Главная страница

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка


Скачать 197 Kb.
НазваниеЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Дата27.04.2021
Размер197 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаkrok2.doc
ТипДокументы
#199480
страница3 из 5
1   2   3   4   5

20283 Больная 15 лет жалуется на боли в горле, общую слабость. Температура - 37,9° С. Заболела после контакта с больным „ангиной”. Объективно: кожные покровы бледные, влажные. Открывание рта свободное. Небные миндалины пастозные, покрытые плотным сероватым налетом, который с трудом снимается, образуя кровоточащую раневую поверхность. Налет распространяется на небные дужки, маленький язычок. Шейные лимфоузлы увеличены, болезненные. Каков предполагаемый диагноз?

A. *Дифтерия мигдалин B. Лакунарная ангина C. Фолликулярная ангина D. Кандидомикоз глотки E. Язвенно-пленчатая ангина

20340 Оля К. 5 років захворіла з порушення самопочуття, підвищення температури тіла до 37° С. При огляді виявлено збільшення задньошийних та потиличних лімфатичних вузлів, дрібну розеольозно-папульозну висипку на незміненому тлі шкіри з переважною локалізацією на спині, сідницях та розгинальних поверхнях кінцівок. Ваш діагноз?

A. * Краснуха B. Кір C. Скарлатина D. Вітряна віспа E. Алергічна висипка

20341 Дитина 1,5 року, не щеплена, поступила на стаціонарне лікування на 5 день хвороби з приводу млявого паралічу лівої ноги. При огляді виявлено: обмеження рухів та гіпотонію м’язів проксимального відділу кінцівки при збереженій чутливості. Де локалізується ураження в центральній нервовій системі?

A. * Передні роги спинного мозку B. Задні роги спинного мозку C. Стовбур головного мозку D. Мозочок E. М’яка мозкова оболонка

20342 Дитина 2 років була в контакті з хворим на оперізуючий герпес. На 15 день контакту в неї підвищилась температура тіла до 39, 3° С, з’явився висип на тулубі, кінцівках, обличчі та волосистій частині голови, який проходив стадії: пляма, папула, везикула, кірочка. Ваш діагноз?

A. * Вітряна віспа B. Простий герпес C. Оперізуючий герпес D. Натуральна віспа E. Ентеровірусна екзантема

20462 Дитина 6 років скаржилась на головний біль, слабкість, біль під час жування. Температура тіла підвищувалась до 39,0° С. На другий день з’явилась припухлість в привушних ділянках. При огляді: з двох боків збільшені слинні залози, заповнюють ретромандибулярну ямку, шкіра над залозами напружена, блискуча, колір її не змінений. На слизовій оболонці ротової порожнини відзначаються сухість, набряклість зовнішнього отвору протоку слинної залози. Ваш діагноз?

A. * Паротитна інфекція B. Пухлини слинних залоз C. Лімфаденіт шийних вузлів D. Токсична форма дифтерії мигдаликів E. Слинокам’яна хвороба

20463 Дитина 8 місяців захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 39,0° С, млявість, блювота, блідість шкіри, біль у животі, пронос. Випорожнення часті, 8-10 разів на день, кал водянистий із значними домішками слизу зеленуватого кольору, нагадує болотну твань. Живіт здутий, збільшені печінка та селезінка. Ваш попередній діагноз?

A. * Сальмонельоз. B. Ешерихіоз. C. Холера. D. Шигельоз E. Дисбактеріоз кишечнику.

20464 У дитини 3 років захворювання почалось з підвищення температури до 38° С, появи висипу, який спочатку мав вигляд плям, потім вони перетворились в пухирці. Висип підсипав 4 дні. При огляді на 4-ий день на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок і на волосяній частині голови спостерігається рясний висип: папули, везикули, кірочки. Ваш діагноз?

A. * Вітряна віспа. B. Імпетіго C. Герпетична інфекція. D. Оперізуючий герпес. E. Стрептококова інфекція.

20465 Дитину 7 років турбувала слабкість, нудота, тяжкість і біль у правому підребер’ї. Через 4 дні з’явилось потемніння сечі та знебарвлення калу. При обстеженні: жовтяниця склер, слизової оболонки ротової порожнини, шкіри; печінка збільшена, болюча під час пальпації. За даними лабораторного дослідження: загальний білірубін 90 мкмоль/л, прямий - 68 мкмоль/л, непрямий – 22 мкмоль/л, АЛТ- 6,5 ммоль/л. В родині один місяць назад жовтяницею хворіла мати. Ваш попередній діагноз?

A. * Вірусний гепатит А. B. Жовтяниця гемолітична. C. Вірусний гепатит В. D. Жовчнокам’яна хвороба E. Синдром Жильбера.

20579 У 2-річної дитини вночі раптово на фоні катаральних проявів з боку верхніх дихальних шляхів та гавкаючого кашелю з’явилась інспіраторна задишка, роздування крил носу та втягнення міжреберь, температура 37,4° С, прояви інтоксикації помірні. Найімовірніша причина захворювання:

A. Вірус парагрипу B. Респіраторно-синцитіальний вірус C. Гемофільна паличка D. Паличка Лефлера E. Bordetella pertussis

20582 У хворого 10 років на комбіновану форму дифтерії мигдаликів, гортані та передніх відділів носа на 2-й день хвороби стан погіршився: наросла слабкість, з’явився біль за грудиною, блювота. Об’єктивно: хворий адинамічний, блідий, акроціаноз. Пульс 54 за хв. слабкого наповнення. Серцеві тони приглушені, хаотичні екстрасистоли. АТ-80/40 мм рт. Печінка +3 см. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Токсичний міокардит. B. Полірадикулонейропатія. C. Інфекційно-токсичний шок. D. Анафілактичний шок. E. Кардіогенний шок.

20585 У 10-річної дівчинки, яка щеплена з порушенням графіку вакцинації, на фоні підвищеної до 37,5° С температури тіла спостерігаються помірне збільшення лімфовузлів на шиї, сірувато-білі нашарування на мигдаликах у вигляді щільної плівки. Плівка важко знімається, поверхня під нею кровить. Набряку шиї немає. Попередній діагноз:

A. Дифтерія мигдаликів, плівчаста форма B. Лакунарна ангіна C. Паратонзилярний абсцес D. Інфекційний мононуклеоз

E. Ангіна Сімановського-Венсана

20757 Хлопчик 3-х років захворів гостро з підвищення температури тіла до 39,6° С, сухого кашлю, нежиті, які наростали. На 2 добу приєдналась сльозотеча, світлобоязнь. Температура знизилась до субфебрильних цифр. На 4-ий день відмічено повторний підйом температури до 39,8° С, появу висипки за вухами, яка наступного дня поширилась на обличчя, шию, плечовий пояс. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

A. *Кір B. Аденовірусна інфекція C. Інфекційний мононуклеоз D. Краснуха E. Псевдотуберкульоз

20758 Дівчинка 10 років госпіталізована в інфекційне відділення із скаргами на лихоманку, висипку, артралгії, болі в животі. При огляді визначаються симптоми “капюшона”, “рукавичок”, “шкарпеток”. Яке захворювання є найбільш вірогідним у даному випадку?

A. * Псевдотуберкульоз B. Інфекційний мононуклеоз C. Кір D. Скарлатина E. Краснуха

20759 Хворий 2-х років госпіталізований з кіроподібною висипкою, лімфоаденопатією, ангіною, порушеним носовим диханням, гепатоспленомегалією. Яка інфекція найбільш імовірна?

A. * Інфекційний мононуклеоз B. Цитомегаловірусна інфекція C. Кір D. Герпетична інфекція E. Краснуха

20760 Хлопчик 4 років, щеплений з порушенням графіку вакцинації, скаржиться на біль в горлі при ковтанні, головний біль, кволість, лихоманку. При огляді дитина бліда, збільшені передньошийні лімфовузли, набряк мигдаликів, їх ціанотична гіперемія, на мигдаликах наліт сіробілий, не знімається, при насильному знятті мигдалики кровлять. Який діагноз найбільш імовірний?

A. * Дифтерія мигдаликів B. Лакунарна ангіна C. Ангіна Сімановського-Венсана D. Інфекційний мононуклеоз E. Вірусно-бактеріальна ангіна

20761 Дівчинка 5 років захворіла гостро, скаржиться на блювання, лихоманку, на другий день хвороби приєдналися часті випорожнення, які спочатку мали каловий характер, через добу почав виходити один слиз в невеликій кількості до 30 разів на добу, з’явилися тенезми. Яке захворювання найбільш вірогідне у дитини?

A. *Шигелльоз B. Стафілококова інфекція C. Ротавірусна інфекція D. Протеоз E. Ешерихіоз

20785 Дитина 8 років, щеплена з порушенням графіку вакцинації, звернулася до лікаря на 2 день хвороби із скаргами на головний біль, млявість, біль у горлі при ковтанні. При обстеженні: температура тіла – 38,5° С, мигдалики збільшені, слизова оболонка ротоглотки ціанотично гіперемійована, на поверхні обох мигдаликів сіруватий наліт, що не знімається шпателем. Збільшені і чутливі регіонарні лімфовузли. Який діагноз?

A. * Дифтерія мигдаликів B. Некротична ангіна Симановського – Венсана. C. Лакунарна ангіна. D. Інфекційний мононуклеоз E. Фолікулярна ангіна.

20786 Дитина 2 років захворіла раптово. Температура тіла до 39° С, протягом дня відмічалося 2-разове блювання, неспокій, випорожнення до 15 разів, переймистий біль у животі. Дитина періодично кричить, натужується, підгинає колінці. Випорожнення рідкі, зелені з домішками слизу та крові. Про яке захворювання можна думати?

A. *Шигелльоз B. Ешерихіоз C. Холера. D. Апендицит E. Ротавірусна інфекція.

20787 Під час першої доби захворювання на гостру кишкову інфекцію (гастроентерит), дитина 10 місяців втратила до 5\% маси тіла. Що треба призначити, щоб ліквідувати водно–сольовий дефіцит?

A. * Оральну регідратацію. B. Парентеральну регідратацію C. Ентеросорбцію D. Комбіновану орально-парентеральну регідратацію. E. Раціональну дієтотерапію.

20788 Дитина 5 років хворіє на вірусний гепатит А середньої важкості. Який вихід найбільш ймовірний?

A. * Видужання. B. Видужання з постійним носійством віруса. C. Затяжний перебіг захворювання. D. Перехід у хронічний гепатит. E. Цироз печінки.

20789 У дитини 7 років на другий день хвороби: температура тіла – 39° С, однократне блювання, головний біль, болюче ковтання. При огляді хворого: яскрава гіперемія мигдаликів та білуватий наліт у лакунах. На животі, бокових поверхнях тулуба, на згинальних поверхнях кінцівок на гіперемійованому фоні дрібно крапкова висипка. Який діагноз можна встановити?

A. * Скарлатина. B. Псевдотуберкульоз. C. Кір. D. Інфекційний мононуклеоз. E. Дифтерія.

20790 Дитина 6 місяців на грудному годуванні. 3 дні тому контактувала із хворою на кір. Які профілактичні заходи доцільно провести?

A. * Ввести дитині нормальний людський імуноглобулін та спостерігати протягом 21 доби. B. Провести термінову активну імунізацію живою вакциною, та спостерігати 17 днів. C. Ввести вакцину одночасно з імуноглобуліном та спостерігати 21 день. D. Нічого не робити. E. Спостерігати 17 днів.

20791 Дитина 3-х років хворіє 3 доби. На підставі підвищення температури, кашлю, нежиті, кон’юктивіту, світлобоязні, білуватого крапчастого висипу на слизовій оболонці ясен та внутрішньої поверхні щок та плямистої енантеми твердого та м"якого піднебіння яке захворювання можна діагностувати?

A. * Кір, катаральний період. B. Гостра респіраторна вірусна інфекція, ускладнена стоматитом. C. Герпетичний стоматит. D. Ентеровірусна інфекція, катаральна форма. E. Інфекційний мононуклеоз.

20792 Хлопчик 3-х років захворів гостро: температура тіла – 39,0° С, повторне блювання, головний біль, лежить на боці з відкинутою назад головою і підведеними до живота коліньми. Через 3 години температура підвищилася до 40 С, почалися судоми. Хлопчик відвідує дитячий садок, у групі є діти з кашлем та нежиттю. Який діагноз найбільш імовірний у даній ситуації?

A. * Менінгіт. B. Енцефаліт C. ГРВІ, нейротоксичний синдром. D. Харчова токсикоінфекція. E. Поліомієліт.

20793 У дитини 10 місяців лікар діагностував генералізовану форму менінгококової інфекції, менінгококцемію, інфекційно – токсичний шок 1 ступеня у перший день захворювання. Яке лікування найбільш доцільно призначити на догоспітальному етапі?

A. * Левоміцетину сукцінат та преднізолон. B. Пеніцилін та преднізолон. C. Преднізолон та гамаглобулін. D. Пеніцилін та гамаглобулін. E. Гамаглобулін.

20810 Хлопчик 10 років захворів гостро після перебування на пляжі. Ввечері з’явилось багаторазове блювання, головний біль, висока температура. Менінгеальні ознаки позитивні. При люмбальній пункції - прозора рідина, що витікає під великим тиском, цитоз – 350 клітин в 1 мм куб (лімфоцити – 80 %) , цукор – 2,21 ммоль/л, білок – 0,66 г/л, реакція Панді +. Вірогідний діагноз?

A. Серозний менінгіт вірусної етіології B. Гнійний менінгіт C. Туберкульозний менінгіт D. Харчова токсикоінфекція E. Кліщовий енцефаліт

20936 Дитина 8 років звернулася зі скаргами на гарячку на протязі 8 днів, утруднення носового дихання, болю у горлі. У ротоглотці - помірна гіперемія, гнійно-творожисті нашарування на мигдаликах, поліаденопатія. Гепатоспленомегалія. У гемограмі: лейкоцитоз, підвищення паличкоядерних лейкоцитів, лімфомоноцитоз, віроцити 12 %. Ваш діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз B. Гострий лейкоз C. Аденовірусна інфекція D. Дифтерія E. Лакунарна ангіна

20937 У дитини 10 років діагностована краснуха. На 6 день хвороби підвищилась температура тіла до 39,0° С, дитина стала сонливою, втратила свідомість, були судоми. Яке ускладнення найбільш ймовірне у хворого?

A. Енцефаліт B. Менінгіт C. Полірадікулоневрит D. Нейротоксикоз E. Абсцес головного мозку

20938 Дитина 3,5 місяців знаходиться у відділенні з гострою респіраторною вірусною інфекцією. На 6 день перебування у стаціонарі у дитини підвищилась температура тіла до 38,1° С, з'явилася блювота, занепокоєння, частий водянистий стул типу “болотної твані”, із слизом, зловоний. Про приєднання якого захворювання можна думати?

A. Гостра кишкова інфекція (сальмонельоз?) B. Діарейний синдром на фоні ГРВІ C. Інвагінація кишківника D. Апендицит E. Дизбактеріоз кишківника

20940 У дитини 7 років з вірусним гепатитом А активність АлАт 6,7 ммоль/ч л. Який синдром має місце?

A. Цитолізу B. Холестазу C. Порушення дезінтоксикаційної функції печінки D. Порушення білково-синтетичної функції печінки E. Мезенхімально-запальний синдром

20941 У дитини 3 років захворювання почалося з підвищення температури тіла з 37,5° С, появи поодиноких елементів висипу у вигляді макул та папул на різних ділянках тіла. На другий день при новому підйомі температури до 38° С було підсипання макул, папул, з'явилися поодинокі везикули. Яке захворювання найбільш ймовірне?

A. Вітряна віспа B. Герпетична інфекція, шкіряна форма C. Ентеровірусна інфекція D. Алергічна висипка E. Оперізуючий герпес

20942 У дитини 5 років, яка перенесла пневмонію, через 2 дні після виходу із лікарні підвищилась температура тіла до 38,7° С, з'явилися рідкі випорожнення зі слизом, кольору "болотної твані". Живіт здутий. Яке захворювання у хворого найбільш імовірне?

A. Сальмонельоз B. Шигелльоз C. Вірусна діарея D. Ешерихіоз E. Дизбактеріоз

20943 У клінічно здорової дитини 10 років, яка місяць назад контактувала з хворим на вірусний гепатит А, при обстеженні виявлено збільшення печінки на 1см, в крові: АлАт -2,8 ммоль/ч л, загальний білірубін -8,5 мкмоль/л. Який Ваш попередній діагноз?

A. Субклінічна форма вірусного гепатиту А B. Типова форма вірусного гепатиту А C. Холецистит D. Дискінезія жовчновивідних шляхів E. Пухлина печінки

20945 Дитина 3 місяців хворіє на протязі 3 днів. Відзначається підвищення температури тіла до 38° С, блювота 2-3 рази на добу, рідкий стілець до 10 раз, кал яскраво жовтого кольору, кислого запаху, водянистий. Діагностована гостра кишкова інфекція. Яка етіологія захворювання найбільш імовірна?

A. Ешерихіоз ентеропатогенний B. Шигельоз C. Сальмонельоз D. Ешерихіоз ентероінвазивний E. Стафілококовий гастроентерит

20964 В дитини, яка перенесла вдома захворювання з ангіною та висипом на шкірі, при огляді на 10 день спостерігається “малиновий язик”, пластинчасте лущення на шиї, тулубі, кінцівках, позитивний симптом Пастіа. Яке захворювання з найбільшою вірогідністю перенесла дитина?

A. Скарлатину B. Кір C. Вітряну віспу D. Менінгококову інфекцію E. Краснуху

20998 У дитини 5 років, яка хворіє на кір, в періоді пігментації, на тлі нормальної температури стан різко погіршився, температура сягнула понад 38°С. Об'єктивно: свідомість частково порушена, спостерігались тоніко-клонічні судоми, м'язовий тонус підвищений, пожвавлення рефлексів, хореоатетозні гіперкінези. Оболонкових симптомів немає. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Коровий енцефаліт B. Коровий менінгіт C. Абсцес головного мозку D. Пухлина головного мозку E. Кір, нейротоксичний синдром

21034 Учениця 10 класу раптово захворіла: температура тіла 39,0° С, турбує головний біль, кашель, загальна слабкість. Об’єктивно: кон’юнктивіт, гіперемія зіву, плямиста енантема м’якого і твердого піднебіння, збільшення шийних лімфатичних вузлів. На 4-ий день за вухами, на обличчі з’явилась плямисто-папульозна висипка, температура знов підвищилась до 39,5° С. Ваш попередній діагноз?

A. * Кір. B. Аденовірусна інфекція. C. Грип. D. Краснуха. E. Інфекційний мононуклеоз.

21262 Ребенок 5 лет заболел остро: Т - 38,5° С, боли в горле и животе. Через 3 дня появилась сыпь на коже. На 4-й день болезни - состояние тяжелое, вял, бледен. Обильная мелкопятнистая сыпь по всему телу, сгущающаяся на лице, кистях и стопах. Разлитая гиперемия слизистой зева. “Малиновый” язык. Тоны сердца глухие. Живот болезненный. Стул жидкий, 2 раза в сутки, без примесей. Ваш предварительный диагноз?
1   2   3   4   5


написать администратору сайта