Главная страница

11 сынып КГБ ҚМЖ. 11-сынып информ КМЖ. Кні 06. 09. 2017ж Сынып 11 атысандар атыспаандар


Скачать 1.83 Mb.
НазваниеКні 06. 09. 2017ж Сынып 11 атысандар атыспаандар
Анкор11 сынып КГБ ҚМЖ
Дата10.03.2022
Размер1.83 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла11-сынып информ КМЖ.docx
ТипДокументы
#389190
страница3 из 19

Қысқа мерзімді жоспар
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

Қалыптастырушы бағалау

«Ой қозғау» әдісі арқылы тесттер жинағын беремін

Дискрептор

  • ГАЖ –ға анықтама бере алады

  • ГАЖ- мысал келтіре алады

Компьютер

Оқулық,

жұмыс дәптерлері

Оқу құралдары

Интерактивті тақта

Компьютер

Оқулық,

Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы

5мин

«Желпігіш» әдісі арқылы тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін әр топ оқушылары желпігіш арасына сұрақтар жазып бір-бірлеріне беру.

Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:



Үй тапсырмасы.Қайталау

Оқулық 5 – сынып информатика

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»

Қабілеті жоғары оқушылар:

  • Қабілеті жоғары оқушыларға білім деңгейіне сай, күрделі қосымша тапсырмалар беріп отырамын.

  • Тақырыпты меңгеруге қиналаған оқушыларды үнемі назарымда ұстаймын және диалогті түрде түсініктеме беріп отырамын.

  • Топта ұйымдастыру жұмыстарын алады;

  • Сабақ бойындағы «Кім жылдам» оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады.

Қабілеті орта оқушылар:

  • Орта деңгейдегі оқушыдарды «Желпігіш» әдіс-тәсілі арқылы сұрақ-жауаптар

  • Жекелей тапсырма.

  • «Ортақ тұжырым» тәсілі бойынша үйге берілген тапсырманы топта жазбаша талқылауға нұсқау беремін

Қабілеті төмен оқушылар:

  • Деңгейлік сұрақтар;

  • Мұғалімнің қолдауы;



  • Ынталандыру, қолдау көрсету,

  • Жұппен бағалау жүргізеді.

  • Әрбір тапсырма смайликтермен бағаланады. Оқушылар өз жұмысын және қарсы топтардың жұмыстарын бағалап отырады.



-Сергіту сәттерін орындау;

-Техникалық ережелерін сақату;

-Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағайлау;

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1:

2:

Мектеп: «Қосағаш» жалпы орта мектебі

Күні: .0.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Шинтаева Альбина

Сынып: 11 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

5. Заманау программалық жабдықтамаға шолу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1 Заманау программалық жабдықтамаға түсінік қалыптастыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Заманау программалық жабдықтамаға шолуға анықтама бере алады

Басым бөлігі: Заманау программалық жабдықтамаға мысал келтіре алады

Кейбір оқушылар : Заманау программалық жабдықтама ережелерін шынайы өмірде пайдалана алады.

Бағалау критерийі

  • Заманау программалық жабдықтама бойынша компьютерде жұмыс жасай алады

  • Программаға мысал ккелтіре біледі

  • Программа белгілерін ажырата алады және әрекеттерін біледі.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар заманау программалық жабдықтама ережелерін және онда пайдаланатын сөздердің мәнін ашып бере алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:


Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • Compitor-есептеуіш машина

  • Компьютерлік бағдарламалар, жүйелік бағдарламалар, қолданбалы бағдарламалар, cloud computing, ubiquitous computing

Құндылықтарға баулу

•Жаңа өткен тақырыпты толық игеру

•Қажет болған жағдайда мұғалімнен көмек сұрау

•Өтілген тақырыпты бекіту мақсатында үй жұмысын, деңгейлік тапсырмаларды толығымен өз бетімен орындау

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі , орыс тілі.

Алдыңғы білім

Практикум.  ГАЖ-мен жұмыс істеу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

2 мин

5 мин

Оқушылардың назарын аудару.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

1.Кіріспе.

2.Ұйымдастыру кезеңі.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Шаттық шеңбер»әдісі арқылы оқушыларды ортаға шақырып бір-біріне деген жылы лебіздерін айту.

Компьютер құрылғылары арқылы топтастыру.

Бірінші: Манитор тобы

Екінші: Пернетақта тобы

Үй тапсырмасын пысықтау үшін «Сұрақ-жауап»арқылы ауызша аламын

Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары


Сабақтың ортасы

5мин

10мин

3мин

5мин

7мин


Жаңа сабақ.

Заманауи бағдарламалар шолуы

  • Компьютерлік бағдарлама немесе Software – компьютер процессорына арналған нұсқаулар жинағы

  • Бағдарламалар түрі:

    • Жүйелік бағдарлама

      • Компьютер жұмыс істеу үшін арналған бағдарлама

      • Мысалы, операциялық жүйелер (Microsoft Windows, Linux, Unix)

    • Қолданбалы бағдарлама

      • Компьютерді және жүйелік бағдарламаны пайдаланып пайдалы жұмыс істейтін бағдарлама

      • Skype, Windows Media Player, Microsoft Office

    • Embedded software, яғни кіріктірмелі бағдарлама

      • Физикалық құралмен бірге пайдаланатын бағдарлама

Ұялы телефон, әртүрлі датчиктар, кір жуу машинасындағы бағдарлама

Компьютерлік бағдарламалар түрі


Бағдарламаларды орнату және жою

  • Бағдарлама орнатудын бірнеше жолы бар:

    • Қолмен орнату – пайдаланушы көптеген іс-әрекеттерді өзі жасайды



« Сұрақ –жауп » әдісін пайдаланамын

Деңгейлік тапсырмалар:

І деңгей тапсырмалары

1. Жүйелік, қолданбалы және кіріктірмелі бағдарламалардың айырмашылығы қандай?

2. Есеп модельдерді ата және мысал келтір.

3. Cloud computing есеп моделі адамның жеке өміріне байланысты қандай жағымсыз мәселелер тудыруы мүмкін.

ІІ деңгей тапсырмалары

1. Cloud computing және ubuquitous computing басты айырмашылығы қандай?

2. Заманауи смартфондарда қандай операциялық жүйелер қолданады?

3. Смартфондарда қолданылатын жүйелерге қандай талаптар қойылады? Смарфтонның компьютерге қарағанда қандай шектеулері бар екені тұралы ойла.

ІІІ деңгей тапсырмалары

1. Cloud computing үлкен сала. Бұл түсінікке SAAS, PAAS, және IAAS деген заттар кіреді.

SAAS - Software As A Service, яғни сервис ретінде берілген бағдарлама.

PAAS - Platform As A Service, платформа ретінде берілген қызмет.

IAAS - Infrastructure As A Service, инфраструктура ретінде берілген қызмет.

Осы үш қызмет түрін зерттеп түсіндір және де мысал келтір. Қазір қандай қызметтер кең дамыған? Қандай қызметтер келешекте кең тарауы мүмкін?

Топтық жұмыс.

Мемлекет тарапынан электрондық оқушы күнделігін жасау бұйрығы түсті. Барлық мектептердің оқушылары және олардын ата-аналары бағаларды Интернет арқылы көру мүмкіндігіне ие болады. Барлық мектептердің күнделіктері дизайн және функционал жағынан бірыңғай болуы қажет. Осыған арнап мемлекет cloud computing технологиясын пайдаланып mektep.kz деген сайт ашыпты. Осы сайтта әрбір мектептің оқушысы өз логин және паролін енгізіп жеке кабинетіне кіреді. Оқытушылар да кабинетке кіріп баға қоя алады.

Бұл жүйенің кемшіліктерін және артықшылықтарын талқыла. Әсіресе, қауіпсіздік, адамның құпия ақпараты сияқты мәселелерге назар аудар.

Компьютермен жұмыс сабақ бойынша

Қалыптастырушы бағалау

«Ой қозғау» әдісі арқылы тесттер жинағын беремін

Дискрептор

  • Программалық жабдықтамаға түсінік бере алады

  • Программаның белгілерін біледі

  • Прграммаға мысал келтіре алады

Компьютер

Оқулық,

жұмыс дәптерлері

Оқу құралдары

Интерактивті тақта

Компьютер

Оқулық,

Жұмыс дәптерлері


Сабақтың соңы

5мин

Ой толғаныс:Рефлексия.

«+, -, қызықты» Оқушылар бір жағында (+) белгісі бар,қандай сұрақтарға жауап алғанын жазады,келесі бетінде(-) белгісі,қандай сұрақтарға жауап алмағанын;және қызықты болған мәліметтерді жазады

Үй тапсырмасы.Өзіндік жұмыс:

Оқулық 5 – сынып информатика

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау. «Эмоция аралдары»

  • Қабілеті жоғары оқушылар: Топта ұйымдастыру жұмыстарын алады;

  • Сабақ бойындағы тапсырмалар оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады.

  • Практикалық жұмыстың қабілеті жоғары оқушыларға арналған екі нұсқасы бар, таңдау құқығына ие.

  • Қабілеті орта оқушылар:

  • Сабақ барысындағы деңгейлік сұрақтар тізбегі;

  • Орта деңгейдегі практикалық жұмыс парағы ұсынылады.

  • Қабілеті төмен оқушылар:

  • Деңгейлік сұрақтар;

  • Мұғалімнің қолдауы;




  • Ынталандыру, қолдау көрсету, формальды емес бағалау түрлері;

  • Оқушылар өзара бағалайды;

  • Жұппен бағалау жүргізеді;

  • Компьютермен жұмыс қалыптастырушы бағалау ретінде жүзеге асады;

Компьютермен жұмыста жазбаша кері байланыс беріледі.

Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыру, дұрыс пайдалануы, тәжірибе 20 минуттан аспау ережелерін сақтау

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1:

2:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


написать администратору сайта