Главная страница
Навигация по странице:

  • Засіб обігу

  • Засіб платежу

  • Світові гроші

  • 38.грошова маса .грошові агрегати Грошова́ ма́са

  • 39.Кейнсіанська теорія попиту на гроші

  • 40.класична теорія попиту на гроші

  • 41 .рівновага на грошовому ринку

  • 42.банківська система.національний банк та комерційний банк Ба́нківська систе́ма

  • Банківська система України

  • Шпори. 1 Предмет макроекономіки Предметом макроекономіки


    Скачать 244.89 Kb.
    Название1 Предмет макроекономіки Предметом макроекономіки
    АнкорШпори.docx
    Дата06.06.2018
    Размер244.89 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаШпори.docx
    ТипДокументы
    #20047
    страница4 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    Функції грошей


    Гроші виконують ряд важливих функцій:

    • Міра вартості — це функція, в якій гроші забезпечують вираження і вимірювання вартості товарів, надаючи їй форму ціни. Для забезпечення виконання грошима функції міри вартості держава у законодавчому порядку впроваджує масштаб цін, та встановлює певну грошову одиницю розрахунків – національну валюту.

    • Засіб обігу — це функція, в якій гроші є посередником в обміні товарів і забезпечують їх обіг.

    • Засіб нагромадження — це функція, що пов'язана із здатністю грошей бути засобом збереження вартості, представником абстрактної форми багатства. Сутність цієї функції полягає в тому, що гроші виходять зі сфери обігу і перетворюються на скарб.

    • Засіб платежу — це функція, в якій гроші обслуговують погашення різноманітних боргових зобов'язань між суб'єктами економічних відносин, що виникають у процесі розширеного відтворення.

    • Світові гроші — це функція, в якій гроші обслуговують рух вартості в міжнародному економічному обороті і забезпечують реалізацію взаємовідносин між країнами.

    38.грошова маса .грошові агрегати

    Грошова́ ма́са — це сукупність залишків грошей у всіх їх формах, які є в розпорядженні суб'єктів грошового обігу у певний момент. Грошовий оборот забезпечується певною масою грошей, величина якої є важливою характеристикою стану грошового обороту та ринкової кон'юнктури в цілому. Зміна грошової маси безпосередньо впливає на інтенсивність обороту грошей, на формування платоспроможного попиту, на кон'юнктуру ринків, а значить — на економічний розвиток. Тому регулювання грошової маси є ключовим напрямком державної грошово-кредитної політики. Завдяки цьому вивчення і правильне визначення грошової маси в обороті має не тільки теоретичне, а й важливе практичне значення.

    Грошові агрегати

    М0 = готівка в обігу (банківські білети та розмінна монета, що знаходяться поза банківською системою);
    М1 = М0 + переказні кошти у національній валюті (складова грошового агрегату М1 «Переказні кошти в національній валюті» включає кошти в національні валюті, які за першою вимогою можуть бути обмінені на готівкові);
    М2 = М1 + переказні кошти в іноземній валюті та інші кошти (складова грошового агрегату М2 «Переказні кошти в іноземній валюті» включає кошти в іноземній валюті, що за першою вимогою можуть бути обмінені на готівкові. До складової грошового агрегату М2 «Інші кошти» віднесено непереказні кошти до запитання, строкові кошти та кошти за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами, емітованими банками);
    М3 = М2 + цінні папери власного боргу банків.

    39.Кейнсіанська теорія попиту на гроші

    Попит на гроші розглядається як складова взаємодії ринків робочої

    сили, товарів та облігацій. Альтернативна можливість отримувати дохід пос-

    тійно стимулює зміну напрямку вкладення коштів.

    У кейнсіанські теорії попиту на гроші визначальне місце займає процент, який за своєю економічною суттю є грошовим явищем. Дж. Кейнс вважав, що процент є грошовим явищем, що підкреслив у назві своєї знаменитої книги "Загальна теорія грошей, процента та зайнятості".

    За своєю суттю в моделі Дж. Кейнса функція ліквідності є функцією попиту на гроші. У міру зменшення процентної ставки попит на гроші зрос тає і навпаки (рис.)

    б.jpg

    40.класична теорія попиту на гроші

    Попит на гроші - це сума грошей, яку люди вважають за доцільне мати у даних економічних умовах на певний момент часу. Це загальна потреба у грошових засобах. За попитом на гроші в першу чергу стоїть попит на това-ри. Водночас величина попиту на гроші в значній мірі залежить від інших об-ставин, що визначають поведінку економічних суб’єктів - оптимістичних чи песимістичних очікувань, невизначеності та ін. Існують різні теоретичні концепції попиту на гроші, серед них виділяють класичну, неокласичну, кейнсіанську та сучасні концепції. Класична концепція - це кількісна теорія грошей, виникнення якої пов’язують з „революцією цін“ в Європі XVI-XVII ст., коли потік дешевого золота і срібла з країн Нового Світу викликав швидке підвищення рівня цін. Гроші в класичному розумінні - це передовсім товарні гроші. Сутність кіль-кісної теорії грошей полягає у тому, що загальний рівень цін змінюється про-порційно кількості грошей, котрі перебувають в обігу. Грошове пропонуван-ня приймалось як екзогенно задана величина, відповідно попит на гроші, за яким стояв попит на товари, повинен був дорівнювати цій величині.

    41 .рівновага на грошовому ринку

    Рівновага на грошовому ринку досягається тоді, коли вся створена банківською системою кількість грошей добровільно тримається «публікою» у вигляді касових залишків, тобто у
    формі готівки і чекових внесків. Умова рівноваги на ринку грошей при заданому рівні цін в алгебраїчному вигляді записується рівнянням: (попит на реальні касові залишки).

    1.gif

    Взаємодія попиту і пропозиції на ринку грошей графічно представлена на рисунку 7. 4.3.gif

    Рівновага грошового ринку досягається в точці, де попит на гроші дорів
    нює їхній пропозиції. Умова рівноваги має вигляд: http://buklib.net/image/5/image236.jpg     Точці

    рівноваги грошового ринку відповідає рівноважна процентна ставкаhttp://buklib.net/image/5/image237.jpg Модель грошового ринку показує, що існує лише єдина ставка, за якої попит на гроші і пропозиція грошей збігаються

    На практиці на грошовому ринку постійно виникають коли-вання. Вони бувають двох типів:

    • коливання, пов'язані з початковою нерівновагою грошового ринку;

    • коливання, пов'язані зі зміною рівноваги.
    42.банківська система.національний банк та комерційний банк

    Ба́нківська систе́ма — сукупність різних видів національних банків і кредитних установ, що діють в рамках загального грошово-кредитного механізму. Включає Центральний банк, мережу комерційних банків і інших кредитно-розрахункових центрів. Центральний банк проводить державну емісійну і валютну політику, і є ядром резервної системи. Комерційні банки здійснюють усі види банківських операцій.

    Банківська система України складається з Національного банку України та інших банків, а також філій іноземних банків, що створені і діють на території України відповідно до положень закону «Про банки і банківську діяльність».
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта