

Дорога за несприятливих умов. Практична робота: «читання» учнями дорожніх знаків «Рух пішоходів заборонено», «Слизька дорога»




23

Залізничний переїзд. Практична робота: «читання» учнями дорожніх знаків «Залізничний переїзд», «Одноколійна дорога» тощо. Встановлення зв'язку між ДТП і порушеннями правил дорожнього руху




24

Ти — пасажир




25

Метро — підземний транспорт. Ти на екскурсії




26

Небезпечні місця для розваг. Незнайомі люди. Тематичне оцінювання




27­28

Природні лиха: гроза, буря, землетрус, повінь




29

Безпечний відпочинок




Исихічна й духовна складові здоров'я (6 год)

30

Не дикі, але небезпечні. Практична робота: моделювання ситуацій «Зустріч з незнайомою твариною»








з/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

31

Надання першої допомоги при укусах, порізах, кровотечі з носа, потраплянні смітинки в око




32

Увага й пам'ять. Практична робота: тренування уваги й пам'яті




33

Спілкування у родині, з однокласниками, друзями




34

Поведінка, звички та здоров'я. Корисні й шкідливі звички. Правда і кривда




35

Творчість і здоров'я. Народні традиції здорового способу життя. Тематичне оцінювання




розробки уроків

УРОК 1

Тема. Показники здоров'я. Завдяки чому людина рухається

Мета: формувати уявлення учнів про значення здоров'я для лю­дини; вчити називати показники здоров'я, розрізняти показники власного здоров'я; вчити дітей тренувати м'язи, розвивати витри- валість; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

ХіД УРОКУ

Вступне слово вчителя

Учитель. Життя і здоров'я — найбільша цінність. Коли ти здо­ровий, то добре працюєш, гарно вчишся. Ти завзято робиш різні спра- ви: читаєш цікаву книжку, копаєш грядку, прибираєш кімнату, бі- жиш до магазину, граєшся у м'яча. До показників здоров'я відносять також фізичні якості, що відповідають віку дитини. Сьогодні ми по- говоримо про показники здоров'я та навчимось їх розрізняти.

Робота за підручником (С. 4-7)

Читання тексту на с. 4.

Розгляньте малюнки. Назвіть показники здоров'я дітей, зо- бражених на малюнках. Укладіть речення за ними.

Чому говорять, що найбільше щастя в житті — здоров'я?

Як поводиться вдома здорова дитина?

Як поводиться в школі здорова дитина?

Які почуття є у здорової дитини?

Як ставиться здорова дитина до оточуючих?

Який настрій у здорової людини? Висновок: у здорової людини гарний настрій.

Розгляньте малюнки на с. 5. Яких дітей зображено на малюн­ках? Доведіть свою думку. Складіть відповідні речення.

Як керує своїми емоціями здорова людина?

Висновок: здорова людина вміє керувати своїми діями, емоціями.

Розгляньте малюнки на с. 6. Яких дітей зображено на малюн- ках. Доведіть свою думку. Складіть відповідні речення.

Що ви відчуваєте, коли здорові? Що вам приємно? Чим ви ми- луєтесь? Які робите справи?

Висновок: здорова людина — добра і справедлива.

Розгляньте малюнки на с. 7.

Завдяки чому людина рухається?

Які рухи ви виконуєте за допомогою м'язів?

Що означає «докласти зусиль»? Наведіть приклади.

Що означає «виконувати посильну роботу»? Наведіть при­клади.

Що означає «відсутність витривалості»? Наведіть при- клади.

Розгляньте малюнок. Що робить дівчинка? Чи доводилося вам фарбувати дерева? З якою метою? Чи легка ця робота? Чого треба докласти? Чи посильна ця робота для школярів?

На правому малюнку зображено силометр. За допомогою си- лометра вимірюють силу м'язів.

Фізкультхвилинка

Раз — підняли руки вгору. Два — схилилися додолу. Не згинайте, діти, ноги, Як торкнетеся підлоги. Раз, два, три, чотири — Треба знову прямо стати, П'ять, шість, сім, вісім — І спочатку починати.

Продовження роботи за підручником

Розгляньте малюнки на с. 8. Розкажіть, роботу яких м'язів зображено на них. Укладіть відповідні речення.

Чи можна тренувати м'язову витривалість?

Як це робити?

Чи відома вам гра «Завмри — відімри!»? Що вона розвиває?

Робота в зошиті (С. 2-3)

№ 2. Вивчення вірша.

Повинні завжди люди робити вірний шаг. Здоровим має бути і тіло і душа. Вода, повітря, сонце, зарядка, спорт, режим: Радій життю, мій друже! Здоров'я бережи!

(О. Чеботарьов)

№ 3. Поясніть прислів'я.

Краще попередити хворобу, ніж її лікувати.

Живи, як треба, — і лікаря не треба.

№ 5. Тест «Так чи ні?» Упізнай показники здоров'я. О Відсутність болю

О Добрий настрій О Гарна постава О Дзвінкий голос О Добрий апетит О Дратівливість О Доброзичливість О Кашель О Ясні очі

№ 6. Поясніть прислів'я.

Якщо дитина бігає й грається, то їй здоров'я усміхається.

Здоровому все здорово.

Без уроків фізкультури не зміцниш мускулатури.

Підсумок уроку

Від чого залежить здоров'я?

Розкажіть, як ви почуваєтесь, коли здорові.

Назвіть показники здоров'я людини.

Назвіть показники свого здоров'я.

Згадайте прислів'я про здоров'я.

Як ви тренуєте свої м'язи?

Оцініть свою м'язову витривалість.

УРОК 2

Тема. Здоровий спосіб життя. Практична робота: складання влас- них правил здорового способу життя

Мета: розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що негативно впливає на здоров'я; сприяти

виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність.

ХіД УРОКУ

Вступна бесіда

Учитель. «Здоров'я для людини — найбільша цінність», — каже народна мудрість. Чому, як ви вважаєте?

Який вигляд має здорова людина?

Що означає бути здоровим?

Чи можете ви сказати про себе: «Я — здоровий»?

Від чого залежить здоров'я?

Що необхідно робити, щоб бути здоровим?

Робота за підручником

Читання тексту на с. 9.

Що негативно впливає на здоров'я?

Якими є наслідки того, що людина не замислюється про збе- реження здоров'я?

Якою вона стає? У чому шукає розраду?

Розгляньте малюнки. Що негативно впливає на здоров'я? Складіть відповідні речення.

Що означає «обирати здоровий спосіб життя»?

Яким є життя такої людини?

Які правила здорового способу життя вам відомі? Висновок: здоров'я — найдорожчий скарб.

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати — Будемо відпочивати. Три! Чотири! Присідайте, Швидко втому проганяйте. П'ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ.

Продовження роботи за підручником

Розгляньте малюнки і схему на с. 10. Що позитивно впливає на здоров'я? Складіть відповідні речення.

Про яку людину можна сказати, що вона обрала здоровий спосіб життя?

Висновок: якщо людина робить усе, щоб зберегти й зміцнити здоров'я, вона веде здоровий спосіб життя.

5. Робота в зошиті (С. 4-5)

№ 1. Допишіть.

Наше тіло — механізм, Загартовуй о .

№ 3. Вивчення вірша.

Різні правила бувають, Їх дорослі добре знають. Захворіли мишенята, Бо не слухалися тата.

(О. Чеботарьов)

— Розгляньте малюнки. Чому захворіли мишенята? Дайте звірят- кам свої поради щодо зміцнення здоров'я та дотримання правил здо­рового способу життя.

№ 4. Розгадайте кросворд «Здоров'я».




1

з










2

д

о













г




3

й




о










4

Ф

р

у



















5

о







ч







6

в




т




м













7



з







Хай в тебе буде гострим, як в орла. (Зір)

Те, чого ти чекаєш від лікаря, коли захворів. (Допомога)

Найвідоміший лікар. (Айболить)

Дуже корисна і смачна їжа, яка росте на деревах. (Фрукти)

Не менш корисна їжа. (Овочі)

Те, що міститься у 4-му й у 5-му пункті цього кросворда. (Ві­таміни)



  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


написать администратору сайта