Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница14 из 30
1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   30

4.5 Допоміжні машини


4.5.1 Оглянути допоміжні машини з відкриттям оглядових люків. Оглянути колектори, усунути сліди перекидань електричної дуги. Перевірити стан ізоляторів, кронштейнів, щіткотримачів і їхнє кріплення. Прочистити міжламеневі зазори колектора. Перевірити стан і кріплення перемичок і проводів, що підводять, з розкриттям коробок. Видалити забруднення з колекторів, ізоляторів корпусів і внутрішніх доступних для огляду поверхонь двигунів. Щітки, що мають відколи, товщину менше норми й інші ушкодження замінити.

4.5.2 Перевірити наявність і стан захисних огороджень і заземлень. Перевірити стан клиноременевої передачі генератора струму керування, відрегулювати натяг ременів. Непридатні ремені замінити.

4.5.3 Перевірити стан підшипникових вузлів допоміжних машин, переконатися у відсутності нагрівання.

4.5.4 Перевірити стан кришок колекторних люків і ущільнень.

4.5.5 При огляді дахових мотор-вентиляторів пуско-гальмових резисторів особливу увагу звернути на стан опор, що ізолюють, двигунів. При наявності слідів електричної ерозії опори, що ізолюють, зняти для ремонту.

4.6 Високовольтна і низьковольтна апаратура


4.6.1 Оглянути швидкодіючий вимикач зі зняттям деіонних ґрат дугогасної камери, кріплення струмоведучих з'єднань. Перевірити роботу і щільність пневматичного приводу, стан магнітної системи і шкали регулювання струму уставки, кріплення гнучкого шунта до рухомого контакту.

При огляді головного повітряного вимикача перевірити стан допоміжних блоків-контактів і кріплення проводів, що підводять. Ізолятори головного вимикача (ГВ) протерти серветками, змоченими розчинниками, а потім сухими. При ушкодженні глазурі ізолятора на довжину менше 20% довжини шляху перекриття після очищення покрити емаллю НЦ-929. При великих ушкодженнях і наявності тріщин ізолятор замінити.

Перевірити стан рухомого ножа роз'єднувача ГВ і контактних головок, очистити і змазати струмоведучі поверхні технічним вазеліном.

Оглянути пневматичний привід. При керуванні від пульта в кабіні машиніста перевірити спрацьовування ГВ при включенні і відключенні.

4.6.2 Оглянути головний груповий перемикач. Зачистити силові контакти контакторних елементів, перевірити їхнє кріплення. Перевірити стан дугогасних рогів, полюсів і котушок. Оглянути дугогасні камери, видалити наліт міді зі стінок. Перевірити кріплення камер. Дугогасні камери, що мають вигоряння стінок 3мм і більше, замінити. Оглянути і протерти кулачкові шайби, та що мають сліди перекидання, відремонтувати або замінити. Перевірити стан і кріплення силових кабелів, притираючих пружин і шунтів рухомих контакторних елементів. Перевірити стан блоків-контактів, перевірити стан і кріплення низьковольтних проводів, кріплення рознімань. Оглянути пневматичний привід, вимірити рівень масла, при необхідності додати масла до контрольної відмітки. Оглянути і перевірити роботу повітророзподільників (клапанних коробок) і вентилів приводу. Перевірити розгорнення групового перемикача по скороченому варіанті, порядок замикання контактів і чіткість роботи контакторів. Оглянути перемикач і контактори ослаблення збудження.

4.6.3 Оглянути електропневматичні контактори зі зняттям дугогасних камер, перевірити роботу контакторів і їхніх пневматичних приводів.

4.6.4 Оглянути електромагнітні контактори зі зняттям дугогасних камер, зачистити місця підгарів на контактах і камерах. При значних оплавленнях, підгарах, прогарах проводять заміну контактів (з перевіркою і регулюванням апарата) і дугогасних камер. Усунути заїдання в шарнірах контакторів. Перевірити стан дугогасних котушок на відсутність тріщин, кріплення проводів, що підводять. Перевірити розрив силових контактів, їхнє натискання, провал і притирання, кріплення деталей, правильність прилягання контактів до дугогасних рогів камер. Оглянути допоміжні блоки-контакти.

4.6.5 Оглянути реверсори, гальмові перемикачі, вимикачі двигунів. Перевірити роботу їхніх пневматичних приводів. Протерти сегменти, оглянути силові пальці, ізоляційні частини з очищенням їх від бруду і пилу.

Змазати сегменти тонким шаром технічного вазеліну. При наявності оплавлення пальці і сегменти зачистити. Перевірити стан блоків-контактів. Перевірити стан і кріплення високовольтних і низьковольтних проводів.

4.6.6 Оглянути пуско-гальмові резистори. Перевірити стан і кріплення кабелів, що підводять, і перемичок. Перемички з тріщинами і підпалами замінити. Оглянути ізолятори резисторів, перевірити їхнє кріплення. Ізолятори з тріщинами замінити. Оглянути елементи пускових резисторів. Елементи з підгарами і тріщинами, а також з руйнуванням сідлоподібних ізоляторів замінити. Перевірити кріплення шпильок пускових резисторів у доступних місцях. Перевірити стан люків пускових резисторів.

4.6.7 Оглянути резистори ослаблення збудження, демпферні і пускові резистори допоміжних машин. Перевірити кріплення проводів, що підводять, сполучних шин, ізоляційних шпильок і шайб, цілісність ізоляторів, елементів. Оглянути індуктивні шунти (крім електровозів ЧС7). Перевірити стан і кріплення проводів, що підводять.

4.6.8 Оглянути високовольтний конденсатор і переконатися у відсутності течі масла і здуття корпуса. Перевірити цілісність і справність кріплення ізоляторів і проводів.

4.6.9 Оглянути обладнання системи електричного опалення поїзда з розкриттям розеток і сполучних коробок. Перевірити кріплення і стан кабелів, затисків і контактних гнізд з протиранням пилу і видаленням забруднень. Перевірити роботу замків, цілісність ізоляційних стаканів і розеток. Непридатні деталі замінити. Замірити опір ізоляції кола опалення.

4.6.10 Перевірити стан і роботу перемикача й автоматичного захисного вимикача мотор-вентиляторів. Перевірити ізоляційні і струмонесучі частини. Оглянути низьковольтні блокувальні контакти. Перевірити кріплення проводів.

4.6.11 Оглянути захисну апаратуру:

      • реле перевантаження тягових двигунів;

      • реле, трансдуктори і блоки захисту від боксовання;

      • диференціальні реле кола тягових двигунів і допоміжних машин;

      • реле перевантаження системи опалення поїзда;

      • реле максимального і мінімальної напруги;

      • теплові реле допоміжних машин;

      • повітроструменеві і маслоструменеві реле.

Перевірити кріплення високовольтних і низьковольтних проводів, стан блокувальних контактів. Апаратуру протерти. Перевірити стан ізоляції силових котушок реле. При порушенні ізоляції, появі в ній тріщин реле замінити. Перевірити дію блинкерних сигналізаторів.

При наявності запису про ненормальну роботу блоку захисту від боксовання вимірити і відрегулювати опору пліч систем протибуксувального захисту або зняти електронний блок захисту від боксовання для перевірки і ремонту в цеху. Оглянути прилади регулювального ящика без зняття. Перевірити стан екранів проводів, що підводять. Перевірити роботу схеми протибуксувального захисту від кнопки сх. № 595. Виявлені несправності усунути.

4.6.12 Оглянути панелі резисторів реле боксовання, реле напруги, високовольтного конденсатора. Перевірити кріплення проводів, що підводять, хомутиків і перемичок. Перевірити цілісність трубчастих резисторів.

4.6.13 Оглянути роз'єднувачі аварійних ножів, роз'єднувачі для введення електровоза на низькій напрузі. Перевірити цілісність ізоляторів, кріплення проводів і положення ножів роз'єднувачів. Роз'єднувачі і їхні затиски протерти і змазати технічним вазеліном.

4.6.14 Оглянути високовольтні запобіжники, їхні ізолятори. Перевірити кріплення проводів, що підводять, ізоляторів, контактних тримачів. Перегорілі запобіжники замінити.

4.6.15 Оглянути калорифери опалення кабін керування з перевіркою їхньої роботи і справності заземлення корпусів. Перевірити стан нагрівальних елементів, роботу термостатів і мотор-вентиляторів калориферів. Перевірити справність печей для обігріву ніг.

4.6.16 Оглянути контролери машиніста з перевіркою кріплення проводів, болтових з'єднань. Перевірити роботу пристрою, що перемикає, електромагнітних засувок, справність механічних блокувань контролера. Видалити забруднення з контактних сегментів, пальців і ізоляційних частин. Перевірити синхронізацію роботи головного групового перемикача і командного барабана контролера машиніста з обох кабін, взаємодію контролера і перемикача ослаблення збудження. Оглянути проміжний контролер. Відкрити бічні і верхні кришки, очистити контролер від пилу. Оглянути всі механізми, перевірити щільність кріплення кулачкових шайб на головному і допоміжному барабанах. Оглянути контакти кулачкових вимикачів, видалити напливи і підгари з контактів. Очистити колектор потенціометричного датчика покажчика позицій. Перевірити роботу електромагнітної засувки і засувки, що блокує, гальмових башмаків. Оглянути пневматичний привід і сполучну муфту. Перевірити вручну легкість обертання приводу. Оглянути резистори, що шунтують, гасіння електромагнітних вентилів. Перевірити люфт головного барабана. Перевірити час повного обороту проміжного контролера ЧС7.

4.6.17 Зробити огляд апаратури в колі реостатного (електродинамічного) гальма. Оглянути імпульсний перетворювач, перевірити кріплення силових тиристорів і діодів, сполучних шин і проводів, що підводять. Оглянути конденсатори, що комутують і конденсатори фільтра, перевірити витік масла і кріплення виводів, перевірити автоматичні запобіжники імпульсного перетворювача. Перевірити роботу датчика гальмового зусилля перемикача гальма. Перевірити правильність збирання електричної схеми реостатного гальма, швидкість наростання й обмеження струму збудження при випробуванні електровоза під напругою.

4.6.18 Оглянути шинний монтаж високовольтної камери. Звернути особливу увагу на болтові і зварні з'єднання. При виявленні тріщин зробити ремонт.

Звернути увагу на наявність слідів перегріву шин у місцях болтових з'єднань. При виявленні усунути.

Оглянути сталеві конструкції апаратних рам, при виявленні ушкоджень – відремонтувати.

4.6.19 Оглянути кнопкові вимикачі, пакетні вимикачі і вимикачі керування, сигналізатори і пристрої пультів, що блокують, керування. Перевірити їхню роботу і кріплення проводів, що підводять. Перевірити роботу кіл освітлення пульта керування і приладів. Оглянути рейки затисків і панелі запобіжників і автоматичних захисних вимикачів (АЗВ), що згоріли і некалібровані запобіжники замінити, оплавлені контакти запобіжників зачистити, непридатні замінити. Поповнити комплект запасних запобіжників.

Перевірити спрацьовування АЗВ при включенні і вимиканні від руки. При наявності заїдань АЗВ замінити.

Перевірити кола освітлення кабін керування, коридорів, ходових частин і справність кузовних і підкузовних розеток. Переконатися в справній роботі буферних ліхтарів і прожекторів. Замінити згорілі нитки склообігріву.

4.6.20 Оглянути панель низьковольтних реле.

4.6.21 Перевірити роботу вентилів тифонів, пісочниць, струмоприймачів, приводів заслінок вентиляційних каналів, реверсів. Оглянути механічні й електричні блокування сіток високовольтної камери, сходи для підйому на дах електровоза.

4.6.22 Перевірити роботу допоміжного компресора і ручного насоса.

4.6.23 Оглянути головне низьковольтне збирання затисків, перевірити наявність написів нумерації затисків, переконатися в справності закріплення штепсельних з'єднань. Оглянути низьковольтні і високовольтні розетки пристроїв ПУМА-Э і Пум-Шкода (на електровозах, обладнаних цими пристроями).

4.6.24 Оглянути приводи дахових роз'єднувачів і заземлювача. Перевірити чіткість роботи електропневматичних вентилів і приводів. Оглянути, а при підгарах і оплавленнях зачистити блокувальні контакти. Перевірити кріплення проводів.

4.6.25 Перевірити взаємодію роботи електроапаратів після виконаного огляду.

1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   30


написать администратору сайта