Главная страница
Навигация по странице:

  • Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»

  • Сабақ бойынша рефлексия

  • Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

  • Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім

  • Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебі Күні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева Альбина Сынып: 11 Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Сабақтың тақырыбы № 11.

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушы

  • Кейбір оқушылар

  • Негізгі сөздер мен тіркестер

  • Пәнаралық байланыс Дене тәрбие , ағылшын тілі , орыс тілі. Алдыңғы білім

  • Сабақ барысы Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері

  • Қалыптастырушы бағалау «Ой қозғау»

  • Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз

  • Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз

  • Қабілеті төмен оқушылар

  • 11 сынып КГБ ҚМЖ. 11-сынып информ КМЖ. Кні 06. 09. 2017ж Сынып 11 атысандар атыспаандар


    Скачать 1.83 Mb.
    НазваниеКні 06. 09. 2017ж Сынып 11 атысандар атыспаандар
    Анкор11 сынып КГБ ҚМЖ
    Дата10.03.2022
    Размер1.83 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла11-сынып информ КМЖ.docx
    ТипДокументы
    #389190
    страница7 из 19

    Қысқа мерзімді жоспар
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   19

    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»

    Оқушылардың қабілетіне қарай жеке тапсырмалар дайындау, қабілеті жоғары оқушыларға дереккөздерді пайдаланып ізденуге ықпал жасау.Қабілеті төмен оқушыларға деңгейлік сұрақтар дайындау және қолдау көрсету.

    Стикер арқылы жеке жұмыстарды бағалау.

    «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы топтар бірін бірі бағалайды.

    Жұптық бағалау.

    ДК жұмыс жасау барысында қауіпсіздік ережесін сақтау.

    Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

    Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

    Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

    Жалпы бағалау

    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:

    2:

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:

    2:

    Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

    1:

    2:

    Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебі

    Күні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева Альбина

    Сынып: 11 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    11. Көпкестелі мәліметтер қорында кестелерді байланыстыру

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    1.1 Көпкестелі мәліметтер қорында кестелерді байланыстырудыоқушы санасында қалыптастыру.

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушы: Көпкестелі мәліметтер қорында кестелерді байланыстыруды біледі

    Басым бөлігі: Көпкестелі мәліметтер қорында кестелерді байланыстыруға мысал келтіре алады

    Кейбір оқушылар : Көп кестелік дерекқорларды жасайды

    Бағалау критерийі

    1. Кестелер байланысынң түрлерін айта алады

    2. Бірегей және түйінді көрсеткіштерге анықтама бере алады

    3. Түйінді көрсеткішке анықтама бара алады

    Тілдік мақсаттар

    Оқушылар Көпкестелі мәліметтер қорында кестелерді байланыстырудың мәнін ашып бере алады.

    Негізгі сөздер мен тіркестер:


    Пәнге қатысты лексика мен терминология:

    Құндылықтарға баулу

    •Жаңа өткен тақырыпты толық игеру

    •Қажет болған жағдайда мұғалімнен көмек сұрау

    •Өтілген тақырыпты бекіту мақсатында үй жұмысын, деңгейлік тапсырмаларды толығымен өз бетімен орындау

    Пәнаралық байланыс

    Дене тәрбие , ағылшын тілі , орыс тілі.

    Алдыңғы білім

    Информатика қандай пән?

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

    Ресурстар

    Сабақтың

    басы

    2 мин

    5 мин

    Оқушыларды түгендеу. «Мозайка» әдісі арқылы топқа біріктіру

    «Ыстық орындық» әдісімен үй жұмысын пысықтау

    Интернетте біреудің жұмысын көшіріп алу қаншалықты зияны бар жайында не білетіндерін сұрау.

    Слайд көреді жаңа тақырыпты ашады

    Сергіту сіті: «Жер сілкінісі» ойыны

    Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары


    Сабақтың ортасы

    5мин

    10мин

    3мин

    5мин

    7мин


    Жаңа сабақ.

    • Өткен сабақта оқыған теорияны пайдаланып келесі көп кестелік дерекқорды жасаймыз



    • Кестелерді тышқанның сол батырмасымен ұстап бір бірден деректер схемасы терезесіне көшіру керек

    • Содан сон Шырын кестесіндегі атауы атрибутын ұстап Сатады кестесінің шырын атрибутына апару керек

    • Келесі терезе шығады

    • Дәл осылай Сатады және Кафе кестелерін байланыстыру керек





    Деңгейлік тапсырмалар:

    І деңгей тапсырмалары

    1. Көп кестелі дерекқорларда байланысты кестелер қалай қосылады?

    2. Келесі кесте берілген.

    Жазушы(код, аты-жөні, туған жылы, кітап атауы, кітап категориясы)

    Бұл кестені екі кестеге бөлу жақсы ой ма жоқ па?

    Екі кестеге бөліп оларды байланыстыр.

    3. Келесі кесте берілген

    Тауар

    Бағасы ($)

    Sony Playstation

    300

    Абай жолы романы

    5





    Тауар атауын және оның теңге бағасын көрсету үшін SQL сұраныс жаса.

    ІІ деңгей тапсырмалары

    1. Келесі кесте берілген:

    Тауар

    Бағасы ($)

    Sony Playstation

    300

    Абай жолы романы

    5





    Бағасы орташадан қымбат тауарларды көрсету үшін сұраныс жаса.

    2. Тауарлар саның санау үшін сұраныс жаса.

    ІІІ деңгей тапсырмалары

    1. Көп кестелі дерекқордан ақпаратты қалай өшіруге болады? Ақпарат өшіргенде қандай қиындықтар туады?

    2. Адам(есімі, тегі, туған жылы, күәлік нөмірі) деген кесте берілген. Басты кілт адамның күәлік нөмірі.

    Есімі “а” әріпінен басталатын адамдарды табу үшін SQL сұранысын жаса.

    3. Тегі “ов” немесе “ова” – ға аяқталатын адамдар тізімін жасау үшін сұраныс жаса.

    Топтық жұмыс.

    2013 жылға дейін Қазақстанда банк немесе басқа мекемелерде жеке күәлікті және де салық төлеуші нөмірін қажет ететін. Қазір тек қана жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қажет етеді. Бұған себеп не?

    Қалыптастырушы бағалау

    «Ой қозғау» әдісі арқылы тесттер жинағын беремін

    Дискрептор

    • Компьютердің не екенін біледі

    • Қауіпсіздік ережесін айта алады

    • Алғашқы көмек көрсете алады

    • Компьютердің түрлерін ажырата алады

    • Компьютерде жұмыс жасай алады

    • Көз талғанда жасалатын жаттығуларды жасай біледі




    Компьютер

    Оқулық,

    жұмыс дәптерлері

    Оқу құралдары

    Интерактивті тақта

    Компьютер

    Оқулық,

    Жұмыс дәптерлері

    Сабақтың соңы

    5мин

    Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

    нені білді, нені үйренді;

    не əлі де түсініксіз;

    қандай бағытта жұмыс жүргізу қажет.

    Мүмкін болған тұста оқушылар өз жұмысын жəне сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.

    Оқулық 5 – сынып информатика

    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»

    Қабілеті жоғары оқушылар:

    Топта ұйымдастыру жұмыстарын алады;

    Сабақ бойындағы «Түрткі сұрақтар» оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады.

    Практикалық жұмыстың қабілеті жоғары оқушыларға арналған екі нұсқасы бар, таңдау құқығына ие.

    Қабілеті орта оқушылар:

    Интернеттен алу «Түртіп алу» әдісі осы деңгейдегі оқушыларға қолдау береді;

    Сабақ барысындағы деңгейлік сұрақтар тізбегі;

    Орта деңгейдегі практикалық жұмыс парағы ұсынылады. (Тапсырма мазмұны бір, орындау уақытына қарай ықшамдалған, бірақ оқушының таңдау құқығы бар)

    Қабілеті төмен оқушылар:

    Деңгейлік сұрақтар;

    Мұғалімнің қолдауы;

    Орта деңгейдегі практикалық парақ.

    Ынталандыру, қолдау көрсету, формальды емес бағалау түрлері;

    Оқушылар өзара бағалайды;

    Жұппен бағалау жүргізеді;

    практикалық жұмыс қалыптастырушы бағалау ретінде жүзеге асады;

    практикалық жұмысқа жазбаша кері байланыс беріледі.

    Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау; Компьютердегі жұмысы 20 минуттан аспау





    Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

    Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

    Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

    Жалпы бағалау

    Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:

    2:

    Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

    1:

    2:

    Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

    1:

    2:
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   19


    написать администратору сайта