Главная страница
Навигация по странице:

  • Під власною вагою

  • 2.3. Тренажери комплексного впливу. Еліптичні тренажери

  • Пристосування «Бруси консольні»

  • Пристосування «Лава похила»

  • Блоковий пристрій для розвитку м’язів-згиначів передпліччя (біцепсів).

  • Універсальний блоковий тренажер

  • Використання тренажерних пристроїв в системі оздоровчого тренування


    Скачать 0.65 Mb.
    НазваниеВикористання тренажерних пристроїв в системі оздоровчого тренування
    Дата26.05.2021
    Размер0.65 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаplt7063.doc
    ТипДокументы
    #210358
    страница4 из 5
    1   2   3   4   5

    Гребні тренажери




    Самий універсальний вид тренажера. Він ефективний для розвитку і витривалості, і сили. При тренуваннях у “весляра” працюють практично всі м'язи тіла (ніг, рук, сідниць, преса, спини і груди). Навантаження може регулюватися декількома способами: механічним (можна змінити довжину “весел” чи розворот лопат) і магнітним (змінюється опір магнітної системи). На них можна виконувати безліч вправ. Це вже практично професійна техніка. Наприклад, гребний тренажер Concept-II використовують під час тренувань професійні спортсмени. Такі тренажери оснащені не тільки убудованими програмами тренування, але і можуть підключатися до комп'ютера. Завдяки цьому можна не тільки аналізувати результати тренування, але і за допомогою Інтернету брати участь у віртуальних змаганнях з іншими користувачами.

    Силові тренажери


    Під власною вагою



    Це новий тип силових тренажерів, що використовують вагу спортсмена як основне навантаження. З їхньою допомогою добре розвивається сила, витривалість і гнучкість. Рівень навантаження можна змінити, відрегулювавши кут нахилу чи лави за рахунок використання додаткових млинців.

    З вільними вагами




    Серйозні атлети воліють тренуватися з вільними обтяженнями: млинцями, грифами і гантелями. Так можна не тільки швидше наростити м'язову масу, але і поліпшити координацію рухів, тому що спортсмену увесь час потрібно стежити за збереженням рівноваги і за положенням снаряда. Тренажери з вільними вагами поділяють на агрегати, що навантажуються ваговими дисками, і для роботи зі штангами і гантелями. При виборі верстатів для роботи з вільними обтяженнями потрібно в першу чергу звернути увагу на надійність конструкції і максимальну вагу, що можуть витримати стійки під штангу. Також важлива ширина між стійками і можливість регулювати їхню висоту.

    З убудованими вагами




    Тренажери з убудованими вагами підійдуть тим, хто тільки почав займатися: вони більш безпечні і дозволяють працювати над конкретною групою м'язів, не утягуючи в процес інші. Як обтяження тут використовують плоскі вантажі, утримувані в стеці фіксаторами, і пересуваються по стрижні. Ці тренажери сконструйовані таким чином, щоб автоматично підбудовуватися під силу скорочення, м'язів, що змінюється за рахунок використання кулачкових чи підоймових механізмів.

    Як займатися на силових тренажерах


    Потрібна інтенсивність занять на силовому устаткуванні в кожнім конкретному випадку встановлюється досвідченим шляхом. На силових заняттях звичайно радять застосовувати обтяження, що складають від 50 до 70 відсотків максимальної ваги, що може підняти той хто займається. Чим більше вага, тим менше число повторів (інакше страждає техніка виконання вправи і зростає ризик травми). Якщо вправа дається занадто легко, настає час збільшити навантаження. Протягом перших п'яти тренувань рівень навантажень на силових тренажерах повинний дозволяти виконувати без особливої напруги по 12-15 повторів руху і робити по два “підхода” у кожній вправі.

    Якщо немає спеціальної програми, спочатку варто виконати від чотирьох до шести вправ для нижньої частини тіла, а потім від шести до восьми вправ - для верхньої. Починають роботу з більш великих м'язів, а потім переходять до більш дрібних. Якщо перед силовим тренуванням не позайматися в кардіозоні, необхідно зробити розминку, що розтягує, всі групи м'язів. Виконувати силові вправи потрібно зосереджено і спокійно, по можливості не напружуючи не задіяні даною вправою м'яза. Триматися потрібно прямо, зберігаючи правильну поставу. Фаза опускання ваги повинна бути приблизно в два рази длініша фази підйому, видих - на підйомі, при опусканні - вдих.

    2.3. Тренажери комплексного впливу.

    Еліптичні тренажери - гібрид велотренажера, степпера і бігової доріжки. На таких тренажерах займаються за принципом кроса-тренінгу: устаєте на платформу, руками беретеся за рукоятку і крокуєте, крутячи педалі по еліпсі. Така траєкторія, що імітує природну ходьбу чи біг, виключає навантаження на голіностоп і колінний суглоб (чого не вдається уникнути при тренуванні на біговій доріжці чи на велотренажері) і забезпечує навантаження на м'язи спини і рук на додаток до навантаження на ноги.

    Ходьба по еліптичній траєкторії дозволяє тренувати серцево-судинну і дихальну системи, як на всіх кардіологічних тренажерах, але не тільки: вони дають ще і силове навантаження на нижні групи м'язів (стегна, сідниці й ікри), а завдяки рукояткам-важелям задіяний і плечовий пояс.

    Найбільш універсальний з кардіотренажерів - гребний тренажер. При виконанні однієї вправи він тренує більшість м'язів: грудного пояса, рук, ніг, а також серцево-судинну систему. Гребні тренажери дуже ефективні для зниження ваги. Правда, при цьому вони досить громіздкі, але, як правило, можуть складатися при збереженні. Навантаження в тренажерах можуть задаватися різними способами. У домашніх звичайно використовується опір гідравлічних циліндрів. Іноді навантаження задається більш зробленою магнітною системою, що дозволяє забезпечити силовий вплив.

    Райдер забезпечує комплексне тренування основних груп м'язів, сприяє збільшенню гнучкості суглобів і активному спалюванню підшкірного жиру. Тренажер забезпечує плавність і безшумність виконання рухів без зайвої напруги на суглоби і зв'язування. Схожа на ножиці конструкція забезпечує майже безшумну послідовність рухів, при якій за рахунок підйому й опускання власної ваги навантаження рівномірно розподіляється на різні частини тіла. Для збільшення навантаження використовуються гумові опори.

    Цей вид вправ утягує всі м'язи Вашого тіла, формує і підкреслює Вашу фігуру, сприяє згорянню жирових кліток і зміцнює серцево-судинну систему.

    1. Універсальні тренажери для тренувань:

      • м'язів грудного відділу;

      • м'язів рук;

      • м'язів плечей;

      • м'язів спини

      • м'язів ніг.

    2. Лава для пресу (комбінована), на якій виконуються вправи для - пресу живота - для прямих м'язів спини.



    тренажерів для локальної м'язової роботи. Мабуть, необхідно зробити наступне пояснення. Але, звичайно, запропонований варіант розміщення — не єдино можливий: ця справа смаку і, головне, мети занять, що проводяться.

    Пристрій “Веслування” призначений для розвитку сили м'язів спини, рук і плечового пояса. Вправи нагадують рухи весляру.

    Пристосування «Бруси консольні» призначено для виконання віджимань, сприяючих розвитку сили м'язів-розгиначів рук, широких м'язів, а при глибокому віджиманні — розвитку нижньої частини грудних м'язів. Можливість використовувати ті, що обтяжили дозволяє розвивати максимальну силу.

    Варіювати напрямком навантаження можна, міняючи положення кистей.

    Пристосування «Лава похила» призначена для виконання жимових вправ (типу жим лежачи) під різним кутом нахилу.

    Пристрій з гнучкою тягою використовується для розвитку сили широких м'язів спини. Вправи на цьому пристрої можна варіювати: кількість повторень збільшити до 9—11; виконувати вправу хватом зверху або знизу — широким, вузьким або середнім. Початкові положення — стоячи, сидячи, лежачи, в нахилі, у випаді.
    Блоковий пристрій для розвитку м’язів-згиначів передпліччя (біцепсів). Вправи виконуються в різних початкових положеннях: стоячи, сидячи, лежачи, стоячи на коліні.

    Блоковий пристрій для розвитку м'язів-розгиначів передпліччя (тріцепсів). Вправи аналогічні, виконуються також в різних початкових положеннях.

    Універсальний блоковий тренажер призначений для розвитку м'язів плечового пояса. Дозування навантаження здійснюється за допомогою регулювання числа металевих пластин в каретці пристрою навантаження. Тренажер можна використовувати для розвитку:

    дельтовидних м'язів, м'язів грудей і широких м'язів спини (опускання рук до торкання гронами стегон);

    біцепсів ;

    передніх пучків дельтовидних м'язів і грудних м'язів (зведення прямих рук з початкового положення перед грудьми в горизонтальній площині;

    широких м'язів спини ;

    м'язів-розгиначів передпліччя;

    м'язів плечового пояса (навколишні рухи прямими руками в різних площинах;

    грудних м'язів (зведення рук перед грудьми);

    м'язів плечового пояса (навколишні рухи виконуються з нижніх регістрів, що дозволяє варіювати напрям навантаження).


    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта