Патологічна фізіологія, Модуль 2-База. Аритмії серця. Серцева недостатність
Скачать 0.98 Mb.
|
Патологія печінки 1. Пацієнт звернувся в клініку зі скаргою на загальну слабкість, ниючі болі в животі, поганий апетит. В сироватці крові знайдено 77,3 мкмоль загального білірубіну, 70,7 мкмоль прямого білірубіну. В сечі не виявлений уробілін, кал ахолічний. Який найбільш вірогідний вид жовтяниці діагностовано у хворого?
2. Хлопчику 15р встановлено діагноз: гострий вірусний гепатит. Дослідження якого показника необхідно провести для підтвердження гострого ураження печінкових клітин?
3. Хворий 48р знаходиться у реанімаційному відділенні після отруєння чотирихлористим вуглецем. Стан важки. Хворий без свідомості, пульс ниткоподібний, слабкого наповнення. ЧСС-40/хв., АТ-75 / 40мм рт.ст. Дихання Біота. В крові: білок 16 г/л, прямий білірубін 155мкмоль/л. В сечі високий вміст аміаку білірубіну. Що є основним патогенетичним механізмом для розвитку описаного стану?
4. В досліді жабі на серце нанесли декілька крапель жовчі розведеної 1:5. Визначте, які найбільш ймовірні зміни виникли в роботі серця.
5. У хворого на хронічний гепатит видалили зуб. Кровотечу, що виникла після цього, не вдалося припинити протягом 2 год. Проведене дослідження гемостазу встановило зменшення вмісту декількох факторів зсідання крові. Порушення якої функції печінки призвело до порушення гемостазу цього хворого?
6. У хворого алкогольний цироз печінки, що проявився розвитком асциту і набряками на нижніх кінцівках. Які зміни найбільш ймовірні в крові?
7. Хворий поступив зі скаргами на диспепсичні розлади, мелену, гемороїдальні кровотечі. При обстеженні виявлено розширення сітки венозних судин на передній черевній стінці живота в поєднанні зі збільшенням його розмірів. Яка патологія ШКТ може проявлятися такими симптомами?
8. Яке захворювання обумовлює розвиток надпечінкової жовтяниці?
9. Яке захворювання може обумовлювати розвиток печінкової жовтяниці?
10. Яке захворювання обумовлює розвиток підпечінкової жовтяниці?
11. З порушенням якої функції печінки пов’язаний розвиток геморагічного синдрому при печінковій недостатності?
12. У чоловіка з жовтушною шкірою спостерігається анемія, збільшення непрямого білірубіну, гіперхолічний кал. Для якої патології це характерно?
13. Проявами холемії є симптоми, за винятком:
14. Наступні ознаки характерні для гемолітичної жовтяниці, за винятком:
15. У хворого пухлина головки підшлункової залози, що супроводжується порушенням прохідності загальної жовчної протоки. Вміст якої речовини збільшується в крові?
16. Хворий, що страждає на калькульозний холецистит, скаржиться на болі в правому підребер’ї, свербіж і жовтушність шкіри, множинні крововиливи, знебарвлений кал. Яка це жовтяниця?
17. У хворого алкогольний цироз печінки, що проявився розвитком асциту і набряками на нижніх кінцівках. Які зміни найбільш ймовірні в крові?
18. У хворого з цирозом печінки з’явився асцит, жовтяниця, задишка і набряки на ногах. Який вид жовтяниці?
19. У хворого з патології печінки мають місце розлади білкового обміну з порушенням синтезу сечовини. Концентрація якої речовини буде зростати в крові?
20. В крові хворого підвищений вміст ферментів креатинкінази, АсАТ і ЛДГ 1,2. Яку патологію слід передбачити?
21. Хворий 22р скаржиться на жовтушність склер, темну сечу. В крові: прямий білірубін - 27,4, непрямий - 51,3. Яка патологія печінки має місце?
22. У хворого порушення функції печінки. Що з перелічених біохімічних показників крові потрібно визначити для встановлення діагнозу?
23. У хворого внаслідок механічної жовтяниці розвинулась ахолія, що викликало порушення всмоктування жирів. Які продукти гідролізу жирів погано всмоктуються в даному випадку?
24. При механічній жовтяниці розвивається стеаторея і знебарвлення калу, знижується перетравлення білків і вуглеводів. Назвіть цей синдром.
25. У хворого в плазмі крові підвищений вміст непрямого білірубіну, в калі і сечі високий вміст стеркобіліну. Про яку жовтяницю слід думати?
26. Хворий після прийому жирної їжі відчував нудоту, з часом з’явилися ознаки стеатореї. Причиною такого стану є нестача:
27. Хворому, 50 років, встановлено діагноз: цироз печінки. При обстеженні виявлено асцит, «голова медузи» на передній стінці черевної порожнини, кровоточивість ясен. Який патологічний стан у хворого?
28. Хворий скаржиться на диспепсичні розлади, мелену, гемороїдальні кровотечі. При дослідженні виявлено розширення стінок венозних судин на передній поверхні живота. Яка патологія може проявитись?
29. Накладанням яких фістул моделюють розлади кровообігу в печінці?
30. Які з функцій печінки відносять до захисних?
31. Основним проявом порушення вуглеводної функції печінки є розвиток:
32. Які розлади білкового обміну можуть виникати при ураженні печінки?
33. Які речовини, що накопичуються в крові при ПН є церебротоксичними?
34. Що є кінцевим продуктом обміну гемоглобіну?
35. Яке ускладнення може виникнути у пацієнта з камінням в жовчному міхурі?
36. Хворий 42р поступив в стаціонар зі скаргами на важкість в правому підребер’ї, нудоту, погіршення апетиту. Кал гіперхолічний, в крові збільшення вмісту непрямого білірубіну, в сечі уробіліноген. Яким терміном називають появу в крові жовчних кислот?
37. Скільки крові може депонуватися в печінці?
38. Для якого стану характерні такі ознаки: варикозне розширення вен стравоходу, розширення підшкірних вен передньої черевної стінки (голова медузи)?
39. Які дії на ЦНС має ГАМК?
40. Хворий після прийому жирної їжі відчував нудоту, з часом з’явилися ознаки стеатореї. Причиною такого стану є нестача:
Патологія сечоутворення і сечовиділення Варіант №1 1. У ниркових канальцях відбуваються всі нище описані процеси, окрім:
2. Який відсотковий вміст альбумінів у вторинній сечі за нормальних умов?
3. Порушення реабсорбції амінокислот називається:
4. У скільки разів менш гіпотонічною може виділитись сеча відносно плазми завдяки поворотно-протиточній системі нирки?
5. Поліурія салурезного типу розвивається у всіх наступних випадках, крім:
6. У хворого спостерігається зменшення діурезу до 800 мл за добу. Яку назву має така зміна діурезу?
7. Хворий, 43 роки, поступив у нефрологічне відділення з масивними набряками. Два роки лікувався амбулаторно і при цьому постійно знаходили зміни в сечі і підвищений АТ. Двічі лікувався преднізолоном, з позитивним ефектом. У сечі: відносна щільність 1017, білок 4,0 г/л, Ер. – 15-18 у полі зору (вилужені), Лей. - 5-7 у полі зору. Яка переважно функція нирок порушена в хворого?
8. Які із нищеперерахованих механізмів не можуть лежати в основі порушень функцій ниркових канальців?
9. У хворого спостерігалося пошкодження проксимального відділу нефрону. Порушення реабсорбції якого електроліту є провідним за цієї патології?
10. У хворого, який три дні до дослідження поступив у клініку, після збору 24-х годинного зразка сечі встановили кліренс ендогенного креатініну 60 мл/хв (при нормі – 110-150 мл/хв.). Про зниження якої функції це свідчить?
11. В канальцях не відбувається реабсорбція:
12. У фазі реабсорбції за допомогою лізосомних протеаз відбувається розщеплення альбумінів. Який продукт такого розщеплення?
13. Скільки грам у нормі виділяється амінокислот із кров’ю протягом дня?
14. До основних причин порушення канальцевої секреції не відносять:
15. Патологічна ознака, сутність якої полягає в перевазі нічної частини діурезу над денною називається:
16. Причиною анурії в перебігу поза ниркової гострої недостатності нирок є:
17. У хворого через півтора тижня після важкої стрептококової ангіни з’явилася набряклість, підвищився артеріальний тиск. У сечі гематурія і помірна протеїнурія. У крові антистрептококові антитіла і зниження компонентів комплементу. В мікросудинах яких структур найбільш ймовірна локалізація скупчень імунних комплексів, які зумовили нефропатію?
18. Назвіть кількісні зміни сечі, які можуть наставати при ураженнях нирок (вказати невірну відповідь):
19. У хворого спостерігалося пошкодження низхідної частини петлі Геле. Порушення реабсорбції чого є провідним за цієї патології?
20. Порушення реабсорбції чого є провідним при пошкодженнях дистальних звивистих канальців?
21. В канальцях не відбувається реабсорбція:
22. Наявність альбумінів у вторинній сечі носить назву:
23. При якому синдромі спостерігається аміноацидурія ниркового походження?
24. Причиною виникнення сечового синдрому не є:
25. Який відсоток сечі із 100% добової сечі в нормі має виділятись в період з 8 до 20 год.?
26. У хворого спостерігається поява у сечі 10 мг% альбумінів. Як називається поява такої кількості білка у вторинній сечі?
27. У хворого з крововиливом у ділянку задньої долі гіпофізу виникла поліурія та зменшення рівня вазопресину в крові. Що є головним механізмом розвитку поліурії в даному випадку?
28. Назвіть якісні зміни сечі, які можуть наставати при ураженнях нирок (вказати невірну відповідь):
29. Яка кількість сечі може виділятись в умовах максимальної осмотичної поліурії?
30. Все із нищеперерахованого може бути причиною зменшення реабсорбції води, окрім:
31. В канальцях не відбувається реабсорбція:
32. Назвіть види протеїнурії:
33. Одним із основних видів аміноацидурії є:
34. Скільки осмотичноактивних речовин повинно щодоби виводитись із сечею?
35. Яке відношення денного діурезу до нічного повинно бути в нормі?
36. У хворого з гострою нирковою недостатністю - анурія. Який з перелічених нижче механізмів лежить в основі її виникнення?
37. При спадковому фосфатному нирковому діабеті порушується:
38. Що з вищеперерахованих варіантів не відносять до якісних зміни сечі, які можуть наставати при ураженнях нирок?
39. Яка кількість сечі може виділятись в умовах максимальної осмотичної поліурії?
40. Якого виду поліурії неіснує?
|