Главная страница
Навигация по странице:

  • Принципи формування капіталу підприємства

  • Тестове завдання 3.1. Яка сума буде достатньою для одноразового вкладу на 5 років під 5% річних для отримання 15000гр.од.

  • Що таке фінансовий стан підприємства

  • При розрахунку майбутньої вартості за складним відсотком який варіант вигідніше

  • Власними джерелами формування капіталу підприємств виступають…

  • ХЗ – ну по любому из 4-х цифер нужно что-то + -, что бі найти власний капітал і власні оборотні кошти, а только потмо можно будет искать коеф.маневренності. Билет № 13

  • 1. Сутність, форми і особливості управління гошовими потоками.

  • 2. Порівняльна хара-ка методів і значення операційного CF

  • шпори 1. Білет 1 Сутність фінансового менеджменту. Умови його появи І розвитку. Роль фінансового менеджменту для сучасного підприємства. Фм


    Скачать 357.5 Kb.
    НазваниеБілет 1 Сутність фінансового менеджменту. Умови його появи І розвитку. Роль фінансового менеджменту для сучасного підприємства. Фм
    Анкоршпори 1.doc
    Дата22.12.2017
    Размер357.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлашпори 1.doc
    ТипДокументы
    #12490
    страница7 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    Білет№26

    1.Управління операційними витратами. Класифікація витрат. Аналітичні підходи оцінки витрат.

    Серед факторів впливу на операційний прибуток чільне місце належить витратам на виробництво і реалізацію продукції. До складу операційних витрат входять:собівартість реалізованої продукції;
    адміністративні витрати; витрати на збут;інші операційні витрати. Кожен вид операційних витрат розкладається на економічні елементи: матеріальні витрати, оплата праці, нарахування на оплату праці, амортизація, інші операційні витрати. Собівартість реалізованої продукції включає прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати та виробничі накладні витрати. У статті "Адміністративні витрати" відображаються загальногосподарські витрати, пов'язані з утриманням і обслуговуванням підприємства. Стаття "Витрати на збут": на пакувальні матеріали, ремонт тари; оплата праці й комісійні продавцям, агентам, водіям, робітникам складу, ВМТЗ; на рекламу і маркетинг;відрядження; гарантійне обслуговування. Стаття "Інші операційні витрати": собівартість реалізованих виробничих запасів;витрати від знецінення запасів; втрати від операційних курсових різниць;відрахування для забезпечення наступних операційних витрат;

    (Враховуючи управлінський аспект аналізу витрат, виділяємо його аналітичні оцінки, пов'язані з пошуком резервів витрат та можливостями їх мобілізації. Для цього визначимо послідовність аналізу.

    На першому етапі дають загальну оцінку виконанню кошторису (стандартів) витрат в розрізі економічних елементів, на другому – оцінку відхилень від стандартних прямих витрат, на третьому – аналіз виконання бюджету (кошторису) накладних витрат, на четвертому – аналіз собівартості (калькуляції) окремих виробів, на п'ятому етапі треба дати оцінку впливу зміни витрат на кінцеві виробничо-фінансові результати діяльності підприємства.)???

    2.Принципи формування капіталу підприємства

    Капітал —за визначенням класичної економіки один із факторів виробництва, усе те, що використовується для виробництва, але безпосередньо не споживається в ньому (за винятком повільної амортизації). На відміну від іншого фактора виробництва, землі й природних ресурсів, капітал складається з раніше виробленого продукту. Рівень ефективності господарської діяльності підприємства визначається цілеспрямованим формуванням його капіталу.

    Основною метою формування капіталу підприємства є задоволення потреб у придбанні необхідних активів та оптимізація його структури з позицій забезпечення умов ефективного його використання .З урахуванням цієї мети процес формування капіталу підприємства базується на основі таких принципів

    1. Урахування перспектив розвитку господарської діяльності підприємства, процес формування обсягу і структури капіталу підпорядкований завданням забезпечення його господарської діяльності не тільки на початковій стадії функціонування підприємства, але і на перспективу. Значення перспективності формування капіталу підприємства досягається шляхом включення всіх рахунків, пов'язаних з його формуванням, у бізнес-план проекту створення нового підприємства.

    2. Забезпечення відповідності обсягу залученого капіталу до обсягу формуючих активів підприємства. Загальна потреба в капіталі підприємства базується на його потребі в оборотних і необоротних активах.

    3. Забезпечення оптимальності структури капіталу з позицій ефективного його функціонування.

    4. Забезпечення мінімізації витрат для формування капіталу із різноманітних джерел. Така мінімізація здійснюється у процесі управління вартістю капіталу.

    5. Забезпечення високоефективного використання капіталу в процесі господарської діяльності. Реалізація цього принципу забезпечується шляхом максимізації показника рентабельності власного капіталу при припустимому рівні фінансового ризику.

    3.Тестове завдання

    3.1.Яка сума буде достатньою для одноразового вкладу на 5 років під 5% річних для отримання 15000гр.од.?

    Б)11755 гр.одн.

    3.2Що таке фінансовий стан підприємства?

    А)система показників,що відображають наявність , розміщення й використання фінансових ресурсів.

    3.3.Звіт про фінансові результати відображає…

    А)звіт про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства.

    3.4.При розрахунку майбутньої вартості за складним відсотком який варіант вигідніше?

    Д)відсотки нараховуються щомісячно.

    3.5.Які показники застосовуються для визначення показника «ціна підприємства»

    Б)сума коштів по обслуговуванню власного і залученого капіталу.

    В)ціна авансованого капіталу.

    3.6.Власними джерелами формування капіталу підприємств виступають…

    А)нерозподілений прибуток.

    3.7.Збільшення власного капіталу можна досягти за рахунок…

    В)реінвестуванням прибутку;

    Г)емісії корпоративних цінних паперів.

    3.8.Що є доходом в дисконтній позиції?

    Г)твердий доход у вигляді нарахованих відсотків на номінальну вартість.

    3.9.Назвіть основні форми фінансового інвестування…

    В)вкладання капіталу в придбання цінних паперів;вкладання капіталу в статутні фонди спільних підприємств;вкладання капіталу на депозитні рахунки.

    3.10.Інвестиції являють собою…

    А) вкладання капіталу у всіх його формах з метою отримання доходу в майбутньому або поточному періоді.

    4 ЗАДАЧА

    Необхідно обчислити протяжність позики в днях для того щоб борг в 10000 гр. один. Виріс до 10500 гр. один. На всю суму боргу нараховуються прості відсотки по ставці 8%, часова база-365 днів.

    Р-ня:

    Просте FV = PV . (1 + i\n), де

    FV майбутня вартість; PV – теперішня вартість; n- кількість інтервалів;  i-% ставка

    =>

    FV = PV . PV * i

    n

    n = PV * i

    FV – PV

    n =(10000*0,8)/ (10000 – 10500) = 1,6

    Кількість днів = 365/1,6 = 228 днів.

    5 ЗАДАЧА

    Основні кошти і поза оборотні активи 24,2 тис. гр. одиниць,запаси і затрати 41,5 тис гр.. один.,джерела власних коштів 39,9 тис. гр.. один.,довгострокові кредити 9,2 тис.гр. один.

    Знайти коефіцієнт маневреності та охарактеризувати його значення.

    Розв’язання:

    Коефіцієнт маневреності = Власні оборотні кошти / Власний капітал

    власні оборотні кошти = оборотні кошти – коротко строк зобов’язань

    ХЗ – ну по любому из 4-х цифер нужно что-то + -, что бі найти власний капітал і власні оборотні кошти, а только потмо можно будет искать коеф.маневренності.

    Билет № 13

    1. Сутність, форми і особливості управління гошовими потоками.

    Кожен суб’єкт здійснює господарську діяльність (виключаючи ті суб’єкти господарської діяльності, які зареєстровані, але не діють фактично). Здійснення практично всіх видів господарських операцій підприємства генерує певний рух його активів не тільки у вигляді їх надходження і витрачання, але і виді трансформації однієї їх форми в іншу. Цей рух активів функціонуючого підприємства, здійснюваний при їх постійному обороті, є безперервний в часі процесом і визначається поняттям "потік активів"

    Такий підхід до діяльності підприємства можна назвати динамічним, так як діяльність підприємства розглядається не з точки зору певної структури активів та пасивів, яка є фіксованою в певний момент часу, а з точки зору їх зміни у часі. Можна сказати, що потік активів є сукупністю розподілених в часі актів їх надходження, видозміни форм функціонування і витрачання, що генерується здійсненням господарської діяльності підприємства

    Проте, розглядаючи сутність грошових потоків, необхідно зробити ще одне зауваження. Більшість фахівців дотримуються позиції, що грошові потоки являють собою рух грошових коштів випускаючи з виду те, що не всякий рух грошових коштів є грошовим потоком. Сутність грошового потоку тісно пов’язана з існуванням межі підприємство-зовнішнє середовище. Найважливішою умовою виникнення грошового потоку є перетин ним умовної “межі” підприємства. Перевід грошей з каси на розрахунковий рахунок і подібні йому внутрішні переміщення грошей не розглядаються як грошові потоки.

    Тому по своїй суті грошовий потік, на нашу думку необхідно розглядати як рух активів у грошовій формі, включаючи і окремі фінансові інструменти, який перетинає межу підприємства. Тобто грошовий потік передбачає зміни „власника” грошових коштів (суб’єкта, яка ними розпоряджається).

    2. Порівняльна хара-ка методів і значення операційного CF

    Ринковий підхід передбачає розрахунок вартості підприємства на основі результатів його зіставлення з іншими бізнес-аналогами. Головним тут є наявність прийнятної бази для порівняння та підприємств-аналогів. Подібний бізнес повинен вестися в тій же галузі, що і об’єкт оцінки, або в галузі, що є чутливою до тих самих економічних чинників[1]. Для з’ясування цього питання слід провести порівняльний аналіз кількісних та якісних подібностей та відмінностей між аналогічними підприємствами та об’єктом оцінки. В рамках ринкового підходу найуживанішими методами вважаються методи:

    зіставлення мультиплікаторів;

    порівняння продажів (транзакцій).

    Основними джерелами інформації при застосуванні цього підходу є фондові біржі та позабіржові торговельні системи, на яких мають обіг права власності на подібний бізнес, дані фінансової звітності підприємств-аналогів, а також інформація про попередні транзакції з корпоративними правами на той бізнес, який оцінюється.

    Як мультиплікатори здебільшого використовують такі показники:

    -відношення ціни (корпоративних прав чи підприємства) до чистої виручки від реалізації;

    -відношення ціни підприємства до операційного Cash-flow;

    -відношення ціни до чистого прибутку;

    -відношення ринкового курсу корпоративних прав до балансового.

    Принциповим є використання повністю ідентичних методик розрахунку значень мультиплікаторів на оцінюваному підприємстві та об’єкті порівняння. При оцінці одного підприємства можуть бути використані кілька мультиплікаторів. Вартість підприємства при цьому обчислюється як середньоарифметична вартість, розрахована за кожним мультиплікатором.

    3. Тестове завдання

    3.1. Вибрати вірну выдповыідь:

    ??

    3.2. Вкажіть яка з вказаних операцій руху грошовіх коштів найбільше відповідає сутності лізингу:

    є) надання в оренду майна з правом його викупу

    3.3. Прийміть рішення про наплямок фінансових інвестицій, який дозволяє отримати додатковий дохід за рахунок пільг при оподаткуванні:

    в.) придбати казначейські зобов язання Мінфіну; г) вкладення коштів в спільні інвестиції

    3.4.Назвіть напрямок фінансових інвестицій . який дозволить отримати додатковий дохід за рахунок пільг при оподаткуванні:

    ??

    3.5. Якщо m -кількість разів нарахування складного відсотку протягом одного раку, тоді:

    а) процентна ставка зменшиться в m разі.

    3.6. Якщо виплати прводяться на початку кожного періоду, то така рента назівається:

    б) вексельною

    3.7. ??

    3.8. Назвіть фактори, що не впливають на обсяг прибутку від операційної діяльності підприємства:

    в) підвищення ставок А3, д) зниження ставки ПДВ на продукцію підприємства.

    3.9. Охар-те підприємство щодо можливості максимізації прибутку , використовуючи показники методу операціного леверіджу, за умови його збиткової діяльності, але досягнення низького рівня змінних витрат на одиницю виробленою продукції:

    г)недостача запасу фінансової міцності, негативна дія виробничого важеля високе значення кооф-ту операц. леверіджу, нульовий ефект опер. леверіджу.

    3.10. До основного капіталу відноситься:

    а)основні активи, в) нематеріаьні активи. г) довгострокові фін інвестиції.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта