Главная страница
Навигация по странице:

  • Тести: 1.

  • (4) – недостатній запас фінанси. Міцності, негативна дія виробн. важеля, високе знач-ня коеф-ту операц. лі вереджу, нульовий ефект операц.лівереджу

  • 3)-Фактичний обсяг в-ва та реал-ції пр-ції більший за порогову кількість товару.

  • Білет 20 1.Види інвестиційних проектів та їх класифікація

  • 1. Залежно від цільової спрямованості

  • 2.Методичні підходи щодо контролю за виконанням бюджетів на підприємстві Бюджетний контроль

  • Білет №21 1.Вихідні грошові потоки, особливості їх формування і управління. Фактори які впливають на вихідні грошові потоки.

  • Види бюджетів в системі бюджетування,їх призначення і роль в управлінні фінансів підприємства

  • Бюджет прибутків і збитків

  • Задача 4 Визначити суму чистого грошового потоку під-ста прямими методами……………якщо: доходи від реалізації основних засобів 160 тис.грн….і т.д

  • шпори 1. Білет 1 Сутність фінансового менеджменту. Умови його появи І розвитку. Роль фінансового менеджменту для сучасного підприємства. Фм


    Скачать 357.5 Kb.
    НазваниеБілет 1 Сутність фінансового менеджменту. Умови його появи І розвитку. Роль фінансового менеджменту для сучасного підприємства. Фм
    Анкоршпори 1.doc
    Дата22.12.2017
    Размер357.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлашпори 1.doc
    ТипДокументы
    #12490
    страница5 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    2.Управління фінансовими інвестиціями.

    Фінансові інвестиції розглядаються як активна форма ефективного використання тимчасово вільного капіталу або як інструмент реалізації стратегічних цілей, зв'язаних з диверсифікованістю операційної діяльності підприємства. До традиційних активів відносяться акції і облігації. Саме вони є основними інструментами формування капіталу одними підприємствами і напрямами його розміщення для інших. Фінансове інвестування здійснюється підприємством у наступних основних формах: 1.Вкладення капіталу в статутні фонди спільних підприємств. 2.Вкладення капіталу в дохідні види грошових інструментів; 3.Вкладення капіталу в дохідні види фондових інструментів. Політика управління фінансовими інвестиціями являє собою частину загальної інвестиційної політики підприємства, що забезпечує вибір найбільш ефективних фінансових інструментів вкладення капіталу і своєчасне його реінвестування. Формування політики управління фінансовими інвестиціями здійснюється по наступних основних етапах: 1. Аналіз стану фінансового інвестування в попередньому періоді; 2. Визначення обсягу фінансового інвестування в майбутньому періоді; 3. Вибір форм фінансового інвестування; 4. Оцінка інвестиційних якостей окремих фінансових інструментів; 5. формування портфеля фінансових інвестицій; 6. Забезпечення ефективного оперативного управління портфелем фінансових інвестицій.

    1. Тести:

    1. Визначити чи доцільно підприємству збільшити випуск продукції по окремим виробам, коли відомо що..а)300\200, б)250\225

    2. Пята порція морозива не приносить такого задоволення, як перша, це..в)ефект спадної граничної корисності.

    3. Яких елементів не вистачає…1.вибір фін.методів, важелів та прийомів управлінням руху фін.ресурсів та капіталу.2. організація виконання рішень. 3.Аналіз та оцінка результатів.

    4.Компанія АБС має наступні коефіцієнти прибутковості. Відповідь - Якщо коефіцієнт валового прибутку істотно не змінювався протягом певного періоду, а коефіцієнт чистого прибутку при цьому знижувався, то на основі бази знань можна зробити висновок, що причина цього полягає або у витратах, які зросли на виробництво продукції, або у ставках податків, які зросли.

    5. Які фактори впливають на розмір дебіторської заборгованості. Б)обсяг реалізованої продукції, форми розрахунків з покупцями…

    6. Як визначається сума чистих оборотних активів. Б)різниця між сумою валових оборотних активів підпр. Та короткостроковими фін.зобовязаннями.

    7.Необхідно припустити, що підп-ва А і В отримують однакову за обсягом та темпами росту виручку від реал-ції пр-ції. Проте коеф-т операційного лівериджу у підп-ва А більше, ніж у В. На якому підп-ві спостерігатиметься сильніша дія операц. важеля за умови переходу обома підп-вами порогу рентаб-ті? (2)-На підпр-ві А, оскільки при збільшенні виручки прибуток зростатиме з більшим прискоренням.

    8. Охар-зуйте підп-во щодо можливості максимізації прибутку, використовуючи показники методу операц. лівериджу, за умови його збиткової діяль-сті, але досягнення низького рівня змінних витрат на одиницю продукції. (4) – недостатній запас фінанси. Міцності, негативна дія виробн. важеля, високе знач-ня коеф-ту операц. лі вереджу, нульовий ефект операц.лівереджу

    9. Визначте умову, за якої вир-во пр-ції підпр-ва буде вигідним для приватного бізнесу. 3)-Фактичний обсяг в-ва та реал-ції пр-ції більший за порогову кількість товару.

    10.нееластичний попит означає..в)всяка зміна ціни не призведе до зміни виручки.

    Білет 20

    1.Види інвестиційних проектів та їх класифікація

    Велике значення інвестиційного проекту в управлінні капіта­льними інвестиціями полягає в тому, що це документ, який за­безпечує окремі напрями стратегічного розвитку підприємства шляхом реального інвестування, обґрунтовує потребу у відповід­них інвестиційних ресурсах у різних формах їх і містить систему відповідних управлінських рішень щодо забезпечення найефекти­вніших форм реалізації поставлених у ньому інвестиційних цілей.

    Вибір ефективного інвестиційного проекту — важлива скла­дова управління реальними інвестиціями. Під час вибору інвес­тиційного проекту враховують характеристики, що розрізняють проекти, їх класифікаційні ознаки. Інвестиційні проекти можна класифікувати за такими ознаками:

    1. Залежно від цільової спрямованості всі інвестиційні про­екти, що розробляються підприємствами, поділяються на проек­ти розвитку та проекти санації.

    Інвестиційні проекти розвитку спрямовані на реалізацію стратегічних цілей підприємства, пов'язаних із зростанням обся­гу операційної діяльності, її диверсифікацією. До складу таких інвестиційних проектів відносять також ті, які пов'язані зі ство­ренням нових підприємств.

    Інвестиційні проекти санації розробляються лише для діючих підприємств, які внаслідок неефективного управління, суттєвої зміни кон'юнктури ринку, застарілої технологічної бази значно зменшили обсяг збуту продукції і мають фінансові труднощі, які створюють реальну загрозу банкрутства.

    2. За напрямами виробничого розвитку, які відповідають конкретним цілям економічної стратегії підприємств, інвестицій­ні проекти поділяються на проекти освоєння нової продукції; проекти вдосконалення (або впровадження нової) технології; проекти значного нарощення обсягів виробництва продукції, у тому числі з регіональною диверсифікацією цього виробництва; проекти освоєння нових ринків збуту продукції; проекти розши­рення сировинної бази (для підприємств добувних галузей еко­номіки) тощо

    3. Суттєвою класифікаційною ознакою інвестиційних проектів є конкретна форма здійснення реальних інвестицій. Урахову­ючи ці форми, пропонується така класифікація інвестиційних проектів:

    • проекти, спрямовані на придбання цілісних майнових ком­плексів з метою забезпечення товарної або регіональної дивер­сифікації виробничої діяльності підприємства;

    • проекти нового будівництва об'єктів із закінченим техноло­гічним циклом на спеціально відведених територіях;

    • проекти реконструкції підприємства, пов'язані з суттєвим перетворенням виробничо-технологічних процесів на основі сучасних науково-технічних досягнень (у цих проектах може пе­редбачатися розширення окремих виробничих і невиробничих приміщень, будівництво замість знесених нових споруд цього самого призначення на території діючого підприємства);

    • проекти, спрямовані на відтворення основних засобів;

    • проекти придбання нових нематеріальних активів іннова­ційного характеру;

    • проекти забезпечення приросту матеріальних оборотних за­собів.

    4.Залежно від обсягу інвестування розрізняють проекти ма­лі, середні та великі.

    5.Відповідно до терміну реалізації інвестиційні проекти по­діляють на три групи: короткострокові проекти (із загальним тер­міном реалізації до одного року); середньострокові проекти (із загальним терміном реалізації від одного до двох років); довго­строкові проекти (із загальним терміном реалізації понад два ро­ки).
    2.Методичні підходи щодо контролю за виконанням бюджетів на підприємстві

    Бюджетний контроль — це сукупність заходів, які проводять державні органи, пов'язані з перевіркою законності, доцільності й ефективності утворення, розподілу і використання грошових фондів держави та місцевих органів самоврядування. Бюджетний контроль є складовою фінансового контролю.

    Основними завданнями бюджетного контролю є:

    1) контроль за дотриманням процедури складання, розгляду і затвердження бюджету та його виконання;

    2) контроль за дотриманням бюджетного і податкового законодавства;

    3) контроль за правильністю формування дохідної частини бюджету;

    4) перевірка ефективності та цільового використання бюджетних коштів і коштів позабюджетних фондів;

    5) контроль за правильністю ведення бухгалтерського обліку і звітності;

    6) виявлення резервів збільшення дохідної частини бюджету держави;

    7) контроль за реалізацією механізму міжбюджетних відносин.

    До методів бюджетного контролю відносять: документальну і камеральну перевірки, економічний аналіз, ревізію, обстеження. Найбільш поширеними методами бюджетного контролю є перевірка і ревізія. Перевірка — обстеження та вивчення окремих сторін фінансово-господарської діяльності підприємства,. Камеральна перевірка здійснюється у податкових органах на підставі поданої підприємством, відповідної документації. Документальна перевірка передбачає перевірку документів бухгалтерського обліку та звітності, інших документів щодо діяльності підприємства безпосередньо на підприємстві, в організації чи установі.

    Ревізія — це система контрольних дій, які спрямовані на всебічну перевірку фінансово-господарської діяльності підприємства, , а також роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету з метою встановлення законності проведених операцій, дотримання фінансової дисципліни, порядку і правил організації обліку та достовірності звітності.

    Тести

    3.1що є осн джер для аналізу фін стану під-ва. Г) бухг баланс

    3.2в якому із запропопон вар під-во може піти на відмову від режиму жорсткої… в) попит на товари під-ва у коротко строк періоді буде зростати

    3.3

    3.4 Заг корисність збільш коли гран корисність б )збільшується

    3.5

    3.6 назвіть витрати пі-ва які не можна відносити на собівартість товар продукції а) відсотки сплачені за строковий банк кредит, в) витрати на фінансув ремонту осн активів і модерніз обладн…,,г ) відсотки сплач за банк кред не поверн у втсановл термін

    3.7знайдіть правил визнач економ сутності рентабельності в) рівень доходності під-ва

    3.8 компаундирування –це а )визнач майб варт грошей

    3.9 назв найбільш ефект шлях забезпеч дотрим під-вом строків оплати рах суб господарюв а) здійсн оператив контролю фін відділом під-ва за здійсн платежів…..,д) провед під-вом –платником заходів які дозв підвищити його платоспроможність

    3.10 Назвіть найбільш дієвий шлях скороч обсягів попер плати рахунків постач товарно-матер цінностей а) розшир викор векс форми……, б) встановл пост контактів з під-вами –постачальниками, , г) стабілін фін стану під-ва на основі…..Кабінету Міністрів…оборотних коштів

    Білет №21

    1.Вихідні грошові потоки, особливості їх формування і управління. Фактори які впливають на вихідні грошові потоки.

    Грошовий потік – це надходження або викор-ня коштів у процесі здійсн-ня госп д-ті п-ва

    Склад вихідних потоків:

    1. оплата рахунків: за ТМЦ; послуги, роботи; сплата штрафів; погашення КЗ;

    2. платежі державі: сплата податків; відрахування в цільові держ фонди; сплата штрафів;

    3. виплати робітникам: з/пл.; премії; винагороди; соц страх; мат допомога; інші виплати;

    4. перерахування коштів банкам: погашення кредитів; сплата %; оплата банківських послуг;

    5. здійснення інвестицій: корпоративні права; купівля акцій; депозитні та поточні рах;

    6. інші перерахування коштів: оренда; благодійні внески.

    Загальні задачі управління вихідними потоками:

    1. оптимальне визначення абсолютного обсягу вихідних потоків та їх можливе скорочення (це відноситься до всіх потоків, крім фін інвестицій);

    2. здійснення платежів по вихідним потокам у встановлені терміни;

    3. забезпечення стійкої платоспроможності підприємства, збільшення обсягу прибутку.

    Формування вихідних потоків має свої особливості і по різному впливає на поточний фін. стан під-ва (рентабельність, плато-спроможність

    Особливості вихідних потоків:

    1) Оплата рах-ків субєктих господарювання. Цей поток пов’язаний з основною дія-льністю під-ва; здійснюється практично кожен день на під-ві; його абсолютна сума залежить від обсягу госп. діяльності, рівня цін та форм розрахунків. Дже-релом його сплати є власні та залучені кошти.

    2) Платежі державі. Склад: по-датки; відрахування в цільові державні фонди; сплата штраф-них санкцій до бюджету; по-вернення кредитів, отриманих від укр. фонду підтримки підприєм-0ництва. Обсяг цього потоку формується під впливом подат-кової політики держави і показ-ників діяльності під-ва. Строки формування і джерела сплати цього потоку визначаються державою.

    3) Виплата з/п, премій. Обсяг цього потоку залежить від обсягу вир-ва, продуктивності праці і з загальною діяльністю під-ва. Підприємство впливає на обсяг потоку і його формування в часі.

    4) Перерахування коштів у банк (погашення кредитів, сплата %, оплата банківських послуг).

    5) Поведення інвестицій (прид-бання корпоративних прав і купівля акцій, вкладання коштів в статутні фонди інших під-в, придбання держ. ЦП, вкладання вільних коштів на депозитні рах-ки).

    2. Види бюджетів в системі бюджетування,їх призначення і роль в управлінні фінансів підприємства

    Система бюджетування - це практична реалізація в інформаційній системі концепції та методології бюджетного планування та фінансового аналізу підприємства. Система бюджетування повинна не тільки планувати і оперативно контролювати обороти компанії, але і визначати причини відхилень, а в ідеалі давати також можливість моделювати фінансові наслідки прийнятих управлінських рішень.. Стосовно до вихідних даних розрізняють статичні і гнучкі бюджети. Для статичних бюджетів характерним є те, що початкові суми цих бюджетів є незмінними відносно наступних фактичних результатів. Гнучкі бюджети, на відмінну від статичних, є змінними, тобто піддаються коригуванню на послідуючі періоди, враховуючи наступні зміни у факторах витрат чи доходів.

    У бюджеті реалізації вказується прогноз збуту за видами продукції в натуральному і вартісному виразі. Цей бюджет являє, собою прогноз майбутніх доходів і є основою для всіх інших бюджетів: у кінцевому випадку витрати залежать від обсягу випуску, а обсяг випуску встановлюється на основі обсягу реалізації. Бюджет виробництва (виробнича програма) і бюджет перехідних запасів формуються тільки в кількісних показниках і входять до сфери відповідальності керівника виробництва. Метою програми є забезпечення обсягу виробництва, достатнього для задоволення попиту покупців і створення економного рівня запасів. юджет потреби у матеріалах складають у натуральному і вартісному виразі.

    Гнучкий бюджет найкраще підходить для центрів повністю регульованих затрат, а також для центрів виручки, так як він показує, яким чином керівник, змінюючи обсяг випуску чи реалізації, може вплинути на затрати чи виручку. За принципом гнучкого бюджету планують виторг, затрати на основні матеріали, відрядну зарплату тощо.

    Фіксований бюджет не змінюється залежно від змін рівня ділової активності, тому його використовують для планування частково регульованих затрат, які не залежать безпосередньо від обсягу випуску і для яких взаємозв'язок "вхід — вихід" не носить настільки явного характеру. Бюджет прибутків і збитків — це прогноз звіту про прибутки і збитки, який акумулює в собі інформацію з усіх інших бюджетів і дозволяє проаналізувати, який прибуток підприємство отримає в плановому періоді. Бюджет комерційних витрат включає затрати поточного характеру, пов'язані з реалізацією продукції, маркетинговою діяльністю. Ці затрати необхідно ділити на постійні й змінні. Бюджет прямих затрат на оплату праці складається на базі виробничої програми. Для визначення планових затрат на оплату праці, очікуваний обсяг виробництва кожного виду продукції помножують на трудомісткість одиниці продукції, а відтак отриману трудомісткість випуску помножують на вартість 1 людино-години, тобто середню тарифну ставку. Затрати на оплату праці також розраховують за центрами витрат, а відтак зводять в єдину формулу. Важливо, щоб при цьому зберігся розподіл на постійні і змінні витрати.

    Тести

    6.1 Ліквідність пі-ства –це здатність підприємства розраховуватися за своїми фінансовими зобов'язаннями шляхом перетворення активів на гроші.

    6.2Назвіть спосіб отримання залуч. коштів, який заб-чує фор-ння вхідного грош потоку на під-стві - д) отримання поворотної фін допомоги; з) збільшення кредит заборгов

    6.3 Назвіть шлях скороч абсолютної суми грош потоку – оплата рахунків суб’єктів …г) скороч залишків комплектуючих виробів…..і т.д

    6.4Назвіть в якому випадку найбільша можливість досягнення рівномірного в часі фор-ня вих. Грош потоку – оплата рахунків суб’єктів гос-ння а) проведення цілеспрямов роботи відділом щбуту…, б) розширення використ вексельної форми розрахунків з …іт.д.,в) підвищ.платоспроможності підприємства-покупця…

    6.5Назвіть шляхи скорочення абсолютної суми грош потоку – платежі державі, які..- д) зниження собівартості прод-ції, є) зниж. Витрат на оплату праці працівникам;з)реалізація частини основних вир фондів під-ства; ,і) зниж вир запасів на під-стві;,ї) скороч дебіт заборгов.

    1.1Прийміть рішення про напрямок фін інвестицій, який повзязанний з найменшим ризиком для під-ства - в) придбати облігації держ позики,г) розміститикошти на депозитному рах в комерц банку

    1.2Вкажіть, яку операцію руху грош коштів віз вказаних під-ство може здійснити за допомогою факторингу а) надання під-ству позики під дебіт рахунки.

    1.3Функціональна будова центрів управління під-ством ґрунтується на а) їх розподілі по видам діяльності,в) їх розподіл по функт. управління

    1.4 До скл спец фін служб під-сві як правило входять б) планово-ек. відділ,в)бухгалтерія ,є) служба контролінгу

    1.5До скла показн галуз роз-ку належ такі: б)ставка оподаткув прибутку від основної діяльності;, г) вартість активів під-ства, є) індекс цін на продукцію галузі
    Задача 4

    Визначити суму чистого грошового потоку під-ста прямими методами……………якщо: доходи від реалізації основних засобів 160 тис.грн….і т.д

    Розв’язок:

    1. Вхідний грошовий потік = 7568+150= 7718

    2. Вихідний грошовий потік = 3670+897+328+1903+192 = 6990

    3. Чистий грошовий потік = 7718-6990= +728

    Дохід від реалізації основних засобів 160 це інвестиційна діяльність; дохід від реалізації нематеріальних активів 85 це інвестиційна діяльність; Цільове фінансування 350 це фінансова діяльність
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта