Главная страница
Навигация по странице:

  • Бігові доріжки

  • Багатофункціональний тренажер “Геркулес”

  • Використання тренажерних пристроїв в системі оздоровчого тренування


    Скачать 0.65 Mb.
    НазваниеВикористання тренажерних пристроїв в системі оздоровчого тренування
    Дата26.05.2021
    Размер0.65 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаplt7063.doc
    ТипДокументы
    #210358
    страница5 из 5
    1   2   3   4   5

    Гребні тренажери





    Самий універсальний вид тренажера. Він ефективний для розвитку і витривалості, і сили. При тренуваннях у “весляра” працюють практично всі м'язи тіла (ніг, рук, сідниць, преса, спини і груди). Навантаження може регулюватися декількома способами: механічним (можна змінити довжину “весел” чи розворот лопат) і магнітним (змінюється опір магнітної системи). На них можна виконувати безліч вправ. Це вже практично професійна техніка. Наприклад, гребний тренажер Concept-II використовують під час тренувань професійні спортсмени. Такі тренажери оснащені не тільки убудованими програмами тренування, але і можуть підключатися до комп'ютера. Завдяки цьому можна не тільки аналізувати результати тренування, але і за допомогою Інтернету брати участь у віртуальних змаганнях з іншими користувачами.

    Бігові доріжки

    На сьогоднішній день це самий популярний вид тренажерів. Заняття на бігових доріжках вважаються одним з найефективніших методів спалювання жиру. Багато в чому це порозумівається фізіологічними причинами: під час бігу спортсмен переносить масу власного тіла в просторі, що максимально прискорює обмінні процеси, спалюючи зайві калорії і зміцнюючи організм.

    Існує два види бігових доріжок: механічні й електричні. Механічні – найпростіші і дешеві. Такі доріжки не вимагають підключення до мережі, тому що бігова полотнина надає руху сам спортсмен. Однак, якщо бігун утомиться, ефективність тренування різко упаде, адже крутити полотнина він стане набагато повільніше. На електричних бігових доріжках заняття будуть більш плідні. Навантаження регулюється двома способами: зміною кута нахилу бігової полотнини і швидкості його руху. Це можна робити чи вручну за допомогою пульсозалежної програми. Такими програмами зараз оснащені практично всі сучасні моделі.

    Рівень бігової доріжки залежить від потужності двигуна, розміру бігової полотнини (який визначає не тільки комфорт, але і потужність доріжки) і максимальна вага користувача, що доріжка зможе витримати. Система амортизації знижує ударне навантаження, шкідливу для хребта і суглобів.

    Наступний клас бігових доріжок крім іншого оснащений і пульсозалежними програмами, що автоматично регулюють навантаження в залежності від показань пульсу.

    Американська фірма Icon Health and Fitness випускає бігові доріжки марок PRO FORM і Nordic Track оснащені функцією iFIT.com. Під час занять можна використовувати спеціальні компакт-диски і відеокасети з програмами різних тренувань (наприклад, для спалювання жиру чи тренування серцево-судинної системи). Всі інтерактивні програми iFIT.com мають кілька рівнів складності і різноманітне музичне і відео супровід. Підключивши доріжку до телевізора чи СD-програвача, спортсмен зможе займатися з персональним тренером. На диску і відеокасеті тренажера записані спеціальні сигнали, за допомогою яких тренер може подавати команди біговій доріжці. Підкоряючись “розпорядженням” тренера, доріжка самостійно буде регулювати швидкість і кут нахилу полотнини, змінюючи, таким чином, навантаження. Крім цього, займаючись за допомогою відеоваріанта програми, користувач зможе “бігати” не в малогабаритній кімнаті, а по мальовничих лугах чи важкопрохідним гірським стежкам.

    ВИСНОВОК


    На даному етапі розвитку суспільства заняття оздоровчою фізичною культурою відіграють важливу роль в підтримці здоров’я. В цьому найкраще допомагає використання тренажерних пристроїв тому, що на них можна займатися незалежно від погодних умов. Сучасні тренажерні пристрої не громіздкі, тому їх можна використовувати не тільки в залах але й вдома, на роботі, в офісі.

    Сьогодні вже добре відомо, що регулярні заняття фізичними вправами — могутній засіб зміцнення здоров'я, попередження багатьох захворювань, підвищення стійкості й опірності організму. Фізично активні люди різних віків у 2—3 рази рідше хворіють на простудні, серцево-судинні, нервові захворювання, захворюваннями обміну речовин і опорно-рухового апарата, чим обличчя, що ведуть малорухомий спосіб життя. Захворювання в них, як правило, протікають легше, з меншим числом днів утрати працездатності. Вони легше переносять дію таких несприятливих факторів, як перегрівання, переохолодження, дія різних токсичних речовин, вібрації та ін.

    Особливо велике значення фізичних вправ у період росту і формування організму для забезпечення гармонічного його розвитку, зміцнення кістяка, формування правильної постави, попередження дефектів хребта і стопи, правильного загального розвитку, подолання труднощів періоду полового дозрівання.

    У період старіння організму регулярні заняття фізичною культурою сприяють збереженню нормальної життєдіяльності: рухливості в суглобах, координації рухів, швидкості реакції, стійкості і рухливості нервових процесів, підтримці необхідної ендокринної і ферментативної активності, окислювально-відновних процесів, артеріального тиску і тонусу судин, функції внутрішніх органів. У фізично тренованих облич рідше зустрічаються властиві їх віку гіпертонія, атеросклероз, остеохондрози, ожиріння й ін., вище стійкість до дії різних стресів. Сприятливий вплив занять фізичними вправами на здоров'я людини у всіх вікових періодах його

    життя обумовлено тісним зв'язком рухового апарата з обміном речовин, нервово-ендокринною регуляцією, діяльністю внутрішніх органів. І не випадкове обмеження рухової активності людини відноситься до числа так званих факторів ризику, що знижують стійкість організму, що збільшують уразливість до зміни умов середовища і різних життєвих труднощів. У таких людей знижується працездатність, підвищується ризик виникнення різних захворювань і передчасної смерті.

    Заняття фізичними вправами мають істотне оздоровче значення для всіх категорій населення і при усіх формах занять фізичною культурою і спортом. Разом з тим оздоровчий ефект може бути забезпечений тільки при відповідності форми, режиму і методики занять здоров'ю кожного що займається. Без цього фізичні навантаження можуть не тільки не дати очікуваного ефекту, але і привести до перенапруги, погіршенню здоров'я. Будь-яке порушення здоров'я (особливо гостре: вогнища хронічної інфекції, захворювання серцево-судинної системи, органів виділення і т.п.) погіршує адаптацію до фізичних навантажень, змінює їхній вплив на організм, сприяє перенапруженню, особливо при виконанні великих навантажень. В цьому випадку небезпечні навіть незначні, скриті захворювання, оскільки під впливом навантажень вони можуть ускладнитись і призвести до розвитку більш серйозних порушень.

    Тому:

      • плануючі і регулюючі навантаження в першу чергу необхідно керуватись думками про зміцнення здоров’я тих хто займається;

      • використовувати зайняття тільки науково-обгрунтовані та перевірені практикою засоби і методи фізичної культури;

      • забезпечити в процесі занять на тренажерних пристроях єдність і регулярність лікарського, педагогічного і самоконтролю.

    СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.


    1. Аруїн А. С. Удосконалення спортивного інвентаря і обладнання 337-342 с.

    2. Кузнєцов В. В. “Силова підготовка спортсменів “ – М.: Фізкультура і спорт. – 1970 рік. 308 с.

    3. Едвард Т., Хоулі Б. “Оздоровчій фітнес”

    4. Дж. Уілмор, Д. Костилл “Фізіологія спорту і рухової активності”.

    5. Добров А. А. Довідник. М: Фізкультура и спорт 1978 рік 413 с.

    6. Л. Кун “Загальна історія фізичної культури і спорту” – М.: изд. Радуга 1982 р. –392 с.

    7. Платонов В. М. Гуськів С. І. “Олімпійський спорт” посібник т.2 – К.: ізд. Олімпійська література” 1994-1997 р. Т1.-212 с., т2. – 356 с.

    8. Джонсон Р. “Спортивна медицина (практичні рекомендації)” 318,366,371 с.

    9. Б. Шиян “Теорія і методика фізичного виховання школярів” ч.1 218 с.

    10. “Фітнес клуб” №4 –2004 р. –27 с.

    11. Уотсон Дж. “Тренажерне обладнання” – М.: Світ – 2001 р. – 27 с.

    12. Зотин Л. І. “Кардіотренажери” –2002 р. – 207 с.

    13. Дайтер А. Б., Туліка О. Ф. “Відновлення рухової активності” 169 с.

    14. Тягур Р. С. “Історія фізичної культури і спорту” – 23 с.

    15. Мочернюк В. Б. “Олімпійський спорт (курс лекцій)”

    16. Кун Л. “Загальна історія фізичної культури і спорту” – 1982 р.

    17. Горбач Н. Я., Гелів С. Д., Росінська З. П. “Теорія та історія світової і вітчизняної культури”

    18. Столбов В. В. “Історія фізичної культури” – М.: 1989 р.

    19. Енциклопедичний словник юного спортсмена – М.: 1980 р.

    20. “На олімпійських вершинах” – К.: 1977 р.

    21. “Нація і спорт (матеріали міжнародної наукової конференції)” –Львів 1991 р.

    22. Спортивна газета - 1992 – 9Х. – спец випуск “Україна на олімпійських іграх”

    23. Спортивна газета - 1994 – березень

    24. Спортивна газета - 1996 – серпень

    25. Старт. – 1992 - №9-10

    26. Старт. – 1994 - №1-2

    27. Старт. – 1995 - №3

    28. Фізичне виховання в школі – 1996 - № 2

    29. Шелуга Ю. Олімпійці України – К. 1972 р.

    30. Кулик В. В. Від всеобучу до світових рекордів. – К.: 1971 р.



    ДОДАТКИ




    степпер


    Велотренажер


    Багатофункціональний тренажер “Геркулес”


    Багатофункціональний тренажер







    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта