Патологічна фізіологія, Модуль 2-База. Аритмії серця. Серцева недостатність
Скачать 0.98 Mb.
|
Виразкова хвороба 1.У хворого болі в епігастральній ділянці, закрепи, метеоризм, часті відрижки, і відчуття печії. Для якого стану це характерне?
2. Що моделюють введенням стимуляторів Н 2 – рецепторів або гастриму?
3.Який з перелічених збудників викликає виразкову хворобу?
4.Хто з перелічених вчених є основоположником судинної теорії патогенезу виразкової хвороби?
5. До «факторів агресії» відносять:
6. Вкажіть скільки в нормі за добу утворюється шлункового соку.
7.Хворий скаржиться на голодні болі в епігастральній ділянці, нудоту, порушення апетиту. Що є причиною цього?
8. При синдромі Золінгера-Еллісона спостерігається.
9. Яка речовина, що виділяється в шлунку, сприяє засвоєнню вітаміну В12?
10. Який стан моделюють перетинанням блукаючого нерва або його гілок?
11.Піддослідній тварині ввели велику кількість катехоламінів, що спричинило ішемію слизової шлунка і призвело до виразки. Яка це виразка за патогенезом?
12. Хвора, 30 років, скаржиться на відрижку, проноси, бурчання в животі. При огляді ротової порожнини помітно обкладений язик. Яке порушення найбільш ймовірне?
13. При блокаді Н 2 рецепторів циметидином або введенням секретину у тварини буде спостерігатися:
14. Хворий поступив в гастроентерологічне відділення зі скаргами на кинджальний біль в епігастральній ділянці. В анамнезі виразкова хвороба шлунка. При огляді хворий блідий, живіт при пальпації твердий. Чим це зумовлено?
15.У хворого біль в епігастральній ділянці, блювота. Блювотні маси кольору кофейної гущі, мелена. В анамнезі виразка , ЧСС 120 уд.хв, Нв 90 г/л. Яке це ускладнення виразки?
16.Яким терміном називають повне припинення утворення HCL і ферментів?
17. Яким вченим належить нервово-рефлекторна теорія патогенезу виразки?
18. Хворий скаржиться на відрижку, нудоту, блювання і закрепи. З анамнезу вияснили, що чоловік зловживає вживанням грубої їжі і алкоголю. Визначіть діагноз.
19. Яким терміном називають збільшення загальної кислотності шлункового соку?
20. До факторів захисту відносять все, окрім:
21.Подразнення центрів блукаючого нерва призводить до:
22. Яку з перелічених видів виразкової хвороби викликає білкове голодування?
23. Одна з теорій патогенезу виразки інфекційна. Хто з вчених є автором цієї теорії?
24. Які дії на шлункову секрецію мають гангліоблокатори?
25. Який перелічених станів не відноситься до ускладнень виразкової хвороби?
26. Хворий, 42 роки, звернувся за допомогою до дільничного терапевта зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, відрижку тухлим, нудоту, значну втрату ваги, зниження працездатності. З огляду: блідість шкіри, виснаження. Загальний аналіз крові: Нв- 90г/л, лейкоцити- 4,8х109/л, ШОЕ-50 мм/год. Яке захворювання у хворого?
27. Яке порушення функцій шлунку має патогенетичне значення у виникненні виразкової хвороби шлунку?
28. При обстеженні хворого на виразкову хворобу шлунка спостерігається порушення рівноваги між факторами агресії та захисту. Який фактор сприяє розвитку виразки шлунка?
29. Яке порушення функції шлунка обумовлює схильність до проносів?
30. При гіпотонії шлунку виникають:
31. Яке порушення функції шлунка обумовлює схильність до запорів та больовий синдром в епігастральній ділянці?
32. Який паталогічний процес буває ускладненням виразкової хвороби шлунку і 12-палої кишки?
33. Який патологічний процес буває ускладненням виразкової хвороби шлунку і 12- палої кишки?
34. У хворого досліджували секреторну функцію шлунка. У шлунковому соці не виявлена хлористоводнева кислота і ферменти. Як називається такий стан?
35. Патогенетичним механізмом виникнення виразкової хвороби шлунка є:
36. Хворий 45р. скаржиться на нудоту, відрижку тухлим, періодичну блювоту, метеоризм. О’єктивно: зниження маси тіла, сухість шкіри, слизових оболонок. Під час фракційного дослідження секреторної функції шлунку виявлено відсутність соляної кислоти, ферментів. Яка патологія ШКТ має місце у хворого?
37. Травний фермент кишкового соку (ентерокіназа) являється активатором іншого протеолітичного ферменту. Який це фермент?
38. У хворого 52 р. скарги на болі в епігастральній ділянці, блювоту: блювотні маси темно-коричневого кольору; мелена. В анамнезі виразкова хвороба шлунку. При огляді: блідість шкірних покривів; тахікардія, гіпотензія. В аналізі крові: еритроцити 2,8х1012 /л., гемоглобін -70г/л. Вкажіть найбільш ймовірне ускладнення виразки, яке виникло у хворого?
39. У хворого скарги на відрижку запахом сірководню, що вказує на бродильні процеси шлунку. Для якого порушення функції це характерно?
40. При обстеженні хворого на виразкову хворобу 12-палої кишки виявлено пухлину, яка продукує гастрин. Що спричинює розвиток виразки в даному випадку?
41. Хворому з гіперсекрецією шлункового соку лікар рекомендував виключити з дієти насичені бульйони і овочеві відвари, тому що вони стимулюють шлункову секрецію. Який механізм стимуляції шлункової секреції переважає в даному випадку?
42. При віброскопії шлунку виявлено виразку в антральному відділі, яка асоціювалась з обсіменінням слизової Helycobacter pylori. Роль цього збудника в утворенні виразки зводиться до:
43. У хворого скарги на відрижку запахом сірководню, що вказує на бродильні процеси шлунку. Для якого порушення функції це характерно?
44. Як називається ускладнення виразкової хвороби, яке характеризується прободінням виразки шлунка в черевну порожнину з розвитком перитоніту?
45. У хворого виявлено антацидний гастрит. Активність якого фермента при цьому буде знижена?
|