Главная страница

шляпа. Міністерство освіти і науки України КР (ДП) НБ-418К6 БМВ2. Розробка технології ремонту


Скачать 5.59 Mb.
НазваниеРозробка технології ремонту
Анкоршляпа
Дата17.06.2022
Размер5.59 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМіністерство освіти і науки України КР (ДП) НБ-418К6 БМВ2.docx
ТипДиплом
#598306
страница4 из 6
1   2   3   4   5   6


Рисунок 20. Принципова електрична схема випробування електричних машин методом взаємного навантаження

Так як обидві машини однотипні, при включенні за такою схемою е. р. с. машини Г, що працює в режимі генератора, буде менше, ніж е. р. с. Машини Ml, що працює в режимі двигуна, і якорі машин залишаться нерухомими. Їхня робота буде можлива лише в тому випадку, якщо е. р. с. генератора буде більше е. р. с. двигуна. Для збільшення е. р. с. в ланцюг якоря генератора послідовно включають вольтододавальну машину ВДМ. Її якір приводиться в обертання асинхронним двигуном МЗ, а обмотку незалежного збудження живлять від зовнішнього джерела через потенціометр або змінний резистор R1.

Якщо при нерухомих якорях машин замкнути ланцюг ВДМ і піднімати збудження, що підводиться до її обмоток, то в ланцюзі випробуваних машин з'явиться і наростатиме струм. Однак і в цьому випадку внаслідок зустрічного напрямку та рівності моментів на валах машин якоря залишаться нерухомими. Щоб якорі почали обертатися, необхідно сполучити двигун надлишковим моментом, який повинен компенсувати гальмівний момент, що виникає в обох випробуваних машинах від механічних, магнітних та додаткових втрат. Такий момент створюють у випробуваній машині за рахунок електричної енергії, що підводиться до двигуна від лінійного генератора ЛГ.

Його приводять у обертання асинхронним двигуном М2. Найчастіше цей двигун використовують одночасно як для обертання якоря генератора ЛГ, так і вольтододаткової машини ВДМ. Напруга на затискачах ЛГ регулюють зміною струму його обмотці незалежного збудження резистором R2 або потенціометром. При такій схемі легко можна встановлювати на затисканнях випробуваної машини будь-яку напругу, що буває необхідно для вивчення поведінки машини при напругах, відмінних від номінального.

Приступають до випробувань. Включають двигун М2 і, регулюючи резистором R2 напруга на затискачах лінійного генератора, піднімають його до номінального для випробуваного двигуна значення. Потім резистором R1 поступово збільшують збудження вольтододаткової машини ВДМ. При цьому почне зростати е.д.с, що діє в замкнутому контурі ВДМ-Г-Ml, а з нею і струм у цьому ланцюгу, а отже, і в якорі генератора Г. При збільшенні струму генератора Г зростає його електромагнітний момент, який для випробуваної машини Ml буде гальмівним. Регулюючи в такий спосіб навантаження на випробуваній машині, встановлюють у ній струм, рівний годинниковому струму.

    1. Охорона праці та техніка безпеки

Перед початком роботи перевірте весь інструмент. Слюсарні молотки виготовляють із сталі марки 50 або У7. Рукоятки, у яких надійно зміцнюють молотки і кувалди шляхом розклинювання завершеними металевими клинами, виготовляють із в'язких і міцних порід дерева (граб, клен, горобина, кизил, ясен, бук, молодий дуб, береза). Вони не повинні мати сучків, тріщин, пагорбів та відколів. Щоб поверхня рукояток була гладкою, їх просочують оліфою або покривають безбарвним лаком. Рукоятки роблять трохи конусними з розширенням до вільного кінця. Слюсарні зубила, крейцмейселі, борідки, керни, обтискання виготовляють із інструментальної сталі з термічної обробкою робочої та ударної частин. Вони повинні мати злегка опуклі гладкі потилиці без скосів та задирок. Довжина зубила, крейцмейселя та борідка – не менше 150 мм, а відтягнутої частини зубила 60 – 70 мм. Ріжуча кромка інструменту повинна бути рівною або злегка опуклою лінією. Кут заточування робочої частини зубила і крейцмейселя визначається залежно від твердості оброблюваного матеріалу. Напилки та викрутки не повинні мати тріщин, зламів. На дерев'яні рукоятки їх з боку насадки надягають металеві бандажні кільця. Під час роботи не дозволяється нарощувати один гайковий ключ іншим, а також застосовувати прокладки між гайкою та ключем.

Усіх робітників, зайнятих обробкою деталей ударним інструментом, забезпечують захисними окулярами, а місце роботи огороджують сітками чи щитами.

Перевірити справність пневматичного інструменту. Повітряні шланги повинні бути добре насаджені на штуцери і не повинні мати ушкоджень. При виявленні будь-якої несправності, заявити про це майстру. При отриманні від майстра нової роботи вимагатиме проведення інструктажу про безпечні методи її виконання.

Вимоги безпеки при ремонті та випробуванні електрообладнання

Перед початком ремонту електрообладнання ТРС мають бути знеструмлені всі силові електричні ланцюги, відключені вимикачі тягових електродвигунів, даховий роз'єднувач поставлений у положення "Заземлено", випущено повітря та перекрито крани пневматичної системи електроапаратів. Крім того, при необхідності ремонту окремих апаратів повинні бути вийняті запобіжники даної ділянки, передбачені конструкцією.

Зовнішні електричні мережі живлення переносних діагностичних приладів напругою понад 42 В змінного або 110 В постійного струму повинні бути обладнані захисним заземленням (зануленням або пристроєм захисного відключення). Стенд для діагностики та ремонту електронного обладнання повинен мати захисне заземлення («занулення» або пристрій захисного відключення).

Обточування та шліфування колекторів окремих тягових двигунів на ТПС повинні здійснюватися після вивішування даної колісної пари та підключення тягового двигуна до джерела живлення постійного струму напругою не більше 110 В. Крайні колісні пари з обох боків ТПС повинні бути підклинені та загальмовані ручним гальмом.

Перед обточуванням та шліфуванням колектора необхідно:

  • припинити всі роботи на ТПС та вивести людей у безпечну зону;

  • на двері ВВК вивісити заборонний знак (табличку) «Не вмикати. Працюють люди»;

  • увімкнути витяжний пристрій;

  • підйомні домкрати зафіксувати стопорними гайками;

  • щіткотримач двигуна, що обточується, заземлити;

  • працівник, який обточує колектор, повинен надіти захисні окуляри, діелектричні рукавички, встановити захисний екран і покласти під ноги діелектричний килимок.

Обточування та шліфування колектора дозволяється виконувати тільки при встановлених кожухах зубчастої передачі та після контролю правильності зібраної схеми.

Обточування та шліфування колектора тягового двигуна необхідно проводити під наглядом спеціально виділеного працівника, що має групу з електробезпеки не нижче III. Інструмент для шліфування колектора повинен мати ізолюючі ручки.

При обточуванні та шліфуванні колектора головного генератора на тепловозі (крані) не повинні виконуватись роботи, пов'язані з ремонтом дизеля та електрообладнання.

Електричні машини зняті з ТРС необхідно встановлювати на спеціальні підставки або конвеєр потокової лінії.

При переміщенні або підйомі крокуючого конвеєра забороняється переходити через рухому раму або знаходитися поблизу тягового двигуна, що переміщується, встановленого на рамі.

Для повертання корпусу остова повинні застосовуватися кантувачі.

Розбирання та складання підшипникових вузлів повинно здійснюватися за допомогою знімачів, пресів та індукційних нагрівачів.

Під час роботи на потокових лініях розбирання та складання тягових двигунів забороняється:

  • переміщати візок підйомно-транспортної машини без попередження працівників на сусідній робочій позиції та вжиття заходів безпеки;

  • переміщати візок як з двигуном, так і без нього на відстань більше 1 м від своєї робочої позиції;

  • переміщати візок з піднятим столом, як із двигуном, так і без нього далі 1 м від своєї позиції при встановлених на сусідніх позиціях тягових двигунах, остовах;

  • переходити шлях візка;

  • проводити будь-які роботи на візку, що переміщується;

  • залишати підключеними преси після закінчення випресування підшипникових щитів.

На поточній лінії ремонту якорів тягових двигунів забороняється:

  • користуватися кнопками пересування конвеєра без дозволу майстра чи бригадира;

  • спускатися в канаву або перебувати на торцях конвеєра при знаходженні на ньому якоря;

  • торкатися руками під час руху ланцюгів конвеєра або кожуха продувної камери.

Випробування електричних машин, апаратів та лічильників електричної енергії на електричну міцність ізоляції після ремонту перед установкою на ТРС повинні проводитись на спеціально обладнаній станції (майданчику, стенді), що має необхідну огорожу, сигналізацію, знаки безпеки та блокуючі пристрої.

Перед початком та під час випробувань на станції (майданчику) не повинні знаходитись сторонні особи.

Складання схем на випробувальних стендах має здійснюватися за повного зняття напруги. Живильні кабелі для випробування електричних машин та апаратів високою напругою повинні бути надійно приєднані до затискачів, а корпуси машин та апаратів заземлені.

Подачу та зняття напруги необхідно здійснювати контакторами з механічним або електромагнітним приводом або рубильником, що має захисний кожух.

Переєднання на затискачах машин і апаратів, що випробовуються, повинно здійснюватися після відключення всіх джерел живлення і повної зупинки деталей, що обертаються.

Вимірювання опору ізоляції, контроль нагрівання підшипників, перевірка стану електрощіткового механізму повинні проводитися після відключення напруги та повної зупинки обертання якоря.

При паянні наконечників на дроті безпосередньо на ТРС (крані) повинен використовуватися надійно закріплений тигель, що унеможливлює виплескування з нього припою.

Під час перевірки щіток на іскріння необхідно використовувати захисні окуляри.

Оцінюючи іскріння щіток слід застосовувати спеціальні індикатори.

При вимірі опору ізоляції електричних ланцюгів мегаомметром на напругу 0,5 та 2,5 кВ виконання будь-яких інших робіт на електрообладнанні та електричних ланцюгах ТРС (крана) забороняється.

Перед випробуваннями високою напругою опору ізоляції електричних ланцюгів ТРС (крана) всі ремонтні роботи повинні бути припинені, працівники виведені, вхідні двері на ТРС (крані) зачинені, а з чотирьох сторін на відстані 2 м встановлені переносні знаки «Увага! Небезпечне місце».

Перед подачею високої напруги необхідно подати звуковий сигнал і оголосити по гучномовному зв'язку: «На локомотиві (кран), той хто стоїть в такий-то канаві, подається напруга». Керувати випробувальним агрегатом повинен керівник робіт, проводити випробування - персонал, який пройшов спеціальну підготовку.

Корпус пересувного трансформатора і рами випробуваного ТРС (крана) необхідно заземлити.

Після ремонту ЕРС підйом струмоприймача та випробування електровоза або електросекції під робочою напругою повинна проводити особа, яка має право управління, у присутності майстра або бригадира, які проводили ремонт, які до початку випробування повинні переконатися в тому, що:

  • всі працівники знаходяться в безпечних місцях, і підйом струмоприймача не загрожує їм небезпекою

  • закриті люки машин, двері шаф керування, щити стінок ВВК, реостатних приміщень, кришки підвагонних апаратних ящиків;

  • у ВВК та під кузовом немає людей, інструментів, матеріалів та сторонніх предметів;

  • зачинені двері у ВВК, складні сходи та хвіртки технологічних майданчиків для виходу на дах;

  • з машин та апаратів після їх ремонту знято всі тимчасові приєднання;

  • машини, апарати, прилади та силові ланцюги готові до пуску та роботи.

Після цього працівник, що піднімає струмоприймач, повинен голосно оголосити з вікна кабіни локомотива: «Піднімаю струмоприймач», подати звуковий сигнал свистком локомотива і підняти струмоприймач способом, передбаченим конструкцією електровоза або електросекції.

При піднятому струмоприймачі, що знаходиться під напругою, дозволяється:

  • заміняти лампи, що перегоріли в кабіні машиніста, в кузові (без заходу у ВВК та зняття огорож), лампи освітлення ходових частин, буферних ліхтарів, усередині вагонів електросекцій при знеструмлених ланцюгах освітлення;

  • протирати скла кабіни всередині та зовні, лобову частину кузова, не наближаючись до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою контактної мережі, на відстань менше 2 м і не торкаючись їх через будь-які предмети;

  • замінювати запобіжники у знеструмлених ланцюгах управління;

  • замінювати прожекторні лампи при знеструмлених ланцюгах, якщо їх зміна передбачена з кабіни машиніста;

  • оглядати гальмівне обладнання та контролювати виходи штоків гальмівних циліндрів: на електровозах типу НС – тільки на оглядовій канаві, на електросекціях – не залазячи під кузов;

  • перевіряти на дотик нагрівання букс;

  • налаштовувати електронний регулятор напруги;

  • продувати масловідділювачі та кінцеві рукави гальмівної та напірної магістралей;

  • заправляти пісочні бункери електропоїздів;

  • контролювати подачу піску під колісну пару;

  • розкривати кожух та налаштовувати регулятор тиску.


Крім того, на електровозах додатково дозволяється:

  • обслуговувати апаратуру під напругою 50 В постійного струму, що знаходиться поза ВВК;

  • перевіряти ланцюги електронного захисту під наглядом майстра, стоячи на діелектричному килимку та в діелектричних рукавичках;

  • контролювати за приладами та візуально роботу машин та апаратів, не знімаючи огорож та не заходячи до ВВК;

  • включати автомати захисту;

  • обтирати нижню частину кузова;

  • оглядати механічне обладнання та проводити його кріплення, не залазячи під кузов;

  • перевіряти тиск у масляній системі компресора;

  • регулювати запобіжні клапани повітряної системи;

  • проводити прибирання (крім вологої) кабіни, тамбурів та проходів у машинному відділенні.

Інші роботи на ЕРС при піднятому струмі, що знаходиться під напругою, забороняються.

Якорі електричних машин та інші вузли повинні транспортуватися та встановлюватися в сушильній печі на спеціальному візку, конструкція якого повинна забезпечувати їхнє надійне кріплення.

Для нанесення епоксидних смол та композицій, складених на їх основі, на деталі ТРС (кранів) необхідно користуватися пензлями, шпателями, лопаточками та іншими пристроями, забезпеченими захисними екранами.

Брудний посуд та кисті у мийне приміщення необхідно переносити у спеціальній закритій тарі.

Необхідно завжди використовувати вогнегасники при пожежі.

  1. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗДІЛ

У економічному розділі проекту розроблюємо виробничо-фінансовий план автоматного відділення по ремонту крану допоміжного гальма ум. №254, який складається з наступних розділів:

  1. Виробнича програма. У розділі визначається кількість вузлів і агрегатів, що ремонтуються на дільниці протягом року.

  2. Техніко-виробничі показники. У розділі представляються показники, що оцінюють якісну роботу дільниці.

  3. План по праці. Проводиться розрахунок річного фонду заробітної плати виробничому персоналу та цеховому штату дільниці та складення «Штатної відомості» у Таблиці 3. Штатна відомість.

  4. План експлуатаційних витрат. Розраховуються затрати грошових коштів на виконання заданої програми ремонту вузлів дільниці за рік. Складається «План витрат» у Таблиці 4. План витрат.

  5. Калькуляція собівартості ремонту одного комплекту крану машиніста. Приводяться середньомісячна заробітна плата, продуктивність роботи та собівартість ремонту крану допоміжного гальма ум. №254.


2.1. Виробнича програма

Програма поточного ремонту ПР-3 тепловозів 2ТЕ116 згідно з завданням складає:

= 300 секцій на рік

Кількість кранів допоміжного гальма, які підлягають ремонту на рік складає:

(6)

2.2. Техніко-виробничі показники

Працеємкість ремонту крану допоміжного гальма ум. №254 на ПР-3 складає:

q = 50 чол.год.

Відсоток участі професій одного відділення від загальної працеємності ремонту тепловозу 2ТЕ116 складає:

α=0,01351 (7)

Середньомісячна норма робочого часу одного робітника:

години (8)

Вартість матеріалів і запасних частин, що витрачаються відділенням від загальної вартості матеріалів та запчастин на ремонт тепловозу:



Вартість матеріалів та запчастин на один тепловоз відділенню ремонту гальмівного обладнання (крану машиніста) складає:

(9)

Середньомісячна кількість робочих днів при 5-ти денному робочому тижні складає:

(10)

де 253 - кількість робочих днів за рік;

12 – кількість годин однієї зміни.

Середній розряд роботи у відділенні




2.3. План по праці

Кількість виробничих та допоміжних робітників автоматичного відділення визначено у підрозділі 1.5 і складає:



Потреба у цеховому штаті для керівництва бригадами приймаємо одного майстра та двох незвільнених бригадира з доплатою 15% тарифної ставки за бригадирство з числа виробничих працівників.

В Таблиці 6. Штатна відомість виконуємо розрахунок заробітної плати всім робітникам автоматного відділення тепловозів серії 2ТЕ116 при виконанні ремонту ПР-3.

Штатна відомість складається з 15 граф, зміст кожної графи якої розглянуто нижче:

Графа 1 - номери статей витрат по планам ремонту: стаття 78 - поточний ремонт ПР-З, який передбачено завданням:

1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта