Главная страница
Навигация по странице:

  • 2.7 Ведення оборонного бою

  • 3. Механізований взвод призначений у бойову охорону 3.1 Загальні положення

  • 3.2 Організація бойової охорони Механізований взвод, призначений у бойову охорону

  • Размещено на


    Скачать 304.5 Kb.
    НазваниеРазмещено на
    Дата03.02.2019
    Размер304.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла766611.doc
    ТипДокументы
    #66292
    страница3 из 6
    1   2   3   4   5   6

    2.6 Тактичне маскування
    Тактичне маскування організовується командиром взводу (відділення, танка) відповідно до одержаного бойового завдання, вказівок щодо маскування роти (взводу) та обстановки, що склалася, з метою досягнення раптовості дій своїх підрозділів і збереження боєздатності. Воно здійснюється постійно і, як правило, своїми силами.

    Організовуючи тактичне маскування, командир взводу (відділення, танка) вказує: які табельні засоби і місцеві матеріали використовувати для маскування і терміни його здійснення; порядок додержання заходів маскування; порядок здійснення і підтримання маскування в ході бою.

    Тактичне маскування досягається: використанням маскуючих властивостей місцевості, місцевих предметів, темного часу доби та інших умов обмеженої видимості; застосуванням табельних засобів маскування, місцевих матеріалів і аерозолів (димів); фарбуванням озброєння і техніки під фон оточуючої місцевості; додержанням правил радіо дисципліни та радіообміну, збереженням попереднього режиму діяльності при зміні підрозділів і їх підготовці до виконання нового бойового завдання; най суворішим дотриманням вимог маскувальної дисципліни; своєчасним виявленням і усуненням демаскуючих ознак.

    З метою захисту від високоточної зброї противника використовуються маскуючі властивості лісу, а також яри, зворотні схили висот, поля радіолокаційної невидимості та інші. Приховування бойових машин піхоти (бронетранспортерів) і танків від керованих (коректованих) і самонавідних боєприпасів противника досягається шляхом зниження радіолокаційної, теплової та оптичної контрастності техніки по відношенню до оточуючого фону, для чого застосовуються деформуюче фарбування техніки; маскуючі покриття, над тепло випромінюючими поверхнями машин установлюються теплорозсіюючі екрани (козирки). Крім того, можуть застосовуватися теплові імітатори (пастки), радіолокаційні та лазерні відбивачі.

    Введення противника в оману здійснюється демонстративними діями (умисним показом дій взводу, відділення, танка у хибному напрямку, позиції) та імітацією (створенням фальшивих позицій, окопів, шляхом відтворення відповідних демаскуючих ознак, їх наявність і функціонування). Ці способи маскування, як правило, проводяться за дозволом командира роти (взводу).
    2.7 Ведення оборонного бою
    До початку наступу противника завданням взводу, роти є знищення окремих його груд, які намагаються вести розвідку, пророблювати проходи в загородженнях або проникнути в глибину оборони, а також знищення літаків і вертольотів противника, які низько летять.

    Для вирішення цього завдання в ротах виділяються чергові танки, БМП та інші вогневі засоби, що займають запасні або тимчасові вогневі позиції, знаходяться в постійній готовності до знищення окремих груд противника, які намагаються вести розвідку, пророблювати проходи в загородженнях або проникнути в глибину оборони.

    Снайпера знищують офіцерів, снайперів, спостерігачів, обслуги вогневих засобів та інші цілі противника.

    Чергові стрільці-зенітники батальйону і особовий склад вогневих засобів, призначених для боротьби з повітряним противником, знаходиться в постійній готовності для відкриття вогню по літаках, вертольотах і інших повітряних цілях. Решта підрозділів, підтримуючи постійну готовність до відбиття атак противника, удосконалює інженерне обладнання позицій, проводять заняття з бонової підготовки, обслуговує озброєння і техніку.

    Особовий склад, який відпочиває, розташовується в укриттях (бліндажах) поблизу траншей і вогневих засобів в готовності зайняти свої місця по тривозі.

    Командир взводу на підставі особистого спостереження і даних розвідки повинен своєчасно встановити підготовку противника до наступу, початок його висування і розгортання, доповісти про це старшому командиру, уточнити завдання підлеглим підрозділам.

    Дрібні групи і розвідувальні Підрозділи Противника знищуються раптовим вогнем бойової охорони.

    Великі сили противника при підході до позиції бойової охорони уражаються вогнем штатних засобів роти, (батальйону), а також вогневими засобами, які виділені від механізованих (танкових) рот, діючих на передньому краї оборони.

    Бойова охорона у взаємодії з призначеними вогневими засобами знищує головним чином танки та інші броньовані машини противника перед фронтом оборони. Виділені танки, протитанкові засоби, міномети і підтримуюча артилерія батальйону, а також чергові вогневі засоби старшого командира знищують танки і піхоту противника, яка намагаються обійти бойову охорону і вийти їй у фланг і тил. Частина виділених вогневих засобів може діяти як вогневі засади, для цього їм призначаються позиції на флангах бойової охорони, найбільш вигідні для раптового знищення противника.

    До початку наступу головних сил противника може проводитися розвідка боєм. Розвідка боєм і атака передовик підрозділів противника відбивається вогнем призначених вогневих засобів і тих підрозділів, які на цих напрямках обороняються. Під час розвідки боєм або атаки передовик підрозділів посилюється спостереження за противником.

    В зоні досягнення вогневих засобів взводу, роти (батальйону) противник уражається вогнем призначених для цього танків, БМП і ПТКР у взаємодії з приданого і підтримуючою артилерією роти (батальйону). В першу чергу знищуються танки та інші броньовані цілі. З наближенням противника до переднього краю роти (батальйону) він знищується вогнем всіх засобів. Після відбиття атаки і відходу бойової охорони вогневі засоби, які себе виявили, за вказівкою командира роти (батальйону) потайки міняють вогневі позиції. Проходи, які були пробиті противником в наших загородженнях, негайно закриваються, за неможливістю цього по них готується вогонь артилерії та інших засобів.

    У випадку застосування противником отруйних речовин і біологічних засобів особовий склад одягає засоби індивідуального захисту. При нанесенні противником ядерних ударів командир взводу, роти (батальйону) вживає заходів щодо закриття виломів в бойовому порядку і ліквідації наслідків. При зараженні особового складу отруйними речовинами часткова санітарна обробка проводиться негайно.

    З виходом танків, БМП противника в зону досяжності вогневих засобів взводу, роти (батальйону) вони завдають ураження від зосередженого і загороджувального вогню артилерії і мінометів. З підходом противника до переднього краю в бій вступають інші вогневі засоби.

    З переходом противника в атаку командир взводу зосереджує вогонь всіх засобів по найбільш загрозливій частині його бойового порядку. Якщо противник атакує на БМП (БТР), вогонь всіх протитанкових засобів зосереджується на знищенні його танків. Якщо атака здійснюється в пішому порядку, в першу чергу знищуються броньовані цілі противника, а його мотопіхота знищується у міру її підходу вогнем із стрілецької зброї. З виходом противника в зону суцільного багатошарового вогню противник знищується вогнем всіх засобів. В першу чергу знищуються танки з тралами і танки, які подолали мінні поля. Піхоту противника на відстані 30-40 м від переднього краю особовий склад закидав гранатами, а противника, який увірвався на передній край оборони, знищують вогнем впритул, гранатами і в рукопашному бою.

    Щоб не допустити розповсюдження противника по ходах сполучення і траншеях, в них швидко установлюються раніше підготовлені їжаки, рогатки та інші загородження.

    Якщо противник обійшов опорний пункт (район оборони), рота (батальйон) організує кругову оборону і продовжує утримувати займані позиції.

    Після відбиття атаки і знищення противника, що вклинився, командир взводу вживає заходів до швидкого відновлення системи вогню, поповнення запасів ракет і боєприпасів, відбудови зруйнованих фортифікаційних споруд та інженерних загороджень, організує відновлення озброєння і техніки, яка вийшла з ладу, підготовку до евакуації поранених і хворих. Про результати бою він доповідає старшому начальнику.

    2.8 Оборона в особливих умовах

    бойовий механізований взвод оборона

    У місті (населеному пункті) механізований взвод обороняє опорний пункт, який може включати один-два будинки, а відділення - будинок або поверх будинку. Взводу можуть бути придані гармати, вогнемети, протитанкові керовані ракетні комплекси та інші вогневі засоби. Оборона в будинках організовується так, щоб підступи до них прострілювалися фланговим та перехресним вогнем.

    Обороняючи будинок, взвод повинен обладнати його для кругової оборони, яка забезпечить тривале його утримання навіть при оточенні противником. Система вогню при цьому організовується таким чином, щоб будинки знаходилися у вогневому зв'язку між собою Вогонь підготовляється в декілька ярусів. Більша частина сил і засобів взводу, які обороняють будинок, і приданих вогневих засобів розміщуються в нижніх поверхах та напівпідвалах. У верхніх поверхах установлюються окремі вогневі засоби і розташовуються снайпера. Протитанкові керовані ракетні комплекси, гранатомети та вогнемети розташовуються переважно в нижніх поверхах з таким розрахунком, щоб забезпечувалась можливість ведення вогню вздовж вулиць та майданів. Вогневі позиції для мінометів обладнуються у дворах, на верхніх поверхах і на горищах.

    На вулицях будуються барикади. В барикадах улаштовуються бійниці та площадки для вогневих засобів. Для маневру своїх підрозділів та руну транспорту залишаються проходи, які ретельно охороняються та прикриваються вогнем. Підступи до барикад повинні прострілюватися фланговим та перехресним вогнем. Будови, які заважають спостереженню та веденню вогню, розбираються. Для маневру підрозділами в місті (населеному пункті) влаштовуються проходи та проїзди всередині кварталів та пристосовуються підземні комунікації. В невикористаних підземних комунікаціях (спорудженнях) улаштовуються загородження, а виходи з них прикриваються вогнем або охороняються.

    Під час підготовки будинку до оборони необхідно створити запас боєприпасів, особливо ручник гранат, запас продовольства, медичного майна та питної води, а також передбачити необхідні протипожежні заходи: підготувати засоби пожежогасіння, засипати дерев'яну підлогу піском (землею). Дрібні будови, по яких вогонь може перекинутися на сусідні будинки, руйнуються.

    Для управління боєм командир механізованого взводу розташовуються в будинку, який обороняють, та вибирає командно-спостережний пункт у такому місці, звідки проглядаються підступи до будинку.

    Атака противника відбивається вогнем усіх засобів, при цьому вогневі засоби, розташовані на верхніх поверхах, не тільки знищують противника безпосередньо перед будинком, який обороняють, але і ведуть вогонь по цілях, розташованих в глибині бойового порядку противника, перешкоджаючи підхід його резервів і вогонь по будинку прямого наводкою. Противник, що підійшов до будинку, який обороняють, закидається гранатами і знищується вогнем впритул, а той, що увірвався в будинок, крім того, - у рукопашній сутичці.

    У горах взвод може обороняти ОП у відриві від інших взводів роти.

    Позиції відділень вибираються в місцях, які виключають можливість обвалів, зсувів та затоплень, з таким розрахунком, щоб забезпечувалось ураження противника багатоярусним фланговим, перехресним і кинджальним вогнем, виключалась наявність мертвих просторів.

    Вогневі засоби розташовуються ярусами, система вогню відділень при цьому організовується таким чином, щоб вони знаходилися у вогневому зв'язку між собою, забезпечували кругову оборону і можливість зосередження вогню основних засобів на напрямку, якому погрожують, у стислі терміни. Вогневі позиції бойових машин піхоти і танків підготовляються на танконебезпечних напрямках. Для оборони перевалів, важливих вузлів доріг, переправ вогневі позиції вибираються з таким розрахунком, щоб забезпечувалось ведення вогню на граничні дальності та потайне їх розташування. Частина вогневих засобів розташовується на зворотних схилах висот для знищення противника, який прорвався, вогнем впритул.

    Атаку противника взвод відбиває всіма вогневими засобами з широким застосуванням гранат. Танки противника найбільш доцільно знищувати з верхніх ярусів в місцях, що обмежують їх маневр (на підйомах, серпантинах).

    Під час обходу противником ОП взвод переходить до кругової оборони і уражає його вогнем у фланг, тил.

    У лісі опорний пункт механізованого взводу, як правило, перехоплює дорогу, одну-дві просіки. Під час переходу до оборони командир взводу крім загальних заходів щодо підготовки оборони, організовує розчищення лісу та чагарнику для поліпшення умов спостереження і ведення вогню, не демаскуючи при цьому свою розташування; підготовляє кинджальний вогонь та вогонь з дерев; передбачає протипожежні заходи (створення захисних смут та запасів води, підготовку сокир, пил, лопат та гаків, очищення опорного пункту від сушняку). Окремі ділянки-можуть залишатися не розчищеними, там завчасно влаштовуються мінно-вибухові загородження і підготовляється вогонь.

    Над траншеєю і вогневими позиціями влаштовуються перекриття та козирки для захисту особового складу від осколків снарядів і мін, які розриваються При зіткненні з деревами. Для ведення вогню із стрілецької зброї та спостереження, на деревах з густого кроною улаштовуються площадки. На тих ділянках, де немає необхідності відривати ходи сполучення, шляхи руху в тил позначаються покажчиками або знаками на деревах.

    На танконебезпечних напрямках взвод улаштовує завали, протитанкові бар'єри і прикриває їх вогнем. Під час бою в лісі широко застосовується вогонь всіх засобів з близьких відстаней.
    3. Механізований взвод призначений у бойову охорону
    3.1 Загальні положення
    Позиція бойової охорони створюється з метою не допустити раптового нападу противника і ведення ним наземної розвідки. У бойову охорону висипається, як правило, посилений взвод від батальйону першого ешелону на віддаленні до 2 км. Управління бойовою охороною здійснює командир батальйону.

    В умовах безпосереднього зіткнення з противником бойова охорона не висилається. У цьому випадку завдання бойової охорони покладаються на підрозділи, які займають першу траншею.
    3.2 Організація бойової охорони
    Механізований взвод, призначений у бойову охорону, висувається на призначену позицію. Обладнує її в інженерному відношенні і знаходиться в готовності до знищення розвідки противника і запобігання його раптового нападу на головні сили батальйону.

    Механізований взвод на БМП може бути призначено у засаду для знищення противника вогнем із близької відстані. Взвод займає вказану позицію, ретельно маскується.

    Крім того механізований взвод може бути приданим танковій роті на посилення. В окремих випадках механізований взвод може виконувати і інші задачі.

    Бойові машини піхоти І танки в опорному пункті взводу розташовуються по фронту і в глибину з інтервалом до 200 м. Вогневі позиції для них вибираються з урахуванням умов місцевості як на передніх, так і на зворотних схилах висот з таким розрахунком, щоб забезпечувалися спостереження за противником і ведення вогню на граничну дальність прямою наводкою із гармат, кулеметів і протитанковими керованими ракетами, взаємна вогнева підтримка та можливості вести зосереджений вогонь перед переднім краєм і на флангах опорного пункту, а також кругова оборона, приховане розташування вогневих засобів і маскування.

    Бронетранспортери займають вогневі позиції, як правило, в глибині опорного пункту так, щоб забезпечувалася можливість ведення вогню з кулеметів переважно в сторони флангів і в проміжки.

    Позиція бойової охорони створюється з метою не допустити раптового нападу противника і ведення ним наземної розвідки. У бойову охорону висипається, як правило, посилений взвод від батальйону першого ешелону на віддаленні до 2 км. Управління бойовою охороною здійснює командир батальйону.

    В умовах безпосереднього зіткнення з. противником бойова охорона не висипається. У цьому випадку завдання бойової охорони покладаються на підрозділи, які займають першу траншею.

    У мв (мвід) організовується безпосередня охорона, яка здійснюється для виключення раптового нападу наземного противника і забезпечення часу та вигідних умов для розгортання і вступу у бій. Вона організовується командиром мв (мвід) на основі одержаного завдання, умов обстановки і наказу командира мр (мв), а під час дій у відриві від головних сил – самостійно. Охорона здійснюється спостерігачем, в обороні, крім того, – черговим вогневим засобом, а під час розташуванні взводу на місці окремо від мр – парними патрулями для обходу району розташування взводу. мв (мвід) може виконувати завдання охорони за наказом старших командирів.

    Під час організації охорони командир мв (мвід) указує порядок ведення спостереження за місцевістю, повітрям і сигналами командира мр (мв), призначає спостерігача, указує його місце і завдання, а також порядок дій особового складу мв (мвід) під час раптового нападу противника. В обороні, крім того, командир мв призначає чергові вогневі засоби, їх місце і завдання, а під час розташуванні мв на місці окремо від мр – склад патрульних, маршрути їх руху, завдання і пропуск.

    Пропуск і відзив установлюється на кожну добу для пізнавання своїх військовослужбовців.

    Пропуском буває найменування озброєння або бойової техніки, наприклад “Кулемет”, а відзивом – назва населеного пункту, яка починається з тієї ж букви, що і пропуск, наприклад “Канів”.

    Пропуск повідомляється усно всьому особовому складу, а відзив командирам підрозділів, призначених у розвідку або охорону, а також особам, яких посилають для передачі усних наказів.

    Пропуск запитується в усіх осіб, що проходять через рубіж охорони та ідуть розташуванням підрозділу вночі, а відзив – у осіб, що передають накази командира, і у командирів підрозділів, які ведуть розвідку.

    Пропуск і відзив вимовляються тихо. Всі особи, які не знають пропуску, а ті, що прибули з наказами – відзиву, затримуються. Затриманих. командир мв (мвід) опитує особисто і залежно від обставин дозволяє їм іти далі або направляє під конвоєм до командира мр (мв) або до командира, який вислав охорону.

    Перед переднім краєм оборони батальйону може виставлятися бойова охорона, висипатися розвідувальний (бойовий розвідувальний) дозор, на імовірних напрямках висування противника влаштовуються інженерні загородження і організовуються вогневі засади.

    По мірі підходу противника батальйон діями дозору, вогневих засад, бойової охорони, а потім вогнем усіх засобів, починаючи з граничних дальностей, завдає йому втрат, змушує противника розгорнути головні сили і наступати у невигідному для нього напрямку. Окремі спроби противника обійти район оборони (опорні пункти) перешкоджаються маневром на ці напрямки резерву (бронегрупи) для заняття вогневого рубежу або проведення раптової короткої контратаки, а також маневром вогнем артилерії, яка залишилася в безпосередньому підпорядкуванні командира батальйону.

    Бій за утримання кожної позиції, опорного пункту повинен відзначатися завзятістю і вестися з метою якомога більш тривалого стримування противника, який наступає, вимотуючи його сили і завдаючи йому великих втрат.

    Командир батальйону (роти), вправно маневруючи вогнем і підрозділами, використовуючи загородження і зруйнування, не допускає захоплення противником з ходу опорних пунктів рот першого ешелону.

    З одержанням наказу на відхід батальйон здійснює вихід із бою. Перед відходом або під час його здійснення батальйон може резервом та підрозділами, в першу чергу танковими, які зняті з не атакованих позицій, контратакувати противника з метою зупинити його просування на напрямках, яким найбільше погрожують.

    Для протидії охопленням, обходам і ударам противника, який прорвався під час виконання маневру на наступний рубіж, від батальйону виділяється тильна, а при необхідності і бокові похідні застави. Використовуючи загородження, раніше створені на шляху маневру, похідні застави вогнем з місця і з ходу, а також застосовуючи вогневі засади, затримують просування противника до вказаного командиром батальйону часу. Повітряний десант противника, який висадився на шляху маневру, знищується або після блокування обходиться. У ході маневру батальйон проходить через рубіж, який обороняється іншими підрозділами полку. Для забезпечення пропускання батальйону заздалегідь організовується взаємодія.

    Вийшовши на наступний рубіж, батальйон негайно займає оборону і проводить заходи щодо відновлення боєздатності. Бій на новому рубежі батальйон веде так само, як і на попередньому.

    Для батальйону, який обороняється у смузі забезпечення, останнім рубежем маневреної оборони може бути рубіж позиції бойової охорони перед переднім краєм головної смуги оборони. Батальйон переходить на ньому до оборони заздалегідь підготовлених опорних пунктів, не зайнятих бойовою охороною, і веде бій у взаємодії з нею.

    Дрібні групи і розвідувальні підрозділи противника знищуються раптовим вогнем бойової охорони. Командир батальйону керує боєм бойової охорони, підтримує її вогнем мінометної (артилерійської) батареї батальйону, приданої і підтримуючої артилерії з тимчасових вогневих позицій. Під час бою за утримання позиції бойової охорони командир висуває свій командно-спостережний пункт вперед і розміщує його в одному з опорних пунктів рот першого ешелону.

    Значні сили противника під час підходу до позицій бойової охорони уражуються не тільки вогнем штатних засобів призначеного взводу, але й виділеними вогневими засобами з механізованих (танкових) рот, що діють на передньому краю оборони. Бойова охорона у взаємодії з призначеними вогневими засобами знищує головним чином танки та інші броньовані машини противника перед його фронтом. Виділені танки, протитанкові засоби, міномети і підтримуюча артилерія батальйону, а також чергові вогневі засоби старшого командира знищують танки і піхоту противника, який намагається обминути бойову охорону і вийти їй у фланг і в тил. Коли противник розгорне перед фронтом оборони батальйону свої основні сили і засоби, командир батальйону за дозволом командира бригади (полку) віддає наказ командиру бойової охорони на вихід з бою і відхід, після чого пересуває командно-спостережний пункт. Відхід взводу прикривається вогнем артилерії, призначених вогневих засобів рот першого ешелону і здійснюється перекатами з використанням складок місцевості, загороджень і аерозолів (димів). Взвод бойової охорони, який відійшов, займає позиції в ротному опорному пункті або виводиться в резерв батальйону.

    Розвідка боєм і атака передових підрозділів противника відбивається вогнем призначених засобів і підрозділами, які обороняються на цих напрямках. Спостереження за противником посилюється.

    Після відходу бойової охорони і відбиття атаки вогневі засоби, які себе виявили, за вказівкою командира батальйону (роти) потай змінюють позиції. Проходи, пророблені противником у наших загородженнях, негайно закриваються, а якщо це зробити неможливо, по них підготовляється вогонь артилерії та інших засобів.
    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта