Главная страница

3кл., плани-конспекти основи зд.. Планиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування


Скачать 2.44 Mb.
НазваниеПланиконспекти з основ здоровя 3 клас орієнтовне тематичне планування
Дата11.11.2019
Размер2.44 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3кл., плани-конспекти основи зд..doc
ТипДокументы
#94634
страница14 из 27
1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   27


2) № 6. Практична робота. Складання порадника «Що допомо- же безпечно перейти слизьку дорогу?»

Йди не поспішаючи, ноги злегка розслаб в колінах, ступай на всю підошву.

Не тримай руки в кишенях — це збільшує можливість не тіль- ки падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.

Обходь металеві кришки люків.

Не перебігай проїжджу частину, коли на дорозі ожеледиця та під час снігопаду.

Пам'ятай, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, призво- дить як мінімум до каліцтв, а в гіршому випадку і до загибелі.

6. Підсумок уроку

Чому потрібно бути особливо уважним на дорозі за несприят- ливих погодних умов?

Із якими новими дорожними знаками ви ознайомилися на уроці?

Яку форму вони мають?

На якому фоні вони намальовані?

Якого кольору облямівка?

Які дорожні знаки є на дорозі, якою ви йдете до школи?

Де вони розташовані: обабіч дороги чи над нею?

УРОК23

Тема. Залізничний переїзд. Практична робота: «читання» уч­нями дорожніх знаків «Залізничний переїзд», «Одноколійна доро­га» тощо. Встановлення зв'язку між ДТП і порушеннями правил дорожнього руху

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечного переходу за- лізничного переїзду; вчити наводити приклади наслідків порушен- ня правил пішоходів, читати дорожні знаки, дотримуватися правил поведінки біля залізничної колії; виховувати дисциплінованість, обережність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».

ХіД УРОКУ

Відгадування загадок

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороконіжка. (Поїзд)

Тримається за проводи,

Бігає туди-сюди,

А за нею з десяток

Близнюків-дитяток. (Електричка)

В полі драбина лежить,

Дім по сходинках біжить. (Поїзд)

Учитель. Напевне, кожен з вас користувався залізничним транс­портом. Задля власної безпеки необхідно знати правила поведінки біля залізничної колії, з якими ми сьогодні й ознайомимось.

Робота за підручником (С. 74)

Як називається місце, де перехрещуються дороги?

Як називається місце, де дорога перетинає залізничну колію?

Де ви бачили залізничний переїзд?

Розгляньте малюнок на с. 74.

Про що попереджають ці дорожні знаки? (Про наближення до залізничного переїзду)

Які бувають залізничні переїзди?

Як позначаються залізниця й залізничний переїзд?

Опишіть дорожній знак «Одноколійна залізниця».

Якої форми цей знак?

На якому тлі він намальований?

Якого кольору облямівка?

Опишіть дорожній знак «Залізничний переїзд із шлагбау­мом».

Якої форми цей знак?

На якому тлі він намальований?

Якого кольору облямівка?

Опишіть дорожній знак «Залізничний переїзд без шлагба­ума».

Якої форми цей знак?

На якому тлі він намальований?

Якого кольору облямівка?

Чому місце біля переїзду дуже небезпечне для пішоходів?

Яких правил поведінки слід дотримуватися біля залізнич- ної колії?

Чому не можна виходити на залізничний переїзд, якщо шлаг­баум опущено? Чому не можна виходити на залізничний переїзд, якщо горить червоне світло світлофора?

Чому не можна виходити на залізничний переїзд, якщо по- дається звуковий сигнал?

Фізкультхвилинка

Горобцям не до науки: Ох, давно вже терплять муки. Затекли і ніжки, й крила, Горобчиха зве до діла: — Ану, славні малюки, Стали струнко, мов грибки, Крила вгору піднімайте, Ними добре помахайте, Головою покрутіть, Ніжками потупотіть, Навкруг себе оберніться... Швидше, швидше, не лініться! Стане легко й добре враз, Відпочинете гаразд.

(Л. Лук'янець)

Продовження роботи за підручником (С. 75-76)

Чому не можна поспішати переходити залізничний переїзд, якщо поїзд пройшов, а шлагбаум не піднімається?

Коли можна переходити залізничний переїзд?

Чому переходити залізничний переїзд без шлагбаума треба дуже обережно?

Розгляньте малюнки на с. 75-76.

Яка небезпека підстерігає пішоходів, що зображені?

Хто чинить правильно?

Дайте корисні поради пішоходам.

Яких правил слід дотримуватися, щоб уникнути небезпечних ситуацій на залізничній колії?

Чому треба переходити залізничну колію тільки по пішохід- них настилах, по надземних або підземних переходах?

Чому не можна переходити залізничну колію, коли набли- жається поїзд?

Чому не можна ходити й гратися на залізничних насипах?

Чому в жодному разі не можна обходити поїзд, що стоїть на залізничній станції?

Чому не можна гратися на залізничних коліях?

Розкажіть за малюнками на с. 76, де можна переходити за- лізничну колію.

Хто порушує правила переходу залізничної колії?

Дайте порушникам корисні поради.

5. Робота в зошиті (С. 37)

1) № 2. Практична робота.

Розгляньте малюнок.

Знайдіть на малюнку тих, хто неправильно переходить заліз- ничну колію. Дайте їм корисні поради.

1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   27


написать администратору сайта