Главная страница

экология қмж 6 кл. ыса мерзімді саба


Скачать 2.84 Mb.
Названиеыса мерзімді саба
Дата04.02.2022
Размер2.84 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаэкология қмж 6 кл.docx
ТипДокументы
#351569
страница21 из 39
1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   ...   39











Жанрлық ерекшеліктерді сақтайды







Сөз көлемі (120 сөз)





Қалыптастырушы бағалау

Топтық бағалау (топтар дескрипторға сай бір-бірін таяқшалармен бағалайды) Жұмыстарын қорғағаннан кейін бағалау жүргізіледі.

Ойтолғаныс

5 минут


3 минут

Ойтолғаныс

«Тез жазу стратегиясы» Егерменэкологболсам...

Оқушылар сабақта алған мәліметтерін жинақтап, тақырып бойынша 1 минут сөйлейді.

ҚБ. Мұғалім тарапынан қалыптастырушы бағалау жұргізіледі.
Рефлексия

  1. Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды?

  2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз?

  3. Сіз үшін бүгін не қиын болды?

  4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз?

  5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды?


Үй тапсырмасы: «Экологиялық апаттар» тақырыбында мәлімет жинақтау .




Қосымша мәліметтер

Өткізілген сабақ бойынша мұғалім жазбасы

Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер тиімділігі:
Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді: Оқушылардың белсенділігі:

Кездескен кедергілер мен оны еңсеру жолдары:






Мұғалім: Мерзімі: Сынып: Сабақ: №18

Сабақтың тақырыбы

Агроэкология және қоршаған орта




Сабақ негізделген оқу мақсаты

Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан

алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Қажетті ақпаратты ала біледі, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдайды

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.




Кейбір оқушылар:

Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық

тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Бірнеше әдіс-тәсілдер, сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру,көрнекілік. Рефлексия.

Құндылықтар

Қазақстандық патриотизм және азаматтық, құрмет, өмір бойы білім алу.

Тілдік мақсаттар

Қуат, үнемдеу, жұмсау, артық.

Алдыңғы

тақырып

Қоршаған орта

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы:

Ресурстар

Басы 10 минут

Ұйымдастырукезеңі: Сыныпты асықтар көмегімен топқа бөлу.

  1. топ «Жер» тобы

  2. топ «Аспан » тобы.

Оқушылармен амандасады,түгендейді.Назарларын сабаққа аудартады..

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

-Оқушылар, көңіл күйлеріңіз қалай?

Үй тапсырмасын сұрау:

«Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы оқушылар бір біріне сұрақтар қояды.

Топпен таныстырылады.

Ортасы 15 минут

Білу жәнетүсіну: Жаңа сабақ

Қоршаған орта және адам. Жалпылауыш сөздер.
«Адамның қоршаған ортаға әсері» жайлы бейнематериалкөрсетіледі

Жалпылауыш сөздер

Сөйлемде бірыңғай мүшелерді түсіндіріп, жинақтап тұратын сөздер жалпылауыш сөздер деп аталады.

Бірыңғай мүшелер мен жалпылауыш сөздер бір сұраққа жауап беріп, сөйлемде бірдей синтаксистік қызмет атқарады. Жалпылауыш сөздер сілтеу, жалпылау және сан есімдер арқылы жұмсалады. Егер жалпылауыш сөз бірыңғай мүшеден соң келсе жалпылауыштың алдынан сызықша қойылады. Ал бірыңғай мүшелердің алдынан келсе жалпылауыш сөзден кейін қос нүкте қойылады.

Қазақстаннның ең ірі көлдері мыналар: Балқаш, Алакөл, Сасықкөл

Аман, Асан, Омар - бәрі сабаққа қатысты
Қолдану: «Қызықтымәтін»» әдісі. Мәтінді оқындар.
Талдау:

Қоршаған орта туралы бейнематериал көрсетіледі.

Сұрақтар қойылады.
Презентациялық слайд көрсетіледі.

Мәтінмен жұмыс.




Постермен жұмыс.

1-топ Қоршаған орта және адам

Берілген

мәтіндерді оқу

Қоршаған орта адамның көңіл күйіне, жаны мен тәніне

3 мин.

қалай әсер етеді?




  1. топ Мұқағали Мақатаев «Мен таулықпын» Өлеңде ақын адамның қоршаған ортаға әсерін қалай бейнелеген?

Жинақтау:

«Конверт-сұрақ» әдісі

    1. Жалпылауыш сөздерді байланыстыра отырып

Постермен топтық жұмыс: Берілген мәтін бойынша сипаттама жасау

сөйлем құра.




2. Қоршаған ортаның ластануына қандай




факторлар әсер етеді?




3. Адамның мінезі не себепті қоршаған ортаға




байланысы болады?




4. Қоршаған орта адамның көңіл күйіне қалай әсер




етеді?




5. Қоршаған ортаны қорғаудың маңызы неде?




6. Жалпылауыш сөздер дегеніміз не?




7. Жергілікті жердің табиғатын сақтап қалу үшін




не істеу керек?




Аяқталуы 7 минут





Сабақтан алған әсерлерін стикерлер арқылы жабыстырады.


Бағалау 5 мин

Кері байланыс : «Көңіл-күй таразысы» әдісі







Әр топ басшысы топ мүшелерін бағалайды












Рефлекция 3 мин

«Шаттық шеңбері» әдісі: «Ыстық лебіз» Оқушылар ортаға дөңгелене шеңбер құру арқылы, жаңа сабақтан алған әсерімен бөліседі.



Оқушылар сабақтан алған әсері туралы айтады

Үй тапсырмасы:

Жалпылауыш сөздер көмегімен «Қоршаған орта қолдауға мұқтаж» тақырыбында эссе жазу.



1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   ...   39


написать администратору сайта