Главная страница
Навигация по странице:

  • 2.2 Загальні відомості та основні показники господарської діяльності с / г підприємства із земель, яких намічається відвід.

  • 2.3 Техніко-економічна характеристика обєкта будівництва

  • Глава 3 Зміст та обгрунтування проекту відведення земель 3.1 Розміщення обєкта будівництва

  • Складання детального великомасштабного проектного плану відведення земель.

  • 3.2 Визначення площі складу та цінності вилучаються і тимчасово займаних земель

  • Таблиця 1.1 - Розрахунок площі і видів угідь при вилученні земель у постійне користування

  • Таблиця 1.2 - Розрахунок площі і видів угідь при вилученні земель у тимчасове користування

  • Таблиця 1.3 - Проектна експлікація земель, які вилучаються

  • (27,77 бала)

  • Відведення земель для будівництва автомобільної дороги в межах С. Завдання на курсовий проект


    Скачать 317.56 Kb.
    НазваниеЗавдання на курсовий проект
    Дата22.06.2020
    Размер317.56 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВідведення земель для будівництва автомобільної дороги в межах С.doc
    ТипДокументы
    #131882
    страница2 из 7
    1   2   3   4   5   6   7
    Глава 2 Характеристика об'єкту проектування

    2.1 Коротка природно-економічна характеристика об'єкта

    ІП "Аввясов" розташований в північно-західній частині Старокулаткинського району Ульяновської області. Вилучається площа з землекористування господарства являє собою масив 10,11 га.

    Клімат. Основні кліматичні фактори, що визначають розвиток сільськогосподарського виробництва господарства, характеризуються тривалої холодною зимою, жарким літом, нестійким і недостатнім зволоженням. Середньорічна кількість опадів - 450 мм. Розподіл опадів за порами року нерівномірне. Основна кількість опадів припадає на літні та осінні місяці. Літні опади часто носять зливової характер. Сніговий покрив досягає максимуму в березні місяці.

    Глибоке зимовий промерзання грунту, швидкий перехід від негативних температур до позитивних і бурхливий сніготанення, а також зливової характер літніх опадів сприяє розвитку водної ерозії при низькій культурі землеробства.

    Тривалість періоду з температурою вище 0 ° дорівнює 200 дням, вище 5 ° - 169 дням і вище 10 ° - 137 дням. Сума температур за період вище 10 ° дорівнює 2249 °, гідротермічний коефіцієнт 0,9. Сніг тримається в середньому 140 днів, повне відтавання грунту настає в середньому 4 травня, фізичної стиглості - 25 квітня.

    Сума опадів за рік складає 408 мм, в т.ч. за вегетаційний період - 212 мм. З несприятливих кліматичних .. .. умов спостерігаються часті посухи і суховії. Тривалість суховіїв середньої інтенсивності дорівнює в середньому 9,9 днях.

    Рельєф. За характером рельєфу територія господарства являє собою шіроковолністую рівнину.

    Територія господарства за прийнятим у Старокулаткинського районі природному районуванню відноситься до перехідної підзоні лісостепової зони. Рельєф визначає динаміку водних потоків, яка залежить від глибини базису ерозії, ступеня розчленованості рельєфу і величини ухилів. Грунтовий покрив представлений в основному грунтами чорноземного, і лісового типу грунтів. За своїм генетичним особливостям вони поділяються на середньоглибокі типові й опідзолені чорноземи, а також темно-сірі і сірі лісові грунти. Потужність гумусового горизонту становить: чорнозем типовий - 0,27-0,40 м, чорнозем опідзолений -0,23-0,41 м, темно-сірі лісові-0 ,20-0, 30м, сірі лісові -0,18-0,24 м .

    Рослинність. Природна трав'яниста рослинність збереглася в місцях непридатних для механізованої обробки і в заплавах річок.

    Найбільш поширеними є різнотравно - мятлікові тип травостою і його модифікації. Ботанічний склад залежить від місця розташування кормових угідь, умов зволоження та характеру використання.

    На пасовищах переважає типчак, мятлікові вузьколистий, пирій повзучий, тимофіївка степова.

    2.2 Загальні відомості та основні показники господарської діяльності с / г підприємства із земель, яких намічається відвід.

    Відведення автомобільної дороги із земель ІП «Аввясов», який розташувався в північно-західній частині Старокулаткинського району Ульяновської області.

    Адміністративно - господарським центром є р.п. Стара Кулатка, розташований в 225 км від міського округу Ульяновськ.

    Середня врожайність сільськогосподарських культур за 5 років складають:

    - Озиме жито - 25,2 ц / га;

    - Багаторічних трав на сіно 17,6 ц / га;

    - Зелених трав на зелений корм 136,0 ц / га;

    Грунтовий покрив представлений чорноземами типовими, чорноземами опідзоленими, темно-сірими лісовими, лісовими та ін У цілому природно-кліматичні умови землекористування оцінюються як добрі для ведення сільського господарства. Виходячи з зазначених даних, можна сказати, що дане лінійне споруда у вигляді ділянки дороги, яка буде пов'язувати р.п. Стара Кулатка з м. Ульяновськ, не викликає значних труднощів в с / г виробництві, а навпаки сприяє поліпшенню мобільності транспортних засобів, що заощаджує час і витрати на горючі матеріали.

    2.3 Техніко-економічна характеристика об'єкта будівництва

    Проектоване лінійне споруда-автомобільна дорога протяжністю 2685 м. призначена для транспортного зв'язку між м. Ульяновська і р.п.Старая Кулатка, характеризується наступними факторами:

    Технічні умови -4 категорія, 2 смуги;

    Поперечний ухил - від 1:20 до 1:10;

    Смуга постійного відводу - 25 м.;

    Смуга тимчасового відведення - 13 м.;

    Зона негативного впливу - 200 м.

    Тип покриття - асфальт;

    Глава 3 Зміст та обгрунтування проекту відведення земель

    3.1 Розміщення об'єкта будівництва

    На підставі вивчення умов землекористування, об'єкта землеустрою, розміщення об'єкта будівництва і з урахуванням норм відведення складаємо варіант проекту відведення земель. Для цього на план землекористування сільськогосподарського підприємства наносимо межі земельних ділянок, наданих для споруджуваного об'єкта.

    Розташування та розміри вилучається ділянки землі встановлюємо на підставі схеми розміщення несільськогосподарського об'єкта і його технічної характеристики. Ширина смуг постійного і тимчасового відведення при будівництві таких лінійних об'єктів, як автомобільні і залізні дороги, трубопроводи, лінії зв'язку, лінії електропередач встановлюємо в залежності від технічної характеристики об'єкта за встановленими нормами.

    При великих розмірах несільськогосподарського об'єкта межі постійного і тимчасового відводів показуємо в масштабі плану червоним кольором: межі постійного відведення - суцільною лінією, тимчасового - пунктирною. При неможливості відобразити в масштабі плану ширину смуги відведення, розташування об'єкта показуємо відповідними умовними знаками.

    Складання детального великомасштабного проектного плану відведення земель.

    Детальний великомасштабний проектний план складається для ілюстрації характерних ділянок відводу, оскільки основний план не дозволяє детально відобразити елементи проекту. У даному проекті використовувалися масштаби 1:5000 для карти за видами угідь та карти по грунтовим різновидам; 1:10000 для плану відведення земельної ділянки. На кресленні показуються межі постійного відведення 25 м. і тимчасового відведення 13 м, зона негативного впливу 200 м, умовними знаками позначаються види земельних угідь і елементи ситуації, показуються ширина смуги відводу.

    3.2 Визначення площі складу та цінності вилучаються і тимчасово займаних земель

    Для розміщення об'єктів, що будуються відводяться землі у постійне користування. Існує 4 способи вимірювання площ: 1) аналітичний,

    2) механічний, 3) графічний (геометричний), 4) комбінований.

    У даному курсовому проекті використовувався графічний спосіб визначення площі автодороги протяжністю 2950 м. Користуючись масштабної лінійкою і транспортиром виміряли розміри величин на карті (фрагменті) масштабу 1:5000.

    Для лінійних споруд площа відведення розраховується на підставі норм, що рекомендуються відведення земель. Площа постійного відводу, необхідна для розміщення лінійного об'єкта, визначається за наступною формулою:

    Pп = 0,0001 Σ Шi * Дi,

    i = 1

    де: Pп - площа земель, що вилучаються у постійне користування для будівництва лінійного споруди, га;

    Шi - рекомендована ширина смуги відводу на i-тій ділянці земельних угідь, м;

    Дi - протяжність i - тієї ділянки відводу, м;

    n - число ділянок за видами угідь.

    Число ділянок, вид угідь і протяжність смуги відведення визначаються на проектному плані відведення земель. Ширина смуги відводу-25м. Протяжність смуги відведення становить 2685 м. Загальна площа смуги відведення в постійне користування складає 6,66 га, в тому числі: рілля - 3,69 га, сінокіс - 1,26 га, пасовище - 1,58 га, інші - 0,13 га. Розрахунки наведені в таблиці 1.1.

    Таблиця 1.1 - Розрахунок площі і видів угідь при вилученні земель у постійне користування

    Найменування землеволодіння

    № земельних ділянок

    Вид вилучаються

    угідь

    Смуга відводу, м

    Площа ізимамих угодійга

    в тому числі за видами угідь
















    рілля

    сінокіс

    пасовище

    інші










    довжина, м

    ширина, м
















    ІП "Аввясов" Старокулаткинського району Ульяновської області

    1

    чагарники

    55

    25

    0,13

    -

    -

    -

    0,13




    2

    сінокіс

    505

    25

    1,26

    -

    1,26

    -

    -




    3

    пасовища

    50

    25

    0,12

    -

    -

    0,12

    -




    4

    рілля

    650

    25

    1,62

    1,62

    -

    -

    -




    5

    пасовища

    585

    25

    1,46

    -




    1,46

    -




    6

    рілля

    830

    25

    2,07

    2,07

    -

    -

    -







    разом


    2675

    -

    6,66

    3,69

    1,26

    1,58

    0,13

    разом = рілля + сінокіс + пасовище + інші = 3,69 +1,26 +1,58 +0,13 = 6,66

    На період будівництва або реконструкції несільськогосподарських об'єктів надаються земельні ділянки у тимчасове користування. Тимчасове користування обмежується двома роками. Ширина смуги відводу-13м

    При будівництві автомобільних доріг на землях тимчасового користування розміщуються майданчики для відвалів родючого грунтового шару, майданчики для будівельних матеріалів, смуги для проїзду будівельної техніки і транспортних засобів, що здійснюють транспортування грунту і будматеріалів. Загальна площа смуги відведення у тимчасове користування складає 3,45 га, в тому числі: рілля - 1,91 га, сінокіс - 0,65 га, пасовище - 0,82 га, інші - 0,07 га. Розрахунки наведені в таблиці 1.2.

    Таблиця 1.2 - Розрахунок площі і видів угідь при вилученні земель у тимчасове користування

    Найменування землевладнія

    № земельних ділянок

    Вид ізимамих угідь

    Смуга відводу, м

    Площа ізимаемихугодій га

    в тому числі за видами угідь
















    рілля

    сінокіс

    пасовище

    інші










    довжина, м

    ширина, м
















    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10


    ІП "Аввясов" Старокулаткинського району Ульяновської області

    1

    чагарники

    55

    13

    0,07

    -

    -

    -

    0,07

    2

    сінокіс

    505

    13

    0,65

    -

    0,65

    -

    -

    3

    пасовища

    50

    13

    0,06

    -

    -

    0,06

    -

    4

    рілля

    650

    13

    0,84

    0,84

    -

    -

    -

    5

    пасовища

    585

    13

    0,76

    -

    -

    0,76

    -

    6

    рілля

    830

    13

    1,07

    1,07

    -

    -

    -

    Разом
    2675
    -
    3,45
    1,91
    0,65
    0,82
    0,07

    разом = рілля + сінокіс + пасовище + інші = 3,45

    Таблиця 1.3 - Проектна експлікація земель, які вилучаються

    № п / п

    Найменування землекористування

    Загальна площа

    в тому числі










    рілля

    сінокіс

    пасовище

    інші

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    постійне користування

    1

    ІП "Аввясов" Старокулаткинського району Ульяновської області

    6,66

    3,69

    1,26

    1,58

    0,13

    тимчасове користування

    2

    ІП "Аввясов" Старокулаткинського району Ульяновської області


    3,45


    1,91


    0,65


    0,82


    0,07

    В проектну експлікацію земель, які вилучаються (таблиця 1.3) заносяться площі, що вилучаються у постійне та у тимчасове користування.

    Визначення цінності земель, які вилучаються грунтується на відносній їх придатності за природному родючості для вирощування сільськогосподарських культур. Відносна оцінка родючості проводиться в балах бонітету для кожної грунтової різновиди. Тому для виконання завдання необхідно на грунтовій карті землеустраіваемого об'єкта визначити площа кожної грунтової різновиди в межах відведення. За бонітіровочной шкалою встановлюємо бал бонітету кожної грунтової різновиди.

    Цінність вилучається ділянки (27,77 бала) значно нижче цінності земель у середньому по господарству (42,5 бала) і району в цілому (45,3 балів), тобто землі господарства гірші за якістю, ніж у середньому по району. Розрахункові дані наведені в таблиці 1.4.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта