Патологічна фізіологія, Модуль 2-База. Аритмії серця. Серцева недостатність
Скачать 0.98 Mb.
|
Патологія травлення в кишечнику 1.У хворого порушено перетравлювання білків і процесів всмоктування в тонкому кишечнику — синдром мальабсорбції. Дефіцитом яких ферментів це обумовлено?
2. Після операції з приводу кишкової непрохідності у хворого з’явилися ознаки значної дегідратації. Які іони в крові слід визначити в першу чергу?
3. Хворий скаржиться на болі в епігастрії оперізуючого характеру. При обстеженні виявлено підвищений вміст діастази в сечі і стеаторея. Для якого захворювання це характерно?
4.Хворому видалили частину підшлункової залози. Які продукти йому треба обмежити в своєму раціоні?
5.Що є головною ланкою патогенезу гострого панкреатиту?
6.Рефлюксний панкреатит виникає внаслідок:
7.З якої кислоти утворюються простагландини, що беруть участь в розвитку панкреатиту?
8.Які механізми мають значення в патогенезі панкреатичного шоку?
9.Що таке синдром мальдигестії?
10.Які варіанти кишкових дискінезій ви знаєте?
11.Дискінезії гіпокінетичного типу призводять до:
12.На які дві групи класифікують кишкову непрохідність?
13.Хворий 45р. госпіталізований в хірургічне відділення зі скаргами на сильний біль в навколо-пупковій ділянці. При огляді видно защемлену грижу. Яке ускладнення може виникнути?
14.Хворий 52р був доставлений в клініку з симптомами гострого панкреатичного шоку. Що є основним механізмом розвитку шоку?
15.Чоловік 30р. поступив в хірургічне відділення з явищами гострого панкреатиту: блювання, пронос, брадикардія, гіпотензія, слабкість. Який препарат слід використати в першу чергу?
16.У хворого 43р. після резекції кишки спостерігалось погіршення самопочуття, різке похудання, притому, що апетит зберігався. Що могло викликати такий стан?
17.При подразненні блукаючого нерва виділення підшлункового соку:
18.Скільки в нормі за добу утворюється кишкового соку?
19.В нормі реакція кишкового соку:
20.Які ферменти відносять до тих, що розщеплюють дисахариди?
21. Який з перелічених ферментів розщеплює фосфоліпіди, виділяється в неактивній формі і активується трипсином?
22. При хронічному панкреатиті спостерігається зменшення синтезу секреції трипсину . Розщеплення яких речовин порушено?
23. Дефіцит якого ферменту найчастіше є причиною неповного перетравлювання жирів і збільшення кількості жиру в калі?
24. Яке в нормі рН підшлункового соку?
25. До чого може призвести незбалансоване харчування і низький міст в їжі клітковини?
26.Які вітаміни відносяться до жиророзчинних?
27. Внаслідок запалення слизової 12-палої кишки зменшується утворення стимуляторів панкреатичної секреції, а саме:
28. Терміном стеаторея позначають наявність:
29. Яким з перелічених синдромів проявляє себе панкреатичний шок?
30. З активацією секреції яких іонів пов’язана секреторна діарея?
31. Негазовий алкалоз виникає при :
32. Негазовий ацидоз виникає при:
33. Які БАР беруть участь в основі больового синдрому при ураженні травної системи?
34. В якому відділі спинного мозку знаходиться центр дефекації?
35. При низькій кишковій непрохідності найбільш ймовірне виникнення:
36. Хворий госпіталізований в гастроентерологічне відділення зі скаргами на біль в черевній порожнині, блювання, погіршення апетиту, підвищення температури. В крові - еозинофілія, в калі - я/г. Що є причиною такого стану?
37. Куди відкривається протока підшлункової залози?
38. Що окрім травних ферментів продукує підшлункова залоза?
39. У деяких регіонах Африки, Азії, Південної Америки 90% населення не переносить молока тому, що воно викликає профузні проноси. Який фермент відсутній в цих жителів?
40. Хворий 38р отруївся атропіном. Як зміниться при цьому функція підшлункової залози?
Порушення функції щитовидної та пара щитовидних залоз 1. У дитини 2,5 р., що проживає у віддаленому гірському районі, був діагностований кретинізм. Про гіпофункцію якої залози свідчить це захворюваня?
2. Функція яких із залоз не регулюється тропними гормонами гіпофізу?
3. Яким із факторів регулюється виділення паратину пара щитоподібними залозами?
4. У хворого спостерігається стійка тахікардія, екзофтальм, підвищена збудливість, основний обмін підвищений. Яке із порушень може спричинити такий синдром?
5. У хворого спостерігається брадикардія, помірно виражені: гіпотензія, зниження основного обміну, набряки. Яке із порушень може спричинити такий синдром?
6. У жителя одного із карпатських регіонів України виявлено збільшення щитоподібної залози. При огляді брадикардія, пониження температури. При обстеженні: основний обмін знижений (на 40%). Яке захворювання найбільш імовірно діагностовано у хворого?
7. Чоловік 35р. помер від уремії, причиною якої була сечокам’яна хвороба. На розтині виявлено пухлину однієї із ендокринних залоз, розм’якшення та деформацію кісток, в м’язах та внутрішніх органах множинні кальцинати. Вищеназвані зміни зумовлені гіперфункцією:
8. Хвора скаржиться на підвищення температури тіла, втрату маси, дратівливість, серцебиття, екзофтальм. Такі симптоми є наслідком:
9. Аліментарний дефіцит йоду лежить в основі розвитку:
10. У хлопчика 16 р. розвинувся ендемічний зоб. Який процес лежить в основі розвитку зобу?
11.У річної дитини, що проживає в гірському районі діагностовано кретинізм. Що стало причиною захворювання?
12. Хворий скаржиться на підвищену дратівливість, періодичний субфібрилітет. Частота пульсу – 120 за хв. У крові збільшена кількість гормонів Т3 і Т4. Яку ендокринну патологію найбільш логічно запідозрити?
13. Хворий з Прикарпаття, що страждає на ендемічний зоб звернувся до лікаря зі скаргами на гноєтечі із ясеневих закутків та розхитування зубів. Що в даному випадку є основним чинником розвитку пародонту?
14. Жінка 53 р., ріст 163 см, вага тіла 92 кг, відмічається: рівномірне відкладання жиру, одутлуватість обличчя, сонливість, апатичність. Ці порушення можна усунути шляхом введення:
15. У хворих з тиреотоксикозом підвищення температури тіла виникає у зв’язку з:
16. У жінки 55 р., яка проживає у гірській місцевості, діагностований ендемічний зоб. Об’єктивно: надмірна вага тіла, загальмована, апатична, збільшення щитовидної залози. Дефіцит якого з перелічених нище елементів викликає захворювання?
17. У хлопчика діагностовано ендемічний зоб. Який основний механізм розвитку гіпотиреозу хлопчика?
18. Чоловіку 46 р., який хворіє дифузним токсичним зобом, була проведена операція резекції щитоподібної залози. Після операції відмічаються відсутність апетиту, диспепсія, підвищена нервово – м’язова збудливість. Маса тіла не збільшилась. Температура тіла нормальна. Чим із нижче переліченого зумовлений стан чоловіка?
19. Методом непрямої калориметрії встановлено, що основний обмін досліджуваного на 40% нижче належного. Порушення діяльності якої ендокринної залози можна припустити?
20. Через 1 – 2 доби після видалення у собаки при щитоподібних залоз спостерігались: млявість, спрага, різке підвищення нервово – м’язової збудливості з розвитком тетанії. Яке порушення обміну електролітів має місце?
21.У ліквідатора на Чорнобильській АЕС через деякий час зявилися скарги на підвищену збудливість, нервозність, серцебиття, зниження маси тіла., відчуття жару, погану переносимість тепла. Гіперфункція якої залози може бути причиною вказаних змін?
22. Хворому 45 – ти років при оперативному втручанні на щитоподібній залозі випадково видалили пара щитоподібні залози. Це призвело до:
23. У собаки з ендокринною патологією було виявлено: зменшення споживання кисню у стані спокою,зниження толерантності до глюкози, зниження температури тіла. Недостатністю якого гормону можна пояснити виявлені зміни?
24. Хворий 50 р. хворіє мікседемою. Порушення утворення яких гормонів приводить до розвитку даної патології?
25. При клінічному обстеженні в жінки встановлено: підвищене потовиділеня, тахікардія, схуднення, тремор. Яка ендокринна патологія може це спричинити?
26. Хлопчик віком 5 місяців госпіталізований з приводу тонічних судом. Хворіє з народження. При огляді волосся жорстке, нігті витончені та ламкі, шкіряні покриви бліді та сухі. У біохімічному аналізі крові кальцій - 1,5 ммоль/л, фосфор – 1,9 ммоль/л. який найбільш ймовірний діагноз?
27. Пацієнта було прооперовано з приводу гіперплазії щитовидної залози. Після операції з’явилися судоми. Лабораторне дослідження виявило зниження кальцію та фосфору. Що спричинило таку ситуацію?
28. Жінка, 42 р., звернулася зі скаргами на зниження маси тіла, посилення пітливості, субфібрилітет, дратівливість. Підвищення секреції якого гормону може викликати ці явища?
29. Під час клінічного обстеження пацієнтки виявлено: зниження основного обміну на 40 %, збільшення маси тіла, зниження температури тіла, одутловатість обличчя, порушення статевих функцій, в’ялість та апатія, зниження інтелекту. Яка ендокринна залоза уражена?
30. Під час клінічного обстеження пацієнтки виявлено: збільшення щитовидної залози ( зоб ), підвищення основного обміну, втрата ваги тіла, надмірну пітливість, підвищений апетит, дратівливість, екзофтальм та тахікардію. Яка ендокринна залоза уражена?
31. Чому у деяких географічних регіонах України кількість людей з гіпертрофією щитоподібної залози значно більша ніж в інших регіонах?
32. Юнак 17 – ти років скаржиться на порушення сну, зниження маси тіла, серцебиття. Після обстеження встановлено гіперплазію щитовидної залози II ступеня. Які порушення рівнів гормонів найбільш характерні для захворювання?
33. У хлопчика 16 р. розвинувся ендемічний зоб. Який процес лежить в основі розвитку зобу?
34. Під час клінічного обстеження пацієнтки виявлено: збільшення щитовидної залози ( зоб ), підвищення основного обміну, втрата ваги тіла, надмірну пітливість, підвищений апетит, дратівливість, екзофтальм та тахікардію. Яка ендокринна залоза уражена?
35. Через 1 – 2 доби після видалення у собаки при щитоподібних залоз спостерігались: млявість, спрага, різке підвищення нервово – м’язової збудливості з розвитком тетанії. Яке порушення обміну електролітів має місце?
36. У ліквідатора на Чорнобильській АЕС через деякий час зявилися скарги на підвищену збудливість, нервозність, серцебиття, зниження маси тіла., відчуття жару, погану переносимість тепла. Гіперфункція якої залози може бути причиною вказаних змін?
37.У річної дитини, що проживає в гірському районі діагностовано кретинізм. Що стало причиною захворювання?
3 8. У дитини 2,5 р., що проживає у віддаленому гірському районі, був діагностований кретинізм. Про гіпофункцію якої залози свідчить це захворюваня?
39. У хлопчика діагностовано ендемічний зоб. Який основний механізм розвитку гіпотиреозу хлопчика?
40.У жителя одного із карпатських регіонів України виявлено збільшення щитоподібної залози. При огляді брадикардія, пониження температури. При обстеженні: основний обмін знижений (на 40%). Яке захворювання найбільш імовірно діагностовано у хворого?
|