Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебі
Күні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева Альбина
Сынып: 11 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
| №13. Форма
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 1.1 Мәліметтер қорындағы форма ұғымын тісіндіру, формамен жұмыс жасауды үйрену;
|
Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушы: Форма құруды біледі
Басым бөлігі: Формадағы басқару элементтерін айта алады
Кейбір оқушылар : Форма режимінде жұмыс жасай алады
|
Бағалау критерийі
| Бағыныңқы формаға анықтама бере алады Негізгі батырмалы формаға білімін қалыптастыру Форманы қалай құру керек екенін біледі
|
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар форманың мәнін ашып бере алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Compitor-есептеуіш машина Форма Элемент конструктор
|
Құндылықтарға баулу
| Өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.
|
Пәнаралық байланыс
| Ағылшын тілі , орыс тілі.
|
Алдыңғы білім
| Сұраныстарды ұйымдастыру
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2 мин
5 мин
| Оқушылардың назарын аудару.
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Ұйымдастыру кезеңі.
Шаттық шеңберін құрып, «Жүрек жылуы» тренингін ойнату.
Мақсаты: оқушылар бір-біріне жүрек жылуын сыйлап, әр оқушы бір-біріне мейірімді, қайырымды, жылы сезімге толы екенін, жақсылықтын бәрі жүректен шығатынын жеткізу. Жүрекшенің екінші жағында топ аттары бойынша топқа біріктіріледі.
Үйге берілген тапсырманы тексеру
Сұранысты ұйымдастыру тақырыбы бойынша сабақ сұрау.
ІІІ. Білімді өзектендіру
Сұрақтар
1.Сұраныс дегеніміз не?
2.Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
3.Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
4. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
5. Қандай функциялар кездеседі және қандай қызмет атқарады?
6. Шеберді қалай шақырамыз?
| Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары
|
Сабақтың ортасы
5мин
10мин
3мин
5мин
7мин
| Жаңа сабақты оқып-үйрену
Бүгін біз МҚБЖ-да форма құру тақырыбына тоқталмақпыз. Бүгінгі сабақта қарастыратын тақырыптарымыз
Форма ұғымы; Форма құру; Бөлінген форма; Формадағы басқару элементтері; Форма режиміндегі жұмыс; Бағыныңқы форма; Негізгі батырмалы форма.
Access программасының 6 объектісі: кесте, сұраныс, форма, есеп, макрос, модуль бар. Форма деген нысан. Формаларды мәліметке рұқсатты басқару қолданылуы мүмкін. Олардың көмегімен мәліметердің қандай көрсеткіштері, қатарлары көрсетілетінін анықтауға болады. Форма құру кесте немесе сұраныс негізінде Құру –Форма бұйрығы арқылы құрылады. Ұсынылған 3 форманың 1 құруға болады: қалыпты форма, бөлінген форма, бірнеше элемент формасы.
Формадағы басқару элементтері
Формадағы басқару элементтерін құру үшін конструктор режімінде форма конструкторының формалары-конструктор-басқару элементтері жолақ бұйрығының қосымша бетін қолданады
«Сұрақ –жауап » әдісін қолданамын
Бақылау сұрақтары
1.Бөлінген форма деген не?
2.Форманы қалай дұрыс құру керек?
3.Формада сүзгіні қалай орнатады?
4. Негізіг басқару элементтерін ата?
5.бағыныңқы форма ерекшелігі?
6. Кесте мен формада айырмашылық бар ма?
VII. Қорытындылау. Жалпы форманың түрлері қалыпты форма, бөлінген форма, бірнеше элементті форма. Форма кесте немесе сұраныс негізінде Құру-Форма бұйрығымен құрылады. Форма режімі қорды мәліметтермен тікелей толтыруғаи арналған. Қалыптастырушы бағалау
«Ой қозғау» әдісі арқылы тесттер жинағын беремін
Дискрептор
Форма құруды біледі Формадағы басқару элементтерін айта алады Форма режимінде жұмыс жасай алады
| Компьютер
Оқулық,
жұмыс дәптерлері
Оқу құралдары
Интерактивті тақта
Компьютер
Оқулық,
Жұмыс дәптерлері
|
Сабақтың соңы
5мин
| Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Блоу ағашы:
| Оқулық 5 – сынып информатика
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
| Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»
|
Қабілеті жоғары оқушылар:
Топта ұйымдастырып топты басқарып отырады; Сабақ бойындағы деңгейлік сұрақтарға және тапсырмаларды орындай алады. Практикалық жұмыстың қабілеті жоғары оқушыларға ІІІ деңгей тапсырмаларын орындайды. Қабілеті орта оқушылар: Постер қорғауға әдісітерді қолдануға осы деңгейдегі оқушыларға қолдау береді; Сабақ барысындағы деңгейіне қарай жұмыс жасайды; Орта деңгейдегі практикалық жұмыс парағы ұсынылады. Қабілеті төмен оқушылар: Деңгейлік сұрақтар беріледі І деңгей тапсырмаларын орындайды; ІІ және ІІІ деңгей тарсырмаларына қолдау жасаймын;
| Ынталандыру, қолдау көрсету, формальды емес бағалау түрлері; Оқушылар өзара бағалайды; Жұппен бағалау жүргізеді; Практикалық жұмыс қалыптастырушы бағалау ретінде ж үзеге асады; Бағалау шәкілдері қолданылады.
| Оқушылар практикалық жұмыс барысында техника қауіпсіздік ережесін сақтайды.Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар. Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау.
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
| Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1:
2:
|