Главная страница
Навигация по странице:

  • 16. Повноваження обласних рад в галузі земельних відносин.

  • 17. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад в галузі земельних відносин.

  • 18. Повноваження районних рад в галузі земельних відносин.

  • 19. Повноваження сільських, селищних, міських рад в галузі земельних відносин.

  • 20. Повноваження Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин.

  • 21. До повноважень Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин належить

  • До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів у галузі земельних відносин належить

  • До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин належить

  • 22. До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим у галузі земельних відносин належить

  • 1. Поняття та предмет земельного права


    Скачать 0.5 Mb.
    Название1. Поняття та предмет земельного права
    АнкорZemelne.doc
    Дата12.06.2018
    Размер0.5 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаZemelne.doc
    ТипДокументы
    #20247
    страница3 из 12
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

    15. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим в галузі земельних відносин.

    Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, двадцять чотири області, райони, міста (у тому числі міста Київ і Севастополь, які мають спеціальний статус, обумовлений законами України), райони в містах, селища і села. Згідно зі ст. 84 Земельного кодексу України право державної власності на землю набувається і реалізу­ється державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради мі­ністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністра­цій відповідно до закону.  Рада мі­ністрів Автономної Республіки Крим надає земельні ділянки із земель державної власності у постійне користування та в оренду у межах міст республіканського (Автономної Республі­ки Крим) значення та за їх межами для всіх потреб, крім ви­падків надання земель у постійне користування на підставі рішення районної державної адміністрації та Кабінету Мініс­трів України. До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим і обласних рад в галузі земельних відносин на їх територіях належить: розпорядження землями, що знаходяться у спільній власності територіальних громад; забезпечення реалізації державної політики в галузі використання та охорони земель; погодження загальнодержавних програм використання та охорони земель, участь в їх реалізації на відповідній території; затвердження та участь в реалізації регіональних програм використання земель, підвищення родючості ґрунтів, охорони земель; підготовка висновків по вилученню (викупу) і наданню земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; внесення у Верховну Раду України пропозицій щодо встановлення та зміні меж районів, міст; встановлення і зміна границь сіл, селищ; встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок спільної власності територіальних громад; подання на погодження Верховній Раді України: місць розташування об'єктів будівництва на особливо цінних землях; пропозицій щодо вилучення особливо цінних земель із земель комунальної власності; матеріалів вилучення (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що знаходяться у власності громадян та юридичних осіб; матеріалів по зміні цільового призначення особливо цінних земель, розташованих у межах населених пунктів. Крім того, до повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим в галузі земельних відносин на території республіки належать: координація діяльності районних і міських (міст республіканського значення) рад в галузі земельних відносин і координація здійснення контролю за використанням та охороною земель. Ці особливості не носять істотного характеру і прямо випливають із Конституції Автономної Республіки Крим.

    16. Повноваження обласних рад в галузі земельних відносин.

    Відповідно до Земельного кодексу України (ч. 5 ст. 83, ч. 3 ст. 86) районні та обласні ради є суб'єктами права спільної власності на земельні ділянки комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, об'єднаних ними на договірних засадах. До повноважень обласних рад у галузі земельних відносин на території області належить:

    а) розпорядження землями, що знаходяться у спільній власності територіальних громад;б) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади;в) забезпечення реалізації державної політики в галузі використання та охорони земель;г) погодження загальнодержавних програм використання та охорони земель, участь у їх реалізації на відповідній території;ґ) затвердження та участь у реалізації регіональних програм використання земель, підвищення родючості ґрунтів, охорони земель;д) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;е) організація землеустрою;є) внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо встановлення та зміни меж районів, міст;ж) встановлення та зміна меж сіл, селищ;з) вирішення земельних спорів;и) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону. До повноважень обласних рад в галузі земельних відносин на території області додатково належать організація землеустрою та вирішення земельних спорів.

    17. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад в галузі земельних відносин.

    Володіючи всіма повноваженнями органів регіонального самоврядування, Київська і Севастопольська міські ради зберігають у повному обсязі владні повноваження рад «базового рівня», які безпосередньо представляють інтереси відповідної територіальної громади. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад в галузі земельних відносин складають: розпорядження землями територіальної громади міста; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян і юридичних осіб; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності (з урахуванням особливостей вилучення особливо цінних земель); викуп земельних ділянок для суспільних потреб міста; припинення права користування земельними ділянками; прийняття рішень про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок; підготовка висновків про вилучення (викуп) і надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади; встановлення і зміна меж сіл, селищ, районів у містах; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, дотриманням земельного та екологічного законодавства; обмеження, тимчасове заборона (зупинення) чи припинення використання земельної ділянки громадянами та юридичними особами у випадку порушення ними вимог земельного законодавства; інформування населення про надання, вилучення (викуп) земельних ділянок; внесення у встановленому порядку пропозицій до Верховної Ради України щодо встановлення та зміні меж міст; вирішення земельних спорів.

    Київська і Севастопольська міські ради вирішують й інші питання в галузі земельних відносин відповідно до закону, до яких належать: встановлення і зміна цільового призначення земельних ділянок комунальної власності, а також земельних ділянок приватної власності громадян і юридичних осіб, розташованих у межах цих міст; затвердження програм використання та охорони земель міст Києва і Севастополя, розроблених Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями; подання на погодження Верховній Раді України: місць розташування об'єктів будівництва на особливо цінних землях; пропозицій по вилученню особливо цінних земель із земель комунальної власності; матеріалів вилучення (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що знаходяться у власності громадян і юридичних осіб; матеріалів по зміні цільового призначення особливо цінних земель, розташованих у межах цих міст.

    18. Повноваження районних рад в галузі земельних відносин.

    Повноваження районних рад в галузі земельних відносин на території відповідних районів схожі з повноваженнями обласних рад і Верховної Ради Автономної Республіки Крим на відповідних територіях (хоча й трохи вужі останніх). Така схожість обумовлена тим фактором, що всі вищезгадані представницькі органи представляють спільні інтереси декількох територіальних громад, кожна з який для реалізації своїх інтересів може діяти і через відповідні ради «базового рівня». Відповідно до Земельного кодексу України (ч. 5 ст. 83, ч. 3 ст. 86) районні та обласні ради є суб'єктами права спільної власності на земельні ділянки комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, об'єднаних ними на договірних засадах.

    До повноважень районних рад в галузі земельних відносин на території відповідних районів належить: розпорядження землями, що знаходяться в спільній власності відповідних територіальних громад; підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони та використання земель; організація землеустрою та затвердження землевпорядних проектів; внесення до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних ради пропозицій щодо встановлення і зміни меж районів, міст, селищ, сіл; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

    19. Повноваження сільських, селищних, міських рад в галузі земельних відносин.

    Повноваження сільських, селищних, міських рад в галузі земельних відносин найбільш повні і різноманітні. Це обумовлюється тою увагою, яку у останні роки законодавець приділяє розвитку місцевого самоврядування та його матеріальної бази. У відповідності зі статтею 142 Конституції України земля є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування. На практиці надходження від земельного податку, орендної плати та інших платежів за землю складають значну частину надходжень у бюджети рад «базового рівня».

    До повноважень сільських, селищних, міських рад в галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належать: розпорядження землями територіальних громад (на період до розмежування земель державної і комунальної власності – усіма землями в межах відповідного населеного пункту); передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності; викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок; встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

    20. Повноваження Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин.

    Відповідно до статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Особливості і склад його повноважень в галузі земельних відносин визначаються характером загальної компетенції по широкому колу питань, закріплених у статті 116 Конституції.

    До повноважень Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин належать: розпорядження землями державної власності (у тому числі: продаж, за погодженням з Верховною Радою України, земельних ділянок, що знаходяться у власності держави, іноземним державам і іноземним юридичним особам; погодження продажу земельних ділянок, що знаходяться у власності територіальних громад, іноземним державам і іноземним юридичним особам; надання, вилучення і зміна цільового призначення земельних ділянок державної власності - ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів першої групи площею понад 10 гектарів, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення, реалізація державної політики в галузі використання та охорони земель, у тому числі за допомогою прийняття відповідних нормативних актів; викуп земельних ділянок для суспільних потреб; координація проведення земельної реформи; розробка і забезпечення виконання загальнодержавних програм використання та охорони земель ; організація ведення державного земельного кадастру ; організація державного контролю за використанням і охороною земель; організація здійснення землеустрою; встановлення порядку проведення моніторингу земель ; визначення меж земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти нерухомого майна, що належать до сфери управління Президента України, Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Верховного Суду Українита інших органів держ. Влади, затвердження форм державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою; затвердження Положення про технічний паспорт земельної ділянки, яка виставляється на земельні торги; затвердження порядку визначення і відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам ; визначення порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; затвердження методик грошової та експертної оцінки земельних ділянок ; прийняття нормативних актів, які регулюють питання стандартизації в галузі охорони земель та відтворення родючості ґрунтів; визначення порядку природно-сільськогосподарського районування земель.

    Кабінет Міністрів України вирішує й інші питання в галузі земельних відносин відповідно до закону, у тому числі: погодження місця розташування об'єктів на землях державної власності, розпорядження якими віднесено до його компетенції; подання до Верховної Ради України пропозицій щодо погодження місця розташування об'єктів на особливо цінних землях комунальної власності; прийняття у виключних випадках рішень про проведення розвідувальних робіт на землях заповідників, національних дендрологічних, ботанічних, меморіальних парків. Поряд зі здійсненням постійних повноважень, Кабінету Міністрів періодично приходяться вирішувати й інші завдання, що випливають із прийняття Верховною Радою чи Президентом України особливо важливих нормативно-правових актів, реалізація яких вимагає проведення значної організаційної, нормотворчої та іншої роботи. Так, у зв'язку з прийняттям Земельного кодексу, на Кабінет Міністрів України покладене виконання ряду важливих завдань: підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України і Президента України пропозиції щодо внесення змін у законодавчі акти, що випливають з нового Земельного кодексу; привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Земельним кодексом; розробити нормативно-правові акти, передбачені Земельним кодексом

    21. До повноважень Кабінету Міністрів України в галузі земельних відносин належить: а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом; б) реалізація державної політики у галузі використання та охорони земель; в) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у порядку, визначеному цим Кодексом; г) координація проведення земельної реформи; ґ) розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм використання та охорони земель; д) організація ведення державного земельного кадастру, державного контролю за використанням і охороною земель та здійснення землеустрою; е) встановлення порядку проведення моніторингу земель; є) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону. До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів у галузі земельних відносин належить: а) участь у розробленні та реалізації загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель; б) організація моніторингу земель; в) участь у розробці нормативних документів у галузі охорони земель та відтворення родючості ґрунтів; г) здійснення державної екологічної експертизи землекористування; ґ) внесення пропозицій щодо формування державної політики в галузі охорони та раціонального використання земель; д) здійснення міжнародного співробітництва з питань охорони земель; е) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону. До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин належить: а) внесення пропозицій про формування державної політики у галузі земельних відносин і забезпечення її реалізації; б) координація робіт з проведення земельної реформи; в) участь у розробленні та реалізації загальнодержавних, регіональних програм використання та охорони земель; г) ведення державного земельного кадастру, в тому числі державної реєстрації земельних ділянок; ґ) здійснення землеустрою, моніторингу земель і державного контролю за використанням та охороною земель; д) здійснення державної експертизи програм і проектів з питань землеустрою, державного земельного кадастру, охорони земель, реформування земельних відносин, а також техніко-економічних обґрунтувань цих програм і проектів; е) розроблення економічного і правового механізму регулювання земельних відносин; є) участь у розробленні та здійсненні заходів щодо розвитку ринку земель; ж) здійснення міжнародного співробітництва в галузі земельних відносин; з) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

    22. До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим у галузі земельних відносин належить: а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом; б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і республіканських програм з питань використання та охорони земель;

    в) координація здійснення землеустрою і державного контролю за використанням та охороною земель; г) підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у порядку, визначеному ЗКУ; д) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок; е) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

    Рада Міністрів Автономної Республіки Крим відповідно до п. 2 ст. 38 Конституції АР Крим здійснює виконавчі функції і повноваження, віднесені до самостійного відан­ня АР Крим, зокрема з питань землеустрою, зрошуваного землеробства, архітектури та містобудування та ін. її пов­новаження як органу управління у сфері земельних відно­син визначені в ст. 16 ЗК України. Серед них слід виділи­ти такі: розпорядження землями державної власності у межах, визначених ЗК України; участь у розробці та за­безпеченні виконання загальнодержавних і республікан­ських програм з питань використання та охорони земель; координація здійснення землеустрою і державного кон­тролю за використанням та охороною земель; підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земель­них ділянок та ін.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


    написать администратору сайта