Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница16 из 27
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   27


Як треба обходити трамвай, тролейбус і автобус? Зафарбуй- те відповідну стрілку.

№ 5. Тест «Так чи ні?»

Чекаючи на автобус, трамвай або тролейбус, ти: О вийдеш на проїжджу частину вулиці;

О будеш чекати на зупинці; О підійдеш до узбіччя дороги.

Під час посадки у транспорт:

О зайдеш спокійно, дотримуючись черги; О забіжиш поза чергою; О відштовхнеш літніх людей і зайдеш.

Під час виходу з транспортного засобу: О самовільно відчинеш двері;

О обережно, не штовхаючись, вийдеш; О вийдеш на проїжджу частину дороги.

Якщо відходить автобус, а ти не встигаєш до нього сісти, то: О голосно закричиш;

О швидко побіжиш; О будеш чекати наступного.

№ 6. Розгляньте малюнки на с. 40.

4) № 4. Розгляньте малюнки на с. 39.



Які правила користування громадським транспортом порушу- ють хлопці? Дайте їм корисні поради.



№ 7. Що вчинити у такій ситуації?

На зупинці чимало людей. Ти станеш у чергу чи проберешся наперед, щоб бути першим?

Після тебе в черзі стоїть дівчинка. Ти її пропустиш чи відштовх- неш?

Біля тебе стоїть бабуся. Даси їй дорогу чи проскочиш під її ру­ками сам?

Ти сидиш в автобусі, а на зупинці до салону увійшов дідусь. Твої дії?

Ти з мамою зайшов до автобуса. Вільне місце було лише одне. Твої дії?

Ти виходиш на наступній зупинці. Як ти звернешся до паса- жирів із проханням пропустити тебе до виходу?

Тобі треба передати гроші на квиток. Як ти звернешся до па- сажирів?

С. 41. Гра «Ввічливо — неввічливо».

Зафарбуйте відповідь «так» — зеленим, «ні» — червоним кольо- ром.

О Поступитися в трамваї місцем.

О Привітатися під час зустрічі.

О Штовхнути, не вибачитись.

О Допомогти підняти річ.

О Не поступитися місцем у транспорті.

5. Підсумок уроку

Які види громадського транспорту вам відомі?

Які правила безпечної поведінки пасажирів ви запам'ятали?

Які правила користування пасажирським транспортом ви знаєте?

Чому їх потрібно виконувати?

Ознайомте своїх братиків і сестричок з вивченими правилами.

Як позначається місце зупинки пасажирського транспорту?

Яких правил поведінки слід дотримуватися на зупинці гро- мадського транспорту?

Як потрібно заходити до автобуса, трамвая, тролейбуса?

Як необхідно обходити автобус, трамвай, тролейбус?

УРОК25

Тема. Метро — підземний транспорт. Ти на екскурсії

Мета: розширити уявлення учнів про метро як підземний транспорт; вчити правил користування метро; ознайомити дітей із правилами дорожнього руху, яких треба дотримуватися під час екскурсії; виховувати культуру поведінки.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Транспорт».

Хід уроку

Робота із загадкою

Під землею, подивіться, Незвичайна залізниця, Сновигають поїзди: Цей туди, а той — сюди. Ми до станції «Дніпро» Їдем з татом на... (метро).

Учитель. Метро — це підземний вид транспорту. Саме правилам безпечного поводження у метро присвячується сьогоднішній урок.

Робота за підручником (С. 81)

Читання тексту.

Що треба знати і виконувати, щоб безпечно почуватися в мет­ро?

Які правила користування метрополітеном вам відомі?

Чому, коли заходиш до метро або виходиш з нього, треба при- тримувати двері?

Як слід підніматися нагору та опускатися донизу в метро?

Що таке ескалатор?

Чому, їдучи ескалатором, треба триматися за поруччя?

Чому бігти по східцях і сідати на них не можна?

Де треба чекати поїзд?

Чому безпечніше чекати на поїзд за обмежувальною лінією на платформі?

Розгляньте малюнок на с. 81.

Що слід робити, якщо впустив щось на рейки?

Чому необхідно звернутися де чергового по станції?

Чому говорять, що метро розраховане на чемних пасажирів?

Поміркуйте, чому кинута на платформу бананова шкірка може стати загрозою для багатьох людей.

Фізкультхвилинка

Щось повісили носи, І з-за парт не вийшли всі... Вгору добре потяглись, На носочки піднялись. Опустились легко вниз, І подув в обличчя бриз.

Як дерева, захитало: Вправо-вліво, вліво-вправо. Біля парт усі присіли, Потім встали й полетіли. Руки в боки узяли, На всі боки повели. Руки вниз всі опустили І за парти тихо сіли.

(Л. Лук'янець)

Продовження роботи за підручником (С. 82-83)

Розгляньте малюнки на с. 82.

Яких правил дорожнього руху треба дотримуватись учням, які зібралися на екскурсію?

Як треба вишикуватися учням?

Хто повинен супроводжувати колону дітей?

Що вони повинні мати?

Де повинні йти дорослі із червоними прапорцями?

Де повинна йти колона учнів?

Чому тротуаром або пішохідною доріжкою треба йти, трима- ючись правого боку?

Як дозволяється йти, якщо тротуарів, пішохідних доріжок немає?

У яку пору доби дозволяється йти шеренгою узбіччям дороги в напрямі руху транспорту?

Розгляньте малюнки на с. 83.

Що слід робити, якщо виникла потреба перейти проїжджу частину дороги?

Як треба діяти під час посадки в автобус, тролейбус, трамвай і висадки з них?

Чому потрібно не поспішати, не штовхатися, не затримувати- ся на посадковому майданчику?

Чи дотримуються правил дорожнього руху діти, зображені на малюнках? Обґрунтуйте свою думку.

Робота в зошиті

Розгляньте малюнок (С. 41, № 9). Хто з цих дітей знає правила по- ведінки на ескалаторі у метро? Роз- фарбуйте його. Які правила пору- шують інші діти? Дайте їм корисні поради.

Підсумок уроку

Що таке метро?

1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   27


написать администратору сайта