Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница3 из 27
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


Яєчня, торт, сир, суп, масло, овочі, фрукти, вареники, чай, хліб, курка, шпроти, сік, печиво, каша з котлетою, цибуля, молоко, йо­гурт, лимонад.

Робота із загадками.

В земляній сиджу коморі

А коса моя — надворі. (Морква)

Погуляти в садок вийшла, Щоб зірвати смачну... (вишню).

Синя,соковита Хоч на дереві росте, Містить йод зате. (Слива)

Яків їх в саду нарвав. Ой, які червоні!

У долоні їх узяв — Аж горять долоні. (Яблука)

Блукають мишки у городі, Не завдають нікому шкоди. Мають гарні зелені сорочки. Здогадалися? Це... (огірочки).

Білі зуби маю, та усі ковтаю,

Довгі коси маю, та не заплітаю. (Кукурудза)

А що то за коні в гаю на припоні, Довгасті, голчасті, зеленої масті, Нікого не возять, лише солі просять? Оті коні на припоні

Не їдять, не п'ють, а гладшають. (Огірки)

Баран у коморі, а роги — надворі. (Буряк)

Червоні чоботи у землі закопані. (Буряк)

№ 1. Розгадайте кросворд «За столом».







п













2 б




р




ш













3

к




р

о







й







4

ш




к




л




д
















5

у













6

п




д




к

у

в

а













7

ч




т



















и







По вертикалі:

Як ще називають їстівний харч? (Продукти)

По горизонталі:

Розмелене в порошок зерно. (Борошно)

Обов'язковий атрибут весілля. (Коровай)

Смачний виріб з какао та цукру. (Шоколад)

Перед їжею потрібно вимити... (руки).

Після сніданку, обіду чи вечері потрібно... (подякувати).

Не можна одночасно їсти за столом і книгу... (читати).

Поради дитині, яка сіла за стіл

Не відкушуй відразу великі шматки.

Не говори з повним ротом.

Намагайся їсти тихо.

Смажену або варену курку бери із загальної тарілки видел- кою, а потім можна руками взяти кісточку, щоб її обгризти.

Гарнір набирай на виделку за допомогою ножа або хлібної шко- ринки.

Не їж ложкою те, що можна їсти виделкою.

Не їж з ножа — це негарно, до того ж можна порізатися.

Ніж тримай у правій руці, а виделку — у лівій.

Кісточки від компоту виплюнь на піднесену до рота ложечку, а потім поклади на тарілку.

Не тягнися через увесь стіл за тим, що хочеш з'їсти. Попроси сусіда, він подасть.

Не вибирай із загальної тарілки те, що сподобалося. Бери край- ній шматок.

Не вибирай хлібом залишки соусу з тарілки.

Закінчивши їсти, не облизуй ложку. Брудні ніж і виделку по- клади на свою тарілку.

Не став без дозволу свою брудну тарілку на використану таріл- ку сусіда.

Розмішавши цукор у чашці, поклади ложечку на блюдце. Не залишай її в чашці або склянці.

Не сиди боком до столу.

За їжею не читай.

Не скочуй кульки з хліба, не криши хліб, доїдай усі його шма- точки.

5) № 2. Розгляньте малюнки. Пригадайте, з яких казок ці каз- кові герої. Назвіть їх. (Карлсон, Робін-Бобін-Ненажера, Кіт Мат- роскін)



Хто з цих казкових героїв піклувався про своє здорове харчу­вання? Хто — навпаки? Що ви їм порадите?

5. Підсумок уроку

Для чого людині необхідно їсти?

Які основні правила харчування вам відомі?

Як ви харчуєтесь щодня?

Які групи їжі вживаєте?

Назвіть страви, які полюбляєте найбільше.

Що ви зробили сьогодні зранку, щоб бути здоровими?

Що зробите для цього ввечері?

Що може трапитись, якщо цього не робити?

Які способи приготування їжі є корисними?

Які правила поведінки за столом ви виконуєте?

Розкажіть, як сервірують стіл у ваших родинах.

УРОК 5

Тема. Практична робота: вивчення маркування харчових про- дуктів

Мета: навчити дітей розпізнавати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; розвивати мислення, мовлення; вихову­вати самостійність.

ХіД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Разом із продуктами харчування до нашого організ- му можуть потрапити отруйні речовини, що призведе до отруєння. Отруєння можуть викликати зіпсовані продукти, отруйні рослини, гриби, хімічні речовини. Ознаки неякісного стану продуктів харчу- вання — це неприємний запах, нетоварний вигляд, порушена упа­ковка, прострочений термін зберігання.

Сьогодні ми будемо вчитися розпізнавати якість продуктів хар- чування за їх певними ознаками.

Робота за підручником (С. 21)

Читання тексту.

Що необхідно зробити перед вживанням консервованих про­дуктів?

Для чого слід уважно перевіряти термін їх придатності?

На що слід звернути увагу?

Розгляньте малюнки на с. 21. Які продукти можна вживати? Які — ні? Чому?

Оберіть з наведеного переліку продукти для обіду, що корисні для здоров'я.

Гречана крупа, курка, сметана, в'ялена риба, хліб український, пепсі-кола, пиво, молоко, яблука, огірки, помідори, шоколад, ба­тон, торт.

Розгляньте малюнки страв. Назвіть знайомі страви. Оберіть страви для сніданку, обіду та вечері з урахуванням їх харчової цін- ності.

Фізкультхвилинка

ГУСи

Вийшли гуси на травицю

Пощипати муравицю.

Йдуть вони ладочком,

Рівненьким рядочком. (Ходьба на місці.)

Гусоньки гуляли,

Крильцями махали.

(Піднімання й опусканнярук в сторони і вниз.)

Поскубли травички,

Попили водички,

Нахилились, потяглись,

Усі дружно піднялись. (Присідання.)

Бігали-гуляли,

Крильцями махали.

(Піднімання й опускання рук.)

По дорозі цуцик біг,

Біля гусеняток ліг.

Гуси цуцику зраділи,

Заспівали, зашипіли. (Нахили тулуба вперед.)

Він злякався і утік —

Тікав малий з усіх ніг.

Розправили гуси крила,

За цуциком полетіли.

(Біг з піднятими й розведеними в сторони руками.)

Набігались, заморились,

Криленята опустились.

Пішли малі гусенята

Ввечері додому спати.

(Заключна ходьба, руки на поясі.)

А як спатоньки вкладались — Ще крильцями помахали. (Піднімання й опускання рук.)

(В. Чабан)

4. Робота в зошиті (С. 11-12)

1) № 2. Практична робота.

— Розгляньте малюнки. Назвіть зображені продукти. Розглянь- те етикетку кожного харчового продукту.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


написать администратору сайта