Главная страница
Навигация по странице:

  • Дискриптор. Тақырып бойынша сұраққа жауап береді, постер құрайды.Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайдыРефлексия

  • Бөлімі: Педагогтің аты жөні

  • Күні: Сынып

  • Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

  • Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі (уақыты) Педагог әрекеті

  • 2-тапсырма. Тыңдау.Зерттеу.Талдау.

  • 3-тапсырма. Ән орындау. «Әнші балапан» әні

  • Бөлімі

  • «Миға шабуыл» әдісі 1-тапсырма.Шығармашылық таныстырылым.

  • Әнші

  • 3-тапсырма. Əнді орындау.

  • Бөлімі Мектеп: «Қосағаш» жоббм Педагогтің аты жөні

  • Амандасу. «Миға шабуыл» Мына сұрақтардың дұрыс жауабын тап. 1-тапсырма.

  • Бағалау.

  • 4 сынып 10-25 саб 472б. Блімі Мдени мра


    Скачать 238.14 Kb.
    НазваниеБлімі Мдени мра
    Дата27.01.2022
    Размер238.14 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла4 сынып 10-25 саб 472б.docx
    ТипДокументы
    #343488
    страница3 из 7


    1   2   3   4   5   6   7

    4-тапсырма.Бағалау. Берілген тапсырма бойынша сұрақтарға жауап бер.

    «Мамандықты тап» ойынының тапсырмасын қалай орындадым?

    «Мамандығым мақтаным» деген әнді қалай орындадым?

    Таныстырылымды қалай жақсартар едім?.

    Дискриптор.

    Тақырып бойынша сұраққа жауап береді, постер құрайды.

    Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

    Рефлексия:

    Мен не білдім?

    Бүгін мен не үйрендім?

    Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?


    Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

    1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.

    Тапсырмаларды орындайды

    Оқулықпен дәптермен жұмыс

    Әнді біргелікте орындайды

    Өзара бір бірін бағалайды.

    Сұрақтарға жауап береді.

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    «Бес бармақ» әдісі


    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-

    «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта

    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-


    Оқулық

    Кері байланыс тақтайшасы

    Бөлімі:




    Педагогтің аты жөні:




    Күні:




    Сынып:

    4

    Қатысқандар саны:


    Қатыспағандар саны:


    Сабақтың тақырыбы:

    Музыкант болу арманым

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    4.1.2.3 музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдана отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету

    4.1.1.1 музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру


    Сабақтың мақсаты:

    Музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдана отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсетеді.

    Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады


    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі (уақыты)

    Педагог әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Сабақтың ортасы

    Сабақтың соңы


    1-тапсырма. Ой толғау.Музыка ғажап әлем.Музыканы кім жақсы көрмейді?Қазақ халқы әрқашан музыка өнеріне жақын болған.Тарихи мәліметтер музыкант этнограф ғалымдардың зерттеуі қазақтың өнерге жақын екндігін дәлелдеген.Ата бабаларымыз мұраға қалдырғанәндер мен күйлер,жыр термелер қәзір біздің өмірімізде ерекше орын алады.Ал, музыкалық қазынамызды бізге жеткізген кімдер? Олар сал серілер, жырау, күйшілер.

    «Сұрақтар ілмегі»әдісі

    Заманымызға сай қандай мамандықтарды білесің?

    «Музыкант» деген сөз қандай мағнаны білдіреді?

    Осы тақырыпқа байланысты сөз жұмбақтар шеш.

    2-тапсырма. Тыңдау.Зерттеу.Талдау.

    «Мамандығым туралы музыкалық әңгіме» Музыкасын жазған: Н.Хинков-Айтбаева

    Музыка тыңдау алдында оқушыларды қызықтыру үшін оқулықтағы əңгімені бір оқушыға оқып беруді ұйғарады.

    Ол əңгімеде былай делінген:

    «Тыңдайтын музыкалық шығарманың авторы бала кезінен бастап музыкант боламын деп армандайтын. Бір күні

    кішкентай Наргиз анасымен бірге қыдырып жүріп, музыка мектебінің алдынан өтіп бара жатады. Бір кезде ол

    аспаптың əдемі, нəзік дауысын естіп, тоқтап, аяғына дейін мұқият тыңдайды. Ұнаған аспабы – скрипка. Содан оның

    арманы: скрипкашы болу екен.

    Тағы бір күні олар балаларға арналған концертке барады. Сонда домбыра тартқан баланың, екі қыздың флейта мен

    рояльда шебер ойнағандарына жəне керемет əн салған əншінің дауысына таңғалады. Анасына: «Мен музыкант

    боламын», – деп, музыка мектебінің «фортепиано» сыныбына түсіп оқиды».

    Көп жылдар бойы музыкалық білім алып, қазір Наргиз өзі қалаған композитор мамандығы бойынша жұмыс істеп жүр. Бала жасынан есте қалған оқиғаларды нотаға түсіріп, сендерге «Мамандығым туралы музыкалық əңгіме» деген шығарманы сыйлады» деп мұғалім оқушыларға музыка тыңдау талаптарын айтады.

    3-тапсырма. Ән орындау.

    «Әнші балапан» әні

    Әннің мазмұнына көңіл бөл, сыныптастарыңмен әңгімеле.Қалай орындалады?

    Оның көркемдік бейнесіне қарай мәнерлеп, сөзімен орында.

    4-тапсырма.Бағалау. Берілген тапсырма бойынша сұрақтарға жауап бер. Əр топ жұмыс бағытына қарай ғаламтор желісінен, кітапхана жəне т.б. дереккөздерден тапсырмалар бойынша

    мына ақпараттарды табу керек:

    Мамандық және оның ерекшелігі туралы қысқаша мәлімет.

    Мамандық адамға қандай кәсіби талаптар қояды?

    Мамандық бойынша атақты адамдар туралы қысқа ақпарат.

    Мамандыққа байланысты қандай әндер мен тақпақтар білесіңдер?

    Рефлексия:

    Мен не білдім?

    Бүгін мен не үйрендім?

    Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?



    Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

    1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.

    Тапсырмаларды орындайды

    Оқулықпен дәптермен жұмыс

    Әнді біргелікте орындайды

    Өзара бір бірін бағалайды.

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    «Бес бармақ» әдісі


    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-

    «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта

    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-


    Оқулық

    Кері байланыс тақтайшасы

    Бөлімі: Мамандықтар әлемі

    Мектеп: «Қосағаш» жоббм

    Педагогтің аты жөні:

    Мамырова Аширкул

    Күні:




    Сынып:

    4

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    16.Сабақтың тақырыбы:

    Музыкант болғым келеді

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    4.1.2.3 музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдана отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету

    4.1.1.1 музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру


    Сабақтың мақсаты:

    Музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдана отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсетеді.

    Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады


    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі (уақыты)

    Педагог әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы


    Сабақтың ортасы

    Сабақтың соңы

    «Миға шабуыл» әдісі

    1-тапсырма.Шығармашылық таныстырылым.Сабақ барысында оқушылар музыкалық мамандықтарға байланысты «Музыкалық мамандықтар» туралы бейнетаспа көреді және талдайды.Оқушылар бірнеше топтарға бөлініп, дайындаған тапсырмалар бойынша таныстырылым өткізеді.Жұмыстар мына талаптар бойынша бағаланады.

    • Мамандық туралы жалпы түсінік

    • Мамандықтың маманға қоятын жалпы талаптары

    • Мамандық туралы бір ән, тақпақ айтып беру\

    Әнші әнмен шұғылданатын музыкант,вокальдық музыка орындаушысы.

    Домбырашы домбырады ойнайтын музыкант

    Композитор музыкалық шығармалардың авторы, музыканы шығаратын адам.

    3-тапсырма. Əнді орындау.

    «Əнші балапан» (өлеңін жазған: Қ.Қазыбеков, əнін жазған: М. Омаров) – қайталап орындайды:

    – Əннің мазмұнына қарай көркем орындауға көңіл бөлу керек.

    – Əннің мазмұнын таныстырылымда алған білімдерімен салыстырып, түйіндеу керек.

    Білім, ғылым, өнерге

    Қанат қағар кездерің.

    Ата салтын ертеңге

    Жеткізетін өздерің.

    Қайырмасы:

    Әнші, биші,

    Әнші балапан.

    Әнші,жыршы,

    Күйші балапан.


    Сергіту сәті Ән

    Музыкасы мен сөзін жазған:

    Б. Аманжолов

    Бала – мальчик,

    Саусақ – пальчик.

    Лә-лә, лә-лә

    , Лә-лә, лә-лә.

    Песня – ән,

    Мода -сән.

    Лә-лә, лә-лә

    Лә-лә, лә-лә.

    4-тапсырма.Бағалау. Берілген тапсырма бойынша сұрақтарға жауап бер.

    «Мамандықты тап» ойынының тапсырмасын қалай орындадым?

    «Мамандығым мақтаным» деген әнді қалай орындадым?

    Таныстырылымды қалай жақсартар едім?.

    Дискриптор.

    Тақырып бойынша сұраққа жауап береді, постер құрайды.
    Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды
    Рефлексия:

    Мен не білдім?

    Бүгін мен не үйрендім?

    Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?


    Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

    1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.

    Тапсырмаларды орындайды

    Оқулықпен дәптермен жұмыс

    Әнді біргелікте орындайды

    Өзара бір бірін бағалайды.

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

    «Бес бармақ» әдісі


    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-

    «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта

    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-


    Оқулық

    Кері байланыс тақтайшасы




    Бөлімі

    Мектеп: «Қосағаш» жоббм

    Педагогтің аты жөні:

    Мамырова Аширкул

    Күні:




    Сынып:

    4

    Қатысқандар саны:


    Қатыспағандар саны:


    Сабақтың тақырыбы:

    Біліміңді тексер

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    4.1.3.5 орындау тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажырату

    Сабақтың мақсаты:

    Орындау тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажыратады

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі (уақыты)

    Педагог әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Сабақтың ортасы

    Сабақтың соңы


    Амандасу.

    «Миға шабуыл»

    Мына сұрақтардың дұрыс жауабын тап.

    1-тапсырма.

    Мамандық деген сөздің мағынасы қандай?

    А)адам еңбек әрекектінің негізі түрі

    Б)жұмыс жатқан адамдардың түрлері

    С)салтанаттың әннің атауы

    «Мамандығым туралы музыкалық әңгіме» шығармасының авторы

    А)Б.Ысқақов

    Б)Н.Хинков

    С)Ғ.Жұбанова

    Музыкант дегеніміз.

    А)кинорежсердің қосымша атауы

    Б)музыкаға би билейтін биші

    С)музыка саласында жұмыс жасайтын маман

    2-тапсырма. «Мамандығым мақтаным» әнінің бірінші және төртінші шумақтарындағы көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, дәптеріңе жаз.

    Қызу................қараңыз,

    Ғимараттар....................

    Қанат............күн сайын,

    Құлпырады қаламыз.

    Аспаз болсаң................

    Одан..........не керек,

    Дәмді, мәнді...................

    Қуанышқа бөлемек.

    Бағалау. Берілген тапсырма бойынша сөйлеу.

    Дискриптор.

    Тақырып бойынша сұраққа жауап береді, постер құрайды.

    Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

    Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

    1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.
    Тапсырмаларды орындайды

    Оқулықпен дәптермен жұмыс
    Өзара бір бірін бағалайды.

    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


    Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижес



    hhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-

    «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фоhhtp/mpp.aytis/youtube.com

    «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-


    Оқулық

    Кері байланыс тақтайшасы
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта