Патологічна фізіологія, Модуль 2-База. Аритмії серця. Серцева недостатність
Скачать 0.98 Mb.
|
Аритмії серця. Серцева недостатність 1. Які симптоми характерні для хронічної лівошлуночкової недостатності?
2. При проведенні експериментальних досліджень, тварині було введено розчин з високою концентрацією певного іону, що призвело до зупинки серця в діастолі. Якому іону властива така дія?
3. У хворого 42 років, з хронічною серцевою недостатністю, відмічені набряки на нижніх кінцівках. У механізмі їх розвитку головну роль відіграє:
4. У хворого на хронічну форму серцевої недостатності з'явились набряки м'яких тканин гомілок. Який із патогенетичних факторів набряку є ведучим в даному випадку?
5. У хворої, 30 років, нормальний серцевий ритм змінюється приступом скорочень 220-230 за 1 хв., які швидко припиняються і ритм нормалізується. Яке найбільш імовірне порушення серцевого ритму виникло у хворої?
6. Наступні зміни є характерними для правошлуночкової недостатності серця, за винятком:
7. Зменшення діурезу є ознакою:
8. При якій аритмії може бути дифіцит пульсу?
9. У хворого кардіологічного відділення, під час емоційного збудження, частота серцевих скорочень досягнула 120/хв. Який відділ провідної системи серця відповідає за ці зміни?
10. Звичайна частота ектопічного передсердного ритму складає:
11. Які ознаки характерні для недостатності кровообігу І ступеня ?
12. Який механізм компенсації спрацьовує в умовах серцевої недостатності, викликаної перевантаженням об'ємом крові?
13. У хворого має місце підвищення опору відтоку крові з лівого шлуночка, що призвело до включення енергоємного механізму компенсації. Яку він має назву?
14. ЕКГ – ознаки передсердної екстрасистоли:
15. Яка частота серцевих скорочень характерна для пароксизмальної тахікардії?
16. При якій аритмії може бути дефіцит пульсу?
17. Які симптоми характерні для хронічної правошлуночкової недостатності?
18. При якій патології включається гомеометричний механізм компенсації серця до підвищеного навантаження?
19. У хворого 42-х років, з хронічною серцевою недостатністю, є набряки на нижніх кінцівках. У механізмі їх розвитку провідну роль відіграє:
20. Частота ритму при пароксизмальній тахікардії звичайно дорівнює:
21. У чоловіка, віком 55 років, який протягом багатьох років страждав на недостатність мітрального клапану, виникла гостра серцева недостатність. Який патофізіологічний варіант недостатності серця спостерігається у цьому випадку?
22. Яка переважна частота передсердних скорочень при мерехтінні передсердь?
23. Хворий 50-ти років, страждає на гіпертонічну хворобу. Під час фізичного навантаження у нього з’явилося відчуття м’язової слабкості, нестачі повітря, синюшність слизової оболонки губ, шкіри, обличчя; дихання супроводжувалося відчутними на відстані вологими хрипами. Який механізм лежить в основі виникнення такого синдрому?
24. Виберіть при якому із нищенаведених станів, що спричиняють серцеву недостатність, спрацьовує гетерометричний механізм компенсації:
25. Хворий, 44 роки, скаржиться на задуху, серцебиття, болі в правому підребер'ї, набряки на ногах. При обстеженні виявлено пульсацію шийних вен, збільшення печінки, набряки на нижніх кінцівках. На ЕКГ- ознаки гіпертрофії обох шлуночків та правого передсердя. Діагностовано недостатність тристулкового клапана. Назвіть патофізіологічний варіант цієї недостатності.
26. Скорочення шлуночків відбуваються до наповнення їх кров'ю і не супроводжуються пульсовою хвилею. В цьому випадку частота пульсу виявляється меншою за частоту скорочень серця – дефіцит пульсу. Такий патологічний стан серця називається:
27. Який внутрішньо-серцевий механізм компенсації спрацьовує в умовах серцевої недостатності перевантаження об'ємом крові?
28. При обстеженні у хворої виявлені ознаки міокардіальної серцевої недостатності. Вкажіть можливу причину серцевої недостатності міокардіального типу.
29. При миготливій аритмії спостерігається :
30. Недостатність серця від перевантаження об'ємом виникає при:
31. При якій патології включається гетерометричний механізм адаптації серця до підвищеного навантаження?
32. При аналізі ЕКГ виявлено: зубці Р відсутні, замість них чисельні хвилі f, комплекси QRST ідуть через різні проміжки часу (RR неоднакові), зубці R різного вольтажу. Назвіть вид аритмії.
33. У чоловіка 35-ти років під час тривалого бігу виникла гостра серцева недостатність. Які зміни іонного складу спостерігаються у серцевому м’язі при цьому становищі?
34. У хворого на ревматизм сформувалася недостатність мітрального клапану з декомпенсацією серцевої діяльності. Найхарактернішим гемодинамічним показником цього стану є:
35. Який механізм компенсації спрацьовує в умовах серцевої недостатності при підвищенні опору відтоку крові?
36. При натисканні на очні яблука протягом 30-40 секунд спостерігаються наступні зміни в діяльності серця:
37. Що таке синусна аритмія?
38. Подразнення периферичного відділу блукаючого нерву у тварин зумовлює наступні зміни в діяльності серця:
39. Серцева недостатність - це...
40. У досліді подразнюють гілочку симпатичного нерва, що іннервує серце. Які зміни в роботі серця будуть реєструватися?
Патологія білої крові 1. У хворого С, виявлені такі зміни в периферичній крові: Ер. -3,2х1012/л, Hb-80 г/л, лейк. -25x109/л. Лейкоцитарна формула: базофіли - 5%, еозинофіли - 9%, мієлобласти - 3%, промієлоцити - 8%; мієлоцити -11%, метамієлоцити - 22%, паличкоядерні - 17%, сегментоядерні - 19%, лімфоцити - 3%, моноцити - 3%. Визначте найвірогіднішу патологію, що відповідає даному опису.
2. Одним із проявів гострої променевої хвороби є гематологічний синдром. Які зміни у периферичній крові характерні для початкового періоду?
3. У хворого зробили аналіз крові і отримали наступні результати: лейкоцитів -15,2х109/л, Б-1, Е-10, П-4, С-54, Л-26, М-5. Визначте, яка зміна спостерігається в приведеній лейкоцитарній формулі?
4. Хлопчик 7 років, скаржиться на знижений апетит, часту нудоту, періодичні болі в животі. Аналіз калу на яйця глистів дав позитивний результат. Яку форму лейкоцитозу слід очікувати у даного хворого?
5. В мазку крові хворого з гострим лейкозом переважають:
6. У хворого з гострим промієлоцитарним лейкозом виник геміпарез. Який основний механізм ураження центральної нервової системи в цьому випадку?
7. У хворого на мієлолейкоз в крові визначається нейтрофільний лейкоцитоз. Який варіант ядерного зсуву лейкоцитарної формули вліво є типовим для хронічного мієлолейкозу?
8.Яка з форм лейкоцитозу характерна для хронічних специфічних інфекцій?
9. Через 2 години після вживання фенацетину пацієнт скаржиться на біль в горлі, неможливість ковтання. Отоларинголог діагностував некротичну ангіну. У крові хворого: гемоглобін - 80 г/л, еритроцити - 4,5х1012/л, лейкоцити - 3,0х109/л, серед них лімфоцити - 75%, нейтрофіли - 10%, еозинофіли -5%, моноцити -10%. Зазначте порушення білої крові у пацієнта.
10. Як називається клініко-гематологічний синдром, який характеризується різким зменшенням у периферичній крові гранулоцитів?
11.У хворого на черевний тиф визначено дегенеративний ядерний зсув лейкоцитарної формули вліво. Які зміни крові є найбільш характерними для такого виду ядерного зсуву?
12. У хворого виявлено нейтрофільний лейкоцитоз з зсувом лейкоцитарної формули вліво. Це характерно для:
13. Гематологічна картина при гострому мієлолейкозі характеризується "лейкемічним провалом". Це означає:
14. У хворого ВІЛ-інфекцією виявлені ознаки імунодефіциту. Порушення функції яких клітин є причиною СНІДу?
15. У хворого з абсцесом сідничної ділянки при аналізі крові виявлено такі зміни: еритроцити -3,8x1012/л, гемоглобін - 115г/л, лейкоцити -18,0x109/л, базофіли -0,5%, еозинофіли - 2,5%, паличкоядерні нейтрофіли - 18%, сегментоядерні - 51%, лімфоцити - 20%, моноцити - 8%. Яка форма лейкоцитозу має місце у даного хворого?
16. У хворого П., виявлені такі зміни в периферичній крові: Ер. -3,0x1012/л, Гем. -80 г/л, Лейк. -21х109/л. Лейкоцитарна формула: базофіли - 0 %, еозинофіли - 0 %, мієлобласти - 54 %, промієлоцити -1 %; мієлоцити – 0 %, метамієлоцити - 0 %, паличкоядерні - 1 %, сегментоядерні - 28 %, лімфоцити -13 %, моноцити - 3 %. Визначте найвірогіднішу патологію, що відповідає даному опису картини крові:
17. Хворому, що три доби тому переніс гостру крововтрату, дослідили кров і отримали наступні дані про її лейкоцитарний склад: Лейкоцитів – 12х109/л, Б-0, Е-3, метамієлоцити-0, Ю-3, П-12, С-62, Л-16, М-4. Яка форма зміни лейкоцитарного складу крові має місце в даному випадку?
18. Хвора, 59 років, госпіталізована в хірургічне відділення зприводу загострення хронічного остеомієліту лівої гомілки. В аналізі крові: лейкоцитів – 15,0х109/л; лейкоцитарна формула: мієлоцити - 0 %, метамієлоцити - 8 %, паличкоядерні - 28 %, сегментоядерні нейтрофіли - 32 %, лімфоцити - 29 %, моноцити - 3 %. Яку назву має така картина крові?
19. У хворого при гематологічному дослідженні отримана наступна картина: Ер.-2,8х1012/л, Нв.- 80г/л, КП- 0,85, Ретикулоц.- 0,1 %, Тромбоц,- 160х109/л, Лейкоц- 60х109/л., Б-2, Е-8, Промієлоц.-5, Мієлоц-5, Юн-16, П-я-20, С-я-34, Л-5, М-5. При якій патології крові зустрічається така картина?
20. Хворий 72 років, поступив у стаціонар із пневмонією у важкому стані. У крові: Лейкоцити 80х109/л зі збільшенням вмісту лімфоцитів до 70%, тіні Боткіна-Гумпрехта, знижений вміст еритроцитів, гемоглобіну і тромбоцитів. Який найбільш ймовірний механізм розвитку анемії та тромбоцитопенії?
21. Вживання сульфаніламідів викликало розвиток алергічного дерматиту у пацієнта. Аналіз лейкограми виявив лейкоцитоз і типові для цього стану зміни лейкоцитарної формули. Назвіть їх. |