Главная страница
Навигация по странице:

  • Стаття 8 Право на повагу до приватного і сімейного життя

  • Стаття 11. Професійна честь і гідність. Формування довіри до прокуратури

  • У разі поширення неправдивих відомостей, які принижують його честь, гідність і ділову репутацію, за необхідності вживає заходів до спростування такої інформації, у тому числі в судовому порядку.

  • Проте правник повинен усвідомлювати важливість своєї професії та не забувати про дотримання правил професійної етики навіть у позаробочий час 80)

  • Свобода вираження поглядів та комунікація правника у соц мережах.

  • Стаття 28. Взаємовідносини із засобами масової інформації

  • Правник як і кожна особа має свободу вираження своїх поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію

  • При виступах в мережах інтернет правник не повинен допускати дій що порочасть звання його професії.

  • Адвокат – повинен дотримуватися принципу конфіденційності інформації клієнтів, не вводити в оману читачі в мережі інтрнет

  • Порушення правил етики правничих професій є підставою для притягнення правника до дисциплінарної відповідальності.

  • Сповідуючи певну релігію правник повинен залишатися незалежним та неупередженим у своїй дійльності

  • відповіді на іспит з правничої етики. ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ЕКЗАМЕН З ПРАВНИЧОЇ ЕТИКИ. 1 Єдність правничої професії, її сутність та соціальне призначення


    Скачать 209.63 Kb.
    Название1 Єдність правничої професії, її сутність та соціальне призначення
    Анкорвідповіді на іспит з правничої етики
    Дата21.12.2022
    Размер209.63 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ЕКЗАМЕН З ПРАВНИЧОЇ ЕТИКИ.docx
    ТипЗакон
    #857501
    страница14 из 14
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

    Відповідно до проекту закону про юридичну (правничу) освіту і загальний доступ до правничої професії до правничих професій відносяться професії судді, прокурора, адвоката та нотаріуса.

    Представникик даних правничих професій діють публічно що означає вільний доступ ФО/ЮО до здійснення правосуддя, захисту потерпілого від вчинення кримінального правопорушення, захисту осіб адвокатами, вчинення нотаріальних дій нотаріусам.

    Завданнями кожного представника правничої професіє є захист прав свобод та законних інтересів фізичних осіб, права та інтересів ЮО а також інтерессів держави.

    Дані особи залежно від характеру необхідного захисту звертаються до представника певної професії який діє публічно.

    Дія принципу публічності у діяльності правника не обмежується, навіть не зважаючи на те, що в правника є обов*єзок зберігати конфіденційну інформацію про осіб, які до них звернулися, таємницю охоронювану законому, тощо.


    Публічність нотаріальної діяльності полягає у вчиненні нотаріусом нотаріальних дій та надання правової допомоги в межах делегованих йому державою повноважень.

    Публічне визнання вчинених нотаріусом нотаріальних дій надає їм особливої доказової та виконавчої сили на майбутнє та не потребує додаткових доказів, крім визнання таких дій недійсними у судовому порядку.

    Публічність у діяльності адвоката – представництво інтересів осбі які до них звернулися та виконання їх доручень перед органами державної влади, досудового розслідування, у суді

    Публічність у діяльності прокурора – полягає в обов*язку підтримувати публічне обвинувачення від імені держави і при цьому не поруувати права свободи та законні інтереси підозрюваного обвинуваченого та будь якої іншої особи. Також обов*язок надавати відповіді на звернення громадян.

    Публічність у діяльності судді – полягає у здійснення правосуддя та постановлення рішення іменем України ке має обовзкову юридичну силу для осіб яких воно стосується. Якщо це ВСуд то такі рішення можуть застосовуватися у практиці в подбних справах судами нижчих інстанцій. В Суд формує правові позиції які є в публічному доступі.

    Стаття 8
    Право на повагу до приватного і сімейного життя

    1. Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

    2. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

    Стаття 11. Професійна честь і гідність. Формування довіри до прокуратури

    Прокурор повинен постійно дбати про свою компетентність, професійну честь і гідність.

    Своєю доброчесністю, принциповістю, компетентністю, неупередженістю та сумлінним виконанням службових обов'язків сприяти підвищенню авторитету прокуратури та зміцненню довіри громадян до неї.

    У разі поширення неправдивих відомостей, які принижують його честь, гідність і ділову репутацію, за необхідності вживає заходів до спростування такої інформації, у тому числі в судовому порядку. Сприяти йому в цьому повинні керівники відповідних прокуратур.

    Кожен правник має право на повагу до його приватно і сімейного житття. Забороняєтья незаконний вплив, тиск, втручання у діяльність правника як в робочий так в позаробочий час. В тому числі заборонено впливати на членів його сім*ї. Правник повинен вживати заходів щодо спростування недостовірної інформації щодо нього в тому числі в судовому пордку, а також звернення до оргнаів правничого самоврядування у випадку наявності загрози його незалежності.

    Проте правник повинен усвідомлювати важливість своєї професії та не забувати про дотримання правил професійної етики навіть у позаробочий час

    80) Свобода вираження поглядів та комунікація правника у соц мережах.

    Стаття 20

    Участь судді у соціальних мережах, Інтернет-форумах та застосування ним інших форм спілкування в мережі Інтернет є допустимими, проте суддя може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету судді та судової влади.

    Стаття 28. Взаємовідносини із засобами масової інформації

    Прокурор повинен з повагою ставитися до діяльності представників засобів масової інформації щодо висвітлення роботи органів прокуратури. Утримуватися від офіційних висловлювань, міркувань та оцінок з питань, розгляд яких не належить до його компетенції. Дотримуватися етики публічних виступів і вимог щодо надання службової та конфіденційної інформації у встановленому законом порядку.

    Офіційні (письмові та усні) виступи прокурора у засобах масової інформації (у т. ч. і в інтернеті) мають бути достовірними та виваженими, зважаючи на те, що вони можуть розцінюватись як офіційна позиція прокуратури, а дискусії вестися у коректній формі, не підриваючи авторитету органів прокуратури.

    адвокат може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету адвокатів та адвокатури в цілому.

    Використання адвокатом соціальних мереж, Інтернет-форумів та інших форм спілкування в мережі Інтернет повинно відповідати наступним принципам:

    - незалежності;

    - професійності;

    - відповідальності;

    - чесності;

    - стриманості та коректності;

    - гідності;

    - недопущення будь-яких проявів дискримінації;

    - толерантності та терпимості;

    - корпоративності та збереження довіри суспільства;

    - конфіденційності.

    5. Нотаріус не повинен подавати інформацію у формі пропаганди діяльності нотаріуса, спрямованої на отримання прибутку, через засоби масової інформації, телебачення, соціальні мережі, мережу Інтернет, відео, листівки, рекламні буклети, оголошення, дисконтні картки, плакати тощо.

    Правник як і кожна особа має свободу вираження своїх поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію. Проте з урахуванням важливості правничої професії, підвищених етичних вимог правник повинен під час вираження поглядів у будь якому випадку бути стриманим, не допускати дій, які можуть підірвати авторитет органу в кому він працює та професії правника в цілому.

    При виступах в мережах інтернет правник не повинен допускати дій що порочасть звання його професії.

    Якщо брати до уваги суддів – то вони не повинні підривати автроритет судових органів під час комунікації в соц мережах

    Висловлення прокурорів – може сприйнятися як позиція органу прокуратури, тому прокурору потрібно бути дуже обачним при комуінкації в мережі інтернет так і з ЗМІ.

    Адвокат – повинен дотримуватися принципу конфіденційності інформації клієнтів, не вводити в оману читачі в мережі інтрнет

    Нотаріус не повинен здійснювати пропаганду діляьності нотаріуса тощо.

    Порушення правил етики правничих професій є підставою для притягнення правника до дисциплінарної відповідальності.

    81) Релігійна свобода правника.

    Правник має право вільно визначати своє ставлення до релігії, брати участь у діяльності релігійних організацій, які діють на законних підставах і діяльність яких не спрямована на розпалення расової, політичної, національної та релігійної ворожнечі, не допускаючи їхнє втручання у свої службові справи.

    Релігійна свобода включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність

    При сповідування певної релігії кожен правник не повинен забувати тих етичних норм, які ставляться до позаслужбової поведінки правників тієї чи іншої професії. Не повинен підривати авторитет органу в якому він працює та престижність правничої професії в цілому.

    Сповідуючи певну релігію правник повинен залишатися незалежним та неупередженим у своїй дійльності
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


    написать администратору сайта