Главная страница
Навигация по странице:

  • Проведіть аналіз законодавчіх актів україни щодо розвитку культури

  • Опишіть чинники розвитку культури та її перспективи

  • Розкрийте роль музеїв та історико-культурних заповідників у розвитку культури укр. Народу

  • Дайте оцінку основним напрямам сучасного мистецтва та його місцю в світовій культурі

  • — В якому напрямку найближчим часом рухатиметься сучасне мистецтво

  • В чому полягає значення культурної спадковості, культурного генофонду у формуванні та розвитку культури


    Скачать 327.5 Kb.
    НазваниеВ чому полягає значення культурної спадковості, культурного генофонду у формуванні та розвитку культури
    АнкорVidpovidi_IUK.doc
    Дата28.01.2017
    Размер327.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаVidpovidi_IUK.doc
    ТипДокументы
    #638
    страница7 из 7
    1   2   3   4   5   6   7
    В чому суть сучасного українського нац.-культурного відродження?

    Проголошення волею народу незалежності України призвело до радикальних змін в суспільстві, які суттєво позначились на становищі культури. Складається нова соціальна і культурна ситуація, поро джуючи нову соціокультурну реальність. Основною особливістю нової соціокультурної дійсності є насамперед те, що наше суспільство знаходиться в періоді перелому, зміни типу своєї організації існування, яке умовно визначається як "посттоталітарне суспільство". Радикаль не реформування суспільства активно формує нову культурну ре альність, яка характеризується й новими відносинами між людьми в цілому (як суб'єктами культури), новими умовами (в тому числі й матеріальними) свого розвитку, особливою системою цінностей, норм і правил, культурних потреб і засобів їх задоволення.
    79. Проведіть аналіз законодавчіх актів україни щодо розвитку культури

    У 1989 р. Верховною Радою був ухвалений «Закон про мови в Українській РСР». Статус української мови як державної закріпила Конституція України. З прийняттям нового законодавства почався процес переходу на українську мову державних органів, засобів масової інформації, установ культури, освіти. Життя вже виявило багато труднощів, які стоять на цьому шляху. За переписом 1989 р. українці становили 72 % населення республіки, серед них рідною українську мову назвали 67 %, російська мова переважає на сході України, в Криму. Але дуже показовим є ставлення росіян в Україні до української освіти своїх дітей — за даними американського соціолога І. Бремера (1994), 54 % росіян у Львові і 65 % у Києві згодні з тим, щоб їхні діти навчалися в українських школах і майже всі росіяни у Львові та Києві (відповідно 96 та 91 %) визнають, що їхні діти повинні вільно володіти українською мовою. У Симферополі так думають 54 % росіян. Це по суті говорить про підтримку процесу еволюційної українізації неетнічними українцями.
    80.Опишіть чинники розвитку культури та її перспективи

    чинниками, які впливають на розвиток культури: соціальне, економічне, політичне, фінансове положення держави, вплив іноземних культур, якість освіти тощо.

    Поки що важко передбачити конкретні форми, яких набуде культура в умовах національно-державного відродження. Але провідною тенденцією, мабуть, буде розкріпачення творчості, збагачення мистецького арсеналу, посилення новаторських тенденцій і водночас звертання до джерел національної традиції як до школи художнього мислення.

    Особливої уваги заслуговує українізація різних форм масової культури, сучасної індустрії розваг, а також тих новітніх видів та жанрів культури, які з різних причин в Україні не розвиваються або втратили національну визначеність. Наприклад, телевізійні жанри, оперета, різні форми відеокультури тощо.

    Можна виділити декілька чинників, що впливатимуть на подальший розвиток української культури, а саме:

    1) поглиблення національного самопізнання та самоусвідомлення;

    2) створення умов для існування, розвитку, співпраці та змагання розмаїтих філософських, релігійних, літературних, образотворчих, музичних течій, напрямів, шкіл, тобто дійсне ствердження свободи духовної творчості;

    3) врахування світового культурного досвіду, усвідомлення власної національної культури як ланки світового культурного процесу, співучасть у світовому культурному обміні за умов визнання пріоритету загальнолюдських цінностей та усвідомлення землі як спільного дому усього людства;

    4) всебічне використання резервів національної культурної традиції, можливостей національної ментальності, орієнтація на створення оригінальних культурних цінностей, що мають не лише національне, але й загальнолюдське, світове значення, адже останнє і є критерієм зрілості культури.
    81.Розкрийте роль музеїв та історико-культурних заповідників у розвитку культури укр. Народу

    Протягом останніх десятиліть в Україні змінився погляд на роль музеїв у суспільстві. Музеї розглядаються не лише як сховище артефактів, а й як заклади, які можуть надавати широкий спектр послуг, організовувати цікаве дозвілля і допомагати уряду реалізовувати культурні та соціальні програми.

    Музеї реалізовують освітні програми для школярів та дорослих, сприяючи збереженню національної ідентичності, формуванню толерантності у суспільстві та сприяючи акультурації національних меншин.Україна має багату історико-культурну спадщину, однак значна кількість музеїв не використовує свій потенціал повною мірою, не тільки через недостатнє державне фінансування, але й через консервативність поглядів музейних працівників, безініціативність, відсутність зацікавлення і стимулів. На подолання кризи в українському музейному секторі спрямований новий закон „Про музеї”, але оскільки закон був прийнятий недавно, поки що важко говорити про його ефективність.
    82.Дайте оцінку основним напрямам сучасного мистецтва та його місцю в світовій культурі

    Про сучасне мистецтво можна дуже багато говорити. На нинішньому етапі це синтетичний термін. Тобто до сучасного мистецтва не потрапляють ті напрямки, які є суто традиційними. Якщо сьогодні хтось займається імпресіонізмом у класичному стилі, то це вже не є сучасним мистецтвом.  Дуже багато говорять про тенденцію повернення або новий виток спіралі абстрактного мистецтва. Засилля реалістичного мистецтва призвело до певного дефіциту, відмирання цілого пласту абстракціоністів. І оця немодність призвела до протесту, до того, що нове покоління почало більше цікавитися абстрактним мистецтвом. — В якому напрямку найближчим часом рухатиметься сучасне мистецтво?— У напрямку інституціоналізації мистецтва, коли нарешті відкриватимуться музеї та центри сучасного мистецтва. А також у напрямку децентралізації, тобто в майбутньому не лише Київ буде культурною столицею — їх буде багато. Напевно, ми йтимемо шляхом освітньої програми та взаємодії з соціумом. Розвиватимемо толерантне сприйняття усього нового, що є дуже важливою ознакою будь-якого суспільства: не заперечувати, а використовувати можливість пізнання чогось нового, невідомого.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта