Главная страница
Навигация по странице:

  • І. Майно ДСМК

  • Санітарно-господарське майно

  • ІІ. Майно ДСМК

  • Інвентарне медичне майно

  • ІІІ. Майно ДСМК

  • Основні вимоги до медичного майна, що використовується в НС

  • Комплект медичного майна

  • Норми витрат медичного майна

  • Постійне табельне оснащення

  • Накопичення медичного майна

  • 6.3. Оперативний резерв медичного майна Оперативний резерв медичного майна

  • Юридичною особою, що прогнозує потребу медичного майна

  • 6.4. Нормативно-правова база медичного постачання

  • Закон України "Про Цивільну оборону України"

  • Закон України "Про державний матеріальний резерв"

  • Наказ МОЗ України від 03.04.96 р.

  • 6.5. Забезпечення спеціалізованих бригад постійної готовності першої черги

  • 6.6. Забезпечення спеціалізованих бригад постійної готовності другої черги

  • Закон України "Про Цивільну оборону України", 1999


    Скачать 3.24 Mb.
    НазваниеЗакон України "Про Цивільну оборону України", 1999
    АнкорT_9_Inf_zabezp_MNS.doc
    Дата08.07.2018
    Размер3.24 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаT_9_Inf_zabezp_MNS.doc
    ТипЗакон
    #21235
    страница3 из 5
    1   2   3   4   5



    6.2. Характеристика майна, що постачається формуванням ДСМК
    Медичне постачання закладів та формувань ДСМК при НС здійснюється за принципом пріоритетного забезпечення, з обов'язковим урахуванням обсягу роботи та медико-тактичної характеристики та обстановки у зоні НС.


    І. Майно ДСМК

    Медичне майноматеріальні засоби, призначені для профілактики та надання медичної допомоги, діагностики, лікування захворювань та уражень, догляду за постраждалими, проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів; обладнання медичних закладів та формувань ДСМК.

    До медичного майна відносяться: лікарські засоби, медикаменти, кров та кровозамінники, перев'язувальні матеріали, медичні апарати та прибори, аптечне, стоматологічне обладнання, засоби дезинфекції, дератизації та дезінфекційна техніка і апаратура, лабораторні предмети і приладдя, книги та бланки медичного обліку і звітності та медична і санітарна техніка загальною кількістю більше 30 найменувань.

    Санітарно-господарське майно включає натільну та постільну білизну, одяг медперсоналу, господарчі та лікарняні меблі, обладнання харчоблоків, господарські предмети та обладнання тощо.

    Спеціальне майно має вузькопрофільне цільове призначення.

    До його складу входять: засоби індивідуального захисту органів дихання та шкірних покривів, радіометрична апаратура, прилади радіаційної, хімічної та бактеріологічної розвідки та джерела до них, технічні засоби зв'язку та оповіщення електроосвітлювальні засоби, типове і універсальне санітарне обладнання для транспортних засобів та дозиметричну апаратуру та медичні засоби індивідуального захисту (індивідуальний протихімічний пакет, аптечка індивідуальна, пакет перев'язувальний ППМ).




    ІІ. Майно ДСМК

    (за обліковою ознакою)

    Витратне медичне майно - це предмети одноразового використання, що використовуються безпосередньо після їх застосування (медикаменти, кровозамінники, перев'язувальні засоби). Витратне медичне майно списується з книг обліку на підставі витратних документів (рецепти або вимоги на ліки) безпосередньо після їх видачі зі складу або аптеки.

    Інвентарне медичне майно - це майно багаторазового використання (апаратура, прилади, інструментарій, тощо). За якісним складом інвентарне медичне майно розподіляється на V категорій.




    ІІІ. Майно ДСМК

    (за цільовим призначенням)

     

    загального призначення.

    спеціального призначення


    Основні вимоги до медичного майна, що використовується в НС:
     портативність, компактність,

     комплектність, зручність транспортування,

     простота і надійність в експлуатації, можливість тривалого зберігання.

    Комплект медичного майна - асортимент предметів медичного майна для надання постраждалим і хворим визначеного виду та обсягу медичної допомоги, що покладений у спеціальну тару. Комплект майна повинен бути придатним для транспортування до місця дислокації формування, закладу або його використання.

    Функціональні комплекти призначені для забезпечення роботи відповідного функціонального підрозділу лікарні, госпіталю. Прикладами таких комплектів є: приймально-сортувальний, хірургічний, ортопедичний, травматологічний тощо.

    Спеціальні комплекти призначені для оперативного забезпечення медичним майном формувань ДСМК при НС. Ці комплекти вміщують в себе медичне майно для надання визначеного виду медичної допомоги конкретному контингенту постраждалих (хворих).

    Набір - це сукупність медичного майна, що має єдине функціональне призначення для проведення певних робіт і розміщене в певному порядку в єдиній упаковці.


    В повсякденних умовах та при надзвичайних ситуаціях ДСМК витрачає майно згідно прийнятих норм за рахунок резерву ДСМК.

    Резерв медичного майна ДСМК створюється в державі для гарантованого забезпечення заходів з ліквідації медико-санітарних наслідків НС.

    Потреба медичного майна для накопичення резерву та його оновлення, з урахуванням заміни медичної техніки, розраховується окремо, крім медичного майна для забезпечення поточних потреб і зараховується в загальну потребу формувань ДСМК при плануванні їх медичного постачання. Номенклатура та кількість предметів медичного майна, що підлягає накопиченню в резерві, визначається відповідно норм постачання та табелів оснащення формувань ДСМК з урахуванням місцевих медико-географічних особливостей території і регіонів держави.

    При створенні резервів ДСМК необхідно враховувати світовий досвід з використанням існуючих в нашій державі значних запасів медичного майна держрезерву. В недалекому минулому резерви медичного майна накопичувалися різними відомчими структурами: закладами та установами МОЗ України центрального та регіонального підпорядкування, МО, МВС, Міністерства транспорту та інших міністерств та відомств держави, системою установ та закладів державного резерву тощо, але конкретного механізму об'єднання цих запасів для оперативного вирішення при ліквідації медико-санітарних наслідків НС мирного часу не було. Тому для ліквідації наслідків НС в умовах сьогодення виникає необхідність поєднати медичні резерви держави з усіма його складовими частинами, незалежно від відомчого підпорядкування. Доцільним є налагодження обліку всього медичного майна, що є в державі, відпрацювання механізму взаємодії відомчих структур для використання існуючих у державі резервів, а поповнення резервів довести до оптимальних, науково обґрунтованих обсягів. Ці завдання можуть бути успішно вирішені лише за умов об'єднання зусиль органів управління державної влади разом з органами охорони здоров'я на всіх рівнях (район, місто, область, держава).


    Норми витрат медичного майна - це науково обґрунтований кількісний показник предметів, що визначений для функціонування підрозділу, закладу, установи чи формування ДСМК або для надання визначеного виду медичної допомоги певній кількості постраждалих.

    Перша категорія - постійне табельне оснащення формувань і закладів ДСМК;

    Друга категорія - оперативний резерв медичного майна ДСМК;

    Третя категорія - державний резерв медичного майна ДСМК.


    Постійне табельне оснащення визначається потребами для виконання завдань у повсякденних умовах, при підвищеній готовності ДСМК та при розгортанні закладів (формувань) згідно функціонального призначення за умов НС.

    Обсяг діяльності кожного закладу (формування), який забезпечується постійним табельним оснащенням, визначається МОЗ України. Типові табелі оснащення затверджуються МОЗ України, а табелі закладів (формувань) ДСМК, складаються на підставі типових, але з урахуванням особливостей роботи та затверджуються органом управління охорони здоров'я, якому підлягає заклад (формування).

    Медичні заклади та органи постачання у повсякденних умовах накопичують медичне майно.

    Накопичення медичного майна - це підбір та закладка на збереження медичного майна, що призначене для оснащення закладів та формувань ДСМК на випадок ліквідації медико-санітарних наслідків НС. Накопичене медичне майно, що зберігається при закладах (установах, формуваннях), складає оперативний резерв ДСМК.
    6.3. Оперативний резерв медичного майна


    Оперативний резерв медичного майна

     

    оперативний резерв

    державного рівня

    оперативний резерв

    територіального рівня

    - це резерв, що накопичується за рахунок державного бюджету медичними закладами для забезпечення першочергових робіт закладів (формувань) державного рівня з ліквідації медико-санітарних наслідків

    - це резерв, що накопичується за рахунок місцевих бюджетів органами управління охороною здоров'я областей для забезпечення першочергових робіт з ліквідації медико-санітарних наслідків НС місцевого та територіального рівня та визначений час при необхідності ліквідації наслідків НС державного рівня



    Він створюється та поновлюється для ліквідації наслідків НС за рахунок матеріальних засобів державного матеріального резерву відповідно ст.12 п.7 Закону України "Про державний матеріальний резерв"




    !


    Використання медичного майна оперативного резерву ДСМК

    для повсякденних потреб ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ



    Юридичною особою, що прогнозує потребу медичного майна є:

     для оперативних резервів та державного рівня є УНПЦ ЕМД та МК,

     територіального рівня - ТЦ ЕМД.
    Планування постачання медичним майном для резерву здійснюється на наступний календарний рік на підставі:

    • відомостей потреби його за нормами (табелями),

    • фактичної наявності в резерві,

    • потреби для оновлення

    • потреби для формування норм і комплектів в поточному році.




    Для забезпечення збереження та ефективного використання оперативний резерв медичного майна ДМСК розміщується на медичних складах ТЦ ЕМД, а за відсутністю необхідних умов - на договірних засадах в складських або інших приміщеннях, що спеціально оснащені для зберігання медичного майна та знаходяться в підпорядкуванні організацій або відомств.

    Поповнення цього майна повинно бути проведено протягом двох місяців.



    Норма оперативного резерву (запасу) медичного майна - це визначена кількість предметів медичного майна, що повинна утримуватися в оперативному резерві лікувального закладу ДСМК.

    Визначається:

    • з урахуванням кількості формувань ДСМК або ТЦ ЕМД, що покладені на заклад;

    • кількості резервного ліжкофонду для забезпечення роботи в автономному режимі протягом певного часу;

    • використання ліжкофонду без додаткового медичного постачання протягом визначеного терміну.

    При розрахунках оперативного резерву термін автономної роботи формувань та ліжкофонду без додаткового постачання розраховується на термін не менше 3 діб



    6.4. Нормативно-правова база медичного постачання
    Нормативно-правовою базою медичного постачання формувань (закладів) ДСМК для надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях є Конституція України, яка наголошує, що людина, її життя і здоров'я, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3) та гарантує право кожного громадянина держави на охорону здоров'я та безплатну медичну допомогу (стаття 49).

    Закон України "Про Цивільну оборону України" утворює правове поле з організації і функціонування системи цивільної оборони, головним завданням якої є захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру. Формування резервів для цивільної оборони затверджує стаття 4 цього Закону, яка регламентує, що Кабінет Міністрів України створює резерви засобів індивідуального захисту і майна цивільної оборони, матеріально-технічних та інших фондів на випадок надзвичайних ситуацій у мирний і воєнний часи, а також визначає їх обсяг і порядок використання, а джерела фінансування заходів цивільної оборони проводяться за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також коштів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання у випадках, передбачених актами законодавства (стаття 13).

    Закон України "Про державний матеріальний резерв" визначає загальні принципи формування, розміщення, зберігання, використання, поповнення та освіження запасів державного матеріального резерву та регулює відносини в цій сфері. Закон регламентує, що державний резерв призначається для забезпечення першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (стаття 3), та визначає, що джерела фінансування системи державного резерву, які пов'язані із накопиченням (приростом) та утриманням матеріальних цінностей передбачаються в Державному бюджеті України окремим рядком (стаття 7). Порядок відпуску матеріальних цінностей з державного резерву можливо здійснювати лише за рішенням Кабінету Міністрів України (стаття 121). Механізм передавання матеріальних цінностей з державного резерву для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відпрацьовується центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом, за поданням міністерств, інших органів виконавчої влади, Ради міністрів автономної Республіки Крим, на які покладено функції щодо координації робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій за рішенням Кабінету Міністрів України.

    Наказ МОЗ України від 03.04.96 р. №68 "Про створення резервів лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій" затвердив "Перелік резерву ліків та перев'язочних засобів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій", до номенклатури якого входить 96 найменувань. Цим наказом передбачено Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим та керівникам управлінь охорони здоров'я адміністративних територій визначити за територіальними адміністративними районами (область, місто, район) заклади охорони здоров'я для надання допомоги необхідними ліками і виробами медичного призначення в екстремальних ситуаціях (п.1.1.) та створити у зазначених закладах охорони здоров'я резерви лікарських засобів та виробів медичного призначення відповідно до потреби області і забезпеченості бюджетним фінансуванням (п.1.3.).
    6.5. Забезпечення спеціалізованих бригад постійної готовності першої черги
    В медичних закладах, що формують спеціалізовані бригади постійної готовності першої черги (СБПГ 1Ч):

     утворюється необхідний недоторканий запас медикаментів для автономної роботи всіх бригад,

     забезпечується необхідний рівень підготовки особового складу,

     особовий склад бригад в повному обсязі повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту;

     додаткове оснащення бригад проводиться за рахунок коштів, що виділяється із місцевих бюджетів.
    СБПГ 1Ч територіального рівня, що створюються територіальними центрами екстреної медичної допомоги та відомчими лікувальними закладами ДСМК формуються та оснащуються медичною технікою, транспортними засобами та медикаментами на рівні бригади із складу ШМД.


    Для надання невідкладної медичної допомоги в НС кожна станція швидкої медичної допомоги повинна мати постійний місячний запас медикаментів, перев'язочного матеріалу, виробів медичного призначення, які щомісячно поновлюються, а також аварійний запас медичного майна, носилок, апаратури, медичних ящиків-укладок та наборів для формування додаткових виїзних бригад швидкої медичної допомоги з метою використання як на даній території, так і для направлення в інші регіони.


    Розрахунки:

     для кожної СБПГ 1Ч, що виділяється із складу станції ШМД, формується оперативний запас медичного майна не менше, ніж на 3 доби роботи;

     для кожної СБПГ 1Ч ДСМК першої черги, що визначені за рахунок інших медичних закладів (не станцій ШМД), накопичуються частково при закладах, які формують бригади, для роботи протягом 1 доби;

     для кожної СБПГ 1Ч ДСМК першої черги, що формуються в територіальних центрах екстреної медичної допомоги для роботи протягом 2 діб.
    6.6. Забезпечення спеціалізованих бригад постійної готовності другої черги
    Для спеціалізованих бригад постійної готовності другої черги (СБПГ 2Ч) основних профілів розроблені Тимчасові табелі оснащення медичним майном.


    Оперативні запаси медичного майна для забезпечення діяльності СБПГ 2Ч накопичуються:

     при закладах, що формують ці бригади - тривалістю роботи до 1 доби,

     в територіальних центрах екстреної медичної допомоги - тривалістю роботи до 2 діб на кожну бригаду.

    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта