Главная страница
Навигация по странице:

  • Структура резюме : Назва виду документа (посередині). Текст документ, який містить таку інформацію: контакти

  • Назва виду документа

  • Назва

  • Дата .4. Підпис .5. Печатка .Рекомендаційний лист

  • Назву

  • Функції мови у суспільстві. Інформаційна революція. Писемна традиція і суспільний розвиток. 2


    Скачать 289.11 Kb.
    НазваниеФункції мови у суспільстві. Інформаційна революція. Писемна традиція і суспільний розвиток. 2
    Анкорukr.docx
    Дата11.03.2018
    Размер289.11 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаukr.docx
    ТипДокументы
    #16514
    страница18 из 26
    1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   26

    Білет №42
    Документація з кадрово-контрактних питань.



    Резюме - документ, у якому претендент повідомляє стислі відомості про освіту, трудову діяльність, професійний досвід і досягнення тощо.
    Вимоги до резюме - вичерпність та об'єктивність, достовірність відомостей про претендента, чіткість, структурованість, стислість (обсяг не більше однієї сторінки), грамотність і охайність викладу.

    Розрізняють такі типи резюме:

    1. хронологічне - зазначають перелік місць роботи у хронологічній послідовності, вказуючи посадові обов'язки, таке резюме демонструє кар'єрне зростання і професійний досвід;

    1. функціональне - зауважують напрямок діяльності, обов'язки, навички і досягнення, цей тип резюме акцентує увагу на успіхах претендента.

    2. комбіноване - не тільки демонструє кваліфікацію та досягнення, а й дозволяє отримати точне уявлення про хронологію трудової біографії.


    Структура резюме:

    1. Назва виду документа (посередині).

    1. Текст документ, який містить таку інформацію:

    1. контакти (домашня, електронна адреси, телефон (робочий, домашній, стільниковий);

    1. прізвище, ім'я (у називному відмінку) виділяють жирним шрифтом; краще писати спочатку ім'я, а потім прізвище; по батькові вказують, якщо претендент професор або академік.

    2. мета написання документа (заміщення вакантної посади, участь у конкурсі, проекті);

    3. досвід роботи подають у зворотньому порядку: від останнього місця роботи до попереднього, зазначаючи період роботи, назву установи, сферу її діяльності, посаду, посадові обов'язки, досягнення; відомості про тимчасову роботу, роботу за сумісництвом, якщо вони відповідають посаді, на яку претендує особа.

    Якщо досвід роботи відсутній, акцентують увагу на освіті й навичках.

    1. освіта: повна назва навчального закладу, спеціальність, рік вступу і рік закінчення; факультативні тренінги, курси, семінари, які стосуються очікуваної посади;

    2. професійні уміння і навички (опис кожної навички має бути підкріплений відповідним фактом: зазначають швидкість друкування, категорію посвідчення водія, комп'ютерні навички (конкретні пакети програм), володіння іноземною мовою (кількість балів TOEFL, GM AT, IELTS, TSE або інших офіційних тестів) тощо;

    3. особисті відомості (рік народження, сімейний стан);

    4. додаткова інформація (відомості про громадську діяльність, про членство у професійних об'єднаннях, зазначення можливості відрядження, ненормованого робочого дня);

    5. вказівка на можливість надання рекомендацій (вислови Рекомендації будуть надані на вимогу або За потреби подам рекомендації можна вмішувати лише тоді, коли такі рекомендації насправді є).


    Автобіографія - це документ з незначним рівнем стандартизації, у якому особа повідомляє основні факти своєї біографії, є обов'язковою складовою особової справи працівника.

    Реквізити:

    1. Назва виду документа (Автобіографія пишеться посередині рядка, трохи нижче за верхній берег).

    1. Текст, у якому зазначають:

    1. прізвище, Ім'я, по батькові (Я, Мерзлий Дмитро Миколайович, народився...);

    1. дата і місце народження (11 листопада 1994року в м. Києві);

    2. відомості про освіту (повне найменування усіх навчальних закладів, у яких довелося навчатися, назви отриманих спеціальностей, як зазначено в дипломі);

    3. відомості про трудову діяльність (стисло, у хронологічній послідовності назви місць роботи і посади);

    4. відомості про громадську роботу;

    5. стислі відомості про склад сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, посада, місце роботи (навчання); неодружені вказують відомості про батьків, сестер, братів, які не мають своєї сім'ї; одружені повідомляють про членів власної родини -чоловік / дружина, діти).

    1. Дата (оформлюють ліворуч, без абзацного відступу під текстом: 17 серпня 2010року або 07.09.2010).

    1. Підпис (без розшифрування - праворуч під текстом).

    Характеристика - це документ, у якому в офіційній формі висловлено громадську думку про працівника, оцінено його ділові та моральні якості. її складають на вимогу особи або письмовий запит іншої установи.
    Реквізити:

    1. Назва виду документа.

    2. Текст складається з 3 структурних частин:

    1) Анкетні відомості особи, якій видається характеристика (прізвище, ім'я, по батькові у родовому відмінку без прийменника на, посада, вчений ступінь і наукове звання, рік народження, освіта).

    2) Власне текст, який містить оцінку трудової діяльності працівника (з якого часу працює в цій установі, на якій посаді), ставлення до службових обов'язків та трудової дисципліни (вказують найбільш значущі досягнення, рівень професійної компетентності), моральних якостей (риси характеру, ставлення до інших членів колективу).

    3) Висновок; призначення характеристики (за потреби).

    3. Дата.

    4. Підпис.

    5. Печатка.
    Рекомендаційний лист - це документ, який подають у ситуації клопотання про посаду, влаштування на нову відповідальну роботу, подання на здобуття стипендії, гранту тощо.
    Рекомендаційні листи складаються зазвичай з двох частин.

    У першій частині вказуються мінімальні відомості про рекомендованого: з якого часу, звідки, як його знаєте, з якими його працями чи досягненнями знайомі тощо.

    У другій частині має бути чітко сформульоване те, заради чого пишеться рекомендація: рекомендую чи не рекомендую. Зрештою висловлюється готовність нести певну відповідальність за рекомендовану особу.
    Заява - це письмове прохання, оформлене за певним взірцем, яке подають на ім'я офіційної особи або до установи чи організації з метою реалізації прав або захисту інтересів.
    Склад і оформлення реквізитів заяви:

    1. Адресат. Відомості про адресата подають праворуч на відстані 92 мм, вказуючи назву організації або посадовця, кому адресовано заяву, в давальному відмінку.

    2. Адресант. Відомості про заявника розміщують під реквізитом адресат, у зовнішній заяві - прізвище, ім'я, по батькові у родовому відмінку, домашня адреса; у внутрішній заяві - посада, прізвище, ім'я, по батькові у родовому відмінку без прийменника від).
    3. Назву виду документа пишуть з великої літери посередині рядка, крапку не ставлять.
    4. Текст розпочинають з абзацу, дотримуючись у викладі такої структури: прохання (прошу надати, прошу зарахувати, прошу перевести, прошу звільнити тощо) і обґрунтування прохання (у зв'язку з, оскільки, за, для, через тощо).
    5. Додаток подають у складній заяві, оформлюють кількома способами:

    а) після тексту заяви з великої літери пишуть «До заяви додаю» і подають повні назви документів у формі знахідного відмінка;

    б) після тексту пишуть «До заяви додаються такі документи» або «Додаток» і вказують назви документів у формі називного відмінка".

    6. Дату оформлюють цифровим або словесно-цифровим способом ліворуч без абзацного відступу.
    7. Підпис заявника без розшифрування - праворуч.
    Наказ - це розпорядчий документ, який видає керівник підприємства, установи. Накази щодо особового складу регламентують призначення, звільнення, відрядження, відпустки, заохочення і стягнення працівників.

    Реквізити:

    1. Назва підприємства або установи, що видає наказ.

    2. Назва виду документа.

    3. Місце видання наказу.

    4. Номер документа.

    5. Дата підписання.

    6. Заголовок до тексту.

    7. Текст документа, у якому виокремлюють констатаційну і розпорядчу частини.

    8. Підпис керівника установи.
    1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   26


    написать администратору сайта