Главная страница

Мікроба екз. 1. Медична мікробіологія та предмет її вивчення


Скачать 0.66 Mb.
Название1. Медична мікробіологія та предмет її вивчення
Дата02.01.2022
Размер0.66 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМікроба екз.docx
ТипДокументы
#322965
страница2 из 60
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   60

5.Роботи Р.Коха та їх вплив на прогрес мікробіології.


Його внесок: удосконалення мікробіологічної техніки, застосування імерсійних обєктивів, мікрофотографії, анілінові барвники, методи виділення чистої культури та щільні живильні середовища, відкриття збудників

туберкульозу і холери, доведення, що збудником сибірки є B.anthracis, обгрунтування теорії та практики дезінфекції. Відкриття Коха зробили його одним з тих особ, хто визначає напрямки розвитку охорони здоров'я, і зокрема відповідальним за координацію досліджень і практичних заходів у боротьбі з такими інфекційними захворюваннями, як черевний тиф, малярія, чума великої рогатої худоби, сонна хвороба .
    1. Відкриття Л.Пастера та їх роль в розвитку медичної науки.


У розвитку мікробіології виділяють 4 етапи: І морфологічний (А.Левенгук), ІІ фізіологічний (Л.Пастер, Роберт Кох), ІІІ імунологічний (І. Мечников, П.Ерліх), ІV молекулярно-генетичний (сучасний).

Пастер є основоположником наукової мікробіології. Він довів неможливість самозародження життя, запропонував методи стерилізації {повного знищення мікроорганізмів) та пастеризацію (більш м'яку стерилізацію), а також науково обґрунтував роль мікроорганізмів у виникненні захворювань. Л. Пастер довів, що бродіння та гниття спричинюють мікроорганізми, що дозволило іншим ученим, зокрема Лістеру та Пирогову, розробити методи асептики та

методи асептики та антисептики.

Л. Пастер відкрив анаероби, обґрунтував явище атенуації (ослаблення патологічних властивостей збудника), отримав вакцину проти сибірки та сказу.
  1. Мечніков і його внесок у вчення про несприйнятливість до інфекційних хвороб


1886 – Мечніков разом з Гамалією заснував в Одесі першу в Росії бактеріологічну станцію (тепер Вірусології і епідеміології Одеський науково-дослідний інститут). Мечніков створив першу російську школу мікробіологів, імунологів, патологів. 1887 – на запрошення Пастера Мечніков переїхав до Парижа, де організував лабораторію при Пастерівському університеті, якою завідував до самої смерті. Мечніков установив спільні закономірності в розвитку хребетних та безхребетних тварин, запропонував теорію багатоклітинних організмів. 1908 – відкриття фагоцитозу - лейкоцити не тільки розносяться з током крові, а можуть самостійно пересуватися за допомогою псевдоніжок.

Проходячи крізь стінки капілярів лейкоцити рухаються до скупчення хвороботворних мікробів і за допомогою псевдоніжок захоплюють та перетравлюють їх. В певних випадках (при пересадці органів) фагоцитарна властивість лейкоцитів може бути шкідлива. Лейкоцити реагують на пересаджені органи так, як на хвороботворні організми, фагоцитують їх, руйнують. Тому при проведенні таких операцій фагоцитоз пригнічують різними речовинами.

Мечніков також є творцем клітинного імунітету.Його роботи дали великий внесок у вчення про несприятливість до інф.хвороб
  1. 1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   60


написать администратору сайта