Главная страница

Мікроба екз. 1. Медична мікробіологія та предмет її вивчення


Скачать 0.66 Mb.
Название1. Медична мікробіологія та предмет її вивчення
Дата02.01.2022
Размер0.66 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМікроба екз.docx
ТипДокументы
#322965
страница53 из 60
1   ...   49   50   51   52   53   54   55   56   ...   60

Збудники вірусних гепатитів, класифікація, загальна характеристика. Патогенез, імунітет, лабораторна діагностика, профілактика захворювань


Вірусні гепатити – група поліетіологічних антропонозних вірусних захворювань печінки, що супроводжуються жовтяницею, та характеризуються різними шляхами передачі їх збудників - вірусів гепатитів А, В, С, D, E, G та ТТ. Примітка: деякі автори виділяють і вірус гепатиту F, однак він визнається не всіма дослідниками.

Соціальне значення та економічні збитки, які наносяться вірусними гепатитами,досить високі, що визначає їх яквагомупроблемуохорониздоров’я.Щорічно,наприклад,навіруснийгепатитАзахворюютьбільше1млнчоловік,акількістьносіїввірусугепатитуВусвітіперевищує1млрд.

Віруси, що мають гепатотропну здатність, належать до різних таксономічних груп, однак їх умовно можна розділити на окремі групи за наступними озаками:

а) за типом нуклеїнової кислоти на 2 групи: РНК-вмісні віруси гепатиту - А, С, D, E та G. ДНК-вмісні віруси гепатиту - В та ТТ.

б) за епідеміологічними особливостями на 3 групи:


віруси гепатитів з ентеральним (фекально-оральним) механізмом передачі (віруси гепатитів А та E). Передаються харчовим, водним та контактним шляхами. Не виключений гемотрансфузійний та статевий шлях зараження. Для захворювань, що спричиняються ними, характерні сезонність (осінньо-зимова), переважне враження дітей та осіб молодого віку. Інфекційні процеси, що викликаються вказаними вірусами, завжди гострі, як правило перебігають доброякісно і без формування вірусоносійства.

віруси гепатитів з парентеральним (кров’яно-контактним) механізмом передачі (віруси гепатитів В, С, D та G). Передаються трансфузійним, ін’єкційним, перинатальним та статевими шляхами. Можлива передача вірусів гепатитів В та D і при тісному побутовому контакті. Потенційно будь-яка ситуація, що супроводжується контактом з інфікованою кров’ю (введення зараженої вірусом крові та її компонентів при будь-яких маніпуляціях – переливанні крові, хірургічних операціях, ін’єкціях, стоматологічних процедурах, педікюрі, манікюрі та ін.), може призвести до зараження. Інфекційні процеси, що викликаються вказаними вірусами, перебігають хронічно з формуванням вірусоносійства.

вірус гепатиту з парентеральним та ентеральним механізмом передачі (вірус гепатиту ТТ).

1   ...   49   50   51   52   53   54   55   56   ...   60


написать администратору сайта