Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница15 из 27
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   27


2) № 1. Розгляньте малюнок.

Розфарбуйте й запам'ятайте зображені знаки.

Як вони називаються?

На якому тлі вони намальовані?

Якого кольору їх облямівка?

Що вони означають?



6. Підсумок уроку

Що називається залізничним переїздом?

Які бувають залізничні переїзди?

Яких правил безпечної поведінки слід дотримуватись біля за- лізничного переїзду?

Коли залізнична колія буває небезпечною?

Яких правил поведінки слід дотримуватися біля залізнич- ної колії?

Ознайомте своїх братиків і сестричок з вивченими правилами. Намалюйте малюнок «Мій друг — безпечний рух!»

УРОК24

Тема. Ти — пасажир

Мета: розширити уявлення учнів про те, хто такі пасажири; вчити правил користування громадським транспортом; ознайоми- ти дітей із дорожньою розміткою й дорожніми знаками, що позна- чають місце зупинки пасажирського транспорту; виховувати куль­туру поведінки.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Транспорт».

ХіД УРОКУ

1. Робота із загадками

Я літаю, я літаю,

Я зірки на крилах маю, І мотор у мене є, Що життя мені дає. (Літак)

Маленькі будиночки По місту біжать, Хлопчики й дівчатка

В будиночках сидять. (Трамвай)

Дім по вулиці іде, На роботу всіх везе — Не на курячих лапках,

А в гумових чобітках. (Автобус)

• Не трамвай це, не автобус, Хоч тримається за проводи І у гумових черевиках

Ходить маршрутом туди-сюди. (Тролейбус)

Учитель. Літак, поїзд, трамвай, тролейбус — види транспор­ту. Вам вже відомі деякі правила користування транспортом. На­звіть їх.

2. Робота за підручником

Читання тексту (С. 77).

Хто такі пасажири?

Який транспорт називають громадським або пасажирським?

Чому кожен пасажир повинен не тільки знати, а й виконува- ти правила користування пасажирським транспортом?

Де слід чекати пасажирський транспорт?

Чому пасажирський транспорт слід чекати на тротуарі або по- садковому майданчику?

Де потрібно чекати пасажирський транспорт, якщо немає по- садкового майданчика?

Як позначається місце зупинки пасажирського транспорту?

Розгляньте дорожні знаки. Розкажіть про кожний із них за планом.

Як називається знак?

Якої форми цей знак?

На якому тлі він намальований?

Якого кольору облямівка?

Розгляньте нижній малюнок.

Як ще позначається місце зупинки пасажирського транс­порту?

Яким громадським транспортом батьки дозволяють вам ко- ристуватися самостійно?

С. 78.

Розгляньте малюнки.

Хто з дітей на малюнку порушує правила користування паса- жирським транспортом?

На яку небезпеку наражаються діти?

Дайте їм корисні поради.

Чому коли на зупинці скупчується багато людей, треба бути особливо обережним? Чим це небезпечно?

Як слід поводитися, щоб не потрапити під колеса транспорту?

Чому не можна підходити до краю проїжджої частини дороги?

Як слід поводитися, коли заходиш у транспорт чи виходиш з нього?

Коли дозволяється посадка і висадка з транспорту?

Чому посадка й висадка з транспорту дозволяється лише піс- ля повної зупинки тролейбуса, трамвая чи автобуса?

Через які двері треба заходити до автобуса, трамвая, тролей- буса?

Чому до автобуса, трамвая, тролейбуса треба заходити через задні двері, а виходити — через передні?

Чому до виходу треба готуватися заздалегідь?

Чому, коли зайшов до салону, не треба поспішати займати місце?

Кому повинен поступитися місцем школяр?

Яке місце слід обрати, щоб нікому не заважати і щоб вас ніхто з пасажирів не штовхав?

Що треба робити, щоб під час раптової зупинки транспорту не втратити рівновагу і не впасти?

Чому не можна голосно розмовляти й пустувати у салоні?

С. 79.

Розгляньте верхні малюнки. Оцініть поведінку дітей.

Які правила-заборони ви запам'ятали?

Чому не можна стрибати з транспорту, що рухається?

Чому не можна їхати на підніжках, виступах пасажирсько- го транспорту?

Чому не можна висуватися з вікон, перешкоджати зачинен- ню дверей, спиратися на двері?

Розгляньте нижні малюнки.

Які правила користування пасажирським транспортом пору- шують діти? На яку небезпеку вони наражаються?

С. 80.

Чому не потрібно поспішати переходити дорогу після того, як вийшов із транспорту на тротуар чи узбіччя?

Що треба намагатися знайти?

Чому краще користуватися підземним чи наземним пішохід- ним переходом?

Як треба обходити автобус і тролейбус? трамвай? Чому?

Які правила безпечного переходу проїжджої частини доро­ги ви знаєте?

Чому миттєво зупинити транспорт не можна?

Коли можна йти до тротуару, якщо трамвайну колію прокла- дено на проїжджій частині дороги? (Йти до тротуару можна тіль­ки тоді, коли переконаєшся, що на дорозі немає транспорту.)

Розгляньте малюнки. Які правила переходу дороги після ви- садки з транспорту порушують діти?

Чому цього не слід робити?

Фізкультхвилинка

Часу гаяти не варто — Руки покладем на парти. Сонце, діти, вже високо! Всі вдихаємо глибоко, Руки разом опускаєм І глибоко видихаєм. В другій вправі для дітей Руки ставим до плечей. Руки вгору почергово — Вправу робимо чудово, Чітко руки піднімаєм, Пальці вгорі розтискаєм. Руки вже за головою — Дивимось перед собою. Випрямляємо хребет, Лікті зводимо вперед. Мов метелики, злітаєм, Крильця зводим — розправляєм. Треба на поясі руки тримати — Будем вставати та присідати: Встати-присісти, встати-присісти, Як перед грою всі футболісти.

Робота в зошиті (С. 38-41)

№ 1. Які види транспорту належать до громадського?

№ 2. Які види громадського транспорту є в нашому місті (селі)?

— Хто із зображених героїв мультфільмів порушив правила ко­ристування громадським транспортом? Обведіть порушників черво- ним олівцем. Дайте їм корисні поради.

№ 3. Розгляньте малюнок.

1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   27


написать администратору сайта