3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Скачать 2.44 Mb.
|
Розіграйте сценки зустрічі з цими незнайомцями. Розгляньте малюнки на с. 46. Уявіть: ви сховали ключі від квартири у «надійному місці» і — скоріше на вулицю, гратися. Повернувшись, ключа на місці не знайшли. Як ви діятимете? Зафарбуйте кружечки біля відповідних малюнків та обґрун- туйте відповідь. Що, на вашу думку, повинні зробити дорослі, якщо ви пові- домите їм про втрату ключів? 6. Підсумок уроку Які місця для ігор і розваг ви обираєте на вулиці? Які місця для ігор і розваг ви не обираєте на вулиці? Чому? Якщо ви потрапляєте у біду, до кого будете звертатися по до- помогу? Розкажіть про правила поведінки з незнайомцями. Про які поради безпечного користування ключами ви дізна- лися вперше? Обговоріть поради щодо користування ключами вдома. УРОК 27-28 Тема. Природні лиха: гроза, буря, землетрус, повінь Мета: дати уявлення учням про природні стихійні лиха; ознайо- мити з правилами безпечної поведінки під час грізних явищ приро- ди; виховувати дисціплінованість, відповідальність. На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Природні явища». ХіД УРОКУ Вступне слово вчителя Учитель. життю і здоров'ю людини можуть загрожувати природні явища. Саме про правила безпечної поведінки під час стихій- них лих ми сьогодні й поговоримо. Робота за підручником (С. 91) Читання тексту. Що таке природні лиха? Які грізні явища природи вам відомі? Чому говорять, що вони мають нездоланну силу. Розгляньте малюнки на с. 91. Що на них зображено? Складіть речення. Свідком яких грізних природних явищ були ви? Розкажіть про свої враження. Що таке гроза? Що зазвичай буває під час грози? Як поводитися під час грози? Від чого це залежить? Як поводитися під час грози вдома? Чому блискавка дуже небезпечна? Що робити, якщо в цей час працюють електричні прилади? Чому від блискавки вони можуть зіпсуватися? Як поводитися під час грози надворі? Чому треба негайно йти додому? Що робити, якщо ваша домівка далеко? Куди можна зайти? Як слід поводитися під час грози у лісі? Чому не можна ховатися під високими деревами? Яка найкраща схованка від грози у лісі? Як поводитися під час грози у полі? Чому не можна зариватися у скирту? Як треба заховатися в улоговині? Чому в жодному разі не можна лягати на мокру землю? Як слід поводитися під час грози у воді? Чому необхідно негайно вийти на берег? Чому ви можете одержати серйозну травму, якщо блискавка вдарить у водойму? Чому не можна втікати від блискавки на човні, велосипеді чи на коні? Що потрібно робити, якщо побачив кулясту блискавку? Розгляньте малюнки на с. 92-93. На яких з них поведінка дітей небезпечна? Обґрунтуйте свою думку. Що таке буря? Як ще називають бурю? Якої шкоди завдає буревій людині й природі? Для чого про наближення грізних природних явищ повідом- ляють заздалегідь? Розкажіть за малюнками, як люди готуються до бурі. Чому не можна виходити без дозволу старших з приміщення? Поміркуйте, чому слід виконувати усе те, що говорять до- рослі. Розкажіть за малюнком на с. 94, що робити, якщо буря за- стане в полі? Де і як треба заховатися? Що таке землетрус? У якій місцевості здебільшого виникають землетруси? Які землетруси бувають на рівнинній місцевості? Скільки щороку на земній кулі буває землетрусів? Що відбувається під час слабкого землетрусу? Що відбувається під час сильного землетрусу? Як очевидці описують сильний землетрус? (Земля глухо гуді- ла, горбилася під ногами, утворюючи глибокі тріщини...) Як передбачають землетруси? Як тварини передчувають наближення лиха? Що слід робити, щоб уникнути небезпеки під час землетрусу? Чому не можна в жодному разі панікувати? Що робити, якщо землетрус застав вас у будинку? Чому не можна залишатися в ньому і слід негайно йти з нього? Чому не можна витрачати часу на рятування речей, іграшок? Як можна вибратися з одноповерхового будинку? Як можна вибратися з багатоповерхового будинку? Чому треба спускатися сходами і не можна користуватися ліфтом? Поміркуйте, чому на вулиці треба швидко відійти від будин- ку, стовпів, огорож. Що може бути безпечним місцем? Чому сквер, широка вулиця, спортивний майданчик може бути безпечним місцем? Що робити, якщо не вдалося вибратися з багатоповерхівки? Що може стати безпечним місцем? Чому отвір дверей може стати безпечним місцем? Поміркуйте, чому під час землетрусу небезпечно перебува- ти в наріжних кімнатах, особливо в тих, які знаходяться на верх- ніх поверхах. Поміркуйте, чому під час землетрусу небезпечно стояти біля вікон чи на балконах. Поміркуйте, чому, щоб захиститися від уламків скла та шмат- ків штукатурки, треба залізти під стіл, у шафу, в комірчину. Чому голову обов'язково треба закрити руками? Що треба робити, якщо землетрус застав тебе в школі? Чому треба залізти під парту? Розгляньте малюнки на с. 95. Укладіть за ними правила без- печної поведінки під час землетрусу. 3. Фізкультхвилинка Раз, два! Час вставати, Будемо відпочивати. Три, чотири! Присідаймо, Швидко втому проганяймо. П'ять, шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Зайчик сонячний до нас Завітав у світлий клас. Будем бігати, стрибати, Щоб нам зайчика впіймати. Прудко зайчик утікає І промінчиками грає. Сім, вісім! Час настав Повернутися до справ. 4. Продовження роботи за підручником (С. 96) Що таке повінь? Де найчастіше бувають повені? Який рівень води під час повені? Куди евакуюють людей? Хто допомагає людям під час евакуації? Чому треба бути уважним й обережним і чітко виконувати вказівки дорослих? Розгляньте малюнок на с. 96. Чому в першу чергу під час по- вені піклуються про дітей? Поясніть прислів'я. Не той пропав, хто в біду попав, а той, хто духом занепав. 5. Робота в зошиті (С. 47-49) 1) № 1. Розгляньте малюнки. Підпишіть назви природних стихій- них лих. 2) № 2. Під час природних стихійних лих людям, що потерпають від них, допомагають працівники рятувальної служби. Розгляньте малюнок на с. 48. Що роблять працівники рятуваль- ної служби під час рятувальних робіт? |