Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың тақырыбы № 10.

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушы

  • Кейбір оқушылар

  • Тілдік мақсаттар Оқушылар қауіпсіздік ережелерін және сөздердің мәнін ашып бере алады. Негізгі сөздер мен тіркестер

  • Пәнге қатысты лексика мен терминология

  • Пәнаралық байланыс Ағылшын тілі , орыс тілі. Алдыңғы білім

  • Сабақ барысы Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері

  • 1.Ұйымдастыру Сергіту сәті.

  • Қалыптастырушы бағалау «Ой қозғау»

  • Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз

  • Сабақ бойынша рефлексия

  • Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

  • Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім

  • 11 сынып КГБ ҚМЖ. 11-сынып информ КМЖ. Кні 06. 09. 2017ж Сынып 11 атысандар атыспаандар


    Скачать 1.83 Mb.
    НазваниеКні 06. 09. 2017ж Сынып 11 атысандар атыспаандар
    Анкор11 сынып КГБ ҚМЖ
    Дата10.03.2022
    Размер1.83 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла11-сынып информ КМЖ.docx
    ТипДокументы
    #389190
    страница8 из 19
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   19

    Қысқа мерзімді жоспар

    Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебі

    Күні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева Альбина

    Сынып: 11 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    10. Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеу (фильтрация)

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    1.1 Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелері

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушы: Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеуге анықтама бере алады

    Басым бөлігі: Сүзгілеуге мысал келтіре алады

    Кейбір оқушылар :Сүзгіні жасай алады

    Бағалау критерийі

    1. Мәліметтерді сүзгілеуді біледі

    2. Мәліметтерді іздеу және алмастыруға анықтама бере алады

    3. Мәліметтерді сүзгілеуге мысал қолдана біледі

    Тілдік мақсаттар

    Оқушылар қауіпсіздік ережелерін және сөздердің мәнін ашып бере алады.

    Негізгі сөздер мен тіркестер:


    Пәнге қатысты лексика мен терминология:

    • Compitor-есептеуіш машина

    • Принтер-баспа

    • Электр,автомат,рычаг

    Құндылықтарға баулу

    Компьютерде жұмыс жасау барысындағы қауіпсіздік ережелерін сақтауды үйрене отырып, сол ережелерді үнемі қолдануға баулу.

    Алған білімдерін өмірде қолдана білуге ,өз бойына жауапкершілік алуға дағдыландыру.

    Пәнаралық байланыс

    Ағылшын тілі , орыс тілі.

    Алдыңғы білім

    Кестелер құру

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

    Ресурстар

    Сабақтың

    басы

    2 мин

    5 мин

    Оқушылардың назарын аудару.

    Психологиялық ахуал қалыптастыру.

    1.Ұйымдастыру

    Сергіту сәті. «Шаттық шеңбер» арқылы сыныпта атмосфера қалыптастыру.

    Топқа бөлу: “Санау арқылы топқа бөліну”.

    «Қарлы боран» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Өздері дайындап келген сұрақтарды параққа жазып, мыжғылып бір-біріне лақтырып сұрақтарын жазып алып жауап береді. Оқушылар өзін-өзі смаликтер арқылы бағалау.

    Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары


    Сабақтың ортасы

    5мин

    10мин

    3мин

    5мин

    7мин


    «Түсіну »әдісін қолданамын Жаңа сабақ

    Мәліметтер қорында үлкен көлемді жазбалар болғандықтан белгілі критерий бойынша қолмен іздеу қажетті ақпаратты табу қиындау болады, кейде тіпті мүмкін болмайды. Бұл қиындықты Access жеңілдетуге көмектеседі. Іздеуді жүргізу үшін кестеден Басты  Іздеу бұйрығын орындау қажет. Осы кезде Іздеу сұхбаттық терезесі пайда болады. Осы тереземен қалай жұмыс істеу керектігін қарастырайық. Үлгі көрсеткіші ізделетін мәнді енгізуге арналған. Іздеу көрсеткіші көрсеткіштер бойынша іздеу жүргізеді. Сұхбаттық терезені шақыру барысында үнсіз келісім бойынша көрсеткіште меңзер тұрған мәлімет көрсетіледі. Бірақ терезеде кестенің кез келген көрсеткішін таңдауға болады.

    Көру көрсеткішінде іздеуді қайтадан бастау керектігін, кестенің басынан немесе соңынан, ағымдағы немесе барлық жазбадан іздеу керектігін көрсету қажет.

    Алмастырып қою символдарын қолдану арқылы іздеу шеңберін кеңейте аламыз. Олар стандартты түрде болады:

    * - кез келген символдар санын алмастыра алады;

    ? - тек бір символды алмастыра алады. Мысалы, * ова барлық аты - жөнінің ішінен -ова мен аяқталатындарды іздейді. Іздеудің барлық параметрін баптағаннан кейін Әрі қарай іздеу батырмасын басыңдар. Ізделген нысан табылған жағдайда ерекшеленеді, ал қалып - күй жолында Іздеу табылды деген хабарлама келеді. Әрі қарай іздеу батырмасын басуды жалғастыру арқылы қолданушы барлық табылған мәндерді көре алады. Іздеу тоқтағаннан кейін сендер экранның сәйкес хабарламаны көресіңдер.

    Сүзгі - жазбаларды сұрыптауға арналған шарттардың жиыны.

    Сүзгілеу тек арнайы жазбаларды бір формада көруді қарастырады. Сұрыптау жасау үшін керекті мәліметті белгілеп, Сұрыптау және Сүзгі  Ерекшелеу батырмасын басу қажет.

    Сүзгі бұйрығы осы жолақтың сүзгілеу үшін кез келген сұрыптауына мүмкіндік береді. Бұйрықтың соңғы бөлігі сол бағанның барлық мәнін шығарады. Қажет мәнді сұрыптау үшін басқа мәндердің қатарындағы «қанат белгілерін» алып тастау қажет.

    Егер шартты түрде көрсететін болсақ, Мәтіндік сүзгі немесе Сандық сүзгі қолданылады.

    Кестедегі жолдар ішіндегі бір немесе бірнеше баған арқылы сұрыптауға болады. Ол үшін сұрыптау жүргізілетін көрсеткішті таңдап, Өсу бойынша сұрыптау немесе Кему бойынша сұрыптау батырмасын басу қажет.

    Жаңа тақырыпты бекіту

    Оқулықтағы тапсырмаларды орындап, бөлімдерін бекітеміз.

    Сабақты қорытындылау

    1. Жасырын бағандар не үшін қолданылады?

    2. Кесте жазбасының орфографиясын тексеруге бола ма?

    3. Кесте режимінде жазбалармен қандай операциялар орындалады?

    4. Кесте жазбасымен жұмыс жасау үшін пернелер үйлесімінің бірнешеуін көрсетіңдер?

    5. Басты  Сүзгі  Ерекшелеу бұйрығы не үшін қщолданылады?

    6. Сүзгі дегеніміз не?

    7. Excel - дегі Access - тегі сүзгінің ұқсастығын атаңдар ?

    Қалыптастырушы бағалау

    «Ой қозғау» әдісі арқылы тесттер жинағын беремін

    Дискрептор

    • Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеуге анықтама бере алады

    • Сүзгілеуге мысал келтіре алады

    • Сүзгіні жасай алады

    Компьютер

    Оқулық,

    жұмыс дәптерлері

    Оқу құралдары

    Интерактивті тақта

    Компьютер

    Оқулық,

    Жұмыс дәптерлері


    Сабақтың соңы

    5мин

    «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі

    Бүгін мен .................................. білдім.

    ...................................... қызықты болды.

    ....................................... қиын болды.

    Мен ...................................... үйрендім.

    Мен тапсырмаларды ................................ орындадым.

    ............................ орындап көремін.

    ............................... мені таң қалдырды.

    Өмір үшін сабақ маған ...................... берді.

    ......................... мен орындай алдым.

    Енді мен .............................істей аламын.

    арқылы кері байланыс жасаймын.

    Оқулық 5 – сынып информатика

    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»

    Қабілеті жоғары оқушылар:

    • Топта ұйымдастырып топты басқарып отырады;

    • Сабақ бойындағы деңгейлік сұрақтарға және тапсырмаларды орындай алады.

    • Практикалық жұмыстың қабілеті жоғары оқушыларға ІІІ деңгей тапсырмаларын орындайды.

    Қабілеті орта оқушылар:

    Постер қорғауға әдісітерді қолдануға осы деңгейдегі оқушыларға қолдау береді;

    • Сабақ барысындағы деңгейіне қарай жұмыс жасайды;

    • Орта деңгейдегі практикалық жұмыс парағы ұсынылады.

    • Қабілеті төмен оқушылар:

    • Деңгейлік сұрақтар беріледі І деңгей тапсырмаларын орындайды;

    ІІ және ІІІ деңгей тарсырмаларын өзім қолдау жасаймын;

    - Ынталандыру, қолдау көрсету, формальды емес бағалау түрлері;

    - Оқушылар өзара бағалайды;

    - Жұппен бағалау жүргізеді;

    - Практикалық жұмыс қалыптастырушы бағалау ретінде жүзеге асады;



    - Сергіту жаттығуларын орындау;

    - Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.

    -Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау;


    Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

    Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

    Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

    Жалпы бағалау

    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:

    2:

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:

    2:

    Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

    1:

    2:
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   19


    написать администратору сайта