Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница7 из 27
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   27


№ 2. Тест.

Зафарбуйте правильну відповідь. Які звички є корисними для здоров'я? О Уранці ми всі разом робимо зарядку. О Увечері ми всі допізна дивимося телевізор. О Ми їмо багато овочів та фруктів.

О Щодня ми їмо дуже багато печива, цукерок, тістечок. О Усю хатню роботу виконує мама. О Кожний член нашої сім'ї має домашні обов'язки, О Усю роботу по дому ми розподіляємо між собою. О Мої батьки курять. О Мої батьки займаються спортом.

№ 4. Поясніть прислів'я.

Батькова хата усім багата.

Місто — для багатства, село — для здоров'я.

Які ще прислів'я про рідну домівку вам відомі?

6. Підсумок уроку

Опишіть свої домівки.

Якою ви хотіли би бачити свою оселю?

Що ви робите для цього?

Що кожен може зробити для підтримання порядку у своїй оселі?

Що можна зробити для своєї оселі, під'їзду, вулиці?

Для чого це потрібно? Як це впливає на наше здоров'я?

Чому людина завжди сумує за рідною домівкою?

УРОК 14

Тема. Права дитини на здоров'я в сім'ї та суспільстві

Мета: розширити уявлення учнів про основні права дитини в сім'ї та суспільстві; викликати в учнів бажання знати свої права; сприя- ти розумінню учнями важливості прав дитини для розвитку особис- тості; розвивати самостійність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Права дитини».

ХіД УРОКУ

Вступна бесіда

Учитель. Що потрібно для того, аби дитина виросла? (Їсти, гра­тися, займатися фізкультурою, вчитися, спілкуватися, дотриму­ватися здорового способу життя тощо)

На все, про що ви зараз сказали, ви маєте право.

Як ви розумієте значення слова право? (Необхідне правило; те, що можна робити)

Право — надана законами держави можливість здійснювати певну діяльність.

У кожної людини є свої права, які захищаються законами дер­жави і міжнародними законами. У кожної дитини також є права, і вони також захищаються державним законом, а ще міжнародним законом — Конвенцією ООН про права дитини. Держави, які прий- няли (ратифікували) Конвенцію, погоджуються, що на їх території діти мають права, окреслені цим законом. Україна прийняла даний закон. (Вчитель демонструє плакат «Конвенція прав дитини» і пе- рераховує основні права дитини.)

Робота за підручником (С. 41-42)

Читання тексту.

Хто вас захищає?

Як називається Основний Закон країни?

Які права ви маєте за Конституцією?

Розгляньте малюнки підручника.

Які права дитини затверджені Організацією Об'єднаних На- цій? Укладіть відповідні речення.

Висновок: права дітей захищає держава. Якщо ви відчуваєте пев­ні утиски з боку старших чи однолітків, звертайтеся по допомогу до старших друзів, учителів, до міліції або соціальної служби.

Розкажіть про права, які допомагають вам зберегти й зміц- нити здоров'я.

Учитель. Для того щоб зберегти право, наприклад право на на- вчання, дітям потрібно дотримуватись певних обов'язків.

Які учнівські обов'язки ви знаєте? (Доцільно записувати від­повіді на дошці або на плакаті. Увага учнів звертається на те (і це позначається стрілочками), що обов'язки пов'язані з правами.)

Оскільки право навчатися є не тільки в одного учня, а й у його однокласників, то ваш обов'язок — не порушувати їх права, тобто не заважати їм слухати і вчитися на уроці. У вчителя є право пра- цювати — навчати всіх дітей у класі, тому ніхто не повинен пору­шувати право вчителя, а обов'язок учня — не заважати вчителеві проводити урок.

Які ще обов'язки є в дитини?

Вчитель разом із дітьми створює плакат «Мої обов'язки», куди записує основні обов'язки дітей (вчитися, піклуватися про здоров'я, любити батьків, виконувати правила, встановлені в школі, тощо).

Важливо підвести учнів до висновку, що в дитини є право на здоров'я, на любов батьків, отже, є й обов'язок піклуватися про своє здоров'я, турбуватися про батьків і т. ін.

Висновок: права й обов'язки будь-якої людини, будь-якої дити­ни взаємопов'язані і дуже важливі; життя буде гармонійним і спра- ведливим за умови, якщо кожна людина дотримуватиметься своїх прав і не забуватиме про свої обов'язки як гарантію дотримання прав інших.

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири — У лісок ми ходили, Зайця сірого зустріли. Зайчик прудко так стрибає, Пташка весело літає, Швидко лис десь пробіжить, Їжачок в кущах сидить. Посиділи і ми трішки, Щоб спочили руки, ніжки. Всі веселі, от чудово! У лісок підемо знову.

Робота в зошиті (С. 25-26)

1) № 1. Вивчення вірша.

Назвіть права дитини, про які йдеться у вірші.

І дівчатко, і хлоп'я Мають право на ім'я. Ти — Надійка, я — Василь. А оцей малюк — Максим.

Мають Дмитрик і Оленка Ще й по батькові ім'я. «Я — Дмитро Ілліч Орленко! Каже впевнено хлоп'я. І дівчатко, і хлопчина, І великі, і малі Мають власну Батьківщину, Найріднішу на землі. Мають право називати Україну словом МАТИ, Бо вона дітей завжди Оборонить від біди.

(І. Жиленко)

№ 2. Напишіть, які права дитини, затверджені ООН, вам відомі. Які з цих прав допомагають збереженню й зміцненню здоров'я?

— Якби ви складали перелік прав дитини, що б ви до нього вклю­чили?

Розгляньте малюнок на с. 26. Згадайте казку А. Ліндгрен «Ма- люк і Карлсон, що живе на даху».

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   27


написать администратору сайта