Главная страница

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка


Скачать 197 Kb.
НазваниеЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Дата27.04.2021
Размер197 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаkrok2.doc
ТипДокументы
#199480
страница2 из 5
1   2   3   4   5

A. Краснуха B. Кір C. Скарлатина D. Інфекційний мононуклеоз E. Ентеровірусна екзантема

18169 Дитина 5 років захворіла гостро. Об'єктивно: неспокійна, скаржиться на головний біль, температура тіла 39,5° С, блювота. Менінгеальні ознаки позитивні. У лікворі нейтрофільний плеоцитоз. Діагностовано гнійний менінгіт. Яка етіологія менінгіту найбільш ймовірна в цьому випадку ?

A. Менінгокок B. Пневмокок C. Туберкульозна паличка D. Гемофільна паличка E. Стафілокок

18170 Дитина 1 року 6 місяців, не щеплена, захворіла гостро: температура тіла 38,5° С, головний біль, слабкість, незначні катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів, рідкі випорожнення. На п'ятий день хвороби температура знизилась, вранці в правій нозі виявлено біль в м'язах, відсутність рухів, та сухожилкових рефлексів, чутливість збережена. Який попередній діагноз ?

A. Поліомієліт B. Вірусний енцефаліт C. ГРВІ D. Гостра кишкова інфекція E. Остеомієліт

18171 У дитини 5 років з'явилася лихоманка до 40° С, тоніко-клонічні судоми, втрата свідомості. Наступного дня з'явився частий, рідкий стул до 10 разів на добу з великою кількістю слизу, зелені, домішками крові, різкі переймоподібні болі в животі. Запідозрена гостра дизентерія. Який вид токсичного синдрому найбільш ймовірно домінує у дитини?

A. Нейротоксикоз B. Токсико-ексикоз C. Інфекційно-токсичний шок D. Гіповолемічний шок E. ДВЗ - синдром

18172 У дитини з вірусним гепатитом спостерігається тривала жовтяниця, печінка + 2,0 см, край її щільнуватий, свербіж шкіри. В крові - загальний білірубін - 180 мкмоль/л, прямий -150 мкмоль/л, непрямий - 30 мкмоль/л. АлАт - 1,2 ммоль/чхл . Лужна фосфатаза значно підвищена. Який синдром переважає?

A. Холестатичний B. Мезенхімально-запальний C. Цитолітичний D. Порушення білково-синтетичної функції печінки E. Порушення дезінтоксикаційної функції печінки

18228 У дворічної дівчинки підвищена температура тіла до 37,2° С та висип на шкірі. Загальний стан дитини задовільний. На шкірі спини, розгинальних поверхнях кінцівок дрібноплямистий висип рожевого кольору. Слизова піднебінних дужок помірно гіперемійована, незначне слизове виділення з носу. Збільшені потиличні та задньошийні лімфовузли. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Краснуха B. Скарлатина C. Вітряна віспа D. Ентеровірусна екзантема E. Кір

18384 Дитину 2-х років турбує переймоподібний кашель до 20 приступів за добу. Хворіє протягом 3-х тижнів. Спочатку турбував сухий кашель переважно вночі, температура нормальна. Симптоматичне лікування ефекту не дало. В кінці другого тижня кашель набув переймоподібного характеру. Відмічається одутлість обличчя, точкові крововиливи в кон"юктиву, на вуздечці язика виразка. В легенях жорстке дихання, поодинокі розсіяні хрипи на всьому протязі легень. Огляд ротоглотки провокує приступ кашлю. Який найбільш ймовірний діагноз в даному випадку?

A. Кашлюк. B. Обструктивний бронхіт. C. Стороннє тіло дихальних шляхів. D. Пневмонія. E. Стенозуючий ларинготрахеїт.

18704 Учениця 10 класу не щеплена, раптово захворіла: температура тіла 38,2° С, турбує головний біль, кашель, нежить, загальна слабкість та сльозотеча. Через 3 дні з`явилась плямисто-папульозна висипка на шкірі обличчя. На м`якому піднебінні - енантема. Незначно збільшені шийні лімфовузли. Тахікардія, дихання жорстке, печінка і селезінка не збільшені. Ваш діагноз?

A. * Кір. B. Аденовірусна інфекція. C. Скарлатина. D. Краснуха. E. Інфекційний мононуклеоз.

18752 Ребенок 5 лет 3 недели назад лечился в стационаре по поводу пневмонии, где попал в контакт с больным корью. Получал отхаркивающие средства, жаропонижающие препараты, нормальный человеческий иммуноглобулин, антибиотики. Три дня назад повысилась Т-37,2° С, появилось легкое покашливание. Сегодня отмечена единичная пятнисто-папулезная сыпь на лице и туловище. Прививочный анамнез неизвестен. Диагноз: Митигированная корь. Чем обусловлено развитие этой формы заболевания?

A. *Введением иммуноглобулина. B. Вакцинацией. C. Перенесенной пневмонией. D. Антибиотикотерапией. E. Возрастом.

18753 Ребенок 1,5 лет заболел остро: Т- 40,1° С, быстро снизившаяся до 36,2° С, озноб, на коже обильная геморрагическая сыпь, багрово-цианотичные пятна. Конечности холодные, черты лица заострены. Диагноз: менингококковая инфекция, молниеносная форма, токсико-инфекционный шок. Какой антибактериальный препарат необходимо использовать на догоспитальном этапе?

A. * Левомицетина сукцинат растворимый.

B. Пенициллин. C. Ампициллин. D. Гентамицин. E. Эритромицин.

18754 Ребенок 8 лет жалуется на повышение Т- 38,8° С, боль в горле при глотании, сыпь на коже. Объективно выявлена лакунарная ангина, отграниченная гиперемия и энантема мягкого неба, мелкоточечная сыпь на коже, преимущественно в складках, на сгибательных поверхностях конечностей, лицо с бледным носогубным треугольником. Какой антибактериальный препарат необходимо назначить?

A. * Пенициллин. B. Гентамицин. C. Ампициллин. D. Линкомицин. E. Тетрациклин.

18755 Ребенок 3 лет, не привит. Заболел 4 дня назад с повышения температуры до 38,2° С, появления кашля, насморка, слезотечения. Сегодня на лице, за ушами появилась крупная пятнисто-папулезная сыпь, ухудшилось состояние: температура - 39,6° С, выражены симптомы интоксикации. Ваш предварительный диагноз?

A. *Корь. B. Краснуха. C. Ветряная оспа. D. Энтеровирусная инфекция E. Скарлатина.

18952 У дитини 10 років на 4 день захворювання на епідемічний паротит знов підвищилась температура тіла, з’явилося повторне блювання, значні болі у верхній частині живота оперізуючого характеру. Який з лабораторних тестів слід провести для уточнення діагнозу?

A. * Діастаза сечі B. Активність АлАТ крові C. Копрограма D. Глюкоза крові E. Рівень загального білірубіну крові

18981 У дитини 5 років, контактної по вірусному гепатиту в дитячому садку, підвищилася температура до 38° С, слабкість, зниження апетиту, однократна блювота, тупі болі у правому підребер`ї. Запідозрений вірусний гепатит. Яке дослідження найбільш інформативне для підтвердження діагнозу?

A. * Активність АлАТ крові B. Аналіз сечі на жовчні пігменти C. Аналіз калу на стеркобілін D. Аналіз крові на білірубін E. Аналіз крові на тимолову пробу

19207 Хвора 11 років, щеплена з порушенням графіку вакцинації, скаржиться на затікання рідкої їжі в ніс, гугнявий відтінок голосу. З анамнезу відомо, що два тижні тому хвора перенесла "ангіну". Лікувалась амбулаторно еритроміцином протягом 3-днів. Об'єктивно: загальний стан мало порушений. Слизова оболонка ротоглотки не змінена. Мигдалики не збільшені, нальоту немає. М'яке піднебіння звисає, при фонації малорухоме. Ваш попередній діагноз:

A. * Дифтерійна нейропатія. B. Ботулізм. C. Поліомієліт. D. Ентеровірусна інфекція, поліомієлітоподібна форма E. Вірусний енцефаліт

19208 У хлопчика 6 років на фоні незначних катаральних явищ з боку верхніх дихальних шляхів, що супроводжувалися підвищенням температури тіла до субфебрильних цифр,на 2-й день захворювання з`явились дрібноплямисті висипання на незміненому тлі шкіри з переважною локалізацією на розгинальних поверхнях кінцівок, на спині та сідницях. При огляді також виявлено збільшені задньошийні та потиличні лімфовузли, малоболючі при пальпації, не спаяні між собою та з підлеглими тканинами. Ваш діагноз?

A. * Краснуха. B. Кір. C. Скарлатина. D. Вітряна віспа. E. Ентеровірусна екзантема

19211 Хвора 8 років захворіла гостро: температура тіла підвищилась до 39° С, головний біль, дворазова блювота, біль в горлі при ковтанні. Стан при огляді важкий. На шкірі, особливо на бокових поверхнях грудної клітки, животі, згинальних поверхнях кінцівок, в ліктьових, пахових і пахвинних ділянках рясні крапкові висипання на гіперемійованому тлі шкіри та окремі петехії. Яскрава гіперемія слизової оболонки ротоглотки, мигдалики набряклі, покриті гнійним нальотом. Підщелепні лімфовузли збільшені, щільні, дещо болючі при пальпації. Тони серця ритмічні. Пульс 100 уд./хв. Ваш діагноз?

A. * Скарлатина. B. Краснуха. C. Ентеровірусна екзантема. D. Аденовірусна інфекція. E. Кір.

19231 Хворий, 5-ти років, нещеплений, має явища стенозу гортані: блідість шкірних покривів, помірно виражений ціаноз носогубного трикутника, сухий, беззвучний кашель, чутне на відстані дихання, участь допоміжної мускулатури в акті дихання, загальний неспокій, тахікардія 140—150 уд./хв. З анамнезу хвороби відомо, що прояви стенозуючого ларингіту наростали впродовж останніх 3-х днів поступово. Температура тіла всі дні хвороби субфебрильна, загальноінтоксикаційний синдром незначно виражений. Ваш попередній діагноз?

A. * Дифтерія гортані. B. Епіглотит. C. Коклюш. D. Парагрипозний ларинготрахеїт. E. Стороннє тіло дихальних шляхів.

19232 Хворий 10 років, на 4 день хвороби скаржиться на нездужання, біль в горлі, утруднене носове дихання, підвищення температури тіла до 38—39°С. При огляді: блідість шкірних покривів, одутлість обличчя, набряк повік, значно збільшені задньошийні лімфатичні вузли, в меншій мірі підщелепні, пахові, пахвинні. Слизова ротоглотки гіперемійована, мигдалики гіпертрофовані, вкриті суцільним нальотом, який легко знімається. Збільшені печінка та селезінка. Ваш попередній діагноз?

A. * Інфекційний мононуклеоз. B. Аденовірусна інфекція. C. Дифтерія мигдаликів. D. Скарлатина. E. Лімфогрануломатоз.

19438 Хворий трьох рокiв захворiв 2 днi тому після вживання сирого молока. Пiдвищилася температура до 38,6° С. Вiдмовляється вiд їжі, майже весь час спить. Випорожнення стали 10-12 раз на добу. При оглядi млявий, блiдий. Випорожнення скуднi, зеленого кольору, з домiшками слизу, з прожилками кровi, тенезми. При обстеженнi живота вiдмiчається спазм сигмоподібної кишки. Анус пiдатливий. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?

A. *Шигельоз B. Сальмонельоз C. Ешерихіоз D. Протеоз E. Амебіаз

19439 Дитина 9-ти мiсяцiв захворіла гостро. Температура тiла 39,5° С, неспокiйна. При оглядi на шкiрі стегон та внизу живота поодинокі плямисто-папульозні висипання. Слизова ротоглотки гiперемійована, на задній стінці глотки слизисто-гнійні нашарування. ЧСС 170 уд./хв. Частота дихання 50 на 1 хвилину. Через 4 години у дитини висипаня набули геморагiчного характеру, рiзної величини "зiрчастої" форми. Стан погіршився, Збільшились явища загального токсикозу. Який найбiльш iмовiрний дiагноз ?

A. * Менiнгококцемiя B. Кiр. C. Скарлатина. D. Вiтряна вiспа E. Грип з геморагічним синдромом

19671 Дитина 10 років, яка проживає в сільській місцевості і часто купається в озерах з непроточною водою, захворіла 5 днів тому. Захворювання почалось з підвищення температури до 39,5° С; ознобу, болю в литкових м’язах, геморагічного висипу на шкірі. На 4 день хвороби з’явилась жовтяниця. Випорожнення звичайного кольору. В сечі виявлені еритроцити до 30 в полі зору, поодинокі циліндри, підвищенний рівень білка. Ваш діагноз?

A. *Лептоспіроз B. Сепсис C. Менінгококцемія D. Хвороба Шенляйн-Геноха E. Геморагічна гарячка з нирковим синдромом

19672 В дитячому садку захворіло троє дітей. Хвороба починалась з підйому температури до 38,5° С, одноразового блювання, болю в животі. Випорожнення малокалові із слизом і прожилками крові. Виражені тенезми. Вірогідний діагноз?

A. *Шигельоз B. Сальмонельоз C. Ешерихіоз D. Кишковий ієрсиніоз E. Ентеровірусна діарея

19836 У хлопчика 3 років, що часто хворіє на простудні захворювання, протягом двох днів відмічена гарячка 37,2-37,5° С, апетит знижений. Скарги на гавкучий кашель, утруднений вдих. Дільничним лікарем діагностовано стенозуючий ларинготрахеїт. Який найбільш вірогідний етіологічний діагноз?

A. * Парагрип B. Грип C. Аденовірусна інфекція D. Ентеровірусна інфекція E. Ріновірусна інфекція

19858 У дитини 2 років гостро підвищилася температура, з’явилася інспираторна задишка, осиплість голосу та лаючий кашель. Яке захворювання найбільш імовірне?

A. * Гострий стенозуючий ларинготрахеіт B. Кашлюк C. Інородне тіло трахеї D. Обструктивний бронхіт E. Пневмонія

19873 У дитини 3 років діагностовано типову середньоважку форму скарлатини. Лікується амбулаторно. Який препарат треба вибрати з метою етіотропного лікування?

A. * Еритроміцин B. Бісептол C. Гентаміцин D. Лєвоміцетин E. Доксіциклін

19892 Ребенок 8 лет, привит по календарю, поступил в стационар на 3-й день болезни. Т- 38,0° С, дыхание “храпящее”. На миндалинах - сплошные налеты, цвета слоновой кости, плохо снимающиеся, миндалины гипертрофированы II-III ст., но отека окружающих тканей нет. Полиаденопатия. Печень + 3,5см. Селезенка + 2,0 см. Ваш предварительный диагноз?

A. * Инфекционный мононуклеоз B. Дифтерия миндалин C. Аденовирусная инфекция D. Лимфогранулематоз E. Острый лейкоз

19893 Ребенок 5 лет жалуется на головную боль, повторную рвоту, Т- 38,9° С. На 2-е сутки болезни: лежит на боку, стонет, позывы на рвоту. На ягодицах, бедрах, голенях – звездчатая, геморрагическая сыпь с некрозом в центре. Выражена ригидность мышц затылка, положительные симптомы Кернига, Брудзинского. Ваш предварительный диагноз?

A. *Менингококковая инфекция B. Грипп C. Энтеровирусная инфекция D. Геморрагический васкулит E. Герпетический энцефалит

19894 Ребенок 10 месяцев заболел с повышения Т до 39,6° С, жидкого стула. На 5-й день болезни: Т- 38,7° С, вял, бледен. Язык влажный, обложен белым налетом. Тоны сердца приглушены. Живот умеренно вздут, урчание в области пупка, отрезки тонкого и толстого кишечника чувствительны при пальпации. Стул жидкий, 8 раз в сутки, темно-зеленого цвета, зловонный, с примесью слизи. Ваш предварительный диагноз?

A. *Сальмонеллез B. Шигеллез C. Иерсиниоз D. Эшерихиоз E. Ротавирусная инфекция

19895 Ребенок 6 лет жалуется на частый жидкий стул, рвоту. Оъективно на 2-ой день болезни отмечается: вялость, температура 38,2° С, пульс 150 уд. в минуту, живот ладьевидный, пальпируется болезненная сигмовидная кишка, стул за сутки 10 раз жидкий, скудный, малокаловый, со слизью и прожилками зелени. Ваш предварительный диагноз?

A. *Шигеллез B. Сальмонеллез C. Эшерихиоз D. Амебиаз E. Иерсиниоз кишечный

19896 Ребенок 6 лет на 5-й день болезни жалуется на кашель, появление сыпи на коже. Об-но: Т - 38,2° С, бледность и одутловатость лица, конъюнктивит. На лице, шее, верхней половине грудной клетки яркая пятнисто-папулезная, местами сливная сыпь. Зев гиперемирован, из носа - серозное отделяемое. В легких - сухие хрипы. Ваш диагноз?

A. *Корь B. Аденовирусная инфекция C. Грипп D. Краснуха E. Энтеровирусная инфекция

19897 Ребенок 5 месяцев заболел с повышения Т до 37,8° С, заложенности носа, чихания, сухого кашля. При осмотре на 3 день болезни отмечается навязчивый кашель с плохим отхождением мокроты, экспираторная одышка, акроцианоз, цианоз носогубного треугольника, незначительная гиперемия слизистых зева. Над легкими - легочный звук с коробочным оттенком, с двух сторон обильные мелкопузырчатые хрипы. На рентгенограмме легких – эмфизема. Ваш предполагаемый диагноз?

A. *Респираторно-синцитиальная инфекция B. Грипп C. Аденовирусная инфекция D. Парагрипп E. Риновирусная инфекция

19898 У ребенка 2,5 месяцев заболевание развилось постепенно: сначала покашливал на фоне нормальной температуры тела, в течение недели кашель усиливался, чаще в ночное время. На 8 день болезни кашель стал приступообразный, до 20 раз в сутки, со рвотой, однократной остановкой дыхания. Ваш диагноз?

A. *Коклюш B. Парагрипп C. Врожденный стридор D. РС-инфекция E. Аденовирусная инфекция

19899 Ребенок 2 лет, не привит. Заболел с повышения Т до 37,6° С, “лающего” кашля, осиплости голоса. На 4-й день Т- 37,4° С, кашель менее звучный, голос афоничный. Дыхание шумное, затруднен вдох, 60 дыханий в 1 минуту, втяжение межреберной мускулатуры. Тоны сердца приглушены, периоральный цианоз. Со стороны других органов – без изменений. Ваш предварительный диагноз?

A. *Дифтерийный круп B. Грипп, стенозирующий ларинготрахеобронхит C. Парагрипп, стенозирующий ларинготрахеобронхит D. Обструктивный бронхит E. Инородное тело гортани

20139 У дитини 5-ти років захворювання почалось гостро з неспокою, підвищення температури до 39,0° С. Через 5 годин з’явились плямисто-папульозні, а потім геморагічно-некротичні висипання на тілі різної форми і величини (від точкових до 0,5см в діаметрі ) Спостерігаються помірні катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів. АТ-80/40 мм рт. Прояви якого захворювання найбільш імовірні?

A. *Менінгококцемії B. Скарлатини C. Псевдотуберкульозу D. Грипу E. Кору
1   2   3   4   5


написать администратору сайта