Главная страница
Навигация по странице:

  • Топ аты,жас ерекшелігі

  • Оқу қызметінің кезеңдері Педагогтің іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті

  • Ұйымдастыру шылық Шаттық шеңбері

  • Қозғаушы іс- әрекеті Жұмбақ жасыру

  • Білуі тиіс

  • Технологиялық картаны толтырған тәрбиеші: Тексерілді Технологиялық картаӨтілетін күні: Топ аты,жас ерекшелігі

  • Оқу қызметі

  • Тақырыбы

  • Қорытынды Сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау. Сұрақтарға жауап береді. Білуі тиіс

  • Болу керек

  • Ұлттық ойындар. Таырыбы Аран тартыс Масаты Аран тартыс ойыны туралы балалара тсінік беру. Онын ережелерімен таныстыру. Сздік жмысы


    Скачать 51.78 Kb.
    НазваниеТаырыбы Аран тартыс Масаты Аран тартыс ойыны туралы балалара тсінік беру. Онын ережелерімен таныстыру. Сздік жмысы
    Дата12.11.2022
    Размер51.78 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаҰлттық ойындар.docx
    ТипДокументы
    #784890
    страница5 из 5
    1   2   3   4   5

    Меңгерді: Ұжымдық жұмысқы қажет суреттерді.
    Технологиялық картаны толтырған тәрбиеші:
    Тексерілді:



    Технологиялық карта
    Өтілетін күні:

    Топ аты,жас ерекшелігі: «» ересек тобы
    Білім беру саласы:
    Шығармашылық
    Оқу қызметі:
    Сурет салу
    Тақырыбы:
    Кешкі өзендегі кеме
    Мақсаты: Қағаздың түсіне сəйкес бояуларды таңдауға үйрету. Күрделі емес сюжеттерді суретте көрсете білуге үйретуді жалғастыру.

    Оқу қызметінің кезеңдері



    Педагогтің іс-әрекеті

    Балалардың іс-әрекеті

    Ұйымдастыру

    шылық

    Шаттық шеңбері

    Армысың, асыл Күн!
    Армысың, асыл Жер!
    Армысың, көк аспан!
    Армысың, жан досым!


    Балалар шаттық шеңберін қайталайды.

    Қозғаушы іс- әрекеті

    Жұмбақ жасыру:
    Алысты жақын еткізеді.
    Керек жерге жеткізеді.

    Балалар біз сурет салудан көліктің суретін саламыз. Көліктің қызметі алыс жерлерге жылдам жеткізеді. Көлікті қалай жасау керектігін көрсету.
    1.Алдымен тіктөртбұрышты пішін жасалады.
    2.Дөңгелектері салынады.
    3.Алдыңғы бөлігіне кабина пішіні салынады.
    4.Терезе кішкене тіктөртбұрыштан жасалады.

    Сергіту сәті
    Ал,балалар, тұрмайық.
    Алақанды ұрайық,
    Оңға қарай иіліп,
    Солға қарай иіліп
    Бір отырып, бір тұрып.
    Бір тынығып алайық


    Көлік

    Балалар көліктің салу ретімен танысып суретін сала бастайды.
    Қимылмен көрсетеді.


    Қорытынды

    Балалар біз нені жасап үйрендік?
    Сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау.

    Балалар жасаған жұмыстарын көрмеге апарып қояды.

    Білуі тиіс: Кеменің суретін салуда пішіндерді дұрыс орналастыруды.
    Болу керек: Пішіндерді тиімді пайдалану арқылы кеменің суретін салуды.

    Үйрену керек: жеңіл машинамен кемені дұрыс сала білу іскерлік –дағдылары қалыптасады.

    Технологиялық картаны толтырған тәрбиеші:
    Тексерілді


    Технологиялық карта
    Өтілетін күні:

    Топ аты,жас ерекшелігі: «» ересек тобы
    Білім беру саласы:
    Шығармашылық
    Оқу қызметі:
    Аппликация
    Тақырыбы:
    Көліктер
    Мақсаты: Күрделі жапсырмалар құрастыру біліктерін қалыптастыру, жырту тəсілімен көлік бейнелерін жасауға үйрету; көлікке өрнектер құрастыруды, ұсақ қол қимылдарын дамыта отырып, жапсыру дағдыларын шыңдау. Табиғатты аялай білуге, жақсы тілектер айтуға, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

    Оқу қызметінің кезеңдері



    Педагогтің іс-әрекеті

    Балалардың іс-әрекеті

    Ұйымдастыру

    шылық

    Шаттық шеңбері

    Біздің топта балалар

    Тату тәтті ойнайды

    Дос көңілі әрқашан

    Тек жақсылық ойлайды


    Балалар шаттық шеңберін қайталайды.

    Қозғаушы іс- әрекеті

    Балаларға слайдтан әр түрлі көліктердің суретін көрсетеді.
    -Балалар жеңіл көліктер не үшін керек?
    Автобус, троллейбус, трамвай не үшін керек.
    Жедел жәрдем көлігі не үшін керек?
    Пойыздар мен ұшақтар не үшін керек?
    Бүгін біз көліктің бір түрі – автобусты жапсырамыз.
    Дайын үлгілерді кеңістікті дұрыс пайдалана отырып желіімді ұқыпты жағып жапсырамыз.
    Сергіту сәті
    Бала, бала, балақан,
    Қане қайсы алақан,
    Саусақтарың әйбат.
    Былай-былай ойнап.




    Балалар сұрақтарға жауап береді.

    Балалар көлікті ретімен жапсырады.

    Өлең жолдарын қимылмен көрсетеді.

    Қорытынды

    Балалар біз нені жасап үйрендік?
    Сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау.

    Балалар жасаған жұмыстарын көрмеге апарып қояды.

    Білуі тиіс: Көліктің бір түрі-автобусты қиып жапсырады.
    Болу керек: Көлік әр түрлі болатынын, оның қатынас құралы екендігін
    Үйрену керек: Үлгі бойынша қиюдың әдіс-тәсілдерін.

    Технологиялық картаны толтырған тәрбиеші:
    Тексерілді


    Технологиялық карта
    Өтілетін күні:

    Топ аты,жас ерекшелігі: «» ересек тобы
    Білім беру саласы:
    Әлеумет
    Оқу қызметі:
    Қоршаған ортамен таныстыру
    Тақырыбы:
    Ересектердің еңбегі
    Мақсаты:
    Әртүрлі мамандық иелері, еңбектің мазмұны, сипаты жəне еңбек нəтижесінің маңызы туралы ұғымдарды қалыптастыру;өз ата-анасының еңбегі жайлы əңгімелегенде, еңбек үдерісі туралы білімін қолдана білуге, адамдардың еңбектеріндегі өзара байланыстарды байқауға үйрету. Айналаны қоршаған заттар, ойыншықтар – адамдардың еңбегімен жасалғандығы туралы, оған ұқыпты қарау керек екендігін түсіндіру.

    Оқу қызметінің кезеңдері



    Педагогтің іс-әрекеті

    Балалардың іс-әрекеті

    Ұйымдастыру

    шылық

    Шаттық шеңбері

    Біздің топта балалар

    Тату тәтті ойнайды

    Дос көңілі әрқашан

    Тек жақсылық ойлайды


    Балалар шаттық шеңберін қайталайды.

    Қозғаушы іс- әрекеті

    Балалар сендер өскенде кім болғыларың келеді?
    Дәрігер не істейді?
    Мұғалім қызметі қандай?
    Өрт сөндіруші не істейді? Осы мамандықтардың еңбегі туралы әңгімелейміз.
    Дәрігерді- ақ халатты абзал жан деп атаймыз. Ол ауырған адамдарды емдейді.
    Мұғалім – балаларға білім береді, оқытады.
    Өрт сөндіруші-өрт болған жағдайда өртті сөндіреді. Әрбір қызметкерлерге сыпайы құрметпен қарау керек. Әр мамандық иелерінің өз қиыншылықтары да болады.
    Балаларға видео ролик көрсету мамандықтар туралы.
    Сергіту сәті
    Балалар тақтадан қиыл қозғалыс арқылы көріп бірге әуенді ырғақпен жасайды.


    Балалар сұрақтарға жауап береді.

    Балалар көлікті ретімен жапсырады.

    Өлең жолдарын қимылмен көрсетеді.

    Қорытынды

    Сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау.

    Сұрақтарға жауап береді.

    Білуі тиіс: Әр мамандықтың қызметтері туралы.
    Болу керек: Үлкендердің еңбегімен танысу.
    Үйрену керек: Үлкендерді құрметтеуді, сыйлауды.

    Технологиялық картаны толтырған тәрбиеші:
    Тексерілді
    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта