Главная страница

База по психам решенная вся Катай с этой. Розлад він має Справжні галюцинації


Скачать 281.94 Kb.
НазваниеРозлад він має Справжні галюцинації
Дата05.05.2023
Размер281.94 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБаза по психам решенная вся Катай с этой.docx
ТипДокументы
#1110082
страница2 из 10
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
ЕнцефалітіШизофренії

Епілептичному психозі Ревматичному васкуліті Психозах старечого віку
Жінка 37 років доставлена швидкою допомогою у приймальне відділення психіатричної лікарні із такими скаргами: предмети здаються збільшеними, перекрученими навколо осі, подовженими, скошеними, замість одного бачиться декілька однакових предметів. Який вид порушення сприйняття у жінки?

Метаморфопсії Зорові галюцинації

Функціональні галюцинації Дереалізація

Деперсоналізація

Хворий збуджений, весь час намагається зазирнути за двері і в сусіднє приміщення, тому що переконаний, що там знаходяться його друзі. Стверджує, що чує розмову друзів і сторонніх людей, хоча в цей час нікого поблизу немає. Намагається переконати лікаря, що за стіною відбувається суперечка з приводу "його покарання", голосно повторює фрази, які нібито почув за стіни. Визначити стан хворого.

Гострий галюциноз Вербальні ілюзії Марення

Конфабуляції Нав'язливі ідеї
Хворий 23-х років протягом останніх 6-ти місяців став замкнутим, уникав спілкування з оточуючими, усамітнювався, розмовляв сам з собою. При розмові з лікарем-психіатром спочатку приховував свої переживання, але потім розповів про особливі, нереальних голосах, які містяться в ньому самому ("гніздяться в мозку"). Визначте розлади сприйняття?

Псевдогалюцинації Ілюзії

Істинні галюцинації Метаморфопсії Дереалізація
Жінка 35-ти років скаржиться на біль у ділянці серця ("щемить, свердлить"), що виникає переважно у ранкові години в осінньо-весняний період, з іррадіацією болю в шию, спину, живіт; часте серцебиття, а також зниження загального життєвого тонусу. Виникнення цього стану не зв'язане з фізичним

навантаженням. Увечері стан поліпшується. Соматичний, неврологічний статус та

ЕКГ - без патології. Яка найбільш імовірна патологія зумовила таку клінічну картину?

Соматизована депресія

Неврозоподібна шизофренія

Іпохондрична депресія

Стенокардія спокою

Нейроциркуляторна дистонія

Хворий 38-ми років поступив у наркологічне відділення із скаргами на безсоння, тривогу. Ввечері став неспокійним, зривався з ліжка, струшував з ковдри і одягу "павуків", скрізь бачив "здорових щурів і змій", відганяв неіснуючих мух. Вважає, що він дома, чує за вікном "голоси циган", хоче бігти, щоб їх "вигнати з городу". Соматичний стан: температура - 37,8oC, виражений гіпергідроз, тремор усього тіла. Який найбільш імовірний діагноз?

Алкогольний делірій Істеричний сутінковий стан Гострий алкогольний параноїд Патологічне сп'яніння

Алкогольний галюциноз

Хвора 32-х років скаржиться на "душевний біль", поганий настрій, відсутність апетиту, безсоння. Вказані симптоми з'явилися поступово впродовж 3- х місяців без видимої причини. У психічному статусі: на питання відповідає тихим голосом, обличчя сумне, міміка скорботна, рухи уповільнені, емоційно пригнічена, темп мислення уповільнений. Стан хворої поліпшується ввечері і погіршується вранці. Який передбачуваний діагноз?

Маніакально-депресивний психоз: депресивна фаза

Реактивна депресія

Інволюційна меланхолія

Депресивний синдром внаслідок органічного ураження центральної нервової системи

Циклотимія

Хвора 30-ти років в психіатричному відділенні демонстративна, вередлива, балакуча, постійно привертає до себе увагу оточуючих. Скаржиться на болі у всьому тілі. Побачивши лікаря - стогне, хватається за голову, голосить, демонструє неможливість ходити, тримається за оточуючі предмети. Наодинці вільно ходить по палаті, співає, накладає макіяж. Визначте стан хворої:

Істеричний невроз

Іпохондричний розвиток особистості Маніакально-депресивний психоз Невроз нав'язливих станів

Шизофренія

Жінка 40-ка років з 15-ти років страждає на епілепсію з генералізованими нападами, які виникають 2-3 рази на місяць у нічний час та супроводжуються мимовільним сечовиділенням та дефекацією. Після психотравми (смерть батька) напади почастішали, виникають з періодичністю 2–3 хвилини, між нападами до свідомості не повертається, реакція зіниць на світло відсутня. Який найбільш імовірний діагноз?

Епілептичний статус Істеричний напад Епілептичний психоз Абсанс

Збільшення кількості великих нападів
134. Жінка 32-х років скаржиться на відчуття нереальності, зміненності власного тіла. Коли стоїть перед дзеркалом, впізнає себе, але її руки, ноги, обличчя здаються їй чужими, що не належать їй. Який найбільш імовірний психопатологічний розлад у хворої?

Деперсоналізація

Ілюзії

Сенестопатії

Дереалізація

Галюцинації

135. Хвора 37-ми років хворіє більше 10-ти років. Розповідає, що її мозком вже давно заволоділи "злочинні вчені-фізики", які випробовують на ній різні типи психотропної зброї. Відчуває на собі вплив лазерних променів, постійно чує повідомлення, які передаються їй безпосередньо в мозок. Емоційно монотонна, майже цілі дні проводить у ліжку, робить якісь записи, які нікому не показує. Свідомість ясна, формальних інтелектуально-мнестичних порушень не виявлено. Який діагноз у даної хворої?

Параноїдна шизофренія

Інволюційний параноїд

Хронічний маячний розлад

Реактивний параноїд

Шизоафективний психоз

136. Зі слів хворого 38-ми років він чує голоси, які звучать в його голові. Його мовою хтось керує, він іноді говорить поза своєю волею. Бачить події, які трапляються за межами кімнати, де знаходиться. Думки його течуть самі по собі, поза його бажанням, інколи навіть два потоки думок. Підозрює, що знаходиться під наглядом якоїсь наукової організації, яка ставить над ним експерименти. Це може бути:

Синдром Кандинського-Клерамбо

Парафренний синдром

Психосенсорне порушення

Синдром слухового галюцинозу

Параноїдний синдром

137. Дівчинка 14-ти років з метою схуднути відмовлялася вживати їжу, інколи після їди викликала у себе блювання чи вживала проносне. Надмірно дратівлива, експлозивна, схильна до істеричних реакцій. Мають місце виражені шлунково-кишкові розлади, аменорея. Визначте психічний розлад:

Психічна анорексія

Соматизований розлад

Дисфоричний розлад

Психогенна депресія

Істеричний невроз

138. Хворий 68-ми років, службовець. Близько двох років тому почалися порушення пам'яті: став забудькуватим в роботі і побуті, не справлявся із службовими обов'язками. Поступово став забувати імена рідних, назви предметів, став безпорадним, порушилася мова. Втратив навички письма, читання, догляду за собою. При комп'ютерно-томографічному дослідженні: атрофія кори великих півкуль мозку. Який діагноз є найбільш вірогідним?

Хвороба Піка

Прогресивний параліч

Атеросклеротична деменція

Хвороба Альцгеймера

Сенільна деменція

139. Жінка 60-ти років близько 15-ти років хворіє на артеріальну гіпертензію. Після повторного інсульту скаржиться на немотивоване зниження настрою, важкість зосередження уваги, забуває зачиняти вхідні двері, не пам'ятає події минулого дня. На КТ- ділянки постінфарктних змін в коркових задньолобових ділянках. Який діагноз найбільш вірогідний у хворої?

Судинна деменція

Хвороба Альцгеймера

Дисоціативна амнезія

Хвороба Гентінгтона

Хвороба Піка

140. В найбільш типових прогресуючих випадках маревного варіанта параноїдної шизофренії спостерігається наступна послідовність зміни синдромів

паранояльний синдром - синдром Кандинського - Клерамбо - парафренний синдром

Паранояльний синдром - кінцевий стан типу дуркуватості

Парафренний синдром - параноїдний синдром - синдром Кандинського - Клерамбо

Паранояльний синдром - галюцинаторно-параноїдний синдром - онейрологічна кататонія

Галюцинаторний синдром - парафренний синдром

141. Хворий 36 років, протягом останніх декількох днів відчував себе вкрай тривожно, Ніяк не міг заснути. Постійно ходив по кімнатах: здавалось, що в будинку хтось є. Відкривши двері в ванній, чітко розгледів, що біля дверей стоїть людина з сивою бородою в чалмі і довгому східному вбранні. Схопив його, але виявилось, що тримає банний халат. Відправився в спальню і у вікна побачив того ж чоловіка, кинувшись до нього, зрозумів, що це штора. Ліг, але не зміг заснути. Помітив, що квіти на шпалерах стали опуклими, почали вростати в стіни. Визначте стан пацієнта.

Парейдолічні ілюзії, що передують делірію, частіше алкогольного походження.

Параноїдний синдром, шизофренія.

Афективні ілюзії.

Зоровий галюциноз, інфекційного генезу.

Алкогольний делірій.

142. Дівчина 16 років спробувала на дискотеці за порадою подружки якусь речовину. Через 1.5 - 2 години з'явилося сильне збудження, з відчуттям жару, пітливістю, слинотечою, почастішанням серцебиття, підвищенням артеріального тиску. Була доставлена до наркодиспансеру. Об'єктивно: мідріаз, анізокорія, непереносимість яскравого світла, ритмічне звуження и розширення зіниць, гіперрефлексія. Хвора стверджує, що в кімнаті стало темніше, бачить рухомі потоки різного кольору, якісь сяйва. Фон настрою нестійкій, то ейфорія, то тривога з дисфорією. Визначте наркотик:

Амфетамін Кокаїн

Фенциклідін Кетамін

Діетіламід лізергінової кислоти (ЛСД)

143. Хворий, 41-го року. З 16 років почав випивати, з 18 років зловживає алкоголем. У віці 20 років сформувався абстинентний синдром, толерантність - до 1,0 літра горілки, п`є кожного дня. З дружиною не живе, немає постійного місця роботи. Раніше від алкогольної залежності не лікувався. Згодився на лікування, бо різко погіршився стан, появилися болі у серці, порушився сон. Визначте програму лікування хворого.

Все вищеперераховане.

Боротьба з явищами абстиненції. Дезінтоксикаційна терапія.

Боротьба з потягом до алкоголю. Підтримуюча терапія для стабілізації ремісії.

144. Хворий спокійно розмовляв з лікарем у присутності дружини, потім, коли залишився з ним в кабінеті наодинці, несподівано взяв важкий письмовий прилад і вдарив лікаря по голові. Коли лікарі стали з'ясовувати причину його дивної поведінки, він повідомив наступне: кілька років тому цей лікар під час перевірки особистих речей вилучив у нього сірники, як предмет небезпечний в лікарні. Хворого це образило, постійно пам'ятав про це і шукав нагоди помститися. Для якого захворювання характерна така поведінка?

Епілепсія

Невроз

Сенільна деменція

Маніакально-депресивний психоз

Шизоафективний психоз

145. У приймальний покій інфекційної лікарні поступив хворий з діагнозом "дизентерія". З анамнезу відомо, що він багато років страждає судорожними припадками, які в даний час почастішали. У момент перевдягання хворий зблід, почав тупцювати на місці, здійснювати рухи щелепами, що нагадують жувальні. Такий стан тривав 2 хвилини. Потім поведінка хворого стало адекватною, амнезія не спостерігалася. Як правильно визначити виниклий стан у хворого

Парціальний припадок

Генералізований судомний припадок

Сутінковий розлад свідомості

Абсанс

Епілептичний психоз

146. До невропатолога направлений хворий з приводу порушень сну. Повідомив, що спить дуже мало, 1-2 години за добу, але не дивлячись на це дуже діяльний, активний, вночі займається літературною творчістю. Під час бесіди прагне до монологу, не дає лікарю поставити запитання. Легко зісковзує на еротичні теми, не утримує дистанції в спілкуванні з лікарем, легко переходить на "ти" і панібратський тон, вступає в конфлікти з оточуючими. Повідомляє про себе, що є людиною видатних здібностей, рухливий, міміка яскрава, очі блищать, слизові сухі. Визначте синдром:

Маніакальний

Гебефренний

Параноїдний

Дисфорія

Астенічний

147. Хвору в диспансер привела мати. Повідомила, що хвора знову протягом місяця майже не спить. Дуже активна, намагається всіма командувати і керувати, через що постійно конфліктує з оточуючими. Протягом останнього тижня стала приводити додому випадкових знайомих і роздаровувати їм свої особисті речі, одяг. Постійно весела, співає, вдома не може всидіти на місці. Під час бесіди голосно говорить, легко римує слова, швидко перемикається з однієї теми на іншу, в зв'язку з чим мова непослідовна. Вважає себе найрозумнішою і проникливою, загрожує доктору, що розгадала його плани, але при цьому заразливо сміється. Сформулюйте попередній діагноз:

Маніакально-депресивний психоз

Психопатія

Реактивний стан

Гебефренічна форма шизофренії

Дисоціативний розлад

148. До поліклініки звернулася хвора зі скаргами на Загальний поганий стан, схуднення, відсутність бажань, апетиту, запори. Зазначає стійке зниження настрою, яке дещо пом'якшується до вечора, короткочасний сон з ранніми пробудженнями, думки про свою безперспективність. Періодично приходять думки про небажання жити. Чим з перерахованого слід лікувати це захворювання

Меліпрамін

Аміназин

Седуксен

Карбонат літію

Сиднокарб

149. Хворий А. 53 років, протягом тривалого часу страждає на ішемічну хворобу серця з частими приступами стенокардії, що провокується фізичним і емоційними навантаженнями. За тиждень до госпіталізації в кардіологічне відділення напади стенокардії стали виникати в спокої, з'явилися симптоми серцевої недостатності. Хворий скаржиться на дратівливість, непереносимість гучних звуків, яскравого світла, утруднене засинання. Під час бесіди швидко виснажується, при розмові про хвороби на очах з'являються сльози. Дайте кваліфікацію психічного стану:

Астенічний синдром

Депресивний синдром

Обсесивний синдром

Іпохондричний синдром

150. Хворий 45 років, переніс інфаркт міокарда. Постінфарктний період протікав без ускладнень. Під час проведення проби навантаження - бурхлива вегетативна реакція з острахом зупинки серця. Після цього відмовляється від розширення рухового режиму, боїться залишатися без медичного персоналу. Відчуває страх "зупинки серця". Розуміючи необґрунтованість страхів, заявляє, що не може їх подолати. Поява страху супроводжується серцебиттям, відчуттям завмирання серця, потовиділенням. Дайте кваліфікацію стану хворого:

Фобічний синдром

Астенічний синдром

Істеричний синдром

Іпохондричний синдром

Астено-депресивний синдром

151. Хворий Н. 39 років, страждає на хронічний гастродуоденіт. Чергове загострення супроводжувалося абдомінальними болями, зниженням апетиту, схудненням, нудотою. Поряд з підвищеною стомлюваністю і зниженням працездатності з'явилися думки про онкопатологію. Наполегливо просив лікарів про проведення додаткового обстеження. В процесі лікування купіювався больовий синдром, відновилась колишня вага, зменшилася вираженість астенії. Однак, побоювання "ракового переродження" зберігаються. При актуалізації страху стає настирливим. При переконанні погоджується з необгрунтованістю страху, заявляє, що сам "прогнати думки про рак" не може. Дайте кваліфікацію стану хворого:

Фобічний синдром

Астенічний синдром

Депресивно-параноїдний синдром

Астено-депресивний синдром

152. На тлі довгостроково протікаючого психічного захворювання хворий поступово став прискіпливим, дріб'язковим, педантичним. В характері з'явилася певна своєрідність: то добродушний, привітний, часом нав'язливий і слащавий, то злісний і агресивний. Відзначається схильність до раптово виникаючих нападів гнівливості, злостивості. Який з перерахованих методів найбільш інформативний для діагностики цього захворювання

Електроенцефалографія

Рентгенографія черепа

Ультразвукове дослідження

Пневмоенцефалографія

Дослідження ліквору

153. Хвора М. 19 років, поступила в клініку шкірних хвороб із загостренням нейродерміту (шкірні висипання на руках і на обличчі). Перед госпіталізацією не виходила на вулицю, так як вважала, що "усі дивляться на неї", сміються над знівеченим обличчям. При огляді: свідомість не затьмарена, фіксована на зміну зовнішності, заявляє, що "стала потворою". Вважає, що інші хворі вважають її "заразною". В процесі бесіди судження хворої піддаються корекції, погоджується з тим, що в процесі лікування кількість висипань зменшилася. Шукає співчуття, просить про допомогу. Дайте кваліфікацію стану хворої:

Дисморфобічний синдром

Дисоціативний синдром

Астенічний синдром

Астено-депресивний синдром

Фобічний синдром

154. Хворий 44 років, переніс обширний інфаркт міокарда. До інфаркту болю в серці не відчував, вважав себе практично здоровим. Рішенням МСЕК йому визначена 2-а група інвалідності. Спрямований на консультацію до психіатра у зв'язку з суїцидними висловлюваннями. При огляді: орієнтування збережено. Фон настрою знижений. При розмові про хворобу на очах сльози. Вважає себе тяжко хворим, швидко втомлюється, скаржиться на зниження пам'яті, труднощі концентрації уваги, песимістично оцінює свої життєві перспективи, не вірить в одужання. Заявляє, що "соромно бути утриманцем в сім'ї". Моторної і ідеаторної загальмованості не визначається, астенізований. Марення і галюцинацій немає. Суїцидні наміри заперечує ("сказав про це по дурості"). Шукає співчуття, співпереживання. Дайте кваліфікацію стану хворого:

Астено-депресивний синдром

Обсесивний синдром

Істеричний синдром

Астенічний синдром

Фобічний синдром

155. Хворий К. 45 років. Психічно хворий протягом 25 років. Останнім часом поступово втратив здатність відрізняти головне від другорядного, усе йому здається важливим, внаслідок чого в'язне в дрібницях, насилу перемикається з однієї теми на іншу. Мислення деталізоване, бракує словникового запасу. Схильний до використання зменшувально-пестливих слів.

Епілепсія

Шизофренія

Хвороба Альцгеймера

Прогресивний параліч

156. На судово-психіатричну експертизу направлено піддослідного, який зробив 2 невмотивованих вбивства, про які він "нічого не пам'ятає" і заперечує. Відомо, що страждає на епілепсію. Кваліфікуйте вірогідний стан хворого в момент вчинення правопорушення

Сутінковий стан свідомості

Дисфорія

Онейроїд

Амбулаторні автоматизми

Синдром Кандинського-Клерамбо

157. У хворої Р., 24 років виявлено дифузний токсичний зоб. Пред'являє скарги на сльозливість, коливання настрою, підвищену дратівливість. При огляді: орієнтована правильно, марення, галюцинацій немає. Емоційно лабільна. Під час бесіди дає бурхливі афективні спалахи, швидко виснажується, концентрація уваги знижена. Пам'ять грубо не порушена. Інтелект відповідає віку і здобутій освіті.

Транквілізатори

Вітаміни групи "В"

Ноотропи

Галоперидол

Амітриптилін

158. На приймальному покої багатопрофільної лікарні оформляли прийом хворого, який страждає панкреатитом. В процесі бесіди з'ясувалося, що у нього бувають стани, під час яких він веде себе дивно: "кудись біжить, на питання відповідає не по-суті, одного разу напав на випадкового перехожого". Все це розповіли родичі, сам хворий нічого не пам'ятає. Визначте розлади, що мали місце у хворого в анамнезі:

Сутінкові стани свідомості

Галюцинаторно-маячний синдром

Дисфорія

Обнубіляції

Онейроїд

159. Хвора А. 41 роки, гіперстенічної конституції, страждає хр. калькульозним холециститом. В період загострення, разом з болями в правому підребер'ї, відзначається підвищена дратівливість, запальність, вегетативні порушення (гіпергідроз, серцебиття, напади запаморочення). У цей період порушується самопочуття ("буваю, як ватяна"), з'являється безсоння. Зі зникненням болю, диспептичних явищ психічний стан поступово нормалізується. Визначте психічний стан в період загострення холециститу

Астенічний синдром

Депресивний синдром

Іпохондричний синдром

Обсесивний синдром

Маячний синдром

160. Хворий К. Захворів в 30 років, переніс типову депресію, лікувався амбулаторно. Через місяць госпіталізований в стані психомоторного збудження: веселий, на обличчі пустотлива усмішка, легко вступає в контакт з оточуючими. Мова швидка, часто не закінчує фрази. Маячних ідей не висловлює. Обманів сприйняття не відзначається. В процесі лікування психічний стан нормалізувався. Визначте синдром при госпіталізації:

Маніакальний

Гебефренічний

Парафренний

Параноїдний

161. У психіатричний диспансер звернулася громадянка B. з скаргами на неадекватну поведінку чоловіка. Чоловік протягом багатьох років зловживає алкоголем. Відзначається порушення сну, дратівливість, грубість, зниження потенції. Дружина повідомила, що чоловік став підозрілим, ревнивим, риється у всіх речах, перевіряє записну книжку. Вважає, що у неї є коханець. Влітку несподівано приїхав з відпустки, у будинку влаштував обшук, оглядав нижню білизну дружини, був дуже збуджений, погрожував розправою. Останні дні похмурий, вночі не спить, ходить з кутка в куток, багато курить. Напередодні заявив дружині, що він "все знає і скоро покладе цьому край". Визначте синдром:

Маячний

Психопатичний

Деліріозний

Галюцинаторний

Маніакальний

162. До невропатолога звернулася хвора 45 років зі скаргами на тривогу, непосидючість, безсоння, слабкість. У розмові з'ясувалося, що в перебігу останнього місяця перенесла грипозний стан, погіршився настрій, не може зосередитися на роботі, стала чути оклики на ім’я, а потім цілі фрази. Голоси чує як би "усередині голови", вважає, що нею хтось керує. Відчуває страх. Помічає "переодягнених переслідувачів". Вважає, що її хочуть вбити, не виходить на вулицю. Стала помічати підозрілий присмак їжі. Перестала їсти, сильно схудла, скаржиться на запори. Визначте провідний синдром:

Параноїдний

Паранояльний

Обсесивний

Парафренний

163. Хворий 60 років, інженер. Протягом останніх років "забудькуватий", виражене зниження пам'яті на поточні події. Помітно погіршилась кмітливість, в звітах по роботі став робити помилки, пропуски, з'явилася дратівливість, підвищена стомлюваність і легкодухість. Став постійно записувати в блокноті імена знайомих, дати, цифри - "щоб не плутати". Разом з тим критично ставиться до зниження своєї працездатності, звертався до лікарів за допомогою з приводу зниження пам'яті та кмітливості, плакав. При відвідуванні лікарів був ввічливим, привітним.

Хвороба Альцгеймера

Шизофренія

Інволюційний психоз

Склероз судин головного мозку

Хвороба Гентінгтона

164. Хворий 76 років, тесля. Останні 3 роки родичі помічають, що він став забувати цифри, імена, дати. Ховає свій інструмент і забуває куди поклав його. Раніше був "кмітливим", а тепер дає безглузді поради. Насилу згадує імена своїх дітей, дружини, з якою прожив 50 років. За характером став незадоволеним, егоїстичним, підозрілим. Однак ця обставина не обтяжується, вважає, що з пам'яттю у нього "все в порядку". Заявляє, що його обкрадають, загрожує судом. Перебуваючи кілька місяців в лікарні, стверджує, що "вчора був удома, зустрічав гостей ...". Грубих неврологічних розладів немає. Сформулюйте Можливий діагноз



Судинна деменція

Хвороба Альцгеймера

Хвороба Піка

Прогресивний параліч

Шизофренія

165. Студентка медичного інституту, 23 років. Три роки тому перебувала в психіатричній лікарні в зв'язку з вираженою депресією. При цьому надходженні (в період сесії) відзначається підвищений настрій, постійно співає, танцює, читає вірші, багато їсть, мало спить, еротична. Цитує вивчені в дитинстві вірші. Після одужання пам'ятає про своє "цитування", однак, зміст згадує лише приблизно. З повною критикою відноситься до перенесеного захворювання. Сформулюйте можливий діагноз:

Маніакально-депресивний психоз

Шизофренія (гебоїдна форма)

Істеричний психоз

Гіперстенічна стадія неврастенії

Циклотимія

166. Студент технічного інституту, 23 років. Захворювання розвивалося без видимих причин. Став млявим, втратив інтерес до навчання, до спілкування зі знайомими, до мистецтва і музики, якими раніше "тільки і жив". З'явилися слухові псевдогалюцінації, марення переслідування і гіпнотичного впливу. Заявляв, що його думки "читають навколишні". Практично був абсолютно бездіяльним і байдужим, майже постійно висловлював безглузді думки різного змісту. Критики до стану немає. Визначте провідний синдром:

Синдром Кандинського-Клерамбо

Депресивний синдром

Паранояльний синдром Апато-абулічний синдром

Психопатоподібний синдром

167. У диспансер звернулася хвора К., 28 років зі скаргами на те, що її після спілкування з подругою, яка перенесла операцію, переслідує думка про рак молочної залози. Онколог патології не виявив. Розумія, що причин для занепокоєння немає, не може змусити себе не думати про це. Останнім часом схудла, швидко втомлюється, скаржиться на безсоння, тривогу, дратівливість, поганий апетит. Вважає себе психічно хворою. Просить про допомогу. Сформулюйте Можливий діагноз:

Невроз нав'язливих станів

Реактивний параноїд

Шизофренія (проста форма) Істеричний невроз

Неврастенія

168. Хворий, 34 років звернувся до психіатра за своєю ініціативою. У бесіді тривожний, легко хвилюється, впадає в очі невпевненість хворого в викладі анамнестичних відомостей і скарг. З молодших класів відрізнявся підвищеною підозрілістю, тривожністю, непрактичностью, нездатністю прийняти рішення, познайомитися з вподобаним людиною. При хороших знаннях надмірно хвилювався під час відповідей на іспитах, вдома постійно болісно аналізував невдалі відповіді, завжди у всьому винив себе. Після конфлікту в родині погано засинає, не знає чим зайняти себе, болісно аналізує "як жити правильно", але так і не знаходить правильного рішення. Схуд, швидко втомлюється на роботі, з'явилася невластива раніше дратівливість. Визначте провідний психопатологічний синдром

Тривожний

Астенічний

Обсесивний

Депресивний

  1. При огляді на третій день після операції защемленої грижі у хворого піднялася температура, виявлено лейкоцитоз і прискорення ШОЕ. Став неспокійний, метушливий. У бесіді часто відволікається, в навколишній обстановці орієнтування порушена. Часто схоплюється з ліжка, щось шукає під подушкою, заглядає під ліжко, копається в постільній білизні, шарить рукою по стіні, намагаючись зловити уявних комах. Часом злякано озирається, розмовляє сам з собою. Визначте синдром

Галлюцинаторний синдром Параноїдний синдром Деліріозний синдром

Сутінковий розлад свідомості Аментивний синдром


  1. Хворий 30 років, раніше на обліку у психіатра не перебував. Звернувся в психоневрологічний диспансер з ініціативи родичів. Дивності в поведінці з'явилися півроку тому. Хворий (по професії тесля) став захоплюватися філософією, парапсихологією. Говорив, що створив модель нового суспільства, писав листи в різні інстанції, посилав креслення своїх проектів. У бесіді стенічний, афект НЕ виразний. Охоче розповідає про свої "наукові дослідження". Обманів сприйняття не відчуває. Вважає себе психічно здоровим, переконаний в тому, що зробив відкриття в суспільствознавстві. Про яке захворювання слід думати в першу чергу

Шизофренія

Маніакально-депресивний психоз Невроз нав'язливих станів

Психопатія

Істеричний психоз

  1. Хворий нерухомо сидить на ліжку, погляд спрямований в простір. Міміка мінлива. На запитання відповідає коротко, після повторних звернень. Часом розповідає оточуючим, що бачить якийсь фантастичний світ, населений інопланетянами, бачить інші планети. Про який синдром можна думати

Онейроїдний Параноїдний Деліріозний Ілюзорний Маячний


  1. Хворому 26 років. Раніше у психіатра не спостерігався, звернувся задопомогою до невропатолога. Відомо, що з дитинства відзначається підвищеної пунктуальністю, надмірної акуратністю, безпричинними змінами настрою, гнівливістю, злостивістю. У підлітковому віці переніс легкий струс голoвного мозку. Погіршення стану пов'язує з психотравмою (розрив з коханою дівчиною). Порушився сон, посилився головний біль, останні тижні з'явився короткочасний стан знерухомлення, коли очі ставали "скляними", нічого не виражають, на звернені питання не реагував. Такі стани тривали кілька секунд. Спогади про них не збереглися. Поставте можливий діагноз:

Епілепсія

Епілептоїдна психопатія Реактивний стан

Шизофренія

Шизотиповий розлад


  1. Хворому 19 років. Півроку тому без видимої причини стала наростати тривога. Говорив, що "втратив здатність осмислення", погано вловлював зміст

прочитаного. У всіх словах став "шукати другий сенс". Успішність знизилася. Здавалося, що однокурсники його в чомусь підозрюють, "вважають дурнем". Втратив колишні інтереси. Став байдуже ставитися до навчання, не стежив за собою, перервав контакти з друзями. Яка форма захворювання у даного хворого?

Проста

Параноїдна Гебефренічна Кататонічна Фобічна Обсесивна


  1. Хворому 29 років. Самостійно звернувся за допомогою до психотерапевта. Раніше ніяких відхилень у себе не відзначав. Останні тижні після смерті близького родича постійно ловить себе на думці, що може заразитися туберкульозом, дизентерією та іншими інфекціями. У зв'язку з цим став дуже часто мити руки (30-40 разів в день), протирати дверні ручки, меблі. У бесіді адекватний, підкреслює, що розуміє безглуздість своєї поведінки, але не може звільнитися від думки, що на руках випадково опинилася небезпечна інфекція. Хворий тривожний, просить про допомогу, звертає увагу лікаря на те, що весь вільний час у нього йде на болісні роздуми, що за останній рік схуд, погано засинає. Швидко виснажується в бесіді. Добре піддається психотерапевтичному впливу. Який можливий діагноз

Невроз нав'язливих станів Неврастенія

Істеричний невроз

Психостенічна психопатія Уповільнена шизофренія


  1. Хвора М. 24 років, Доставлена в психіатричну лікарню зі слідчого ізолятора для проведення судово-психіатричної експертизи. Скаржиться на апатію,

страх, тривогу, відсутність апетиту. Відповідає на питання із затримкою. Особа скорботне, говорить про небажання жити. Розповідає, що батько п'є, п'яним б'є матір, до якої хвора дуже прив'язана. В один з таких моментів у неї з'явилося почуття ненависті, задушливе почуття злоби. Подальше не пам'ятає. З матеріалів справи відомо: схопила сокиру і нанесла батькові кілька ударів. Батько помер на місці події. Після того, що сталося хвора відчула втому, байдужість до оточення і до своєї подальшої долі, заснула поруч з убитим батьком. Визначте провідний синдром в момент вчинення правопорушення:

Дисфоричний

Параноїчний

Сутінкове потьмарення свідомості

Істеричний

Маніакальний



  1. Хворий Д. 35 років скоїв крадіжку. У залі суду був тривожний, розгублений, поводився безглуздо. На питання про вік відповів - "5", на питання: "Як вас звати?", відповів - "не знаю". При прохання небудь написати, сказав, що не вміє. Демонстрував рахунок тільки до 10. Плутає назви предметів, скаржився, що у нього болить голова, що "дуже важко думати". Кваліфікує стан хворого:

Псевдодеменція Істеричний невроз Реактивний параноїд Шизофренія Реактивний психоз


  1. Хвора Д. 48 років, поступила в психіатричну лікарню за направленням

лікаря "Швидкої допомоги". Госпіталізована з вулиці, де дивно поводилася: підозріло оглядала перехожих, тулилася до стін будинків, застигала на місці,

злякано озиралася. Розповіла, що протягом місяця її не покидає тривога за сина, що знаходиться під слідством. Госпіталізована за 2 дні до суду. Останній тиждень не спить ночами, посилилося відчуття тривоги. З'явилися думки, що за нею стежать, знають про її біду і постійно про це говорять. На вулиці бачила своїх переслідувачів. У день госпіталізації зрозуміла, "що на роботу їхати не можна, там вороги", які погрожували їй і синові ". Не могла зрозуміти, де знаходиться, куди і навіщо її привезла машина" швидкої допомоги ". Який метод лікування найбільш адекватний стану –

Нейролептики

Електросудомна терапія Транквілізатори

Психотерапія раціональна Антидепресанти


  1. Хвора А. 26 років, доставлена в приймальне відділення психіатричної лікарні в стані збудження. На місці не утримується, тривожна, на питання не відповідає. Чоловік хворої розповів, що 2 тижні тому вона їздила на похорон дядька в рідне місто. На зворотному шляху в купе "познайомилася з жінкою, яка виявилася чаклункою". Приїхала додому збуджена, тривожна, говорила, що скоро помре, тому що "її зачарували". Відмовлялася від їжі, мало спала, весь час згадувала, як пильно на неї дивилася сусідка по купе, які чорні у неї були очі. Турбувалася про дітей. Вмовляла чоловіка не віддавати їх в дитячий будинок після її смерті. Які з нижчеперелічених захворювань можуть дебютувати таким чином ?

Невроз нав'язливих станів

Маніакально-депресивний психоз Психопатія

Олігофренія

Істеричний психоз Шизофренія


  1. У приймальне відділення лікарні машиною "швидкої допомоги" доставили хворого М., 52-х років з діагнозом: "гострий живіт". При огляді черговий хірург патології з боку внутрішніх органів не виявив, в аналізах крові і сечі патологічних змін не виявлено. В процесі бесіди вдалося встановити, що в перебігу останнього місяця відчуває сильні болі в області живота; болю з'являються незалежно від прийому їжі, завжди в один і той же час, коли починає працювати 1- я програма телебачення. Помітив, що диктор телебачення направляє на нього промені і викликає болю, в цей же час "блокується мислення" і "неможливо ні про що думати і робити". Вважає, що таким чином через телебачення на нього впливають інопланетяни, чує їх голоси всередині голови. Себе вважає "прабатьком землян", "засновником людського роду". У поведінці впорядкований, про все говорить спокійно, міміка бідна, поблажливо дає пояснення про себе. Які симптоми патології мислення є у хворого?

Маячні ідеї величі Іпохондричні ідеї Надцінні ідеї

Нав'язливі ідеї

Маячні ідеї самознищення


  1. У приймальне відділення лікарні машиною "швидкої допомоги" доставили хворого К., 47-х років з діагнозом: «гострий живіт». При огляді соматичної патології не виявлено, лабораторні дослідження також без патології. У бесіді хворий повідомляє, що болі в животі з'явилися вперше після сварки з сусідом, і тепер «він насилає їх коли йому заманеться». Повідомив, що не користується комп'ютером, так як «через нього інопланетяни читають мої думки і загрожують мені». Вважає себе «посланником світла», месією, який повинен врятувати світ від

зла. У бесіді спокійний, міміка бідна, поблажливо повідомляє що він «не з цієї

планети» і його вік 3000 років. Критики до власних висловлювань немає. Назвіть провідний психопатологічний синдром.

Парафренний

Онейроїдний

Деліріозний

Паранояльний

Параноїдний


  1. Для якого з зазначених синдромів характерний раптовий початок і закінчення (часто закінчується сном), повна амнезія?

Сутінковий розлад свідомості Делірій

Аменція

Синдром Кандинського-Клерамбо Кататонічний синдром


  1. До якої форми розладів свідомості відноситься транс і сомнамбулізм? Сутінкові

Аментивні Онейроїдні Сопорозні Деліріозні


  1. Фіксаційна амнезія характеризується:

Втратою здатності запам'ятовувати поточні події Зниженням інтелекту

Галюцинаціями

Маячними ідеями

Нічим з вищеперерахованого



  1. Хворий відчуває, що голова його збільшується, розширюється, розбухає, руки і ноги коротшають або, навпаки, подовжуються. Вкажіть правильну відповідь з нижчеперелічених:

Симптоми "порушення схеми тіла" Справжні галюцинації

Дереалізація

Псевдогалюцінації Ілюзії


  1. Мусситуючий делірій проявляється всім перерахованим, виключаючи Різке рухове збудження з агресією

Хаотичне безладне збудження зазвичай в межах ліжку Невиразне нескладне бурмотіння

Розвиток на висоті збудження

Можливість розвитку карфології («оббирання»)



  1. Який з нижчеперелічених ознак, симптомів є характерним, що відрізняє масковані депресії від інших депресій?

Переважання соматичних скарг

Маячні ідеї самознищення і самозвинувачення Нав'язливі страхи

Добові коливання настрою Суїцидальні думки


  1. Для початкової стадії хвороби Піка характерно: Прогресуюча амнезія

Зміна особистісних рис Критика до хвороби

Ейфорійний відтінок настрою

Афато-агнозо-апрактичний синдром



  1. Невротичні вегетативні кризи характеризуються Пов'язаністю з емоційною напругою

Відсутністю стереотипності проявів Різною тривалістю станів

Розвитком під дією слухових псевдогалюцинацій Амнезією періоду криза


  1. Невротична іпохондрія проявляється всім перерахованим, крім Наявності характеру “зробленості” неприємних відчуттів

Надмірної турботи і занепокоєння про своє здоров'я Переживання неприємних відчуттів в організмі

Емоційних порушень Відчуття тривоги


  1. Вкажіть сукупність ознак, які відповідають твердженням: "для кататонічного порушення характерно"

Стереотип, імпульсивність, неприродність рухів, блазнювання, ехолалія, ехопраксія

Постійне прагнення до діяльності, підвищена відволікання, цілеспрямованість дій

Злобно-тужливий настрій, звужене свідомість, страхітливі галюцинації, марення переслідування

Ажитація, опір огляду, суїцидальна поведінка

  1. Амітриптилін відноситься до антидепресантів: Трициклічного ряду

Тетрациклічного ряду Інгібіторів МАО

Зворотного захоплення серотоніну



  1. Для якої форми психопатії характерна замкнутість, схильність до самотності?

Шизоїдна психопатія Астенічна психопатія

Паранояльна психопатія Істерична психопатія Епілептоїдна психопатія


  1. Зміна картини крові при застосуванні психотропних препаратів найчастіше може бути викликана:

Азалептином (клозапіном) Циклодолом

Галоперидолом Амітриптиліном Феназепамом


  1. Функціональні галюцинації характеризуються Всім перерахованим

Появою при існуванні реального зовнішнього подразнення

Співіснуванням із зовнішнім роздратуванням, не зливаючись з ним Зникненням з припиненням дії подразників

Нічим з перерахованого



  1. Фобії зустрічаються при:

Неврозі нав’язливих станів. Олігофренії.

Маніакально-депресивному психозі. Епілепсії.

Шизофренії.



  1. Клінічна картина резидуально-органічних нервово-психічних розладів у дітей та підлітків не включає в себе

Істинний аутизм

Порушення інтелектуальної діяльності

Емоційно-вольову нестійкість і імпульсивність Розгальмування потягів

Порушення мови



  1. Для хвороби Адісона характерно все перераховане, крім Амнестично-органічного синдрому

Постійної потреби у сні Тривалих депресивних станів Лабільності афекту

Стану розладу свідомості



  1. Назвіть алкогольний психоз, який буде проявлятись антероградною, ретроградною, фіксаційною амнезією, псевдоремінісценцією та конфабуляцією?

Корсаківський психоз.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


написать администратору сайта