База з хімії, Крок 1. Банк тестових завдань крок Фармація
Скачать 7.59 Mb.
|
9. Гарячка 215. Для пониження температури при гарячці хворий вживав аспірин. На яку ланку патогенезу гарячки діє цей препарат: A. *Блокує утворення простагландинів Е1, Е2 B. Блокує дію первинного пірогену C. Блокує утворення інтерлейкіну-1 D. Безпосередньо діє на «установчу точку» E. Посилює тепловіддачу 216. Який з перерахованих механізмів є ведучим у підвищенні температури тіла при лихоманці (гарячці): A. *Зменшення тепловіддачі при посиленні теплопродукції B. Зменшення тепловіддачі C. Посилення теплопродукції D. Зменшення тепловіддачі без змін теплопродукції E. Посилення теплопродукції без змін тепловіддачі 217. У хворого з пневмонією при вимірюванні температури тіла протягом доби показники коливалися в межах 39-41 °С. Така гарячка називається: A. *Висока B. Гіперпіретична C. Помірна D. Субфебрильна E. Нормальна 218. Грип у хворого перебігає з високою температурою тіла, підвищенням ШОЕ, болем у суглобах і м'язах. Назвіть медіатор гострого запалення, що спричинює розвиток вищезазначених порушень. A. *Інтерлейкін -1 B. Гістамін C. Серотонін D. Калінін E. Брадікінін 219. Хвора скаржиться на слабкість, біль у горлі, підвищення т° тіла до 38ºС. З боку мигдаликів відзначається гіперемія. Які з перерахованих речовин можуть бути екзогенним пірогеном, що викликав лихоманку (гарячку) в хворої? A. *Ліпополісахариди B. Ненасичені жирні кислоти C. Насичені жирні кислоти D. Нуклеїнові кислоти E. Фосфоліпіди 220. Як називається гарячка з переважним підвищення температури вранці? A. *Спотворена B. Ремітуюча C. Постійна D. Гектична E. Неправильна 221. У хворого чоловіка 38 років температура тіла підвищена до 39°С. Який різновид лейкоцитів, найбільш імовірно, виробляє речовину, що підвищує температуру тіла?
222. Відомо, що при гарячці підвищення температури відбувається під впливом пірогенів. Які клітини крові утворюють вторинні пірогени?
10. Патофізіологія системи крові 223. Який класифікаційний критерій об'єднує наступні види анемій: постгеморагічну, гемолітичну та анемію внаслідок порушення кровотворення? А. Здатність кісткового мозку до регенерації В. *Патогенез С. Етіологія D. Тип кровотворення Е. Кольоровий показник 224. Який вид гемолізу виникає, якщо помістити еритроцити в гіпотонічний розчин? А. Механічний B. *Осмотичний C. Термічний D. Фізичний E. Хімічний 225. Який вид лейкоцитозу розвивається при гнійно-септичних процесах в організмі? А. Моноцитоз B. *Нейтрофільний C. Еозинофільний D. Лімфоцитоз E. Базофільний 226. Поява яких клітин червоної крові є характерним для перніциозної В12-фолієво- дефіцитної анемії (анемії Адісона-Бірмера)? A. Анулоцити B. Нормоцити C. Мегалобласти D. Еритроцити E. *Ретикулоцити 227. Після автомобільної аварії у людини мала місце значна крововтрата, яка характеризується пропорційним зменшенням і кількості еритроцитів, і плазми крові. Який вид порушення об'єму циркулюючої крові спостерігається? А. *Проста гіповолемія B. Поліцитемічна гіповолемія C. Проста гіперволемія D. Олігоцитемічна гіповолемія E. Поліцитемічна гіперволемія 228. До складу сухого залишку плазми крові обов'язково входять білки. Яка група білків забезпечує процеси коагуляційного гемостазу? A. Гамма-глобуліни B. Альфа-глобуліни C. Бета-глобуліни D. Альбуміни E.*Фібриноген 229. В еритроцитах з СО2 та Н2О утворюється вугільна кислота. Який фермент забезпечує синтез вугільної кисло ти в еритроцитах та її розщеплення в капілярах A. Амілаза B. Лужна фосфаза C. Еластаза D. Ліпаза E. *Карбоангідраза 230. В аналізі крові хворого, який 5 років тому переніс резекцію шлунка, спостерігається зменшення кількості еритроцитів, падіння рівня гемоглобіну; кольоровий показник - 1,3; мегалоцити, мегалобласти, тільця Жоллі. Який вид анемії розвинувся у хворого? А. Апластична В. Гемолітична С. Постгеморагічна D. *В12-дефіцитна Е. Залізодефіцитна 231. У хворого на фоні неспецифічного виразкового коліту розвинулася анемія. В крові: гіпохромія, мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз. Про який вид анемії слід думати лікарю? А. Сидеробластна В. Апластична С. В12-фолієво-дефіцитна D. *Залізодефіцитна Е. Гемолітична 232. Жінка 40 років на протязі довгого часу страждає менорагіями. В аналізі крові Hb – 90 г/л, ер. – 3,9х1012/л, КП – 0,69. Яка головна причина розвитку гіпохромної анемії?
233. При анемії в периферичній крові визначаються дегенеративні та регенеративні форми еритроцитів. Назвіть дегенеративні форми еритроцитів:
234. У хворого виявлено нейтрофільний лейкоцитоз з зсувом лейкоцитарної формули вліво. Це характерно для:
235. У основі якого захворювання згортальної системи крові лежить різке сповільнення згортання крові за рахунок порушення утворення плазмового тромбопластину (дефіцит VIII фактора):
236. У хворого 30 років в клінічному аналізі крові спостерігається підвищення кількості еритроцитів до 11·1012/л і гемоглобіну до 200 г/л. Було виставлено діагноз – істинна поліцитемія (хвороба Вакеза). Що є основною ланкою патогенезу даного захворювання?
237. У хворої з жовтяницею в крові виявлено мішенеподібні еритроцити. Для якої хвороби характерні ці клітини?
238. У пацієнта спостерігаються точкові крововиливи на яснах, твердому і м’якому піднебінні, слизовій щік. З порушенням яких форменних елементів крові це пов’язано?
239. У хворого при дослідженні мазка крові забарвленого по Романовському знайдені нижче перераховані види еритроцитів. Які з них відносяться до дегенеративних форм еритроцитів?
240. Хворий поступив у відділення з діагнозом шлункова кровотеча. Для якої стадії гострої постгеморагічної анемії характерна така картина крові - Ер-2,9 Т/л; НВ - 70 г/л; КП - 0,72; ретикулоцити 2,5%?
241. У хворого зробили аналіз крові і одержали наступні результати: лейкоцитів -15,2 Г/л Б-1 Э-10 П-4 С-54 Л-26 М-5. Визначте, яка зміна спостерігаються в приведеній лейкоцитарній формулі?
242. Через 2 години після вживання фенацетину пацієнт скаржиться на біль в горлі, неможливість ковтання. Отоларинголог діагностував некротичну ангіну. У крові хворого: гемоглобін - 8,0 ммоль/л, еритроцити - 4,5 Т/л, лейкоцити - 3,0 Г/л, серед них лімфоцити – 75%, нейтрофіли – 10%, еозинофіли 5%, моноцити -10%. Зазначте порушення білої крові у пацієнта:
243. У дитини, народженої від резус–негативної жінки (вагітність ІІ), спостерігається жовте забарвлення шкіри, патологічні рефлекси, судоми. Вміст непрямого білірубіну в крові збільшений. Жовтяниця якого типу має місце у дитини?
244. В приймально-діагностичне відділення доставлена жінка 38 років з матковою кровотечею. Які найвірогідніші зміни з боку крові відбуваються у пацієнтки?
245. У хворого зі скаргами на головний біль та порушення рухової діяльності діагностована мегалобластна анемія. Недостатня кількість якої речовини може призвести до розвитку цієї хвороби?
246. У жінки 45 років в період цвітіння трав з'явилося гостре запальне захворювання верхніх дихальних шляхів і очей: гіперемія, набряк, слизові виділення. Який вид лейкоцитозу буде найхарактернішим при цьому?
247. Синтез якої із перерахованих біологічно активних речовин, яка регулює еритропоез, буде порушено при патології нирок?
248. У хворого ВІЛ-інфекцією виявлені ознаки імунодефіциту. Порушення функції яких клітин є причиною?
249. У госпіталізованого пацієнта встановлена недостатність імунітету, яка призвела до зниження резистентності до вірусної інфекції. Дефіцит структури яких клітин є найбільш вірогідним?
250. Жінка 40 років на протязі довгого часу страждає менорагіями. В аналізі крові Hb – 90 г/л, ер. – 3,9х1012/л, КП – 0,69. Яка головна причина розвитку гіпохромної анемії?
251. У хворого 42 років виявлені такі зміни в периферичній крові: гемоглобін 80 г/л, еритроцити 3,2х1012/л, лейкоцити 25х109/л, лейкоцитарна формула: базофі-ли-5%, еозинофіли-9%, мієлоб-ласти-3%, промієлоцити-8%, мієлоцити-11%, метамієлоцити-22, паличкоядерні-17%, сегмен-тоядерні-19%, ліифоцити-3%, моноцити-3%. Назвіть найбільш ймовірний діагноз при даній картині крові: A. *Хронічний мієлолейкоз B. Гострий мієлобластний лейкоз C. Еритромієлоз D. Нейтрофільний лейкоцитоз E. Еозинофільний лейкоцитоз 252. Хвора 30 років з приводу інфекційного процесу приймала левоміцетин. Після аналізу крові лікар відмінив препарат. Яке ускладнення найбільш імовірно викликав левоміцетин з боку крові: A. *Агранулоцитоз B. Анемія C. Лейкемія D. Тромбоцитопатія E. Порушення гемокоагуляції 253. У хлопчика 3 років з вираженим геморагічним синдромом відсутній антигемофільний глобулін А (фактор VIII) в плазмі крові. Яка фаза гемостазу первинно порушена у цього хворого: A. *Внутрішній механізм активації протромбінази B. Зовнішній механізм активації протромбінази C. Перетворення протромбіну в тромбін D. Перетворення фібриногену в фібриy E. Ретракція кров'яного згустка 254. У чоловіка 45 років, який тривалий час перебував у стані стресу в крові збільшений вміст кортизолу та виявлені зміни в лейкоцитарній формулі крові. Вкажіть найбільш ймовірні: A. *Еозинопенія B. Еозинофілія C. Моноцитопенія D. Нейтропенія E. Агранулоцитоз 255. У жінки 45 років часті маткові кровотечі, спостерігається загальна слабість, задишка, тахікардія, болі в ділянці серця. Аналіз крові: еритроцити 3·1012/л, гемоглобін - 70 г/л, кольоровий показник 0,7. В мазку переважають гіпохромні еритроцити (анулоцити), мікроцити. Який тип анемії за механізмом розвитку у хворої: A. *Залізодефіцитна B. В12-фолієводефіцитна C. Гемолітична D. Хвороба Мінковського-Шофара E. Протеінодефіцитна 256. У вагітної жінки діагностовано В12-фолієводефіцитну анемію. Проведене лікування дало позитивний результат. Який гематологічний показник найбільш чутливий до патогенетичної терапії: A. *3більшення кількості ретикулоцитів B. Збільшення кількості еритроцитів C. Зменшення анізоцитозу D. Зниження ШОЕ Е. Підвищення рівня гемоглобіну 257. У чоловіка 33 років, який знаходиться в реанімаційному відділенні після операції з приводу травми селезінки, гематокрит становив 32% (0,32 л/л). Який процес найбільш ймовірно призвів до такого стану: A. *Крововтрата B. Блювота C. Пронос D. Інтенсивне потовиділення E. Посилене сечоутворення 258. У хлопчика 15 років діагностований хронічний мієлолейкоз. Кількість лейкоцитів - 137·109/л. Назвіть форму лейкозу в залежності від кількості лейкоцитів: A. *Лейкемічна B. Сублейкемічна C. . Лейкопенічна D. Алейкемічна 259. Виникнення лейкоцитозу може бути обумовлено: A. *Усіма переліченими причинами B. Підсиленням лейкопоеза реактивного характеру C. Пухлинною гіперплазією лейкопоетичної тканини D. Ускоренням виходу клітин з кісткового мозку E. Перерозподілом лейкоцитів у судинному руслі 260. Нейтрофільний лейкоцитоз характерний для: A. *Гнійно-запальних процесів B. Гельмінтозів C. Алергічних реакцій D. Гемофілії E. Хронічного мієлолейкозу 261. Збільшення кольорового показника більше 1 характерно для: А. *В12-фолієводефіцитної анемії В. Спадкової гемолітичної анемії С. Набутої гемолітичної анемії D. Залізодефіцитної анемії E. Постгеморагічної анемії 262. Гемоглобінурія та гемоглобінемія є характерними для: A. *Гемолітичної анемії B. Апластичної анемії C. Залізодефіцитної анемії D. В12-фолієводефіцитної анемії E. Постгеморагічної анемії 263. Після тотальної резекції шлунка у хворого розвинулася тяжка В12-дефіцитна анемія з порушенням кровотворення і появою в крові змінених червонокривців. Свідченням її була наявність в крові: A. *Мегалоцитів B. Мікроцитів C. Овалоцитів D. Нормоцитів E. Анулоцитів 264. На шостому місяці вагітності в жінки з'явилася виражена залізодефіцитна анемія. Діагностичною ознакою її була поява в крові: A. *Анулоцитів B. Мікроцитів C. Пойкілоцитів D. Ретикулоцитів E. Нормоцитів 265. Хлопчик, 7 років, скаржиться на знижений апетит, часті нудоти, періодичні болі в животі. Аналіз калу на яйця глистів дав позитивний результат. Яку форму лейкоцитозу слід очікувати у даного хворого? A. *Еозинофілію B. Нейтрофілію C. Базофілію D. Лімфоцитоз E. Моноцитоз 266. У хворого з абсцесом сідничної ділянки при аналізі крові виявлено такі зміни: еритроцити -3,8х1012/л, гемоглобін - 115г/л, лейкоцити -18,0х109/л, базофіли - 0,5%, еозинофіли - 2,5%, паличкоядерні нейтрофіли - 18%, сегментоядерні - 51%, лімфоцити - 20%, моноцити - 8%. Яка форма лейкоцитозу має місце у даного хворого? A. *Нейтрофільний B. Моноцитоз C. Лімфоцитоз D. Еозинофільний E. Базофільний 267. Яка із форм лейкоцитозу характерна для хронічних специфічних інфекцій? A. *Лімфоцитоз B. Еозинофілія C. Базофілія D. Нейтрофільоз E. Моноцитоз 268. Які із клітин червоної крові є характерними для перніциозної В12-фолієводефіцитної анемії (анемії Аддісона-Бірмера)? A. *Мегалобласти B. Нормоцити C. Ретикулоцити D. Анулоцити E. Серпоподібні еритроцити 269. У хворого на виразковий коліт розвинулась анемія. У крові виявляється гіпохромія еритроцитів, мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз. Про яку анемію слід думати лікарю? A. *Залізодефіцитну B. В12 - дефіцитну C. Апластичну D. Гемолітичну E. Сидеробластну 270. У хворого з патологією печінки розвинулась залізодефіцитна анемія. Який кольоровий показник характерний для цієї хвороби? A. *0,6 B. 0,8 C. 1,0 D. 1,2 E. 1,4 271. Після автомобільної аварії у людини мала місце значна крововтрата, яка характеризується пропорційною втратою кількості еритроцитів і плазми крові. Як називається таке порушення об'єму циркулюючої крові? A. *Проста гіповолемія B. Поліцитемічна гіповолемія C. Олігоцитемічна гіповолемія D. Поліцитемічна гіперволемія E. Проста гіперволемія 272. У пацієнта 40 років проведена резекція нижньої третини шлунку з приводу пептичної виразки. Які найбільш вірогідні зміни при лабораторному дослідженні крові слід очікувати? A. *Мегалобластичну анемію B. Гіпопротеїнемію C. Гіпонатріємію D. Лейкопенію E. Тромбоцитопенію 273. Гематологічна картина при гострому мієлолейкозі характеризується "лейкемічним провалом". Це означає: A. *Відсутність проміжних форм дозрівання гранулоцитів B. Відсутність лімфоцитів C. Відсутність моноцитів D. Відсутність еозинофільних гранулоцитів E. Відсутність базофільних гранулоцитів 274. У хворого з гемороєм розвинулась залізодефіцитна анемія. Яке значення кольорового показника крові найбільш характерне для цієї анемії? A. *0,6 B. 0,9 C. 1,0 D. 1,1 E. 1,5 275. У хворого внаслідок тяжкої травми виникла гостра втрата крові. Виберіть найбільш імовірну характеристику об'єму крові після травми: A. *Гіповолемія проста B. Гіповолемія олігоцитемічна C. Гіповолемія поліцитемічна D. Нормоволемія поліцитемічна E. Нормоволемія олігоцитемічна 276. Маса хворого становить 55 кг, гематокритний показник - 0,55 л/л, вміст натрію в крові 142 ммоль/л, калію - 3,9 ммоль/л, гемоглобін - 100 г/л. Який з наведених показників свідчить про дегідратацію? A. *Гематокритний показник B. Рівень натрію C. Рівень калію D. Маса тіла E. Рівень гемоглобіну 277. У хворого на гемофілію А для підтвердження діагнозу лікар призначив визначення рівня деяких факторів згортання крові. Дефіцит якого фактору буде виявлено? A. *VIІІ B. IX C. X D. XI E. XII 278. Багато патологічних процесів супроводжуються гіпопротеїнемією за рахунок зниження кількості альбумінів. До цього може призвести: A. *Вихід білків з кровоносного русла B. Збільшення рівня гамма-глобулінів C. Посилений синтез імуноглобулінів D. Проноси E. Гемолітична анемія 279. У хворого в крові виявлено різке зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну; КП= 1,5. В мазку крові: мегалоцити, поодинокі мегалобласти, пойкілоцитоз, гіперхромія, мегалоцити з включеннями у вигляді тілець Жоллі і тілець Кебота. Поставлено діагноз анемії Аддісон-Бірмера. При дефіциті якого з названих факторів виникає така анемія? A. *Гастромукопротеїну B. Гастрину C. Еритропоетину D. Порфірину E. Трансферину 280. У хворого, що знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гострої постгеморагічної анемії, на 6-й день проведено дослідження крові і виявлено ознаки підвищення регенераторних можливостей кістково-мозгового кровотворення. Назвіть орган, відповідальний за регуляцію еритропоезу (синтез еритропоетінів) в даному випадку. A. *Нирки B. Наднирники C. Селезінка D. Щитоподібна залоза E. Гіпофіз 281. Хворий поступив у відділення з діагнозом гостра постгеморагічна анемія. В анамнезі - масивна кровотеча в результаті пошкодження однієї з гілок легеневої артерії. Клінічні дані: блідість шкіри і слизових, частий пульс, часте поверхневе дихання. В основі розвитку вказаних симптомів лежить: A. *Гіпоксія B. Гіповолемія C. Гіпоглікемія D. Гіпохромія E. Гіпокапнія 282. У хворого з пораненням підключичної артерії на 30-ту добу після крововтрати зроблений аналіз крові. Який показник крові свідчать про посилення еритропоезу? А. *Ретикулоцитоз В. Анізоцитоз С. Пойкілоцитоз D. Анізохромія E. Гіпохромія 283. У новонародженого встановлений діагноз "серпоподібноклітинна анемія". Який гемоглобін містять еритроцити цього хворого? A. *HbS B. HbS тa HbAl C. НЬА2 D. HbF E. HbBart 284. При профілактичному обстеженні у молодої людини виявлено вміст гемоглобіну в крови 4,8 ммоль/л, кількість еритроцитів 3,0 Т/л, лейкоцитів - 7,5 Г/л, тромбоцитів - 280 Г/л. Дайте характеристику стану пацієнта. A. *Анемія B. Лейкопенія C. Лейкоцитоз D. Лейкоз E. Тромбоцитопенія 285. Пацієнта турбують швидка втомлюваність, загальна слабкість, зниження працездатності. Результати аналізу крові: гемоглобін 7,5 ммоль/л, еритроцити 4,0 Т/л, лейкоцити 6 Г/л, тромбоцити 220 Г/л. Серед лейкоцитів периферичної крові 40% складають бластні клітини. Визначте патологію крові у пацієнта. A. *Гострий лейкоз B. Хронічний лейкоз C. Лейкоцитоз D. Лейкопенія E. Анемія 286. Вживання сульфаніламідів викликало розвиток алергічного дерматиту у пацієнта. Аналіз лейкограми виявив лейкоцитоз і типові для цього стану зміни лейкоцитарної формули. Назвіть їх. A. *Еозинофілія B. Нейтропенія C. Лімфопенія D. Відсутність базофілів E. Відсутність мета мієлоцитів 287. У разі нещасного випадку (укус отруйної змії), у чоловіка в аналізі крові: НЬ - 80 г/л; еритроцити - 3,0Т/л; лейкоцити - 5,5Г/л. Який вид анемії спостерігається в даному випадку? А. *Набута гемолітична анемія B. В12 –фолієводефіцитна анемія C. Постгеморагічна анемія D. Апластична анемія E. Залізодефіцитна анемія 288. Жінка 55 років звернулася зі скаргами на тривалі (до двох тижнів) циклічні маткові кровотечі на протязі року, слабкість, запаморочення. При огляді виявлені: блідість шкіри, тахіпное, пульс - 90 уд/хв. Аналіз крові: НЬ - 70 г/л, еритроцити - 3,2 Т/л, колірний показник - 0,6, Le - 6,0 Г/л, ретікулоцити - 1%. Гіпохромія еритроцитів. Яка патологія крові в хворої? A. *Хронічна постгеморагічна B. Гемолітична анемія C. Апластична анемія D. В12-фолієводефіцитна анемія E. Залізодефіцитна анемія 289. У пацієнта при незначних механічних травмах з'являються підшкірні крововиливи. Що може бути причиною такого явища? A. *Тромбоцитопенія B. Лейкопенія C. Зменшення вмісту гемоглобіну D. Еритропенія E. Лімфоцитом 290. Постраждала потрапила в клініку внаслідок отруєння оцтовою есенцією. Наприкінці першої доби з'явилась синюшність шкірних покровів як наслідок гемолізу еритроцитів. Який вид гемолізу має місце в даному випадку? A. *Хімічний B. Осмотичний C. Біологічний D. Механічний E. Термічний 291. В клініку був доставлений пацієнт з діагнозом «гострий живіт». Лікар припустив гострий апендицит і призначив терміновий аналіз крові. Який показник підтвердить наявність гострого запалення? A. *Лейкоцитоз B. Лейкопенія C. Еозінофілія D. Еритроцитоз E. Еритропенія 292. У хворого з хронічною серцевою недостатністю гематокрит складає 0,56 г/л, у клінічному аналізі крові абсолютний еритроцитоз. До якого порушення об'єму циркулюючої крові відносяться дані зміни? A. *Поліцитемічна гіперволемія B. Поліцитемічна гіповолемія C. Олігоцитемічна гіперволемія D. Олігоцитемічна гіповолемія E. Проста гіперволемія 293. При нирковій недостатності у хворого відмічається затримка рідини в організмі, олігурія. Яке порушення об'єму циркулюючої крові супроводить дану патологію? A. *Олігоцитемічна гіперволемія B. Поліцитемічна гіперволемія C. Поліцитемічна гіповолемія D. Олігоцитемічна гіповолемія E. Проста гіперволемія 294. Як називається клініко-гематологічний синдром, який характеризується різким зменшенням у периферичній крові гранулоцитів? A. *Агранулоцитоз B. Лейкоцитоз C. Лейкопенія D. Анемія E. Зритропенія 295. Який лейкоцитоз розвивається при гнійно-септичних процесах в організмі A. *Нейтрофільний B. Еозинофільний C. Базофильний D. Моноцитоз E. Лімфоцитом 296. Хворий К. 46 років, водій таксі, вже понад 10 років хворіє виразковою хворобою. Скаржиться на слабість, швидку втомлюваність, болі в ділянці епігастрію. В крові: кількість еритроцитів -3·1012 , КП-0,6; "тіні" еритроцитів, анулоцити, мікроцитоз, пойкілоцитоз, ретикулоцити-0,2%; лейкоцити 8·109/л; тромбоцити 280 ·109/л. Яка патологія крові супроводжує основне A. *Залізодефіцитна анемія B. Гостра постгеморагічна анемія C. В12 фолієводефіцитна анемія D. Анемія Адісона-Бірмера E. Таласемія 297. Жінка, яка працює на виробництві пов'язаному з фенілгідразином (виробництво амідопірину), поступила із скаргами на жовтушність шкіри і склер, періодичні болі в лівому підребер'ї, слабість, втомлюваність, збільшення селезінки. Жовтяниця якого типу може бути у хворої ? A. *Гемолітична B. Механічна C. Печінкова D. Під печінкова Е. Обтураційна 298. Недостатність вітаміну В12 і фолієвої кислоти може бути причиною анемії: A. *Мегалобластичної B. Залізодефіцитної C. Апластичної D. Гемолітичної Е. Сидеропенічної 299. При підйомі на гірську вершину біля 4000 м в екскурсанта швидко розвинулась різка жовтушність шкіри і слизових . Яке спадкове захворювання може обумовити жовтяницю в гірських умовах? A. *Серпоподібно клітинна анемія B. Мікросфероцитарна анемія C. Фенілкетонурія D. Алкаптонурія Е. Гемофілія 300. У дитини, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, розвинулась важка анемія: Е-2,2 · 1012 /л, Нв-88г/л, К-п-1,2. Який вид анемії розвинувся у дитини ? А. *В12 - фолієводефіцитна анемія B. Залізодефіцитна анемія C. Гемолітична хвороба новонароджених D. Постгеморагічна анемія Е. Ранній хлороз |