Главная страница
Навигация по странице:

  • Звязки з громадкістю

  • Прямий М або директ–М

  • 61. Формування ціни за базисними уМ-овами поставки.

  • Ціна "франко-завод"

  • Ціна ФАС

  • Ціна КАФ

  • Ціна

  • Ціна "франко-склад споживача"

  • Маркетинг шпоры. Ковчак. 1. Ключові поняття м та їх сутність


    Скачать 167.08 Kb.
    Название1. Ключові поняття м та їх сутність
    АнкорМаркетинг шпоры. Ковчак.docx
    Дата14.06.2018
    Размер167.08 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМаркетинг шпоры. Ковчак.docx
    ТипДокументы
    #20280
    страница7 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    Персональний продаж – індивідуальне усне пред'явлення товару чи послуги під час бесіди з конкретним споживачем із метою здійснення купівлі-продажу товару. Функцію по персональному продажу виконують чотири типи продавців:

      1. працівники фірми, які спілкуються з клієнтом на відстані, приймають замовлення і передають їх;

      2. агенти, представники фірми, комівояжери, чиє завдання – налагодити нові зв'язки з клієнтами та підтримувати наявні;

      3. продавці спеціалізованих магазинів консультують та обслуговують клієнтів і добре обізнані з функціями товару, уМ-овами його експлуатації;

      4. продавці магазинів самообслуговування беруть участь у розміщення товарів, їх презентації, стимулюванні збуту в місцях торгівлі.

    Елементи “мистецтва” персонального продажу – вміння долати негативні враження та заперечення клієнта, які проявились на стадіях демонстрування та презентування товарів і послуг.

    Зв'язки з громадкістю – організація громадської думки, яка сприяє успішному функціонуванню фірми, досягненню ним поставлених цілей. Основні цілі зв'язків із громадкістю: формування і підтримка сприятливого іміджу; надання інформації про фірму, її середовище, товари і послуги фірми; регулювання позиції фірми на ринку з урахуванням громадської думки і ін. Основні засоби зв'язків із громадкістю:

    • зв'язок із ЗМІ (прес-конференції та брифінги, надсилання прес-релізів у ЗМІ, інтерв'ю керівників фірми);

    • зв'язки через друковану продукцію (публікація звітів про діяльність компанії, видання журналів);

    • участь представників фірми у роботі конференцій, з'їздів спілок фірм, галузевих асоціацій;

    • організація заходів подієвого характеру;

    • діяльність зв'язків фірми, спряМ-ована на органи державного управління (лобістська діяльність);

    • зв'язки в Інтернеті (розміщення Web-сторінок, надсилання прес-релізів через електрону пошту);

    • інші засоби зв'язків: презентації, дні відкритих дверей, фотовиставки.

    Прямий М або директ–М – засіб М-х комунікацій, який передбачає безпосередню інтерактивну взаємодію продавця/виробника товару з кінцевим споживачем даного товару, розрахований на отримання відгуку або здійснення угоди. Основні цілі прямого М: привертання уваги отримувача; стимулювання купівлі і створення передумов для повторних купівель; розвиток тривалих стосунків з отримувачем. Основні форми прямого М: пряме поштове звернення, телеМ, реклама з прямим відкугом, М на основі каталогу, Інтернет-М, різні рекламні вкладки (рекламні проспекти в журналі), доставляння рекламних проспектів і буклетів додому.
    60. Види цін залежно від особливостей контракту купівлі-продажу

    При встановленні ціни в контракті купівлі-продажу визначається
    - одиниця вимірювання, за якою встановлюється ціна (ваги, довжини, площі, об'єму, поштучно і т.д.);
    - базис ціни, який встановлює, чи входить в ,ціну товарів транспортні, страхові й інші витрати по доставці товару. Базис ціни звичайно визначається шляхом використання одного із комерційних термінів (ФАС, ФОБ, СІФ та ін.) з вказівкою пункту здачі товару;
    - спосіб фіксації ціни. Ціна в контракті може бути зафіксована в момент його підписання, на протязі терміну його дії чи до моменту його виконання. В залежності від способів фіксації розрізняють такі види цін: 1) тверда, 2) гнучка, 3) рухлива, 4) з наступною фіксацією. Тверді ціни встановлюються в момент підписання контракту, звичайно з обмовкою "ціна тверда, змінам не підлягає".
    Гнучка - в момент підписання контракту і коректується у випадку зміни витрат виробництва в період виконання контракту. При використанні гнучкої ціни обговорюється її структура, вказується джерело, на основі якого можна говорити про зміни витрат виробництва.
    Гнучка ціна в практиці часто вираховується за формулою, запропонованою Європейською економічною комісією 00Н, викладеної в загальних уМ-овах експортних поставок машинного обладнання.
    Рухлива ціна. Вона фіксується в момент підписання контракту, а надалі може бути переглянута в залежності від зміни ринкових цін. Ціни з наступною фіксацію. В даному випадку ціни не обговорюються в момент підписання контракту. Проте в договорі регламентується порядок їх обчислення до моменту платежу.
    валюта ціни. Ціна може бути встановлена у валюті країни-експортера, імпортера чи у валюті третьої країни;
    - рівень ціни. При визначенні рівня ціни в контракті звичайно орієнтуються на два рівні цін:
    1) опубліковані ціни (довідкові ціни. біржове котування. ціни аукціонів, фактичних угод та ін.);
    3) розрахункові ціни постачальника, встановлені в контрактах на нестандартне обладнання, виготовлене, як правило. за індивідуальним замовленням.
    61. Формування ціни за базисними уМ-овами поставки.

    Ціна фрахтового базису (базисного пункту). Продавець обирає базисний пункт і включає в ціну транспортні витрати з доставки товару клієнтові від обраного пункту, а не від того, звідки фактично відвантажується товар.

    Ціна з оплатою фрахтових витрат (повністю або частково) передбачає кілька варіан- тів включення транспортних витрат до ціни (франкування). Термін "франко" показує, до якого пункту на шляху від виробника до споживача транспортні витрати включаються фірмою-продавцем до ціни. Назвемо можливі варіанти

    Ціна "франко-завод" (франко-склад постачальника) або ціна EXW дорівнює відпускній ціні виробника. Покупець сплачує всі транспортні витрати.

    Ціна ФОР "франко-вагон-станція відправлення", або FOR.За цієї базисної умови можливі два варіанти:

    відправка повного вагона ФОР — "франко завантажений вагон", FOR

    неповна вагонна партія ФОР — "франко-вагон менше повного", FOR

    У разі повної повагонної відправки до ціни входить вартість доставки вантажу на станцію і вартість завантаження у вагоні. Якщо товару недостатньо для повного завантаження ,ціна включає витрати з доставки вантажу на залізничну станцію відправлення, де продавець передає товар залізниці або в розпорядження експедитору, призначеного покупцем. Послуги експедитора (або перевізника) з комплектації вантажу сплачує покупець.

    Ціна ФАС — "франко-порт відправлення", або франко вздовж борту судна, включає всі витрати до порту, включаючи розвантаження вантажу на причалі перед судном.

    Ціна ФОВ "франко-судно, порт відправлення", або ціна FОВ додатково включає вартість завантаження вантажу на борт судна (літака, вантажівки). Ціна буде тим більшою, що більша відстань між постачальником і покупцем. Саме тому ціна ФОБ вважається справедливою — кожен покупець сплачує свої витрати.

    Ціна КАФ — "франко-судно, порт відправлення", або ціна САF , включає оплату постачальником усіх витрат до порту призначення.

    Ціна СІФ "франко-судно, порт призначення", або ціна SIP , включає оплату постачальником усіх витрат до порту призначення, а також страхування від ризику загибелі або псування під час перевезення.

    Ціна ДАФ "франко-кордон", або ціна DAF ,включає всі транспортні витрати до кордону між державами.

    Ціна "франко-портпризначення, або ЕХQ — (з пристані), включає оплату постачальником всіх витрат до порту призначення, у тому числі вивантаження товару в порту призначення,

    Ціна "франко-склад споживача", або DDР — (поставлено, мито сплачено), включає всі транспортні витрати з доставки товару покупцеві.


    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта