Главная страница

Методичка. Стан питання


Скачать 381.5 Kb.
НазваниеСтан питання
АнкорМетодичка.doc
Дата05.08.2018
Размер381.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаМетодичка.doc
ТипДокументы
#22535
страница6 из 7
1   2   3   4   5   6   7
рухому і стаціонарну. У кожному радіотехнічному батальйоні на базі ремонтної майстерні формують одну рухому РВБ.

Начальниками РВБ можуть бути призначені командири (начальники) ремонтних підрозділів, начальники ремонтних відділень, інженери служб озброєння військових частин.

Ремонтно-відновні бригади, як правило формують у складі двох ремонтних груп: електромонтажних робіт і слюсарно-механічних робіт.

Комплектують РВБ згідно з рішенням заступника командира військової частини (батальйону) з озброєння. Склад РВБ може змінюватися залежно від характеру і ступеня бойових пошкоджень техніки. До складу РВБ включають штатні ремонтні станції КРАС-П (ПМ), МРТС, МРМ, МТО-АТ, автоматичні або автоматизовані засобами діагностики та ремонту і визначені групові ЗІП, ЗІП розсипом і ВТМ.

Безпосередня підготовка починається з приведення військових частин (підрозділів) у вищі ступені бойової готовності.

Залежно від поставленого завдання і характеру робіт РВБ можуть додатково (за наказом командира військової частини) бути надані транспортні автомобілі, тягачі або автомобільні лабораторії вимірювальної техніки (АЛВТ), ЗІП і матеріали незнижуваного запасу, засоби зв’язку, прилади хімічної і радіаційної розвідки, засоби дегазації, дезактивації техніки і санітарної обробки особового складу, засоби індивідуального захисту, продовольство, зброю і боєприпаси. '

Райони (пункти) розгортання РВБ, Остаточну кількість виділеного особового складу, строки приведення РВБ у бойову готовність на місцях дислокації, місця розосередження і строки прибуття до них визначають розпорядженням із технічного забезпечення бойового застосування військової частини, яке розробляють після отримання бойового наказу (бойового розпорядження), розпорядження з ТхЗ штабу ПвК і вказівок командира військової частини з питань ТхЗ,

Б ході бойового застосування військової частини органи управління технічним забезпеченням в інтересах оперативної компенсації бойових втрат організовують і проводять такі заходи:

збір та аналіз інформації (технічну розвідку) про стан, витрати і втрати РЕТ, ЗІП, ВТМ, ремонтно-відновних органів, матеріальних засобів; про хімічну, радіаційну обстановку, стан доріг, переправ та інші дані про обстановку, що складається, та її вплив на виконання завдань відновного ремонту ОВТ і компенсації втрат ОВТ у цілому;

своєчасне визначення потреб військової частини, підрозділів у РЕТ, ЗІП, ВТМ і термінів їх постачання;

прийняття рішення на відновлення боєздатності військової частини, евакуації пошкодженого ОВТ у райони зосередження РВБ або ЗППМ, організації своєчасного відновного ремонту, поповнення РЕТ, ЗІП, МТЗ;

контроль за втратами інженерно-технічного складу, його поповненням, підготовка .пропозицій командиру військової, частини стосовно переміщення військовослужбовців відповідних спеціальностей;

встановлення порядку та черги відновлення пошкодженої РЕТ, поповнення безповоротних втрат РЕТ;

доведення рішень стосовно компенсації бойових втрат РЕТ, контроль за підновленням боєздатності частин і підрозділів;

організація та підтримання стійкого зв’язку з підрозділами, силами і засобами технічного забезпечення;

технічне, обслуговування РЕТ; перерозподіл сил і засобів системи технічного забезпечення.

Для відновлення боєздатності військових частин (підрозділів) РТВ ПС проводяться такі заходи:

відновлення порушеного управління військовими частинами (підрозділами) РТВ в умовах складної обстановки;

розвідка зон радіоактивного зараження, руйнувань, затоплень і пожеж;

технічна розвідка пошкодженого ОВТ і радіоелектронної техніки (РЕТ), проведення робіт по спеціальній обробці особового складу, ОВТ (РЕТ), матеріальних засобів;

евакуація пошкодженого ОВТ (РЕТ) на збірні, пункти пошкоджених машин (ЗППМ)та на спеціальні площадки розбирання (перекомплектування)

ОВТ' (РЕТ);

введення в дію системи компенсації бойових втрат РЕТ у військових частинах РТВ (поповнення втрат РЕТ за рахунок тактичних і технічних резервів; проведення відновного ремонту на РЕТ, яке пошкоджене);

матеріально-технічне забезпечення відновного ремонту ОВТ (РЕТ);

надання медичної допомоги особовому складу військових частин (підрозділів)РТВ в районах ураження, їх евакуація в медичні заклади, поповнення особовим складом.

Перш за все слід підкреслити, що відновлення порушеної боєздатності військових <частин (підрозділів) РТВ здійснюється відповідно до рішення командира повітряного командування (ПвК) ПС і починається з відновлення порушеного управління.

Для відновлення порушеного управління військовими частинами (підрозділами) РТВ ПС необхідно: по-перше, з’ясувати фактичний стан системи управління і організувати роботу з управління РТВ з незруйнованих пунктів управління; по-друге, провести заходи з відновлення пунктів, управління (ПУ), .

ЯКІ виведені 3 ладу. . .Щ; >. у: ■ т . :•

Найбільш надійним способом швидкого відновлення управління є передача управління з одного ПУ на другий. Наприклад, передача управління з КП Повітряного командування (ШК) на ЗКП ПвК може здійснюватися на випадок повного виходу з ладу КП або на випадок значних втрат особового складу і засобів управління КП. Щоб організовано, швидко і надійно здійснити передану, управління її, необхідно заздалегідь готувати і забезпечувати по декільком можливим варіантам з відновленням і використанням необхідних, і резервних ліній (каналів) зв’язку.

Можна виділити три .найбільш характерні варіанти практичної передачі управління з КП ПвК на ЗКП ПвК:

ЗКП ПвК приймає управління на себе по команді з КП;

ЗКП ПвК приймає управління на себе по команді з КП ПС;

ЗКП ПвК приймає управління за своєю ініціативою на основі оцінки стану зв'язку з КП ПвК, або по іншим ознакам, які свідчать про імовірний виходу з ладу КП. ,

При узятті управління на себе, службова особа, яка очолює ЗКП повніша негайно оповістити про це підлеглих (командирів) і їх штаби і дати їм вказівки на подальші дії, про прийняті заходи доповісти на КП Повітряних Сил. Після цього необхідно переходити до відновлення КП ПвК, який вийшов з ладу, інших елементів системи управління.

Відновлення КП ПвК може здійснюватися різними шляхами: розгортанням його в новому районі, доукомплектуванням ЗКП і перетворені!" і його в КП з наступним розгортанням ЗКП в іншому районі. Конкретні способи відновлення порушеної системи управління будуть визначатися характером і ступінню порушення зв'язку, а також наявністю резервів.

На випадок значних втрат особового складу і технічних засобів управління КП і передачі управління на ЗКП, останній доцільно зразу розгортати в КП. Одночасно потребується створювати новий ЗКП в іншому районі за рахунок складу КП, який залишився в строю, резерву і перерозподілу особового складу і засобів управління інших пунктів управління.

Якщо управління на ЗКП передано з КП, який отримав часткове ураження, то в цьому випадку ЗКП може і не розгортатися в КП. Він буде здійснювати управління військами на протязі часу необхідного для остаточного відновлення КП.

Розвідка зон радіоактивного зараження, руйнувань, затоплень і пожеж здійснюється у військових частинах (підрозділах) з метою своєчасного виявлення радіоактивного зараження, застосування противником отруйних речовин і біологічній засобів, встановлення меж заражених районів і характеру зараження, а також виявлення районів затоплень і пожеж.

Ці заходи здійснюється з метою створення у військовій частині необхідних умов для виконання поставлених завдань з відновлення боєздатності в. умовах радіоактивного, хімічного і біологічного зараження і включають: радіаційну, хімічну і біологічну розвідку; дозиметричний і хімічний контроль; спеціальну обробку військ; дегазацію і дезинфекції і позицій, споруд, місцевості і доріг; забезпечення життєдіяльності об’єктів колективного захисту по повітряному середовищу; застосування димів для маскування військ; проведення заходів радіаційної безпеки.

Технічну розвідку пошкодженого ОВТ і РЕТ та проведення робіт по спеціальній обробці особового складу, ОВТ (РЕТ), матеріальних засобів проводіть для визначення характеру і ступеня пошкоджень, трудомісткості робіт, виду відновного ремонту, необхідного комплекту ЗІП і військово-технічного майна, забезпечення ефективного використання ремонтно-відновних бригад (РВБ) і інших ремонтно-відновних органів (РВО), Крім того, за необхідністю, проводять роботи з визначення ступеню зараження ОВТ (РЕТ), особового складу, матеріальних засобів радіактивними, хімічними, та біологічними речовинами та необхідності їх спеціальної обробки,

Технічну розвідку проводять силами інженерно-технічного складу підрозділів, служби озброєння військової частини і ремонтно-відновних бригад. Основними завданнями .технічної розвідки є: спостереження за ОВТ своїх і доданих підрозділів; визначення ступеня зараження місцевості й ОВТ, що вийшло з ладу; визначення характеру пошкодження зразків ОВТ, обсягу відновних робіт і необхідній для їх проведення сил і засобів; пошук місць, зручних для проведення комплексу ремонтно-відновних робіт; пошук шляхів, зручних для підходу евакуаційних засобів.

Наступним етапом з підготовки пошкодженого ОВТ,до відновного ремонту е його евакуація на ЗППМ для подальшого вивезення на ремонтні підприємства і підприємства промисловості а капітальний ремонт. Евакуюють ОВТ силами і засобами евакуаційних груп підрозділів і військової частини, ремонтно-відновних бригад із використанням штатних і доданих рухомих засобів.

До складу евакуаційних груп обов’язково включають автомобілі з найбільшою прохідністю та вантажопідіймальністю типу КРАЗ, КАМАЗ, УРАЛ, Кількість машин у групах має складати 3-5 од. Евакуаційні групи комплектують вантажопідіймальними механізмами (лебідками, кран-балками).

Основними евакуаційними роботами є буксирування й перевезення ОВТ. їм, як правило, передують підготовчі роботи, які залежно від складності й трудомісткості проводять бойові обслуги підрозділів, водії та особовий складом ремонтних підрозділів. Евакуацію ОВТ організовують відповідно до вимог експлуатаційної документації зразків. Організація евакуації включає: визначення кількості зразків ОВТ, що підлягають евакуації; визначення й формування колони транспортних, засобів, потрібних для евакуації; визначення порядку й строків евакуації.

Радіоелектронну техніку, що належить до безповоротних втрат евакуюють на майданчики для розбирання РЕТ, які організовують при кожному підрозділу типу ртб. Після розбирання РЕТ отримані справні складові (агрегати, блоки тощо) в установленому порядку оприбутковують і використовують для поповнення ЗІП тa організації поточного (середнього) ремонту однотипних зразків РЕТ.

Збірні пункти пошкоджених машин можуть організовуватись силами і засобами. ТхЗ ,ПвК (на базі .залізничного вузла). Якщо організовують, силами, військової частини РТВ то їх формують на базі авторемонтної майстерні (БАРМ) ремонтного підрозділу військової частини із залученням техніки з інших підрозділів. Збірні пункти пошкоджених машин розміщують у районах найбільшого скупчення пошкоджених машин, поблизу шляхів підвезення та евакуації у зручних для розгортання місця.

За умов застосування підрозділів РТВ в АТО, евакуація пошкодженого ОВТ (РЕТ) також здійснюється на ЗППМ, Але з деякими особливостями. Вони полягають: у складності організації евакуаційних робіт із-за великої відстані КП (ТПУ) ртбр від підрозділів РТВ;. у відсутності засобів евакуації в підрозділах РТВ; недоцільності розгортання окремих (тільки для підрозділів РТВ) ЗППМ в зоні проведення АТО,

На наш погляд, розгортання цих пунктів повинно здійснюватись за розпорядженням Командування АТО з доведенням районів розгортання ЗППМ, шляхів евакуації ОВТ до всіх військових частин (підрозділів) угруповання. Крім того, функціонування цих ЗППМ повинно бути забезпечено: укомплектуванням відповідним особовим складом, засобами евакуації, МТЗ і ВТМ, озброєнням, військовою технікою та спеціальним ремонтним обладнанням для проведення середнього відновного ремонту агрегатним методом більшості номенклатури ОВТ, що застосовується у військах.

Також повинно бути організовано: захист, охорона і оборона районів розгортання ЗППМ; охорона шляхів евакуації і комендантська служба на них; евакуація пошкодженого ОВТ на ремонтні підприємства (підприємства промисловості) для капітального ремонту.

Систему компенсації бойових втрат РЕТ у військових частинах РТВ плодять в дію сумісно з прийняттям рішення на відновлення боєздатності.

Під час проведення заходів із відновлення боєздатності військових частин (підрозділів) всебічно враховують: наземну (морську) обстановку, рівень радіації на бойових позиціях та на маршрутах маневру окремих підрозділів, ремонтно-відновних бригад та евакуаційних груп, а також стан і можливості транспорту і шляхів сполучення.

Компенсації бойових втрат РЕТ досягають введенням у дію резервів і підновленням пошкодженої техніки.

Резерв створюють для вирішення завдань, що раптово виникають, Залежно від обстановки в резерв можуть бути виділені підрозділи РТВ - тактичний резерв, а також РЕТ, запаси ВТМ, - технічний резерв.

У тактичному резерві виокремлюють резерв, створюваний у військовій частині РТВ за рахунок окремих радіолокаційних взводів та окремих мобільних разків РЕТ, а також резерв, створюваний у ПвК (ТГ) за рахунок окремих радіолокаційних взводів.

Технічний резерв у військовій частині РТВ створюють за рахунок; радіоелектронної техніки, що прибула з ремонтних підприємств, якщо під. час підправлення в ремонт її замінено; радіоелектронної,техніки, що прибула з, підприємств промисловості (баз арсеналів) на доукомплектування; радіоелектронної техніки - резерву військової частини; радіоелектронної техніки підмінного фонду військової частини,

Резерв РЕТ є визначальним для оперативної компенсації втрат, Для збереження резервів РЕТ ретельно маскують від усіх видів розвідки противника, розміщують (зберігають) у районах зосередження на напрямках найімовірнішого його використання, по можливості — поблизу шосейних доріг та залізниць, портів і аеродромів, поза зонами імовірного ураження вогневими засобами противника..

Резерв використовують за розпорядженням того командира, рішенням якого його створено. Витрачені резерви поповнюють за рахунок сил і засобів підрозділів, які виконують бойове завдання на другорядних напрямках. Виділені для поповнення резерву сили і засоби, виконують бойове завдання у складі свого підрозділу і мають бути готовими, до маневру в установлені терміни.

Поповнюють бойові втрати за рахунок введення резерву в першу чергу у підрозділах, які видають бойову інформацію військовим частинам і підрозділам ЗРВ та ТА та в підрозділах, розміщених на напрямках зосередження-головних зусиль з розвідки повітряного противника, у другу чергу в інших підрозділах.

Відновний ремонт ОВТ (PET) в ході бойового застосування — це комплекс робіт (операцій) з відновлення працездатності ОВТ а, по можливості, — І справності.

Залежно від характеру пошкоджень, складності й трудомісткості робіт із відновлення пошкодженого ОВТ розрізняють такі ступені бойових пошкоджень: слабкі, середні, сильні, повне руйнування (безповоротні втрати).

До проведення відновного ремонту ОВТ, що зазнала бойових пошкоджень можуть бути залучені стаціонарні і рухомі РВБ військових частин і підрозділів, ремонтні підрозділи ПвК, а також виїзні бригади ремонтних підприємств та підприємств-виробників.

Ремонтно-відновні роботи на техніці залежно від характеру і ступеня пошкоджень, трудомісткості робіт можуть бути проведені в обсязі поточного, середнього І капітального ремонтів.

Поточний відновний ремонт проводять на техніці, що зазнала слабких пошкоджень, і полягає в усуненні відмов, а також у заміні окремих блоків і Деталей на справні з індивідуального комплекту ЗІП техніки і запасів ЗІП військової частини. Поточний відновний ремонт проводять силами бойової обслуги комплекту техніки на позиціях підрозділів агрегатним методом. У разі великої, трудомісткості робіт до проведення поточного відновного ремонту можуть бути залучені РВБ із використанням: групових ЗІП і запасів блоків, вузлів, агрегатів військової частини.

Середній відновний ремонт проводять на техніці, що зазнала середніх пошкоджень, і полягає в заміні .пошкоджених блоків, вузлів, агрегатів на справні з індивідуальних, групових комплектів ЗІП і ЗІП розсипом, наявних у військових частинах. Середній відновний ремонт проводять РВБ військових частин (підрозділів) із залученням бойових обслуг комплектів РЕТ головним чином на позиціях підрозділів агрегатним методом із використанням групових комплектів ЗІП, ЗІП розсипом та запасів систем (прийомо-передаючих кабін, антенно-фідерних систем), блоків, вузлів, агрегатів і типових елементів заміни, наявних у частині. Несправні (пошкоджені) блоки, вузли, агрегати в подальшому відновлюють силами РВБ. Можливе проведення середнього відновного ремонту виїзними бригадами ремонтних підприємств та підприємств-виробників.

На наш погляд, за умов застосування підрозділів РТВ в АТО, середній відновний ремонт повинен проводиться, на заздалегідь розгорнутих, за розпорядженням Командування АТО, ЗППМ, після евакуації туди пошкодженого ОВТ, При цьому, у ремонтно-відновних органах ЗППМ повинні бути відповідні фахівці. Вони можуть бути прикомандировані з військових частин РТВ або створені у відповідності з діючим штатом.

1   2   3   4   5   6   7


написать администратору сайта