Главная страница

Тести. Тести з Анестезіології та іт


Скачать 194.44 Kb.
НазваниеТести з Анестезіології та іт
Дата15.07.2022
Размер194.44 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТести.docx
ТипДокументы
#631174
страница5 из 6
1   2   3   4   5   6

A Виконати прийом Геймліха

B Зразу виконати конікотомію

C Викликати анестезіолога й чекати на його появу

D Зробити інгаляцію бета2-адреноміметика

E Ввести підшкірно дексаметазон
226

У хворого раптово виникла втрата свідомості, самостійне дихання вілсутнє, пульс на центральних артеріях не визначається, зіниці паралітично розширені. На ЕКГ зареестровано асістолію. Що треба зробити в першу чергу?

A Забезпечити прохідність дихальних шляхів, розпочати штучне дихання і непрямий масаж серця

B Якщо є можливість, екстрену електричну дефібріляцію

C Внутрішньовенно ввести 1мг адреналіну гідрохлоріду

D Почати непрямий масаж серця

E Внутрішньовенно ввести 1мг атропіну сульфат
227

У потерпілого під час пожежі чоловіка 30 років термічні опіки III-A та III-Б ступеня складають 20\% загального шкіряного покриву. АТ - 110/70 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв. Які трансфузійні засоби найбільш доцільно використати для сліпої інфузійної корекції під час транспортування?

A* Сольові розчини

B Поліглюкін

C 10\% розчин глюкози

D Свіжозаморожена плазама

E Альбумін
228

У хворого 52 років з гострим переднім інфарктом міокарда з’явився напад ядухи. При огляді: дифузний цианоз. В легенях велика кількість вологих різнокаліберних хрипів. ЧСС - 100 за 1 хв. АТ 120/100 мм рт.ст. Яке ускладнення найбільш вирогідно в даному випадку?

A. Набряк легень

B. Нічого з перерахованого

C.Тромбоемболія легеневої артерії

D. Кардіогенний шок

E. Розрив міжшлуночкової перетинки
229

У хворого 45 років після значного фізичного напруження з’явився різкий, стискуючий загрудинний біль, який віддає в ліву лопатку. Біль був купірований внутрішньовенним введенням морфіну. При огляді: загальмований, шкіра бліда, волога, губи ціанотичні. ЧД 24 за 1 хв. В легенях дихання жорстке, хрипів немає. Тони серця глухі, пульс 115 за 1 хв., слабкого наповнення. АТ 95/75 мм рт.ст. Печінка не збільшена, набряків нема. На ЕКГ: підвищення ST більше 1,5 мм у відведеннях І, AVL, V5 - V6, зниження ST у відведеннях ІІІ, avF. Вирогідний діагноз?

A. Задньодіафрагмальний інфаркт міокарда

B. Передньобоковий інфаркт міокарда

C. Передній розповсюджений інфаркт міокарда

D. Передньоперетиночний інфаркт міокарда

E. Тромбоемболія легеневої артерії
230

У хворої 46 років, яка страждає на варикозне розширення вен нижніх кінцівок, раптово з’явився біль за грудиною, задишка змішаного характеру, малопродуктивний кашель, у харкотинні-домішки крові, свистящі хрипи в проекції середнього легеневого поля справа. На ЕКГ реєструється S в І і Q в ІІІ відведеннях. Яке з перелічених нижче захворювань може обумовити наведену вище клінічну картину?

A. Спонтанний пневмоторакс

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Вогнещева пневмонія

D. Гострий інфаркт міокарда

E. Бронхіальна астма
231

У 62-річного хворого, який страждає на хронічний обструктивний бронхіт, хронічну дихальну недостатність, вторинний еритроцитоз, декомпенсоване легеневе серце, розвинувся сильний напад болю за огруддям. Об'єктивно: виражений акроцианоз, частота дихання 18 за хв, ЧСС 100 уд./хв, АТ 120/80 мм рт.ст. До проведення ЕКГ необхідно ліквідувати приступ. Призначення якого препарата слід вважати помилковим ?

A. Нітрогліцерин під язик

B. Гепарин в/в

C. Анальгін в/в

D. Новокаїн в/в

E. Морфін п/ш
232

У хворого Д., який лікується у зв’зку із септичним станом, раптом розвинулась виражена слабкість, адинамія. Арт. Тиск 40/0 мм рт.ст. На ЕКГ-зниження вольтажу всіх зубців. Ухворого розвинувся:

A. Феохромацитарний криз

B. Гострий інфаркт міокарда

C. Гостра надниркова недостатність

D. Геморагічний інсульт

E. Гіпоталямічний криз

233

У хворої М., 45 років, заплановано проведення планової холецистектомії. Раніше ніяких оперативних втручань не було. Під час вводного наркозу 1% розчином тіопенталу натрію у звичайній дозі раптово виникло погіршення стану: з’явилися болі за грудиною, затруднене дихання. Об’єктивно: гіперемія обличчя та шиї, зіниці помірно розширені, реакція на світло відсутня, свідомость відсутня, ЧД - 35 на 1(, над легенями помірна кількість крупнопухирчатих хрипів, АТ 80/40 мм. рт. ст, Р - нитковидний, 110 на хв. Що стало причиною такого стану?

A. Сенсибілізація.

B. Передозування препарату

C. Анафілаксія

D. Анафілактоїдна реакція

E. Ідіосинкразія
234

У хворого Н., 33 років, при черговому введенні пеніциліну з’явизася уртикарна висипка на шкірі тулуба і кінцівок, загальна слабість. При транспортуванні хворого машиною “швидкої допомоги” у спеціалізоване відділення у нього виникли скарги на затруднене дихання. Об’єктивно: ЧД - 28 на 1 хв, пульс 94 на 1 хв, АТ - 100/60 мм рт. ст. Вкажіть першочергову дію лікаря в цій ситуації ?

A. Інтубація трахеї

B. Встановити ларінгеальну маску

C. Штучна вентиляція легень мішком Амбу

D. Штучна вентиляція легень через повітревід

E. Дача кисню через кисневу маску
235

Хворий 58 р. страждає на туберкульоз. За останні кілька тижнів значно підсилилась загальна слабкість, з’явився ціаноз, болі у животі, нудота, періодичне блювання, запах ацетону з роту, гіперпігментація шкірних складок. Об-но: загальний стан важкий, АТ- 80/40 мм. рт. ст., П- 124 в 1 хв., В крові: Na - 125 ммоль/л, Сl - 74 ммоль/л, К - 5,7 ммоль/л, глюкоза - 3,5 ммоль/л, сечовина - 14 ммоль/л. В сечі - протеінурія, лейкоцитурія, мікрогематурія, циліндроурія. Визначення якого показника дозволить встановити діагноз:

A. Кетонових тіл в сечі

B. Лужної фосфатази в крові

C. Кортизолу в крові

D. Діастази в сечі

E. Креатинину в крові


236

Хворий 30 р., доставлений у відділення інтенсивної терапії з місця роботи АТ “Автосервіс”, де 2,5 - 3 год тому “випадково” прийняв 100-150 мл антифризу, який за смаком нагадує горілчані вироби. Останні роки зловживає алкоголем. Скаржиться на болі в епігастрії, попереку. Спостерігаються симптоми алкогольного сп’яніння, блювання, пронос. Невдовзі у хворого наступив колапс, набряк легень, судоми. Переведений на ШВЛ. Який патогенез отруєння?

A. Блокада холінестерази у біологічних системах

B. Блокада протоплазматичних ферментів тканинного дихання

C. Токсична паренхіматозна дія метаболітів (гліколевий альдегід, гліоксаль, щавелева кислота)

D. Гемоліз еритроцитів і метгемоглобінемія.

E. Токсична паренхіматозна дія метаболітів (формальдегід, мурашина кислота)
237

Потерпілому Н., 30 років, бригадою швидкої медичної допомоги проводяться реанімаційні заходи після ураження електричним струмом: відновлені і стабілізовані центральна гемодинаміка і ефективне самостійне дихання, свідомість відсутня. Який найбільш ефективний метод протиішемічного захисту мозку потрібно провести потерпілому ?

A. Краніоцеребральна гіпотермія.

B. Дроперидол внутрішньовенно.

C. Гіпервентиляція

D. Тіопентал натрію внутрішньовено.

E. Оксибутират натрію внутрішньовенно.
238

Чоловік 27 років, звернувся до стоматолога з приводу сильного зубного болю. Прийнято рішення провести екстракцію зуба. З метою місцевого знечулення використано розчин лідокаїну. Через 5 хв у пацієнта з’явилася задуха, неспокій, АТ знизився зі 125/70 мм рт. ст. до 50/0 мм рт.ст., з’явилась тахікардія - 130 уд. за 1 хв., шкіра та слизові блідо-цианотичні. Що стало причиною погіршення стану хворого?

A. Гостра недостатність кровообігу

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Гострий інфаркт міокарду

D. Астматичний напад

E. Анафілактичний шок
239

У відділення інтенсивної терапії в важкому стані доставлений чоловік 48 років. З анамнезу відомо, що постраждалий працює у сільському господарстві і декілька годин тому (3 год) проводив обробку насаджень картоплі отрутою проти колорадського жука. При поступленні: акроціаноз, бронхорея, тахіпное, АТ - 100/60 мм рт.ст., пульс - 44 на 1 хв. Який метод еферентної терапії є найбільш доцільним на даному етапі?

A. Гемодіаліз

B. Гемосорбція

C. Лімфосорбція

D. Плазмаферез

E. Плазмадіаліз.
240

Швидкою допомогою” у лікарню доставлений чоловік 56 років.Зловживає алкоголем. 40 хв тому випадково випив оцтову есенцію. При поступленні: стан важкий, турбує різкий біль в епігастральній ділянці та по ходу стравоходу, шкіра та слизові бліді, АТ - 90/60 мм рт.ст., пульс - 112 уд. на 1 хв, катетером отримано 80 мл сечі вишневого кольору. Які першочергові заходи необхідно вжити?

A. Зондове промивання шлунку водою через 14 годин після попадання отрути в шлунок;

B. Беззондове промивання шлунка водою зі штучним викликанням блювання після п/ш введення промедолу, папаверину, а

C. Зондове промивання шлунка водою після п/ш введення промедолу, папаверину, атропіну

D. Зондове промивання шлунка розчином гідрокарбонату натрію після п/ш введення промедолу, папаверину, атропіну

E. Зондове промивання шлунку водою тільки в разі відсутності крові у промивних водах
241

Хвора Д. 16 р. скаржиться на біль голови переважно в лобовій та скроневих ділянках, надбрівних дугах, виникнення блювоти на висоті головного болю, біль при рухах очними яблуками, в суглобах. Об’єктивно: збуджена, t-390С. PS-110 за хв. Тонічні і клонічні судоми. Сумнівні менінгеальні знаки. Ваш діагноз?

A. Грип з явищами набряку мозку.

B. Парагрип.

C. Респіраторно-синцитіальна інфекція.

D. Аденовірусна інфекція .

E. Грип типовий перебіг.
242

У хворого на грип появились задишка, рожеве пінисте мокротиння. Об’єктивно: акроціаноз, ЧД-46 за хв. АТ-90/55 мм рт. PS-120 за хв. t-40,00С. Перкуторно над легенями тимпанічний відтінок з притупленням у нижніх відділах. Вислуховуються дрібноміхурцеві вологі хрипи в нижніх відділах легень. Яке ускладнення грипу виникло у хворого?

A. Бронхопневмонія.

B. Набряк мозку.

C. Інфекційно-токсичний шок .

D. Набряк легень.

E. Пневмонія.
243

У хворого Л. 19 р. вірусний гепатит В. Після порушення дієти та нервового стресу стан хворого погіршився: збільшилася інтенсивність жовтяниці, PS 110 уд. в хв., АТ -80/50 мм рт.ст., була блювота ”кавовою гущею”, зменшилися розміри печінки, при пальпації вона стала болючою. Про яке ускладнення треба думати?

A. Гемолітична криза;

B. Гостра ниркова недостатність;.

C. Інфекційно-токсичний шок;

D. Гостра печінкова недостатність;

E. Гостра наднирникова недостатність;
244

У хворої Д. 29 р. випорожнення водянисті безліч разів, часті блювання. Об’єктивно: загальний ціаноз, сухість слизових оболонок, зниження тургору шкіри. T-35,20С. Периферичний пульс не визначається. Тахіпноє. Корчі м’язів. Сечовиділення відсутнє 6 год. Як розцінити стан хворого?

A. Анафілактичний шок.

B. Дегідратація третього ступеня.

C. Дегідратація другого ступеня.

D. Інфекційно-токсичний шок.

E. Некомпенсований гіповолемічний шок.
245

У хворого Д. 40 р.,з’явилось блювання кров’ю, загальна слабкість, головокружіння, дзвін у вухах. Хворий зловживає алкоголем. 2 роки тому діагностований цироз печінки. Об-но: блідість шкіри та слизових оболонок. Р- 94 за 1 хв., АТ-100/70 мм.рт.ст. Печінка виступає на 2 см із підреберної дуги, щільна, край загострений, селезінка виступає на 5 см із підреберної дуги. Ер - 3,5 @10 12/л, гемоглобін 100 г/л, гематокрит 0,34. Якою повинна бути невідкладна допомога?

A. Зонд Блекмора в поєднанні з консервативною терапією.

B. Хірургічне лікування.

C. Балонна тампонада (зонд Блекмора ).

D. Ендоскопічна склеротерапія.

E. Лазеротерапія.


246

У хворої, 22 років, після перенесеного грипу вперше виявлений цукровий діабет. Глікемія натще - 15,2 ммоль\л, глюкозурія 25 г\л, глікозильований гемоглобін - 10%. Яке лікування слід призначити?

A. Інсулінотерапію

B. Сульфаніламіди 1 генерації

C. Дієтотерапію

D. Бігуаніди

E. Сульфаніламіди 2 генерації
247

Хворий 48 років скаржиться лікарю “Швидкої медичної допомоги” на часту блювоту з домішками їжі, шлункового соку, жовчі, оперізуючий біль у верхній половині живота, підвищену температуру тіла. Зловживав алкоголем. Схуд на 5 кг за місяць. Стан хворого важкий, свідомість частково збережена, зорові галюцинації, Рs-130 за 1 хв., ритмічний. слабкого наповнення, АТ 85/60 мм.рт.ст., тони серця ослаблені, ЧД 24 за 1 хв., живіт з м’язевим дефансом в епігастрії, + с-ми Мейо-Робсона, Вознесенського. Ваш діагноз ?

A. Виразкова хвороба шлунка

B. Гострий гастрит

C. Гострий панкреатит

D. Виразкова хвороба ДПК

E. Гострий холецистит
248

У жінки 32 років після тряскої їзди в автобусі з’явилися інтенсивний біль у лівому підребір’ї, невпинна блювота, що не приносить полегшення, здуття живота. T-37.4оС. 6 місяців тому перенесла гострий панкреатит. Об’єктивно: субіктеричність склер, язик обкладений білим нашаруванням, живіт піддутий, болючий в 7т. Мейо-Робсона. Печінка - по краю реберної дуги. У крові: амілаза-33 г/год.л, загальний білірубін-20 мкмоль/л.

A. Загострення хронічного ентероколіту

B. Загострення хронічного холециститу

C. Загострення хронічного панкреатиту, больова форма

D. Загострення хронічного гепатиту

E. Загострення хронічного гастриту
249

Хворий 45 років скаржиться на напади ядухи і кашель, які не проходять впродовж 2 діб. Хворіє 2 роки. Раніше відмічався позитивний ефект від інгаляцій адреноміметиків. На цей раз інгаляції сальбутамолу і в/в введення еуфіліну полегшення не принесли. Об-но: стан важкий. Вени шиї набухші, дифузний ціаноз, хрипи чути на відстані. Над легенями коробковий звук, дихання везикулярне ослаблене, невелика кількість сухих хрипів. Ваші дії?

A. Повторити інгаляції сальбутамолу, 4 %-ний розчин соди в/в

B. Інгаляції ізадрину, 4 %-ний розчин соди в/в

C. Інгаляції інталу, преднізолон в/в

D. Обзидан в/в, преднізолон в/в

E. Преднізолон в/в, 4 %-ний розчин соди в/в
250

У хворого на гломерулонефрит з нефротичним синдромом з’явились розлитиий біль в черевній порожнині, блювання, підвищилась температура до 38,6С. Об’єктивно: набряки обличчя, гомілок, на шкірі тулуба-бешихоподібні еритеми. ЧСС-98/хв., АТ-90/50 мм рт.ст. Лейк-8,9х109/л., ШЗЕ-28 мм/год., білок сечі - 5,6 г/л, лейкоцити - 30 у п/з, діурез - 280 мл. Яке ускладнення виникло у хворого ?

A. Гіповолемічний шок

B. Бактеріальний перитоніт

C. Ниркова недостатність

D. Нефротична криза

E. Гострий пієлонефрит

251

Хвора на хронічний гломерулонефрит з артеріальною гіпертонією звернулась зі скаргами на головний біль, задуху при навантаженні. При обстеженні АТ 190/110 мм рт. ст., клубочкова фільтрація 60 мл/хв., креатинін крові 0,2 ммоль/л, калій 4,7 ммоль/л, холестерин 8,6 ммоль/л. Призначення якого гіпотензивного засобу є найбільш доцільним ?

A. Атенолол

B. Гіпотіазид

C. Еналаприл

D. Клонідин

E. Ніфедипін
252

У клініку поступив хворий 18 р., зі скаргами на виражену задишку, кашель, свербіж шкіри. Захворів гостро, біля години тому після прийому ампіциліну. В дитинстві [кропивниця. Харчова поліалергія. Об-но: параорбітальний набряк, почервоніння та набряк обличчя. Дихання свистяче. Рs 96 за 1 хв., АТ 80/50 мм рт. ст. Препаратом невідкладної допомоги буде ?

A.Супрастин

B.Еуфілін

C.Гепарин

D.Дімедрол

E.Гідрокортизон


253

Хвора 55 р., лікувалась з приводу тромбофлебіту вен ніг. Через декілька днів раптово з’явились болі в грудній клітці, підвищення температури тіла, короткочасно втрачала свідомість. В легенях притуплення перкуторного звуку справа в н/відділі, там же невелика кількість вологих хрипів. Ro-графічно справа в н/долі клиновидна тінь. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Бронхо-легенева кровотеча

B. Інфаркт міокарду

C. Інфаркт селезінки

D. Пневмоторакс

E. Інфаркт-пневмонія
254

Хвора С., знаходилась на лікуванні з приводу бронхоектатичної хвороби. Після сильного кашлю різко виникла задишка, запаморочення, стиснення в грудях, з рота з кашлем почала виділятись світла піниста кров. Об-но: стан хворої важкий, блідість шкіри, Ps 110 за 1 хв., ЧД 30 за 1 хв. Для подальшого лікування хвору необхідно госпіталізувати :

A.Реанімаційне відділення

B.Можливо амбулаторне лікування

C.Пульмонологічне

D.Хірургічне

E.Кардіологічне
255

У хворої після проведення вакцинації проти дифтерії (АКДС) через деякий час з’явилась різка кволість, запаморочення, серцебиття, задишка. Об-но: виражені блідість шкіри та слизових, пітливість, Ps 110 за 1 хв., АТ 80/50 мм рт. ст. Причина погіршення стану хворої ?

A. Анафілактичний шок

B. Геморагічний шок

C. ДВЗ-синдром

D. Больовий шок

E. Набряк Квінке
256

У пацієнтки 33 р., при введенні в/в ферум-леку виник сильний головний біль, шум в вухах, болі за грудиною, відчуття жару, пітливість. Об-но: стан хворої важкий, PS 115 за 1 хв., ниткоподібний, АТ 80/30 мм рт.ст. Який з препаратів необхідно ввести в першу чергу?

A. Допамін

B. Атропін

C. Адреналін

D. Преднізолон

E. Мезатон
257

У хворого 35 р., 14 днів тому з’явилася лихоманка із трясовицею, підвищення t до 390С, кашель з виділенням харкотиння неприємного запаху. Об-но: стан хворого важкий, ЧД-28, перкуторно зліва в н/долі легені [притуплення звуку, амфоричне дихання, вологі хрипи; лейкоцити крові [16,0@109, ШОЕ 45мм/год. Ваш попередній діагноз?

A. Абсцес легень

B. Рак легень

C. Крупозна пневмонія

D. Бронхопневмонія

E. Інфільтративний туберкульоз
258

У хворого 65 р., який лікувався в хірургічному відділенні з приводу тромбофлебіту, після ходьби виникли болі в грудній клітці, виражена задишка, кашель, кволість, верхня половина грудної клітки цианотична. В легенях ослаблене везикулярне дихання. ЧСС-140 за 1 хв., АТ 85/50мм.рт.ст. Про виникнення якого ускладнення можна думати в першу чергу?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Ателектаз легені

C. Інфаркт міокарду

D. Пневмоторакс

E. Серцева астма
259

Хвора 30р., протягом останніх 3-х років під час цвітіння тополі скаржиться на закладеність та слизові виділення з носу, чмихання, свербіж повік, сльозотечу. В анамнезі [риносинусит. При вживанні перитолу стан хворої значно покращується. Який тип алергічної реакції характерний для даної патології ?

A. Гіперчутливість сповільненого типу

B. Цитотоксичний

C. Анафілактичний

D. Імунокомплексний

E. Реагіновий
260

58 річний хворий страждає на артеріальну гіпертензію. Рік тому переніс інфаркт міокарда, відмічаилсь напади болю за грудиною, перебої у роботі серця. Об-но: ЧСС 90 уд/хв., АТ180/90 мм рт.ст. ЕКГ - передсердна екстрасистолія, гіпертрофія лівого шлуночка, рубцеві зміни міокарда. PQ-0,16с. Виберіть найбільш оптимальний гіпотензивний засіб?

A. Еналаприл

B. Корінфар

C. Тріампур

D. Метопролол

E. Клофелін

261

48-річний хворий скаржиться на задишку, напади загрудинного болю при фізичному навантаженні, головний біль. Об-но: ЧСС 92 уд/хв. АТ180/95 мм рт.ст. Систолічний шум на верхівці серця. Ехокардіографія_ асиметричне потовщення стінок лівого шлуночка, зменшення порожнини лівого шлуночка. Виберіть найбільш оптимальний гіпотензивний засіб?

A. Атенолол

B. Клофелін

C. Тріампур

D. Верапаміл

E. Еналаприил
262

У хворої, 48 р., раптово виникли різкий головний біль, нудота, запаморочення, відчуття “туману” перед очима, загальної тривоги, тремтіння, серцебиття. Об-но: Пульс - 94 за хв., ритмічний, І тон над верхівкою ослаблений, акцент ІІ тону над аортою, АТ - 180/105 мм рт.ст. ЕКГ: синусова тахікардія, депресія сегменту ST, негативний Т у V5-6. Який засіб є препаратом вибору в даному випадку?

A. Церукал

B. Коринфар

C. Гідралазин

D. Пропранолол

E. Фуросемід
263

Хвора, 46 р., скаржиться напад ядухи, який виник вночі, задишку в спокої, набряки на ногах, збільшення в об‘ємі живота. Хворіє на ревматизм 20 років. Об-но: стан важкий, акроціаноз. Пульс - 90 за хв, аритмічний, ЧД - 20 за хв. І тон ослаблений над верхівкою, систолічний шум з проведенням у аксілярну ділянку. АТ- 115/90 ммрт.ст. Які із представлених препаратів потрібно призначити першочергово?

A. Серцеві глікозиди

B. Препарати калію

C. Бета-адреноблокатори

D. НПЗП

E. Антиагреганти

264

Хворий В., скаржиться на задуху в спокої, лихоманку, пітливість, біль в грудній клітці. При обстеженні права половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно [тупий звук, аускультативно [відсутність дихальних шумів. На рентгенограмі: гомогенне затемнення 2/3 правої легені. Найбільш інформативним для діагностики є:

A. Пневмотахометрія.

B. Бронхоскопія.

C. Пункція плевральної порожнини.

D. Бронхографія.

E. Спірографія.
265

Чоловіку 40 років з гостраим коронарним синдромом перебігом була призначена інфузія стрептокінази. На 3-ій хвилині інфузії з’явилася задишка (30-40 подихів у 1 хв.), відчуття недостачі повітря з переважним утрудненням видиху, підвищення температури, дифузний ціаноз, зниження АТ до 80/50 мм рт.ст. На кардіомоніторі - тахікардія 150-160 уд/хв., з шириною шлуночкового комплексу 0,08 с. Що є найбільш імовірною причиною розвитку цього стану?

A. Пароксизм мерехтіння передсердь

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Фібріляція шлуночків

D. Кардіогенний шок

E. Анафілактичний шок
266

Хвора 42 років з метою зниження артеріальної гіпертензії отримувала силуретики. Через деякий час у неї з’явилася м’язова слабкість і парестезії. На ЕКГ виявили: зменшення амплітуди зубця Т, депресію сегмента ST, подовження інтервалу QT, збільшення вольтажу зубця U. Чим зумовлені ці зміни?

A. Гіперкаліємією

B. Ішемією міокарду

C. Гіпокальціємією

D. Зменшення АТ

D. Гіпокаліємією
267

Чоловіка, 48 років, госпіталізовано у лікарню з діагнозом “опіки II ступеню”. Менше 5 років тому він отримав два щеплення проти правцю. Як здійснити термінову профілактику правцю?

A. 0,5 мл АП-анатоксину

B. 1 мл АП-анатоксину

C. 250 МО ППЛІ

D. 1 мл АП-анатоксину + 3000 МО ППС

E. 3000 МО ППС
268

До синдромів "вимкнення" свідомості належать усі перераховані, окрім:

A. Кома

B. Ступор

C. Обнубіляція

D. Сопор

E. Оглушення
269

Вкажіть основні заходи, що використовуються при епілептичному статусі.

A. Лікувальна фізкультура, масаж

B. Гіпервентиляція

C. Повторне введення седуксену

D. Анальгетики

E. Внутрішньовенне введення пірацетаму, реополіглюкіну
270

Хворий 54 рокiв, госпiталiзований до кардiореанiмацiонного вiддiлення з дiагнозом iнфаркт мiокарда з зубцем Q.Через годину перебування в стацiонарi стан хворого значно погiршився. Скаржиться на задуху. При оглядi: шкiра блiда, волога, холодна на дотик. Частота дыхання 36 за 1 хв., пульс 110 за 1 хв, ритмiчний, тони серця глухi, ритм галопу, АТ - 80/40 мм рт.ст., сичевидiлення 10 мл за 1 год. Яке ускладнення iнфаркту мiокарда з зубцем Q виникло у хворого у данному випадку?

A. Сердцева астма

B. Кардiогенный шок

C. Гостра аневризма серця

D. Набряк легенiв

E. Синдром Дреслера
271

У хворого 50 рокiв з гострим iнфарктом мiокарду виник напад задухи. Об’ективно: дихання клекочуче, з частотою 32 за 1 хв., кашель з видiленням великоi кiлькостi пiнного рожевого харкотиння, акроцианоз, набрякання вен шиi. Пульс 108 за 1 хв., АТ 90/50 мм рт.ст. Тони серця глухi. На всiею повернею легенiв вислуховуються рiзнокалiбернi вологi хрипи. Введення якого препарату в цiй ситуацii найбiльш доцiльно?

A. Нітрогліцерин

B. Серцевий глікозид

C. В-блокатор

D. Диуретик

E. Допамин
272

Хворий 54 рокiв, госпiталiзований до кардiореанiмацiонного вiддiлення з вираженою задишкою. 3 роки тому перенiс iнфаркт мiокарда з зубцем Q, ускладнений розвитком аневризми передньоi стiнки лiвого шлуночка. При оглядi: цианоз шкiри та слизових оболонок, акроцианоз. Знаходиться в положеннi ортопное.При перкусii межi серця розширенi влiво на 3 см, вислуховуэться грубий систолiчний шум над верхiвкою серця.ЧСС 110 за 1 хв. АТ 170/100 мм рт.ст. Виявляеться значне притуплення перкуторного тону в нижнiх дiлянках обох легенiв, при аускультацii вислуховуэться велика кiлькiсть дрiбнопухирцевыих хрипiв. Печiнка збiльшена на 4 см. Набряки нижнiх кiнцiвок. ЕКГ без динамiки. Який з перерахованих дiагнозiв найбiльш вiрогидний?

A. Астматичний статус

B. Кардiогенный шок

C. Набряк легенiв

D. Сердцева астма

E. Повторний iнфаркт мiокарда
273

У хворого 50 рокiв, який перенic iнфаркт мiокарду виник напад задухи. Об’ективно: дихання клекочуче, з частотою 32 за 1 хв., кашель звидiленням великоi кiлькостi пiнного рожевого харкотиння, акроцианоз, набрякання вен шиi. Пульс 108 за 1 хв., АТ 150/100 мм рт.ст. Тони серця глухi. На всiею повернею легенiв вислуховуються рiзнокалiбернi вологi хрипи. Введення якого препарату в цiй ситуацii найбiльш доцiльно?

A. Нiтроглiцерин в/в

B. Допамин в/в

C. Пентамiн в/в

D. Еуфiлiн в/в

E. Серцевий глiкозид в/в
274

Хворий 48 рокiв госпiталiзований в iнфарктне вiддiлення через 4 одини пiсля початку приступа загрудинного болю. На ЕКГ зареэстрованнiй вiдразу пiсля поступлення виявленi патологiчний зубець Q, пiдйом сегмента ST у вiдведеннях 1, П, aVL, V2+V6, що дозволило виставити наступний дiагноз: IХС: гострий iнфаркт мiокарду з зубцем Q передньоперогеродковоi областi, верхiвки та боковоi стiнки лiвого шлуночка. Якi з перерахованих пiдходiв до лiкування найбiльш эфективно знижуэ летальнiсть при гострому iнфарктi мiокарду з зубцем Q?

A. Нiтроглiцерин в/в

B. Тромболiзiс в/в

C. Обзідан в/в

D. Гепарин в/в

E. Клексан п\ш
275

Хворий 30 років знаходиться в протитуберкульозному диспансері з приводу казеозної пневмонії, МБТ (+). У хворого виникла легенева кровотеча. Який препарат потрібно призначити хворому для одночасного зменшення тиску у малому і великому колах кровообігу?

A. Амбен.

B. Діцинон.

C. Вікасол.

D. Еуфілін.

E. Бензогексоній.
276

Хворий К., 27 років, доставлений з ножовим пораненням живота через 4 години після травми. Стан важкий. Пульс 120 в хв. слабкий. АТ 70/40 мм рт. ст. Проведена лапаротомія. В черевній порожнині багато рідкої крові. Встановлена кровотеча із судин брижі тонкої кишки. Кровотечу зупинено. Пошкодження порожнистих органів не виявлено. Як краще відновити крововтрату?

A. Перелити відмиті еритроцити

B. Провести реінфузію аутокрові

C. Перелити свіжозаморожену плазму

D. Перелити реополіглюкін

E. Перелити еритроцитарну масу
277

Робітник попав під дію електричного струму декілька хвилин тому. Втратив свідомість. Мали місце судоми. Дія струму була припинена. Хворий лежить, дихання відсутнє, пульс не визначається, шкіра ціанотична, зіниці широкі, на світло не реагують. Яку першочергову допомогу слід надати?

A. Введення протисудомних препаратів

B. Введення наркотичних речовин

C. Внутрішньовенне введення дихальних аналептиків

D. Внутрішньовенне введення реополіглюкіну

E. Закритий масаж серця і штучна вентиляція легень
278

У хворого 45 років після тупої травми грудної клітки з переломом груднини виникли слаб-кість, гіпотонія, ціаноз верхньої половини тулуба, надимання вен шиї. При плевральній пункції вміст відсутній. Пульс 120 уд./ хв., ритмічний, слабкого наповнення. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Згорнений гемоперикард

B. Струс серця

C. Тампонада серця

D. Гострий інфаркт міокарду

E. Тромбоемболія легеневої артерії
279

Через 40 хвилин після технологічної аварії на хімічному підприємстві були доставлені до міської лікарні 4 робітника уражених парами бензолу. Стан уражених оцінюється як середній, вони контактні, але помітно збуджені.Дихання поривчасте до 28-30 разів у хвилину. Артеріальний тиск складає 150\100 мм. рт. ст. Який антідот бензолу треба використати ?

A. Розчин харчового оцету.

B. Розчин етілового спирту.

C. Розчин тіосульфату натрію.

D. Розчин соди харчової.

E. Розчин бемігріду.
280

Потерпілий В., 24 років, потсупив у клініку із глибокими опіками площею 35% поверхні тіла. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, АКТ - 90/40 мм рт ст., пульс - 115 уд/хв., дихання - 26 рухів/хв. Що необхідно виконати для попередження розвитку гіповолемічного шоку?

A. Перелити одногрупну сумісну еритроцитарну масу

B. Здійснити паранефральну блокаду за Вишневським

C. Інфузію розчинів декстранів

D. Ввести 5% розчин глюкози

E. Призначити наркотичні аналгетики
281

Хворий С., 23 років, доставлений в клініку з діагнозом: відкрите пошкодження стегнової артерії, гіповлемічний шок ІІІ ступеня . За час підготовки до операції проведено масивну гемотрансфузію - перелито біля 3 л одногрупної еритроцитарної маси та плазми від різних донорів. У післяопераційному періоді у пацієнта розвинувся синдром гомологічної крові. Що варто було зробити для попередження даного стану?

A. Поєднувати кровозамінники та еритроцитарну масу

B. Переливати еритроцитарну масу без попереднього зігрівання до 36°С

C. Переливати еритроцитарну масу від одного донора

D. Переливати еритроцитарну масу із мінімальним терміном зберігання

E. Переливати еритроцитарну масу з максимальним терміном зберігання
282

Лікар приймального відділення оглядає хворого Ф., 58 років, який годину тому отримав травму правого стегна в автокатастрофі. Об’єктивно: загальний стан хворого важкий, шкіра бліда, АКТ - 90/50 мм рт ст., пульс-110 уд/хв. По передній поверхні правого стегна рвана рана 10х14 см, із неї виступає відломок кістки, кровотеча з рани помірна, пульс на підколінній артерії збережений. Що повинен зробити лікар приймального відділення?

A. Вести наркотичні аналгетики, протишокові кровозамінники

B. Знечулити та накласти скелетний витяг

C. Перелити одногрупну сумісну еритроцитарну масу

D. Призначити ненаркотичні аналгетики, накласти гіпсову лонгету

E. Накласти на рану асептичну пов’язку, а на ногу шину Дітеріхса
283

Хворий І., 49 років, отримав опік полум’ям верхніх кінцівок та тулуба. При поступленні стан важкий, свідомість затьмарена, його лихоманить, АКТ - 80/50 мм рт ст., пульс 118 уд/хв. Місцево констатовано опіки ІІІБ ступеня площею 20%. Ваші лікувальні дії??

A. Провести первинну хірургічну обробку опікової рани

B. Ввести наркотичні аналгетики та протишокові кровозамінники

C. Некректомія опікової поверхні, гемотрансфузія

D. Призначити дезінтоксикаційні кровозамінники

E. Антибактеріальна та дезінтоксикаційна терапія
284

Хворий С.,63 років, поступив у приймальний покій із масивною блювотою кров’ю. Блювота виникла раптово, в анамнезі вірусний гепатит. При огляді виявлено телеангіектазії на обличчі та грудях, на черевній стінці венозна сітка у вигляді “голови медузи”, пальпуються збільшена печінка та селезінка. Яка причина кровотечі на Вашу думку?

A. Карцинома стравоходу

B. Ерозивний гастродуоденіт

C. Розрив варикозних вен стравоходу

D. Кровоточива виразка шлунку

E. Бронхоектатична хвороба
285

У хворого М., 34 років, після перенесеного травматичного шоку виник різкий індуративний набряк м’яких тканин правого стегна та гомілки. Об’єктивно: шкіра нижньої кінцівки бліда, холодна, пульсація на підколінній артерії різко ослаблена. В аналізі крові - гіперкаліємія, збільшення вмісту креатиніну, в сечі - сліди міоглобіну. Що є причиною розвитку такого стану?

A. Синдром тривалого здавлення

B. Синдром поліорганної недостатності

C. Тромбоз глибоких вен правої нижньої кінцівки

D. Синдром позиційного здавлення

E. Тромбоз артерій правої гомілки


286

При огляді потерпілого в автокатастрофі черговий хірург виявив: живіт м’який, симптоми подразнення очеревини відсутні, зліва від пупка болючий пульсуючий новоутвір, аускультптивно над ним систолічний шум, пульсація на артеріях нижніх кінцівок ослаблена. АКТ - 90/60 мм рт ст., пульс - 90 уд/хв. Який попередній діагноз може поставити хірург?

A. Розрив товстого кишечника

B. Травматичне пошкодження лівої нирки

C. Травматичний розрив селезінки

D. Гострий тромбоз біфуркації аорти

E. Розшаровуюча аневризма аорти
287

У приймальне відділення доставлено хвору М., 22 років, яка із метою суїциду випила невідому хімічну речовину. Пацієнтка скаржиться на біль за грудиною, блювоту, загальну слабість. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові бліді, АКТ - 90/60 мм рт ст., пульс - 95 уд/хв., в блювотних масах слиз із домішками крові. Що в першу чергу повинен зробити хірург?

A. Провести інфузійну терапію

B. Призначити спазмолітики

C. Призначити гемостатичну терапію

D. Промити шлунок водою

E. Дати таблетки активованого вугілля
288

У пацієнта К., 56 років, через 2 години після операції з приводу цирозу печінки черговий хірург виявив накопичення крові у дренажному флаконі. Об’єктивно: хворий блідий, АКТ - 100/70 мм рт ст., пульс - 100 уд/хв. Аналіз крові: гемоглобін - 95 г/л, кількість еритроцитів - 3,92х1012, кількість фібриногену - 0,8 г/л, час кровотечі подовжений в 2 рази. Що слід призначити хворому?

A. Ввести внутрішньом’язево розчин вікасолу

B. Внутрішньовенне введення 40% розчину глюкози

C. Внутрішньовенне введення епсилон-амінокапронової кислоти

D. Призначити переливання одногрупної плазми крові

E. Перелити одногрупну сумісну еритроцитарну масу
289

Хворий П., 48 років, звернувся до чергового хірурга зі скаргами на біль у правій половині грудної клітки, задуху, кашель, головокружіння. Із анамнезу: годину тому він упав з мотоцикла та ударився правою частиною грудної клітки до краю тротуару. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові бліді, свідомість пригнічена, АКТ-90/60 мм рт ст., пульс - 100 уд/хв., у грудній клітці справа дихання ослаблене, перкуторно - тупість в нижніх відділах. Який патологічний процес можна запідозрити?

A. Перелом ребер справа

B. Правобічний закритий пневмоторакс

C. Правобічний напружений пневмоторакс

D. Правобічний гемоторакс

E. Правобічний піопневмоторакс
290

Хвора 54 років поступила в стаціонар з вираженим акроціанозом, набухшими шийними венами, збільшеною печінкою, асцитом. Межі серця поширені. Тони серця не вислуховуються, верхівковий поштовх не визначається. АТ 100/50 мм. рт. ст. На рентгенограмі органів грудної клітки виявлена тінь серця у вигляді трапеції. Яким патологічним станом можна пояснити вказані симптоми у хворої?

A. Комбінованою вадою серця.

B. Тампонадою серця.

C. Гострою серцевою недостатністю.

D. Грижею стравохідного отвору діафрагми.

E. Ексудативним плевритом.
291

Хворий 28 років поступив в стаціонар зі скаргами на біль в лівій половині грудної клітки, задуху. Травму заперечує. При рентгенологічному обстеженні виявлено пневмоторакс зліва. До цього моменту вважав себе здоровим, служив в армії. Яка найбільш ймовірна причина виникнення спонтанного пневмотораксу?

A. Наявність злук в плевральній порожнині

B. Бронхіальна астма

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Булльозна емфізема

E. Хронічний бронхіт
292

У хворого 32 років з закритою травмою грудної клітки з’явилась підшкірна емфізема в ділянці яремної ямки, яка швидко розповсюдилась на шию, обличчя, верхню частину тулуба. Який механізм такого розвитку підшкірної емфіземи?

A. Розрив діафрагми

B. Перелом ребер

C. Закритий пневмоторакс

D. Пошкодження дихальних шляхів з розвитком емфіземи середостіння

E. Забій серця
293

У хворого 24 років з’явилась кривава блювота, чорний стілець, загальна слабість. АТ 90/60 мм.рт. ст. Пульс 120 за хв., слабого наповнення і напруження. Ht - 0, 20 л/л, Нв - 60 г/л, ЦВТ - 10 мм.вод. ст. Діурез 800 мл. за допомогою якого з перечислених показників можна найбільш точно оцінити гіповолемію?

A. Центральний венозний тиск

B. Гемоглобін

C. Артеріальний тиск

D. Гематокрит

E. Добовий діурез
294

У мужчини 34 років раптово почалась сильна блювота, спочатку Їжею, а потім свіжою (червоною) кров”ю. Раніше ніяких шлункових скарг не заявляв. Напередодні був у гостях, де прийнв значну кількість їжі та алкоголю. Про яке захворювання слід думати?

A. Виразкова хвороба

B. Пілоростеноз

C. Синдром Мелорі-Вейса

D. Варікозне розширення вен стравоходу

E. Діафрагмальна кила
295

У хворого 35 років, який перебуває на лікуванні в реанімаційному відділенні, розвинулась фібриляція шлуночків. Реанімаційні заходи слід почати з:

A. Введення атропіну

B. Масажу серця

C. Введення лідокаїну

D. Прекордіального удару

E. Дефібриляція
296

У хворого з профузною шлунковою кровотечею, оперованого в ургентному порядку, наступила гостра зупинка кровообігу. Після проведення комплексу серцево-легеневої реанімації спонтанна серцева діяльність відновилася. До кінця операції гемодинаміка залишалась стабільною. Який з перерахованих препаратів найбільш доцільно ввести для попередження постішемічних ушкоджень?

A. Аскорбінову кислоту

B. Еуфілін

C. Магній сульфат

D. Дексазон

E. Пірацітам
297

У хворого, оперованого з приводу розлитого гнійного перитоніту на грунті перфоративної виразки шлунка у післяопераційному періоді з'явились: гектична температура до 39(С, частота дихань 35/хв., АТ 70/40 мм рт. ст., діурез 20 мл/год., лейкоцитоз. Переливання протягом 12 годин 1,8 л 0,9% розчину хлористого натрію та 0,8 л розчину поліглюкіну не призвело до покращення стану. Для стабілізації гемодинаміки оптимальним буде призначення інфузії:

A. Норадреналіну

B. Мезатону

C. Ефедрину

D. Допаміну

E. Адреналіну
298

У хворої Г., 46 р. з варикозною хворобою нижніх кінцівок діагностовано профузну кровотечу з варикозного вузла в нижній третині гомілки в зоні трофічної виразки. Яка найбільш правильна перша догоспітальна допомога?

A. Артеріальний джгут проксимальніше виразки

B. Джгут проксимальніше виразки, пов'язка

C. Підвищене положення кінцівки, асептична компресійна пов'язка

D. Джгут дистальніше виразки, пов'язка

E. Пов'язка, пальцеве притискання варикозного вузла
299

Хвора 60 р. оперована з приводу змішаного загрудинного зобу ІV ступеня.Після екстубації наступила асфіксія. Яка найбільш вірогідна причина ускладнення?

A. Пошкодження зворотніх нервів

B. Пошкодження стравоходу

C. Трахеомаляція

D. Пошкодження блукаючого нерва

E. Гематома шиї
300

Хворий О., 42 років , з групою крові А (ІІ), під час спленектомії з приводу травматичного розриву селезінки з замісною метою помилково перелили 100 мл еритроцитарної маси групи В (ІІІ). Через 15 хвилин анестезіолог констатував раптове падіння систолічного артеріального тиску до 70 мм рт.ст. і розвиток гемотрансфузійного шоку. Яка ступінь гемотрансфузійного шоку у даної хворої?

A. П”ята

B. Четверта

C. Друга

D. Третя

E. Перша

301

Хворому П., 40 років, з групою крові А (ІІ) проводилось по показах переливання крові нативної плазми групи А (ІІ). Через 20 хвилин після переливання хворий відмітив сильну пропасницю - озноб, підвищення температури тіла до 40 С, головний біль та біль в м”язах, кістках, задишку. При огляді - ціаноз губ. Пульс 106 в 1 хвилину, АТ - 130/90 мм рт.ст. До якого виду трансфузійних ускладнень відноситься даний стан?

A. Алергічна реакція

B. Пірогенна реакція

C. Гемотрансфузійний шок

D. Гемотрансфузійне ускладнення

E. Гемотрансфузійна реакція
302

Хворий М., 25 років, госпіталізований через чотири доби після закритої травми живота. Скарги: на загальну слабість, запаморочення - головокружение, втрату свідомості 2 години тому без ознак амнезії, постійні, помірної сили болі в животі, більше внизу і зліва. Об”єктивно: стан середньої важкості, положення вимушене “сидячи”, при спробі лягти з”являються болі в лівому надпліччі, шкірні покриви бліді, пульс - 117 в/хв., слабкого наповнення; АТ - 70/40 мм рт. ст.; живіт м”який, болючий по лівому боковому каналу та над лоном де є перкуторно притуплення і слабо позитивні ознаки подразнення очеревини - брюшины; аускультативно - пригнічення перистальтики. Що з перерахованого є найбільш ймовірною причиною?

A. Тромбоз мезентеріальних судин.

B. Заочеревинна гематома.

C. Розрив черевного відділу аорти.

D. Розрив порожнистого органу.

E. Двохмоментний розрив селезінки.
303

Хворий Б. 16 років, поступив через 3 години після тупої травми живота. По дорозі в клініку тричі втрачав свідомість. Об”єктивно: стан важкий; шкіра бліда; пульс - 120 в 1 хв., ритмічний, слабого наповнення; АТ - 80/40 мм рт.ст.; передня черевна стінка обмежено приймає участь в акті дихання, пальпаторно болюча на всьому протязі, де є позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга; по обом боковим каналам живота є притуплення перкуторного звуку; перистальтика пригнічена; є затримка відходження газів. Загальний аналіз крові: ер. - 3,0х10 12/л; Нв - 80 г/л; Нt - 32 од. Який із наступних діагнозів найбільш ймовірний?

A. Заочеревинна гематома

B. Внутрішньочеревна кровотеча

C. Травматичний оментіт

D. Гостра кишкова непрохідність

E. Розрив порожнистого органа
304

У хворого з виразковою хворобою шлунку, ускладненою декомпенсованим стенозом після щоденних блювот з’явилися приступи клонічних судорог. З чим це пов’язано?

A. Гіпоальбумінемія

B. Гіповолемія

C. Гіпоглікемія

D. Гіпохлоремічий алкалоз

E. Гіперглікемія
305

Хворому з гострою шлунковою кровотечею перелито 1000 мл конснрвованої крові. Виберить сіль для профілактики цитратної інтоксикації.

A. Натрія хлорид

B. Літія хлорид

C. Калія хлорид

D. Магнія хлорид

E. Кальція хлорид
306

50-річний пацієнт вилучений з прісної води з клінікою істиного утоплення: збудження, ціаноз шкіри, дихання часте, на відстані чути шуми в дихальних шляхах, кашель, тахікардія, артеріальна гіпотензія, блювота. Яку головну дію слід передбачити першочергово?

A. Забезпечити інгаляцію кисню

B. Розпочати масивну інфузійну терапію

C. Негайно звільнити дихальні шляхи

D. Ввести підшкірно кордіамін для збудження дихального центру

E. Приступити до штучного дихання і закритого масажу серця
307

Доставлено постраждалого із комбінованою важкою травмою і підозрою на ушкодження внутрішніх органів. За традицією постраждалим з больовим синдромом, призначають аналгетичні засоби. Який із препаратів найбільше доцільно застосувати в даній ситуації для зменшення болю і попередження подальшого розвитку больового шоку?

A. Фторотан

B. Кетамін

C. Ні одного з названих препаратів

D. Морфін

E. Промедол

308

У комплексній невідкладній терапії гострого панкреатиту для зняття больового синдрому широко застосовують різноманітні аналгетики, крім певного виду препаратів. Застосування якого аналгетика з перерахованих протипоказано при даній патології?

A. Промедол

B. Баралгин

C. Морфін

D. Припустимо застосування будь-яких аналегтиків

E. Аналгин
309

У випадку розвитку гострої кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу ефективним засобом гемостаза може виявитися введення:

A. Нітрогліцерину

B. Квамателу

C. Обзидану

D. Пітуітрину

E. Еуфілліну
310

У хворого після пункції і катетеризації підключичної вени погіршився стан. Виражена тахікардія, АТ 80/40 мм рт. ст., цианоз. Найбільше інформативним рентгенологічним симптомом, що підтверджує діагноз пневмотораксу, є:

A. Колапс легенів

B. Зниження прозорості легеневого поля

C. Зсув середостіння в хворий бік

D. Підвищення прозорості легеневого поля

E. Наявність повітря в плевральній порожнині
311

Хворий із порушеннями в системі регуляції агрегатного стана крові в анамнезі готується до планової операції. Перед операцією необхідно провести дослідження:

A. Не треба обстеження

B. Кількості тромбоцитів

C. Коагулограми, часу кровотечі, кількості тромбоцитів

D. Часу згортання і часу кровотечі

E. Достатньо тільки часу згортання
312

Для забезпечення прохідності дихальних шляхів у хворого в непритомному стані треба:

A. Закинути голову та висунути підборіддя

B. Схилити голову направо

C. Схилити голову наліво

D. Притулити голову до грудей

E. Покласти хворого на живіт
313

Через 2 години після закінчення операції на органах черевної порожнини в умовах загального знеболювання пацієнт знепритомнів, з’явилася задишка, тахіпное - 42 рухи у хвилину, ціаноз. Парціальне напруження кисню в артеріальній крові 56 мм рт.ст. Інтенсивна терапія цього стану:

A. Дихання пацієнта сумішшю кисень-повітря

B. Штучна вентиляція легенів

C. Збільшення об’єму та темпу перфузії

D. Введення аналгетиків

E. Застосування наркотичних анальгетиків
314

Хвора 35 років доставлена до лікарні машиною швидкої медичної допомоги з ознаками енцефалопаптії, наростаючою жовтяницею та геморагічним синдромом. Поставте ймовірний діагноз.

A. Рак загального жовчного протоку

B. Камені загального жовчного протоку

C. Гостра ниркова недостатність

D. Гостра печінкова недостатність

E. Передозування лікарськими засобами

315

Хлопчик 5 років доставлен до лікарні з приводу вираженого утруднення дихання, яке з’явилося після випадкового вдоху насіння фасолі. Відразу з’явилось утруднення дихання, та синюшність шкіряних покровів. Об’єктивно: стан дитини надзвичайно важкий, дихання утруднено, поверхне, шумне. Відмічається втяження міжреберь, епігастральної області над І під ключичних ямок. Пульс частий зі слабим наповненням, шкірні покрови синюшного кольору, вогкі. Який першочерговий захіод слід провести?

A. Конікотомія

B. Внутрішньовенне введення кортікостероїдних препаратів

C. Трахеотомія

D. Інтубація трахеі

E. Інгаляції кисню
316

У потрепілого з тяжкою політравмою на другу добу розвинувся синдром “шокових легенів”. Який патогенетичний механізм має рішуче значення?

A. Спазм і тромбоз сосудів малого кола кровозбігу

B. Мікротромбоз капілярів великого кровозбігу

C.Підвищена проникливість альвеолярно-капілярних мембран в альвеолярних ходах

D. Дефіцит сурфактанта

E. Дифузні ателектази

317

Хвора 62 років третю добу знаходиться у відділенні реанімації в наслідку гострого трансмурального інфаркту передньо-перегородкової локалізації. Біля четвертого часу ночі прокинулась від удушливого кашлю, відчуття страху та неспокою. При огляді: ціаноз, ЧД 30 за хв., ЧСС 132 за хв., ритм правильний, тони серця глухі, акцент ІІ тона над легеневою артерією, АТ 160/100 мм рт.ст. Над легенями послаблене дихання із значною кількістю вологих хрипів у нижніх долях. Що стало причиною погіршення стану хворої?

A. Набряк легенів

B. Приступ бронхіальної астми

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Гіпертонічний криз

E. Повторний інфаркт міокарда
318

Дівчина 17 років отримала електротравму, доторкнувшись рукою до оголеного проводу. Була відкинута, лишилась свідомості з зупиненням кровообігу. Після проведення реанімації була госпіталізована. Яке з ускладнень можливо через кілька годин чи днів після пошкодження електротоком?

A. Зупинка дихання

B. Коматозний стан

C. Набряк легенів

D. Фібріляція шлуночків

E. Порушення нервово-м’язової провідності
319

Хворий 48 років другу добу знаходиться у відділенні реанімації з приводу гострого передньоперегородкового інфаркта міокарда. Під час огляду раптово “захропів”, відмічено одноразове тонічне скорочування м’язів, зрачки розширені, пульс на carotis не відчувається. Що повинно бути зроблено в першу чергу?

A. Запис ЕКГ

B. Серцеве введення адреналіну з атропіном

C. Прекардинальний удар в зону серця

D. “потрійний прийом” по Сафару

E. Електрична дефібріляція


320

У хворого 30 років, який отримав закриту травму грудної клітки, загальний стан важкий, ціаноз, задуха, порушення фонації, підшкірна емфізема на шиї, пульс 100 уд. в 1 хв. , АТ 80/40 мм рт. ст., На оглядової рентгенограмі грудної клітки: колапс правої легені, горизонтальний рівень рідини до 5-го ребра, розширенння тіні середостіння. Який діагноз можна виставити хворому?

A. Відрив головного бронху

B. Розчавлення легені

C. Масивний розрив легені

D. Забій серця

E. Пошкодження стравоходу

321

Жінка 40 років, доставлена швидкою в лікарню в край важкому стані. Положення вимушене, ортопноє. Відмічається виражена задуха, поверхневе дихання (“хапає повітря ротом”). Шийні вени набухлі, шкіра блідо-сіра, волога. Грудна клітка бочкоподібна, міжреберні проміжки згладжені. Ps 140/хв. АТ 90/60 мм.рт.ст. Тони серця глухі. Над легенями не прослуховуються дихальні шуми (“німа легеня”). Діагноз

A. Серцева астма

B. Астматичний статус

C. Набряк легень

D. Інородне тіло трахеї та бронхів

E. Трахеобронхіальна дисфункція
322

З метою швидкого поповнення крововтрати хворій перелито 1050 мл серологічно-сумісної донорської крові, консервованої цитратом натрію. Наприкінці гемотрансфузії у хворої виник неспокій, блідість шкірних покривів, тахікардія, АТ знизився до 60/40 мм рт. ст., з’явилися судоми м’язів. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Цитратний шок

B. Анафілактичний шок.

C. Гемотрансфузійний шок

D. Тромбемболія легеневих артерій

E. Пірогенна реакція.
323

Хворий В., 48 років, поступив через 5 годин після отримання травми з переломом 2 ребер зліва, лівобічним гемо-пневмотораксом. На фоні інфузійної терапії, через 4 хвилини після початку переливання одногрупної плазми став неспокійним, відчув різку задуху. Систолічний артеріальний тиск зменшився з 90 до 60 мм.рт.ст., діастолічний не визначається, на шкірних покривах явище кропивниці. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Травматичний шок

B. Кардіогенний шок

C. Гемотрансфузійний шок

D. Плевропульмональний шок

E. Анафілактичний шок
324

После внутримышечной инъекции пенициллина у больного появились чувство стеснения за грудиной, одышка, через некоторое время - , бледность кожных покровов, холодный липкий пот. Артериальное давление не определяется, пульс на сонных артериях с частотой 140 в 1 минуту. Уровень сознания - кома I. Венозный доступ отсутствует. Какой способ введения адреналина является предпочтительным в такой ситуации?

A. Подкожный

B. Под язык

C. Внутрисердечный

D. Эндотрахеальный

D. Внутримышечный
325

Ознаками настання клінічної смерті є все переліковане, крім

A. Розширення зіниць, відсутність їх реакції на світло

B. Звуження зіниць, анізокорія

C. Зупинка дихання

D. Відсутність пульсу на центральних артеріях та тонів серця

E. Відсутність свідомості
326

Безпосередньо перед перелеванням крові (еритроцитарної маси) в усіх випадках необхідно виконати наступні проби , за винятком

A. Контрольне визначення групи крові реципієнта і донора

B. Непряму пробу Кумбса

C. Пробу на індивідуальну сумісність

D. Пробу на біологічну сумісність

E. Пробу на сумісність по резус-фактору
327

Одразу після звільнення кінцівки від тривалого тиску характерними будуть всі переліковані місцеві змінм, крім

A. Гіперестезія шкіри

B. Блідість шкіри, окремі синюшні плями

C. Велика кількість саднів, синців

D. Відсутність шкірної чутливості

E. Біль в кінцівці і неможливість її рухів

328

При ознаках гемотрансфузійного шоку застосовують все нищезазначене, крім

A. Відразу припиняють переливання крові

B. Двохсторонню паранефральну блокаду

C. Катехоламіни (норадреналін, допамін), кортикостероїди (преднізолон, гідрокортизон), антигістамінні (димедрол,

D. Реополіглюкін, гідрокарбонат або лактат натрію, солеві розчини, гемодез, манітол, лазікс

E. Після стабілізації гемодинаміки продовжують гемотрансфузію
329

Електричну дефібріляцію серця треба виконувати як перший засіб терапії за умови:

A. Електро-механічній дісоціації

B. Асістолії

C. У всіх випадках зупинки кровообігу

D. Фібріляції шлуночків

E. Фібріляції передсердь
330

Під час проведення закритого (непрямого) масажу серця частота компресій повинна становити на 1 хвилину:

A. Частота не має принципового значення.

B. 80 – 90

C. 100

D. 70 – 80

E. Достатньо 60
331


1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта